OwlTail

Cover image of Od srdce

Od srdce

Pracovně to nazývám chilled self-development podcast - takže o seberozvoji, ale v klidu a s lehkostí. Žádnou velkou spiritualitu tu nenajdete, pokud ji teda nebudete hledat. Enjoy!

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Podcast cover

#10 Toxické vztahy - 1.část

Více info k podcastům najdete na www.klarahajkova.com.Vítejte u jubilejního desátého dílu podcastu Od srdce. Tento díl jsem se rozhodla věnovat toxickým vztahům, což je téma, které mám v merku už od té doby, kdy jsem začala nahrávat podcast (takže někdy od února/března). Asi si teda dokážete představit, jak moc těžké je pro mě o tomhle tématu mluvit. Proto u tohoto dílu budu ještě dvojnásobně ráda za jakékoli vaše reakce a hlavně vaše případné zkušenosti s toxickými vztahy a jak takové situace řešíte. Děkuju a mějte se fajn, K.

43mins

7 Jul 2019

Rank #1

Podcast cover

#3 Vděčnost (gratefulness) vs. white guilt

Více info k podcastům najdete na www.klarahajkova.com.Už jste někdy slyšeli o cvičení vděčnosti? A víte, co je to 'white guilt'? Třetí epizoda podcastu Od srdce bude o tom, proč je důležitý si občas připomenout, že se vlastně nemáme úplně blbě. Taky tam najdete moje zamyšlení nad tím, jaký je rozdíl mezi vděčností a neustálým sebemrskačstvím a potřebou se omlouvat. Snad se vám bude líbit. 

35mins

31 Mar 2019

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

#5 Malé a velké úspěchy

Více info k podcastům najdete na www.klarahajkova.com.Enjoy the little things in life because one day you will realize they were the big things. To zní jako něco, co by mohlo být vytištěný na tričku z HMka, ale kromě toho je to i můj oblíbený citát a téma tohoto dílu podcastu Od srdce. Ono to totiž zní jako obrovský klišé, ale když se nad tím trochu zamyslíte, tak to dává docela smysl, ne? Celý život se ženeme za něčím a když toho konečně dostáhneme, tak vlastně moc nevíme, proč jsme se za tím hnali a co vlastně budeme dělat teď, když už se nemáme za čím hnát. O tom, jak takové situaci předejít, se dozvíte právě v tomhle díle. 

27mins

28 Apr 2019

Rank #3

Podcast cover

#12 Prostě začni!

Více info k podcastům najdete na www.klarahajkova.com.Dnešní díl je rychlý, svižný a prostě už začněte poslouchat! Hele, jsem na dovolené a nějak se mi nechce psát dlouhý popisky. Dnešní díl o tom, jak začít právě PROSTĚ ZAČÍNÁ.

27mins

18 Aug 2019

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

#10 Toxické vztahy - 2.část

Více info k podcastům najdete na www.klarahajkova.com.Tohle je ten nejosobnější, nejniternější díl, který jsem kdy natočila. Doufám, že vám pomůže, ať už jakkoliv a prosím vás, abyste byli v reakcích velmi opatrní. Tohle téma je pro mě extrémně citlivé a hlavní důvod, proč tenhle díl vydávám, je, že doufám, že by to někomu v podobné situaci mohlo pomoct. Protože mě by to na začátku toho všechno pomohlo nesmírně. 

1min

21 Jul 2019

Rank #5

Podcast cover

#4 Dost divný Q&A a.k.a. kdybych byla židle, jaká židle bych byla

Více info k podcastům najdete na www.klarahajkova.com.Jestli o mně chcete vědět trošku víc než jen to, že učím angličtinu - třeba jaká bych byla židle nebo kam bych chtěla cestovat, tak tahle epizoda je přímo pro vás. Říkala jsem si, že bychom to dneska mohli trošku odlehčit, když jsem na vás v prvních třech epizodách navalila hned poměrně těžká témata, ale vlastně nevíte moc o mně. Proto je ta dnešní epizoda věnovaná Q&A - dost divným otázkám a odpovědím. Tyhle otázky jsem našla v jedné učebnici angličtiny mezi otázkami, na které se vás můžou zeptat na pohovoru. Tak já nevím, ale tohle na mě někdo vybalit na pohovoru, tak sbalím batůžek a mizím. Doufám, že se aspoň trochu pobavíte nad mýma absurdníma odpovědma (a někdy i otázkama) a samozřejmě mi dejte vědět: Kdybyste byli židle, jaká židle byste byli? K. :-)

30mins

14 Apr 2019

Rank #6

Podcast cover

#7 Jsi pomlčkář? (výhody a nevýhody živnostníka)

Více info k podcastům najdete na www.klarahajkova.com.Dlouhou dobu jsem se stresovala (dobře, někdy se ještě pořád stresuju) tím, že pořád nevím, čím chci být, až vyrostu. Až jsem přisla na to, že to možná nebude jen jedna jediná věc a že je to v pohodě. Tenhle podcast bude o tom, že vybrat si ve 25 jedno zaměstnání a tím se živit až do konce života je v dnešní době, kdy je pomalu důležitější, jak vypadá váš Instagram, než co jste vystudovali, tak trochu přežitek. Inspirovala jsem se v knížce The Multi-Hyphen Method a zkusím vám dnes trochu přiblížit tzv. pomlčkářství. Co to je? Tak to se přesně dozvíte v podcastu Od srdce. 

34mins

26 May 2019

Rank #7

Podcast cover

#11 Proč neumím odpočívat?

Více info k podcastům najdete na www.klarahajkova.com.Tahle epizoda vznikla zcela spontáně. Pro kontext se právě nacházím v půlce dvou týdnů, kdy, potom, co se měsíc stěhování plynule překlenul ve svatební sezónu a pečení dortů každý víkend, konečně mám čas si odpočinout. Ale vůbec mi to nejde, protože mám neustále výčitky, že bych měla něco dělat. Co s tím? Tak právě na to téma je dnešní podcast. Prosím napište mi, že to máte někdo stejně nebo si budu připadat jako blázen. 

33mins

4 Aug 2019

Rank #8

Podcast cover

#9 Což takhle být milejší?!

Více info k podcastům najdete na www.klarahajkova.com.Dnešní epizoda je parafrází na starý český film Což takhle dát si špenát, ale se špenátem nemá nic moc společného. Je to takové moje zamyšlení, nebo možná povzdech, nad dnešním světem, lidma a sociálníma sítěma, které nás tolik dnes a denně ovliňují. Možná, že kdybychom k sobě byli o něco milejší, občas se pochválili, tak by nám tu na tom světě bylo líp. Ale už zase začínám znít moc sluníčkářsky, tak toho nechám a běžte si poslechnout podcast. 

40mins

23 Jun 2019

Rank #9

Podcast cover

#6 Jak se naučit jazyk (trochu jinak)

Více info k podcastům najdete na www.klarahajkova.com.Angličtinu učím už 9 let a mám pocit, že pořád a možná i čím dál tím víc mě na studentech vytáčí pár stejných věcí. Zkuste jim předejít, až se budete angličtinu nebo jiný jazyk učit. Takové ty tipy, ať se díváte na filmy a čtete knížky, to už asi znáte nebo najdete v každém druhém odkazu na Googlu. Tehle podcast a mých pár rád v něm je trochu o něčem jiném. Asi bych to shrnula jako: OTEVŘETE OČI. 

33mins

12 May 2019

Rank #10

Podcast cover

8. Jdi se projít s Verčou Emčou #vyzvaodsrdceprosebe

Více info k podcastům najdete na www.klarahajkova.com.Dnešní díl je hodně speciální, protože vám nový úkol nepřináším já, ale vaše oblíbená blogerka a podcasterka Verča Emča z blogu a podcastu Čas kávičky. Mrkněte k ní na blog a na podcasty sem a poslechněte si je třeba při procházce, kterou vám v dnešním díle #vyzvaodsrdceprosebe Verča doporučuje. 

20mins

15 Nov 2019

Rank #11

Podcast cover

7. Řekni NE! #vyzvaodsrdceprosebe

Více info k podcastům najdete na www.klarahajkova.com.Vítám vás u dalšího dílu #vyzvaodsrdceprosebe, který bude zatím asi nejdůležitejší ze všech. Máte někdy pocit, že trpíte tzv. syndromem hodný holky/kluka, tedy že se každému snažíte zavděčit a trochu u toho už zapomínáte na sebe? Jestli jo, tak ten dnešní úkol je přímo pro vás. Naučte se říkat NE!

25mins

13 Nov 2019

Rank #12

Podcast cover

1. Lehni si na gauč a dívej se aspoň hodinu na Netflix #vyzvaodsrdceprosebe

Více info k podcastům najdete na www.klarahajkova.com.První díl mojí nové výzvy OD SRDCE PRO SEBE #vyzvaodsrdceprosebe je tady. Zkuste se na chvilku zastavit, dobít baterky a poslouchat svoje tělo a mysl. Jednou za čas to neuškodí a máme na to všichni nárok.

15mins

1 Nov 2019

Rank #13

Podcast cover

#17 Výzva Od srdce pro sebe

Více info k podcastům najdete na www.klarahajkova.com.Neustále se ženeme za lepší verzí sami sebe a přitom je neméně důležité se občas zastavit, sednout si a chvíli být takoví, jací jsme. O tom je moje výzva Od srdce pro sebe - naučme se společně dát si nohy nahoru a odpočívat, vychutnat si do posledního drobečku oblíbený dort nebo třeba umět se pochválit a ocenit se - když to neuděláme my sami pro sebe, tak kdo jiný. Výzva začíná 1.11. a já se na ni a na vaše reakce už moc těším. 

27mins

27 Oct 2019

Rank #14

Podcast cover

#16 O úzkosti trochu jinak a jak se chovat k lidem, kteří jí trpí

Více info k podcastům najdete na www.klarahajkova.com.Hned po dílech o toxických vztazích je tohle ten nejtěžší díl, který jsem kdy nahrála. I přesto doufám, že se mi podařilo říct to, co jsem chtěla. To je to, že neexistuje jen jeden druh úzkosti, že byste se na sebe měli podívat objektvině a jestli vás něco připomínající úzkost opravdu trápí, vyhledat ideálně odbornou pomoc. Druhá půlka je pak o pozici lidí, jejichž blízká osoba úzkostí trpí a jak by se v takové situaci měli zachovat tak, aby jí celý problém usnadnili. 

47mins

12 Oct 2019

Rank #15