Cover image of Pardubice
Government

Pardubice

Updated about 1 month ago

Government
Read more

To nejlepší z regionálního vysílání Českého rozhlasu.

Read more

To nejlepší z regionálního vysílání Českého rozhlasu.

Cover image of Pardubice

Pardubice

Latest release on Oct 29, 2020

The Best Episodes Ranked Using User Listens

Updated by OwlTail about 1 month ago

Warning: This podcast data isn't working.

This means that the episode rankings aren't working properly. Please revisit us at a later time to get the best episodes of this podcast!

Rank #1: Zprávy - Sestra v důchodu se po těžké nemoci vrátila bojovat proti koronaviru. Od prezidenta dostala medaili Za hrdinství

Podcast cover
Read more
Zdravotní sestra Jana Březinová je v důchodu, prodělala rakovinu plic, ale přesto se rozhodla pomáhat v boji proti koronaviru. Jako zdravotní sestra pracovala celý život a v době, kdy nemocnice v Litomyšli hledala posily, neváhala a přišla svým bývalým kolegům pomáhat. Za to včera získala od prezidenta Miloše Zemana medaili Za hrdinství.

Oct 29 2020

2mins

Play

Rank #2: Zprávy - Muž vyhrožoval, že kamionem vjede do lidí, pokud se neotevřou restaurace. Hrozí mu až 15 let vězení

Podcast cover
Read more
Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili 62letého muže z Pardubic za vyhrožování teroristickým činem. Muž tvrdil, že plánuje najet nákladním vozem do skupiny lidí, pokud se neotevřou bary a restaurace. Kriminalisté ho dopadli během několika málo hodin.

Oct 29 2020

Play

Rank #3: Zprávy - Z jedničky je dvojka. Lázně Bohdaneč se ještě letos můžou zbavit kamionové dopravy

Podcast cover
Read more
Lidem z lázeňského města Bohdaneč se začíná plnit letitý sen. Podle silničářů mají teď reálnou naději, že se do konce letošního roku zbaví tranzitní dopravy. Z průtahu obcí by tak mohly zmizet stovky kamionů, které tudy denně pendlují mezi dálnicí D11 a Pardubicemi.

Oct 27 2020

1min

Play

Rank #4: Radioporadna - Děti hloupé nebudou. Ale výuka na dálku ovlivní sociální vývoj, tvrdí ředitelka školy

Podcast cover
Read more
V půlce října se zavřely školy a tak to mělo zůstat do 2. listopadu. Už je jasné, že tento scénář se bohužel nenaplní. Kdy by se děti měly vrátit do lavic, oznámí vláda v pátek 30. října. Distanční výuka tak bude pokračovat i po prodloužených podzimních prázdninách.

Oct 27 2020

10mins

Play

Rank #5: Máme hosty - Chci, aby se lidé do Litomyšle vraceli, říká nový kastelán Petr Weiss

Podcast cover
Read more
Na začátku října nastoupil oficiálně do funkce kastelána litomyšlského zámku Petr Weiss. Po osmi letech tak vystřídal Zdeňku Kalovou, která se na vlastní žádost rozhodla ve funkci skončit.

Oct 27 2020

9mins

Play

Rank #6: Zprávy - Podchod už se zřejmě nevrátí. Pardubická radnice stále neví, co s bývalým podchodem

Podcast cover
Read more
Podchod u Zelené brány v Pardubicích zřejmě už nikdy svém účelu sloužit nebude. Zavřený je přes čtyři roky. Kvůli havarijnímu stavu také město v roce 2016 vypovědělo smlouvu nájemci, který tam měl restauraci.

Oct 26 2020

Play

Rank #7: Radioporadna - Jak vytvořit vkusný dušičkový věnec bez křiklavých umělých přízdob

Podcast cover
Read more
Příroda na podzim hýří barvami. Proto není potřeba na výrobu dušičkových věnců kupovat umělohmotné příkrasy jedovatých barev. Pokud si věnec vyrábíte sami, zahradník František Hlubocký nabízí pár drobností, které váš výrobek oživí.

Oct 26 2020

12mins

Play

Rank #8: Máme hosty - Hrát v prosinci je zbožné přání. V listopadu je to nereálné, říká ředitel divadla Dohnal

Podcast cover
Read more
Vládou nařízená opatření proti šíření koronaviru měla skončit 2. listopadu. V ten den jsme se všichni měli přiblížit zpět k normálu. Děti se vrátit do školních lavic, herci na divadelní prkna.

Oct 26 2020

8mins

Play

Rank #9: Zprávy - Barman se nevzdává ani v krizi. Zákazníkům vozí koktejly až domů

Podcast cover
Read more
Hospody, kavárny a bary zůstávají stále uzavřené. Někteří provozovatelé v Pardubicích to ale nevzdávají a nabízejí svým zákazníkům jídlo a nápoje aspoň přes výdejová okénka, a to i s vlastním rozvozem. Pardubický Klub 29 šel ještě dál a zkouší teď kromě jídla i donášku míchaných nápojů. Stačí zavolat nebo napsat a barman vám vybraný koktejl připraví a bezpečně doručí domů.

Oct 25 2020

1min

Play

Rank #10: Když vypráví nápověda - Žlutá karta důrazné napomenutí, červená karta stop

Podcast cover
Read more
Začátkem tohoto roku, v únoru, jsem navštívila kamarádku Naďu v jednom „odkládacím zařízení", jak ona sama říká příjemnému penzionu pro seniory, kam se „odložila" sama, aby neobtěžovala svoji rodinu.

Oct 25 2020

4mins

Play