Cover image of Biznes Cafe UK : Polscy Przedsiębiorcy w Wielkiej Brytanii
(0)
Business
Careers
Management & Marketing

Biznes Cafe UK : Polscy Przedsiębiorcy w Wielkiej Brytanii

Business
Careers
Management & Marketing
Read more

Polski Biznes w UK - Polskie Firmy w Anglii - Rozmowy z polskimi przedsiębiorcami w Wielkiej Brytanii, którzy z powodzeniem prowadzą biznes w Anglii, firmę w UK.

Read more

Polski Biznes w UK - Polskie Firmy w Anglii - Rozmowy z polskimi przedsiębiorcami w Wielkiej Brytanii, którzy z powodzeniem prowadzą biznes w Anglii, firmę w UK.

iTunes Ratings

0 Ratings
Average Ratings
0
0
0
0
0

iTunes Ratings

0 Ratings
Average Ratings
0
0
0
0
0
Cover image of Biznes Cafe UK : Polscy Przedsiębiorcy w Wielkiej Brytanii

Biznes Cafe UK : Polscy Przedsiębiorcy w Wielkiej Brytanii

Read more

Polski Biznes w UK - Polskie Firmy w Anglii - Rozmowy z polskimi przedsiębiorcami w Wielkiej Brytanii, którzy z powodzeniem prowadzą biznes w Anglii, firmę w UK.

Warning: This podcast data isn't working.

This means that the episode rankings aren't working properly. Please revisit us at a later time to get the best episodes of this podcast!

Rank #1: BC035: Marta Smith – Inwestowanie w nieruchomości w UK

Podcast cover
Read more

Inwestor w nieruchomości – jak wygląda na codzień? Dobry garnitur, teczka z ważnymi dokumentami, piękny dom, szybkie samochody… czy tak? Czy takie masz wyobrażenie? A może inne? A co powiesz na taki opis: ręce upaprane w farbie, robocze ubranie, spanie na materacu na budowie i lunch na workach z gipsem?

Który z powyższych obrazków bardziej pasuje Ci do inwestora w nieruchomości?
I który z nich według Ciebie opisuje SUKCES?

Dziś rozmawiam z osobą, do której bardziej pasowałby ten drugi opis. Kiedy rzuciła pracę w korporacji na rzecz remontowania domu pod inwestycję wielu dotychczasowych znajomych nie mogło tego zrozumieć. „Bo zamiast piąć się po szczeblach kariery ona sama się zdegradowała do pracownika fizycznego.”

„Ale ona wybrała inną drabinę – tą przystawioną do ściany budynku z napiem WOLNOŚĆ FINANSOWA”.

Obecnie inwestuje w nieruchomości w UK i jest właścicielką sieci hoteli w Walii.

W ciągu zaledwie 5 lat zbudowała portfel nieruchomości w postaci 20 własnych domów na wynajem długoterminowy w UK oraz kilkunastu domów i mieszkań na najem krótkoterminowy w podnajmie. Zapraszana jest jako ekspert do m.in. wiodących stacji telewizyjnych w temacie inwestowania i znajomosci trendów na rynku.

Prowadzi również kursy dla początkujących inwestorów – nie tylko dla kobiet – na: https://kobiecastronainwestowania.pl

Dzisiaj mam przyjemność rozmawiać z Martą Smith o pierwsze kroki w karierze inwestora w nieruchomości oraz o tym jak doszła ona do tak spektakularnego sukcesu.

W tym odcinku usłyszysz tez konketne porady na temat obierania strategii inwestycyjnej oraz pierwszy krokach początkującego inwestora.

Marta Smith na facebooku: https://www.facebook.com/blogmarty

Strona internetowa Marty: http://dwiemarty.pl

Jeśli po wysłuchaniu tego odcinka masz pytania do Marty napisz je w komentarzach pod tym materialem:

Jul 04 2019
1 hour 19 mins
Play

Rank #2: BC034: Szymon Niestryjewski – Jak może ci pomóc polski księgowy w UK?

Podcast cover
Read more

Prowadzenie księgowości w firmie kojarzy się większości przedsiębiorców ze żmudnym przewracaniem papierów, arkuszami excela oraz podatkami.

Kiedy to tego dochodzą sprawy śledzenia zmian w prawie podatkowym lub w przypadku niektórych firm również zmian w prawie pracy to prowadzenie działaności gospodarczej bez pomocy osoby na bieżąco zorientowanej w tych tematach może okazać się nie lada wyzwaniem. 


Chyba każdy przedsiębiorca zaczynał swój biznes z myślą o tym, że dzięki temu nie tylko zyska więcej pieniędzy ale również czasu dla siebie. Kiedy jednak staramy się ogarnąć ten papierowo-prawny chaos sami rzeczywistość okazuje się zupełnie odwrotna – pracujemy nawet po 16 godzin dziennie!


Do tej pory w Biznes Cafe Podkast nie mieliśmy jeszcze okazji gościć eksperta z dziedziny księgowości. Do dzisiaj – bo właśnie w tym odcinku usłyszymy historię polskiego księgowego w UK. Księgowego, który nie tylko co roku rozlicza firmy z podatku, ale angażuje się aktywnie w dzielenie się swoją wiedzą oraz doświadczeniem organizując spotkania online a także podczas wielu spotkań biznesowych dla polskich przedsiębiorców w UK. Tym wyróżnia się bardzo mocno w z tłumu i przyciąga kolejnych zainteresowanych oddaniem podatkowo-prawnych aspektów prowadzenia firmy w ręce osoby dobrze w temacie zorientowanej. 


Szymon Niestryjewski – bo o nim mowa – bywa również na spotkaniach Biznes Cafe Club gdzie chętnie udziela porad z zakresu prowadzenia działaności gospodarczej w Wielkiej Brytanii. 


Sam jest oczywiście przedsiębiorcą i oprócz biura księgowego prowadzi wiele innych przedsięwzięć takich jak choćby nawet jego ostatni projekt spersonalizowanej kawy dla przedsiębiorców. Co to za projekt i o co w niem chodzi? Dowiesz się podczas dzisiejszej rozmowy z Szymonem na którą Cię serdecznie zapraszam.

Szymon Niestryjewski w social media:


https://www.facebook.com/szymon.niestryjewski

https://snaccounts.co.uk

Apr 23 2019
1 hour 5 mins
Play

Rank #3: BC033: Michał Zwierz – o życiu gwiazdy, biznesie i marce osobistej

Podcast cover
Read more

Rozmawiam z Michałem Zwierzem – fachowcem od budowania marki osobistej. Podczas tej rozmowy nie koncentrujemy się na żadnym konkretnym temacie biznesowym, ale na życiu i doświadczeniach Michała, który opowiada o historii tworzenia swojego biznesu oraz jego doświadczeniach po przeniesieniu się z rodziną do UK.

strona Michała: https://michaelbeast.com

Apr 04 2019
1 hour 35 mins
Play

Rank #4: BC032: Leń i Inteligent – obaj potrzebni w firmie? – Marcin Maj

Podcast cover
Read more

Pewnie brzmi to niedorzecznie. No bo inteligent to jeszcze bym się zgodził ale leń to przecież „maszynka do palenia pięniędzy” nieprawda?

Dzisiejszy gość Biznes Cafe udowadnia, że nie.

Marcin Maj biznesem zajmował się jeszcze w Polsce zanim przyjechał do Anglii. W swoim rodzinnym mieście Zgierzu otworzył sklep z odzieżą stylu hip-hop, gdzie oprócz sprzedaży wspólnie z kolegami realizowali się muzycznie.

Kiedy pożyczone na rozwój firmy pieniądze się skończyły, Marcin wyjechał do pracy w Anglii aby spłacić kredyty. Od tamtej pory związał się z Wyspami do dobre i to tutaj właśnie przeżył wiele ciekawych momentów które wzbogaciły go o nowe doświadczenia.

To tutaj też odnalazł tak naprawdę siebie i lepiej rozpoznał swoją życiową misję. Tą misją jest pomoc menadżerom zasobami ludzkimi w zakresie umiejętności skutecznej komunikacji, sprawnym zarządzaniu oraz podejmowaniu decyzji biznesowych.

Na jego blogu http://www.intelligentlazy.com znaleźć można szereg darmowych narzędzi, które pomagają w doskonaleniu tychże umiejętności.

W dzisiejszym odcinku rozmawiam z Marcinem między innymi o tym dlaczego te umiejętności są bardzo ważne oraz jak przekładają się one na osiągane przez firmę wyniki. Marcin udowadnia też, że w firmowym zespole jest miejsce nie tylko dla „pracusiów” ale również dla „leniuchów”.

Marcin jest dla mnie bardzo interesującą osobą, głównie ze względu na jego sposób postrzegania rzeczywistości, który jest mi bardzo bliski stąd nasza rozmowa zmieniała kierunek conajmiej kilka razy.

Mam jednak nadzieję, że zdołasz się połapać i ten odcinek będzie dla Ciebie bardzo wartościowy.

Marcin Maj na Facebooku: https://www.facebook.com/marcin.maj.94

Blog Marcina: http://www.intelligentlazy.com

Jan 08 2019
1 hour 24 mins
Play

Rank #5: BC031: Czy biznes lepiej prowadzi się z Anglii? – Marek Jankowski

Podcast cover
Read more

“Wierzę, że przedsiębiorcy to ludzie, którzy zmieniają świat na lepsze. Mają pomysł, jak wnieść wartość w życie innych, a następnie inwestują swój czas i energię, żeby go zrealizować.
Wierzę też, że każdy biznes może działać lepiej, efektywniej – trzeba tylko wiedzieć, co i jak w nim ulepszyć.”

To nie moje słowa chociaż podpisałbym się pod nimi rękami i nogami ale słowa mojego dzisiejszego gościa Marka Jankowskiego. Człowiek z wieloletnim doświadczeniem nie tylko za mikrofonem ale również za sterami firmy wydającej czasopismo branżowe dla handlowców artykułami dziecięcymi.

Zaczynał od pracy w radiu gdzie po kilku latach znudziła go powtarzalność i przewidywalność tej pracy. Zaczął więc szukać swojej drogi w biznesie gdzie jak to zwykle bywa, nie obeszło się bez kosztownych lekcji. Po dwóch nieudanych próbach Marek wyciągnął wnioski co pozwoliło mu podjąć kolejną tym razem udana próbę.

Dzisiaj oprócz jednego z najpopularniejszych w Polsce podkastu o nazwie “Mała Wielka Firma” jest również właścicielem świetnie prosperującego czasopisma o tytule “Brażna Dziecięca”.

O trudnych Marka początkach i drodze do sukcesu usłyszysz w dzisiejszym odcinku Biznes Cafe. Innym jednak tematem jaki poruszę z moim gościem jest przeniesienie jego firmy do Wielkiej Brytanii. W roku 2016-tym Marek zdecydował się na przeniesienie tutaj nie tylko swojej firmy ale również swojego domu. Porozmawiamy zatem o tym jak mu się mieszka i prowadzi firmę w UK w porównaniu do Polski oraz co go tak naprawdę przekonało do takiego kroku.

Od niedawna Marek jest też autorem kursu dla chcących nagrywać swój własny podkast, który uruchamia cyklicznie co jakiś czas. Akurat w momencie publikacji tego odcinka czyli 18-tego października 2018 trwa nabór do kolejnej jego edycji. Możesz sprawdzić jakie wsparcie oferuje Marek wpisując adres biznescafe.uk/podcastpro. Jeśli skorzystasz z oferty Marka klikając w link w opisie tego odcinka Marek na pewno postawi mi za to kawę.

Zapraszam Cię zatem do wysłuchania naszej rozmowy oraz do zadawania pytań pod tym materiałem.

Oct 18 2018
1 hour 56 mins
Play

Rank #6: BC030: Jak sprzedawać online i być wolnym finansowo? – Magdalena Pawłowska

Podcast cover
Read more

Pomimo stwierdzonej dysortografii oraz opinii nauczycieli, że pisarzem nigdy nie będzie, wbrew wszystkiemu napisała swoją pierwszą książkę, która okazała się strzałem w dziesiątkę!

Jest ekspertem w dziedzinie online marketingu, przedsiębiorcą, psychologiem społecznym. Pomaga innym przedsiębiorcom w budowaniu biznesu online w oparciu o marketing internetowy i sprzedaż ich wiedzy opakowanej w kursy online.

Specjalizuje się w kampaniach e-marketingowych tworząc i wprowadzając nowe produkty do sprzedaży w internecie. Na swoim koncie ma wiele udanych kampanii m.in. dostarczyła klientów o wartości zakupowej blisko 2,5 miliona zł podczas dwumiesięcznej kampanii generowania klientów.
Przy innej okazjach wynikiem był ponad 1 milion złotych przychodu w 15 dni lub 600 tysięcy zł przychodu w 5 dni przy sprzedaży kursów online.

A zaczynała od sprzedaży kwiatów na lokalnym rynku pracując w rodzinnej firmie gdzie de facto nauczyła się sporo o skutecznej sprzedaży.

Magdalenę Pawłowską, którą osobiście poznałem na jednej z konferencji w Oxfordzie, obserwowałem już wcześniej. Oprócz wydanej książki i pracy z klientami indywidualnymi, oferuje kursy online oraz regularnie publikuje podkast o nazwie Marketing Masterclass, gdzie daje masę merytorycznej konkretnej wiedzy w temacie sprzedaży online.

Dziś rozmawiam z nią o tym co to jest kampania marketingowa i jak ją przygotować tak aby generowała w naszym życiu wolny czas i pieniądze.

Zadaję jej m.in pytania:

 • Jak sprzedawać online?
 • Jak sprzedawać aby osiągnąć wolność finansową?
 • Czy jedna kampania marketingowa może nas doprowadzić do wolności finansowej?
 • Jak napisać książkę bestseller w 7 tygodni nie mając w ogóle wiedzy od czego zacząć?

Darmowy rozdział książki Magdaleny Pawłowskiej zatytułowanej “Jedna kampania do wolności” (który po przeczytaniu zaliczam do bardzo wartościowych materiałów edukacyjnych) – możesz pobrać już teraz na stronie http://jednakampania.pl/rozdzial

Strona Magdy Pawłowskiej: https://magdalenap.com
Szkolenie Magdy Kampania WOW: www.kampaniawow.pl

Facebook: https://www.facebook.com/mpawlowska
Instagram: https://www.instagram.com/magdalena_pawlowska/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/pawlowska/
YouTube: https://www.youtube.com/user/magdalenapawl

var ml_webform_960980 = ml_account('webforms', '960980', 'p9f4i4', 'load'); ml_webform_960980('animation', 'fadeIn');

Link do bonusu: Jak zorganizować szkolenie online ze sprzedażą?

Jul 05 2018
1 hour 39 mins
Play

Rank #7: BC029: Jak mądrze cisnąć, sprzedawać więcej i wydawać książki? – Marcin Osman

Podcast cover
Read more

Ekspert w temacie sprzedaży konkretny, rzeczowy i strategicznie działający Marcin Osman nie mieszka i nie prowadzi biznesu w UK ale z Wyspami łączy go miedzy innymi episod pracy w jednej z londyńskich restauracji. Dodatkowo Marcin bywa na różnych biznesowych wydarzeniach organizowanych przez i dla przedsiębiorczych Polaków w UK.

W Polsce znany jest już wielu osobom z codziennego „hustligu” czyli ciśnięcia. Jest to filozofia pracy w biznesie promująca wykorzystywanie każdej minuty jak najproduktywniej się da oraz skupianie się na podejmowaniu jak największej ilości akcji generujących sprzedaż. W ten sposób Marcin żyje i oddycha biznesem – nie daje sobie wolnego.

Zarobione w pracy w Londynie pieniądze inwestował w spotkania z ludźmi biznesu, od których uczył się jak osiągnąć sukces jako przedsiębiorca.

Swój pierwszy biznes zaczynał od zera i po nadspodziewanie szybkim sukcesie równie szybko przyszedł też trudny moment – bankructwa, który Marcin przyjął jako wartościową lekcję.

Obecnie blisko współpracuje ze światowej sławy autorami jak choćby Gary Vaynerchuk, któremu pomaga w zakresie promocji wizerunku na polskim rynku.

Oprócz książek Garego, Marcin wydaje i wprowadza w obrót w Polsce inne pozycje o tematyce biznesowej takich autorów jak np. Anthony Robbins czy Jacek Walkiewicz.

Sam też jest autorem kilku pozycji głównie w temacie sprzedaży i marketingu w internecie.

Jego działalność można śledzić na kanale youtube, profilu facebooka czy też instagrama.

Jego produkty z kolei można odnależć na jednej ze stronie osmpower.pl

Podczas tej rozmowy z Marcinem Osmanem rozmawialiśmy głównie o jego życiu m.in o:

 • Jego pierwszym “śliskim” i “uciekającym” biznesie.
 • O tym czym różni się “ogarniacz” menadżer od przedsiębiorcy?
 • Jak dopasować biznes do jego właściciela?
 • Jak wybrać temat na książkę i ją szybko sprzedać?
 • Jak realizować 99% zamiast 1% swoich pomysłów?

Tematów było sporo bo i gość ma sporą ilość ciekawej wiedzy i doświadczeń w otwieraniu biznesu od zera.

Te z kolei nadawałaby się doskonale do zupełnie nowego podkastu o takiej właśnie tematyce i mam nadzieje ze Marcin będzie jeszcze moim gościem – tym razem w moim kolejnym podkaście, którego otwarcie ogłaszam właśnie teraz:

Jeśli nie masz pomysłu, pieniędzy ani doświadczenia w budowaniu biznesu…

…a może masz pomysł ale nie wiesz jak go sprzedać…

…lub jeśli twój biznes stał się dla Ciebie etatem i szukasz dla siebie czegoś nowego…

podkast Biznes Od Zera jest tworzony dla Ciebie.

Wejdź teraz na BiznesOdZera.pl i zobacz co oprócz podkastu przygotowałem dla Ciebie.

Zachęcam cię do subskrypcji szczególnie kanału YouTube gdzie Marcin regularnie publikuje wartościowe materiały video.

Jeśli natomiast masz ochotę zobaczyć się z Marcinem Osmanem, Garym Vaynerchukiem i innymi ciekawymi mówcami w jednym miejscu – to koniecznie wybierz się 27 września na wspomnianą przez nas konferencję zatytułowaną World Business Experience w Warszawie.

Link do konferencji: http://www.wbe.rejestracjamp.pl/_gregfutyma

Marcin na Youtube

https://www.youtube.com/channel/UCXW6XkJK_bNV_zFeiPDo6jg

Marcin na Facebook:

https://www.facebook.com/marcin.osman.9

Marcin na Instagram:

https://www.instagram.com/marcinosman/

Blog Marcina Osmana:

http://www.marcinosman.pl/

Książka Marcina Osmana – „Biznes ci ucieka”:

https://www.osmpower.pl/biznes-ci-ucieka-marcin-osman

Książka Marcina Osmana  – „Sprzedawaj więcej”:

https://www.osmpower.pl/sprzedawajwiecej

Sklep z książkami: https://www.osmpower.pl/

Konferencja World Business Experience – 27 września w Warszawie  – Gary Vaynerchuk w Polsce

Link do zakupu biletów – http://www.wbe.rejestracjamp.pl/_gregfutyma

Jun 21 2018
1 hour 32 mins
Play

Rank #8: BC028: Nauka angielskiego online może być zabawą – Aleksandra Laird

Podcast cover
Read more
Nauka języka angielskiego jest ciągle dla wielu sporym wyzwaniem. Powodów może być wiele. Jednym z nich jest na pewno brak motywacji do nauki setek, a nawet tysięcy nowych słówek, wyrażeń oraz przyswojenia zasad gramatyki. Sami anglicy często mówią, że jedną rzecz można opisać na dziesiątki różnych sposobów używając dziesiątki różnych słów. Dla wielu to jest przerażające!

Pierwszy podręcznik do nauki języka angielskiego z jakiego korzystałem jeszcze w szkole podstawowej nosił tytuł “ENGLISH IS FUN”. Niestety korzystając z tego zasobu jakoś nigdy nie odczuwałem tejże obiecywanej na okładce radości.

Z czasem podręczniki uzupełnione zostały o kasety audio, video później płyty CD oraz DVD, aż kursy językowe zagościły w internecie jako interaktywne narzędzia do szybszego przyswojenia umiejętności posługiwania się językiem obcym.

Ale czy dzięki temu nauka języka stała się w jakikolwiek sposób łatwiejsza i przyjemniejsza? Jak najszybciej nauczyć się języka bez męczącego wkuwania słówek i reguł gramatycznych? Czy nauka angielskiego może stać się zabawą?

Na te tematy porozmawiam dziś z moim gościem na którego przypadkowo wpadłem kiedyś na facebooku. Pochodząca z małego przysiółka zwanego Wytrzyszczonie w okolicach Żywca przyznaje że nienawidziła szkoły i nikt by się nie spodziewał, że w życiu obierze drogę nauczyciela języka angielskiego. I to nie takiego stereotypowego w szkole podstawowej ale nowoczesnego, multimedialnego oraz interaktywnego docierającego do tysięcy studentów prawie wyłącznie przez platformę Facebooka. Jej profil liczy dziś ponad 10 tysięcy fanów i rozwija się z bardzo dynamicznie.

Aleksandra Laird z domu Kapuścińska zaczynała swoją przygodę w UK jak wielu innych – od pracy w hotelu. Anglia nie pociągała jej wtedy tak bardzo jak pewien Anglik z gitarą, który zawrócił jej w głowie na tyle, że po kilku latach studiowania filologii angielskiej założyła z nim rodzinę w Gloucester. Tam też zaczęła swoją przygodę z kursami angielskiego dla ambitnych Polaków, która po jakiś czasie rozwinęła się do pokaźnych rozmiarów biznes. Aleksandra wydaje podręczniki z nagraniami audio, kursy internetowe, organizuje akcje charytatywne, nagrywa profesjonalne teledyski disco polo, inspiruje Polaków w Anglii do wyjścia z domu i nauki języka angielskiego.

Ale czy zaprosiłem ją do Biznes Cafe tylko dlatego, że odnosi wielkie sukcesy? Otóż nie. W tym roku postanowiłem że nagrywam rozmowy tylko z osobami które są dla mnie interesujące i autentyczne.

To co mnie w Aleksandrze najbardziej ekscytuje to bardzo duży dystans do siebie, autentyczność i pozytywne nastawienie do działania.

Po raz pierwszy zdecydowałem się na nagranie rozmowy późnym wieczorem i zobacz sam jak wyszło. Jest pewien urok w rozmowach wieczorami ale jest też tego ujemna strona – plącze mi się język.

Strona z kursami Aleksandry:https://www.kursangielskiego.co.uk

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/NajlepszeKursyAngielskiego/

Nagranie z Michałem Frąckowiakiem z łóżka: https://www.facebook.com/greg.futyma/videos/vb.100001377186635/1713025068753383

Nagranie wideo z basenu: https://www.facebook.com/NajlepszeKursyAngielskiego/videos/448437075516006/

Kanał Ojca Szustaka: https://www.youtube.com/channel/UCme4ZOv65uzGADXuvtHkSvA

Teledysk disco polo Dr Sue: https://youtu.be/OJL-Difi32o

Kulisy powstania teledysku:https://youtu.be/SwhatjYfXIg

Specjalna oferta dla widzów Biznes Cafe: https://www.kursangielskiego.co.uk/biznes-club

Jun 07 2018
1 hour 51 mins
Play

Rank #9: BC027: Kryptowaluty – ściema czy możliwości? – Adam Pysz

Podcast cover
Read more

Każdy ze słuchaczy tego podkastu może mieć swój własny sposób na inwestowanie w swoją  przyszłość. Część inwestuje czas i pieniądze w budowę swojego własnego biznesu opartego bądź na swojej pasji bądź na potrzebach rynkowych. Pozostała część inwestuje lub interesuje się inwestowaniem w nieruchomości, surowce, spółki lub waluty. W ciągu ostatnich lat rozwinął się temat inwestowania w zupełnie nowy instrument finansowy – kryptowaluty. Przez jednych okrzyknięty “bańką inwestycyjną”, “ściemą” a przez innych cudownym nowym środkiem płatniczym, który zrewolucjonizuje systemy transakcyjne i obali kartele bankowe.

Temat budzi wiele emocji szczególnie gdy na giełdzie obserwowane są wahania w postaci nagłych spadków lub wzrostów. To w tych właśnie momentach wiele osób wyrabia sobie swoje własne zdanie na temat danej inwestycji i decyduje się na wejście na rynek lub jego totalne odrzucenie.

Dzisiejszy mój rozmówca od kilku już lat inwestuje w kryptowaluty i skrupulatnie obserwuje ich trendy. W tym odcinku odpowie między innymi na pytania:

 • Czym jest kryptowaluta i jak powstaje?
 • Jak działa technologia blockchain, na której oparte są kryptowaluty?
 • Czy kryptowaluta jest bezpiecznym środkiem płatniczym?
 • Na czym polega inwestowanie w kryptowaluty?
 • Co trzeba wiedzieć aby nie inwestować w ciemno?
 • Jak nie dać się oszukać pseudo maklerom giełdowym?
 • Dlaczego rządy nie są zadowolone z rozwoju kryptowalut?

Adam Pysz był już gościem szóstego odcinka Biznes Cafe w którym mówił o uwodzeniu i budowaniu relacji. Okazuje się, że oprócz znakomitej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie relacji międzyludzkich, ma też zamiłowanie do relacji między walutami.

Adam prowadzi stronę http://investor-online.com, na której dzieli się swoją wiedzą oraz narzędziami do prowadzenia inwestycji kryptowalutowych.

Jego strona na Facebooku https://www.facebook.com/investor.onlinepl/ jest również regularnie aktualizowana o nowe wpisy, linki i komentarze ze świata inwestorów.

Apr 18 2018
1 hour 43 mins
Play

Rank #10: BC026: Mądry Polak po szkodzie? Czas to zmienić! – Maciej Klinowski

Podcast cover
Read more

„Cieszy mię ten rym: „Polak mądr po szkodzie”;
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.”

Powyższy fragment Pieśni 5-tej napisanej już blisko 500 lat temu przez polskiego poetę renesansu Jana Kochanowskiego brzmi nadal znajomo prawda?

A może nie? Co Ty czujesz czytając tą stereotypowy opis „polskiego myślenia” a raczej jego braku? Czy my Polacy nie wyciągamy wniosków? Nigdy nie uczymy się na błędach? Czy naprawdę jesteśmy tacy „głupi”?

Jaką opinię mają Polacy wśród innych nacji i z czego to wynika?

Dziś rozmawiam z Maciejem Klinowskim – specjalistą w dziedzinie Health and Safety, członkiem brytyjskiego IOSH a zarazem jedyną osobą w UK akredytowaną do reprezentowania Polskiego Stowarzyszenia Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.

Misją Macieja jest dbanie o dobry wizerunek polskich przedsiębiorców nie poprzez tworzenie dobrego PR-u ale poprzez rzeczywistą pracę z nimi nad poprawą bezpieczeństwa oraz sposobu myślenia w ich przedsiębiorstwach.

Dlaczego to jest ważne i potrzebne?

Punktem wyjścia jest głęboka potrzeba każdego z nas: Każdego dnia chcemy cali i zdrowi wrócić do domu po pracy. Chcemy też aby nasze rodziny, dzieci były bezpieczne gdziekolwiek się znajdują: w pracy, w szkole, w sklepie, w autobusie… w zasadzie każde miejsce to „teren” jakiejś organizacji lub przedsiębiorstwa gdzie obowiązują zasady bezpieczeństwa.

Tylko jak poważnie są one traktowane i na ile przestrzegane?

Na ile poważnie myślisz dziś o temacie „bezpieczeństwa i higieny pracy” – w skrócie BHP? Z czym Ci się to kojarzy? Z listą niepotrzebnych nikomu paragrafów? A może z ważnym regulaminem którego powinno się przestrzegać?

Różnice w polskim i brytyjskim podejściu do tematu BHP – Health and Safety widoczne są gołym okiem. Wystarczy przyglądnąć się i porównać organizację pracy na pierwszej lepszej budowie lub w pierwszym lepszym przedsiębiorstwie w Polsce i na Wyspach.

Ja pracując lata temu w kilku angielskich firmach zauważyłem, że brytyjscy przedsiębiorcy przykładają większą uwagę do kwestii zdrowia i bezpieczeństwa swoich pracowników. Poświęcają oni zdecydowanie więcej uwagi planowaniu i przewidywaniu ewentualnych zagrożeń, podczas kiedy polskie firmy koncentrują się bardziej na rezultatach sprzedażowych lub produkcyjnych często kosztem zdrowia czy też bezpieczeństwa ludzi tam pracujących.

To oczywiście moja obserwacja. Jaka jest Twoja?

Jeśli temat BHP jest dla Ciebie ważny, z pewnością zainteresuje Cię przewodnik „Wymogi dotyczące warunków pracy w Wielkiej Brytanii i w Polsce”, którego współautorem jest gość tego odcinka Biznes Cafe Podkast.

W przewodniku między innymi znajdziesz takie informacje jak:

Health&Safety – Koszt czy inwestycja?
O czym więc mówimy, kiedy mówimy „Health&Safety”?
Risk Assessment (ocena ryzyka) – w pięciu prostych krokach
System prawny Bezpieczeństwa i Zdrowia w Wielkiej Brytanii

Przewodnik możesz zupełnie za darmo pobrać tutaj: biznescafe.uk/przewodnikbhp

PractiPol: http://www.practipol.com

Maciej na facebooku: https://www.facebook.com/maciej.klinowski

Mar 14 2018
1 hour 42 mins
Play

Similar Podcasts