OwlTail

Cover image of Forbes Česko

Forbes Česko

Nejlepší byznysový magazín v Česku přináší sérii podcastů (dříve pod názvem Forbes Radio). Pravidelná inspirace, příběhy úspěšných, technologie, budoucnost, startupy, fuckupy...

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Warning: This podcast data isn't working.

This means that the episode rankings aren't working properly. Please revisit us at a later time to get the best episodes of this podcast!

Podcast cover

Forbes Funny Money #059 - Dali všechno do Luny a nemají nic. Tohle jsou šílené příběhy kryptoměnové iluze

Mysleli to dobře a dopadlo to jako vždycky. Miliardový důkaz, že retail je nepoučitelný, nese název Luna. A je plný lidského neštěstí.

4mins

16 May 2022

Rank #1

Podcast cover

Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #056 - Wellbeing aplikace, pád kryptoměn a rodinné firmy

Ahoj, nazdar, dobrý den! Život je bohatý a to nejen na peníze, či zážitky, ale třeba i na emoce. A těch je někdy příliš a nemusí být zrovna příjemné. Čeští tvůrci aplikace VOS.healt, kteří se dostali i do evropského výběru 30 pod 30, se svou prací snaží zařídit, aby se nám žilo lépe. Jak velké popularitě se takzvané wellbeing aplikace těší? Jaká data potřebují ke svému chodu? A pomohla už někomu zachránit život? Dozvíte se v podcastu.Život ale momentálně není moc bohatý pro ty, kdo drží nějaký větší obnos kryptomněn. Ty stále padají a padají a nezdá se, že by se v blízké době zastavily. Co se vůbec na trzích s kryptoměnami děje, to nám prozradí nás redakční expert na krytpoměny, Karel Wolf.No a nakonec se opět podíváme na rodinné firmy! Setkání v Brně již máme za sebou a tak nám naše redaktorka Zuzana Krajíčková může povědět něco více o rodinném byznysu v Česku. Jakou má vůbec rodinná firma definici? V čem jsou specifické? A kdo vydržel v Brně déle na afterparty? Mladý výběr z 30 pod 30, nebo zasloužilí majitelé rodinných firem?

35mins

13 May 2022

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

Forbes 30 pod 30 #047 - Jan Sláma (NNTB) a David Špunar (NNTB)

Den, kdy budou muset české firmy zavést kanály pro ochranu whistleblowerů, se neúprosně blíží.Podle nejnovějšího návrhu tuzemského zákona o ochraně oznamovatelů by měly firmy s více než padesáti zaměstnanci zajistit anonymní a bezpečný způsob, prostřednictvím něhož mohou jejich zaměstnanci nahlásit nekalosti na pracovišti. A to už od poloviny příštího roku. Mladí podnikatelé Jan Sláma a David Špunar, kteří se probojovali do letošního výběru Forbes 30 pod 30, podobnou platformu vytvořili už před pěti lety. Projekt NNTB, který měl původně sloužit jako zbraň k prevenci šikany na školách, dnes používá více než dva tisíce organizací na čtyřech kontinentech. Jak se ze školního projektu stala platforma, kterou používají největší firmy i ministerstva? S čím mají zaměstnanci firem nejčastěji problémy? Jak se dělá byznys v Africe?

23mins

12 May 2022

Rank #3

Podcast cover

Forbes Funny Money #058 - Robinhoodu mizí uživatelé. Končí jedna éra?

HOOD přestává být cool. Z jedné strany ztrácí uživatele, z druhé nabírá pomalu a do toho do něj tepe Munger. Au au.Funny Money, to je jedno burzovní téma, pár minut poslechu a můžete se vrátit k Redditu nebo Instagramu. Psával jsem, že se můžete vrátit i ke Clubhousu, ale všechno jednou pomine…

4mins

9 May 2022

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #055 - Kvalifikované investice, relax ve vířivce a rodinné firmy

Ahoj, nazdar, dobrý den! Život je bohatý a tento víkend je bohatý v Brně, kam jsme se vydali na setkání se zástupci z rodinných firem z našeho žebříčku. Takže dnes to bude o bohatství rodinného a podnikatelského života, ale taky o investitích a umění relaxovat. Našim prvním hostem bude Igor Fait z Jet Investment, který kupuje firmy v nesnázích a pomáhá jim znovu se nadechnout.S velkým pracovním nasazením by taky měl příjít velký a zasloužený relax. O tom si popovídáme s Kateřinou a Janem Kadlecovými, majiteli největšího českého výrobce vířivek, USSPA. Jakou nejdražší vířivku mají v katalogu a proč musí mít vířívka přístup k internetu? To se dozvíte v podcastu.No a nakonec ještě jedna rodinná firma: firma Renocar prodává už třicet let v Česku auta značky BMW a MINI. Na radosti ale i současné strasti automobilového byznysu se zeptáme Miloše Vránka, který patří do zakladatelské rodiny.

39mins

7 May 2022

Rank #5

Podcast cover

Forbes BrandVoice #030 - Martin Mašát (Rentea) a Josef Uchytil (Partners)

Udržet si ve stáří životní standard, jako když nám bylo čtyřicet nebo padesát? Na důchod si dnes spoří téměř 4,5 milionu Čechů. „Ovšem tři miliony lidí jsou v transformovaných fondech a mají garantováno, že na svém penzijním spoření prodělají,“ varuje Josef Uchytil, finanční poradce a ředitel jedné z nejúspěšnějších poboček Partners Market v Česku.Podle něj by lidé neměli zůstávat v původních transformovaných fondech, které klientům neumožňují dostatečně zhodnocení investovaných peněz. O tom, v čem dělají Češi při penzijním spoření největší chyby a co všechno je nutné vzít v úvahu při investování na stáří, mluvil v novém díle Forbes BrandVoice podcastu spolu s Martinem Mašátem, hlavním portfolio manažerem penzijní společnosti Rentea. Ta aktuálně spravuje kolem 1,5 miliardy korun.Jak ovlivňuje penzijní spoření válka na Ukrajině, vysoká míra inflace nebo covid? Kolik korun měsíčně bychom si měli spořit od svých 35 let a jak se částka změní, když přesáhneme padesátku? Kdy mají drobní investoři do akcií nakupovat a kdy prodávat?

25mins

5 May 2022

Rank #6

Podcast cover

Forbes Funny Money #057 - Dobře už bylo. S&P 500 zažívá nejhorší rok od druhé světové války

Všimli jste si, že mantra stonks only go up zcela zmizela z kybernetického prostoru? Takhle to chutná, když akcie zažívají nejhorší start nového roku za více než sedmdesát let!

4mins

2 May 2022

Rank #7

Podcast cover

Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #054 - Kiwi.com, budoucnost esportu a Muskův Twitter

Ahoj, nazdar, dobrý den! Život je bohatý a taky je to jedna velká cesta. Právě na cestování postavil svůj byznys náš první host, zakladatel a majitel letenkového portálu Kiwi.com Oliver Dlouhý. Zeptáme se ho, jak vypadá byznys s cestováním v postcovidové době a jak covid firma vůbec přežila.Druhým hostem je výkonný ředitel esportové agentury PLAYzone Lukáš Pleskot. Vysvětlí nám, co to vůbec ten esport je, kolik se v něm točí miliard a co se bude dít v nové esportové aréně o rozloze tisíc metrů čtverečních na pražském Chodově.Na závěr si do Trojky pozveme nejbohatšího člověka planety a člověka, který právě kupuje sociální síť Twitter. Jedná se samozřejmě o Elona Muska a pozveme ho prostřednictvím kolegy Zdravka Krstanova. Proč vůbec Musk Twitter kupuje? Vrátí tam Donalda Trumpa? A nepatří už Twitter do starého železa?

33mins

29 Apr 2022

Rank #8

Podcast cover

Forbes BrandVoice #029 - Hana Součková (SAP Česká republika) a Tomáš Bábek

Byznys a sport. Dvě zdánlivě vzdálené disciplíny, které ale mají mnoho společného. Hlavně tah na branku a chuť zvítězit. Jak se ale ve firmě i osobně naladit na ten správný winning mindset, který vás přes všechny překážky dovede na stupně vítězů nebo vyvede z krize?„Když přijde covid nebo jakákoli jiná krize, je potřeba dělat tři věci. První je jít krok za krokem, druhou je zůstat relevantní a třetí je komunikace. Protože když si emoce necháte v sobě, dějí se s vámi těžko predikovatelné věci,“ popisuje v dalším Forbes BrandVoice podcastu svůj manažerský recept na zvládnutí jakékoli krize generální ředitelka SAP ČR Hana Součková.Druhým hostem podcastu je český profesionální cyklista Tomáš Bábek, který za svou kariéru zažil mnoho úspěchů a získal několik titulů v českých i mezinárodních soutěžích. Má za sebou ale i chmurnější okamžiky. Například když jej před deseti lety srazilo auto, osobní zklamání z výkonu pak zažil na posledních olympijských hrách. „Je důležité mít cíl, ale není moc žádoucí, abyste se na něj upínali, jelikož tím si můžete naopak předem vytvořit blok nebo negativní energii,“ říká Tomáš Bábek své zkušenosti z náročných a dlouhodobých příprav.Jaké rady dostala Hana Součková od Tomáše Bábka, který už je v novém kole tréninkových příprav na další letní olympiádu? V čem přesně se sportovci mohou od byznysu inspirovat a naopak? A proč mnoho profesionálních sportovců, kteří se po ukončení kariéry vrhli do vlastního byznysu, v něm nakonec neuspělo?

48mins

27 Apr 2022

Rank #9

Podcast cover

Forbes Funny Money #056 - Shopify krvácí a Amazon do něj kope. Pomůže split?

Masivní zisky, které odstartovala pandemie, jsou fuč. Do toho je tu neustále se rozpínající obr. All eyes on Shopify!

4mins

25 Apr 2022

Rank #10