OwlTail

Cover image of Insight - business & marketing show

Insight - business & marketing show

Rozhovory s top ľuďmi slovenského biznisu a marketingu napratané do 20 minút. Do agentúry Hype si voláme profesionálov a influencerov z business a marketingového prostredia, aby nám odovzdali cenné know-how. Dozviete sa insighty z ich práce, pikošky zo života, ale aj tipy a triky, ktoré môžete použiť pre svoj biznis.

Popular episodes

All episodes

Read more

Rozhovory s top ľuďmi slovenského biznisu a marketingu napratané do 20 minút. Do agentúry Hype si voláme profesionálov a influencerov z business a marketingového prostredia, aby nám odovzdali cenné know-how. Dozviete sa insighty z ich práce, pikošky zo života, ale aj tipy a triky, ktoré môžete použiť pre svoj biznis.

Petra Kemková, Minty: Prečo brainstormingy nefungujú?

Podcast cover
Read more
Petra Kemková je spoluzakladateľkou digitálnej platformy Minty, ktorá spolupracovala s New York Times, The Guardian aj Forbes. Sleduj najnovší diel Insight, kde sa okrem iného dozvieš, prečo brainstormingy nefungujú. #NoBullshit
Kto je Petra Kemková?

Ilustrátorka Petra Kemková je spoluzakladateľkou digitálnej platformy Minty, na ktorej sa stretáva ponuka umelcov a dopyty o ich prácu od najrôznejších firiem sveta. Počas svojej existencie tvorili ilustrácie pre najčítanejšie magazíny ako New York Times, The Guardian či Forbes, ale aj značky ako Red Bull alebo Volkswagen. Jeden z najväčších úspechov je nadviazanie úzkeho partnerstva so spoločnosťou Adobe, prostredníctvom ktorej distribuujú svoje ilustrácie.

O tom, prečo brainstormingy nefungujú a prečo v Británii zobrazujú stereotypne mužské zamestnania ako ženy, sa dozvieš v najnovšom dieli relácie Insight, ktorú ti prinášame spolu s portálom Stratégie.Nechce sa ti sledovať celé video? Vypočuj si rozhovor ako podcast.

Odoberaj naše podcasty aj prostredníctvom iTunesSoundcloud alebo RSS.

Nov 16 2018

18mins

Play

Mária Virčíková, MATSUKO: Pracujeme na virtuálnom teleporte

Podcast cover
Read more
Mária Virčíková stojí za zrodom firmy MATSUKO, venujúcej sa zmiešanej realite. Sleduj najnovší diel Insight, kde sa okrem iného dozvieš, či nás v budúcnosti nahradia roboti. #NoBullshit
Kto je Mária Virčíková?

Mária Virčíková je spoluzakladateľkou firmy MATSUKO, ktorá sa sústreďuje na umelú inteligenciu a tvorbu hologramov. Spoločne so svojim tímom stojí za inštaláciou prvej rozšírenej reality v zoo na svete, či vytvorenie prvej 3D postavičky bez použitia okuliarov pre rozšírenú realitu. Jej úspech potvrdzuje aj zaradenie medzi 10 najlepších slovenských startupistiek podľa časopisu Forbes. Momentálne jej firma vyvíja “skype budúcnosti”, ktorý nám umožní komunikovať prostredníctvom hologramov. Ich ambície siahajú až k virtuálnej teleportácii.

O tom, ako blízko sú k uskutočneniu ich sna a či sa bojí, že roboti ovládnu svet sa dozvieš v najnovšom dieli relácie Insight, ktorú vám prinášame spolu s portálom Stratégie.Nechce sa vám sledovať celé video? Vypočujte si rozhovor ako podcast.

Odoberajte naše podcasty aj prostredníctvom iTunesSoundcloud alebo RSS.

Sep 23 2018

18mins

Play

Maroš “Palermo” Ihnát, MMG Barbers: holičstvo, ktoré navštevujú raperi, futbalisti aj prezident

Podcast cover
Read more
Vypočuj si príbeh Maroša Ihnáta, známeho ako Palermo o tom, ako sa zrodila sieť barber shopov s neobyčajným konceptom. A nezabudni súťažiť o štýlovú frizúru v hodnote 35 €. #NoBullshit 
Kto je Maroš Ihnát?

Maroš Ihnát, ktorý je známy skôr pod prezývkou Palermo, je spoluzakladateľom MMG Barbers. Tento netradičný urban koncept okolo seba združuje komunitu ľudí z rôznych spoločenských skupín. Okrem vášne pre mužské vlásky a brady našiel zábavu aj v marketingu. Na svojom Instagrame združuje viac ako 10 000 followerov. Aj vďaka tomu sa mu podarilo vybudovať MMG Barbers do dnešnej podoby.

Firemná politika v samotnom MMG je takisto nastavená zaujímavo. Daj si rozhovor a dozvieš sa aj to, čo je ozajstné gro biznisu a ako pristupovať k úspešnej tvorbe Instagram profilu.    Nechce sa vám sledovať celé video? Vypočujte si rozhovor ako podcast.

Odoberajte naše podcasty aj prostredníctvom iTunesSoundcloud alebo RSS.

Jun 24 2018

18mins

Play

Michal Truban, WebSupport: Čo spája úspech v podnikaní, športe aj politike?

Podcast cover
Read more
Rozhovor s Michalom Trubanom, zakladateľom WebSupportu. Sleduj, inšpiruj sa a zapoj sa do súťaže o bestseller Support. #NoBullshit 
Kto je Michal Truban?

Michala Trubana asi veľmi predstavovať netreba, ale predsa… podnikateľ, investor, spisovateľ, amatérsky triatlonista a politik je známy pre úspech v mnohýchn projektoch.  Založil hackerský portál Blackhole.sk a najväčšiu slovenskú hostingovú spoločnosť WebSupport. Napísal bestseller .Support a zdolal Ironmana, vďaka čomu si vyslúžil titulku od týždenníka Trend. Počas útoku na národný bezpečnostný úrad známemu vďaka kauze nbusr123 mu polícia zhabala servere, ktoré ho živili. Neskôr soluzakladal komuniktu slovensko.digital, na ktorej základoch sa sformovala politická strana Progresívne Slovensko. Ako sa mu darí byť úspešným v toľkých projektoch, sa dozviete vo videu. Pozrite si rozhovor s Michalom Trubanom pre show Insight, ktorú vám prinášame spolu s portálom Stratégie.Nechce sa vám sledovať celé video? Vypočujte si rozhovor ako podcast.

Odoberajte naše podcasty aj prostredníctvom iTunesSoundcloud alebo RSS.

Jun 03 2018

18mins

Play

Jana Kutlíková, ZOOT: Superwoman vo vedení ZOOT-u

Podcast cover
Read more
Rozhovor s Janou Kutlíkovou, country managerkou pre ZOOT Slovensko.
Tentokrát aj so
súťažou o 50 € na nákup v ZOOT-e#NoBullshit 
Kto je Janka Kutlíková?

Jana Kutlíková je country manager pre ZOOT Slovensko, za ktorým stojí už od jeho začiatkov. Tento revolučný fashion koncept prepojil online nakupovanie s fyzickým skúšaním a je známy najmä využívaním inovácií a nekonvenčnými reklamamnými kampaňami. V jeho ponuke je viac ako 300 značiek a pre svoje objednávky chodia zákazníci do “výdajní radosti”, kde si môžu objednaný tovar vyskúšať. Od ostatných internetových obchodov sa ZOOT líši tým, že predáva aj vlastné značky ZOOT Originál a ZOOT Lokál. Janka so svojím tímom dokazuje, že na vytvorenie TV kampane netreba veľký budget a že inováciám sa oplatí dať priestor.

Ako zvláda materstvo, svoje koníčky a viesť pri tom úspešný biznis, sa dozviete vo videu. Pozrite si rozhovor s Jankou Kutlíkovou pre show Insight, ktorú vám prinášame spolu s portálom Stratégie.Nechce sa vám sledovať celé video? Vypočujte si rozhovor ako podcast.

Odoberajte naše podcasty aj prostredníctvom iTunesSoundcloud alebo RSS.

May 21 2018

18mins

Play

Dany Čačala, DayByMe: aplikácia, ktorá predbehla Facebook

Podcast cover
Read more
#DnesNosim #DnesObuvam #DnesJem #DnesCestujem… fenomén, ktorý v App Store porazil Facebook. Ako? To sa dozviete v rozhovore s Danym Čačalom. #NoBullshit 
Kto je Dany Čačala?

Daniel Čačala je spoluzakladateľ lifestylovej siete DayByMe. Tá začala ešte ako stredoškolský projekt, kedy vznikla Facebook stránka Dnes nosím. Odvtedy pribudli ďalšie – Dnes obúvam, Dnes cestujem a Dnes jem. Popri nich postupne vznikali aj menšie Instagram účty ako Dnes tetujem. V roku 2016 spustili tento projekt aj na vlastnej web stránke pod názvom DayByMe, kde spájajú ľudí so záujmami v móde, cestovaní alebo jedle. Dnes má stránka viac ako 41 000 registrovaných používateľov. V roku 2017 spustili aj aplikáciu na iOS pod rovnakým názvom. Na 48 hodín sa dokonca stali najsťahovanejšou aplikáciou v App Store a predbehli tak Facebook či Instagram.

Ako sa im to podarilo a ako celý projekt funguje dnes, sa dozviete vo videu. Pozrite si rozhovor s Danym Čačalom pre show Insight, ktorú vám prinášame spolu s portálom Stratégie.Nechce sa vám sledovať celé video? Vypočujte si rozhovor ako podcast.

Odoberajte naše podcasty aj prostredníctvom iTunesSoundcloud alebo RSS.

May 08 2018

18mins

Play

Ivan Štefunko, Neulogy Ventures: Sloboda stojí strašne veľa energie

Podcast cover
Read more
Rozhovor s investorom a zakladateľom spoločností ako Pelikan.sk či Neulogy Ventures, Ivanom Štefunkom. Show Insight vám prináša agentúra Hype a portál Podnikajte.sk.


“Podnikatelia by mali mať aj spoločenskú zodpovednosť.” hovorí Ivan Štefunko v rozhovore s Marekom Didákom.

Dozviete sa, ako sa dostal k správe tak veľkých financií, ako vám investor môže pomôcť rozbehnúť spoločnosť a na záver pribalí aj jeden nápad na nezrealizovaný projekt.

Kto je Ivan Štefunko?
Ivan je podnikateľ, investor a spoluzakladateľ mnohých spoločností. Vyštudoval politické štúdiá v Banskej Bystrici a dva roky študoval aj v Paríži. Aktuálne vedie Neulogy Ventures, kde spravuje technologické fondy pre slovenské startupy. V roku 2016 spoluzakladal občianske združenie Progresívne Slovensko, kde je aj členom správnej rady. Ivan Štefunko je veľmi aktívny aj v občianskych združeniach. Dlhodobo sa angažuje a podporuje organizáciu Ľudia proti rasizmu. Taktiež je členom občianskeho združenia Slovenskej aliancie pre inovatívnu ekonomiku – SAPIE, ktorá zastupuje záujmy inovatívnych spoločností, zlepšuje slovenský startup ekosystém a pomáha zlepšovať vzdelávací proces.
Insight je autentická show, ktorá je nabitá faktami a skúsenosťami, Nezabudnite komentovať, zdieľať a feedbackovať.

Odoberajte naše podcasty aj prostredníctvom iTunesSoundcloud alebo RSS.

Jul 18 2017

18mins

Play

Martin Guttman, Tuli: Na tom, že naše vaky ľudia volajú Tuli vaky, pracujeme cielene už veľa rokov

Podcast cover
Read more
Rozhovor so zakladateľom spoločnosti Tuli, Martinom Guttmanom. Show Insight vám prináša agentúra Hype a portál Podnikajte.sk.


“Užívajte si život a inovujte!” hovorí usmiaty “vynálezca” sedacích vakov s milým názvom Tuli, Martin Guttman v rozhovore s Marekom Didákom.

Dozviete sa, kde Martin po prvýkrát objavil Tuli vaky a aké to bolo, keď cez obednú prestávku v banke bežal domov za zákazníkmi vybaviť prvé objednávky. Marekovi prezradil aj to, ako vyzerá jeho aktuálna pracovná náplň či ako sa vyrovnáva so stresom.

Kto je Martin Guttman?
Martin je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave. Po jej ukončení pracoval 6 rokov v bankovom sektore, kde sa venoval produktovému managementu. V roku 2008 začal pracovať len na svojom produkte, v tom čase úplnej novinke na slovenskom trhu, sedacích vakoch. Z garážovej firmy sa značka Tuli vypracovala na lovebrand na poli spoločenských podujatí a prerazila aj v zahraničí. Okrem toho sa hrdí viacerými oceneniami vrátane Red Dot Design Award Winner 2013 či Národnej ceny za dizajn 2013. Martin je vlastníkom vyznamenania Začínajúci podnikateľ roka 2011 a Mladý inovatívny podnikateľ JCI 2011.
Insight je autentická show, ktorá je nabitá faktami a skúsenosťami, Nezabudnite komentovať, zdieľať a feedbackovať.

Odoberajte naše podcasty aj prostredníctvom iTunesSoundcloud alebo RSS.

Jun 27 2017

18mins

Play

Šimon Šicko, Pixel Federation: Kultúra a procesy sú jediným spôsobom, ako udržať tých najlepších ľudí

Podcast cover
Read more
Rozhovor s výkonným riaditeľom spoločnosti Pixel Federation Šimonom Šickom. Show Insight vám prináša agentúra Hype a portál Podnikajte.sk.

Ako sa dokážete vyprofilovať z architekta na šéfa Pixel Fedration? O svojej profesnej ceste, o termíne happy profit a o kultúre firmy Pixel Federation nám Šimon porozprával vo videu.

Kto je Šimon Šicko?
Vyštudoval architektúru na Vysokej škole výtvarných umení, krátko v tomto odbore aj pracoval. V roku 2002 sa začal venovať tvorbe počítačových hier, od roku 2003 pôsobil ako lead concept designer pre slovenskú dcéru nemeckého štúdia 10Tacle. V roku 2007 spolu s ďalšími troma spoločníkmi založil Pixel Federation, ktorého je výkonným riaditeľom. Prvý výrazný úspech prišiel v roku 2010 s titulom TrainStation, ktorý dnes na Facebooku mesačne hrávajú dva milióny hráčov. V roku 2014 sa stal Technologickým podnikateľom roka 2014 a je investorom v niekoľkých českých a slovenských start-upoch. Pôsobí tiež ako poradca Slovak-American Foundation a je členom Správnej rady Nadácie Pontis.

Insight je autentická show, ktorá je nabitá faktami a skúsenosťami, Nezabudnite komentovať, zdieľať a feedbackovať.

Odoberajte naše podcasty aj prostredníctvom iTunesSoundcloud alebo RSS.

Jun 05 2017

18mins

Play

Michal Meško, Martinus: Niektoré chyby nás stáli ako štúdium na Harvarde

Podcast cover
Read more
Rozhovor s CEO spoločnosti Martinus, Michalom Meškom. Show Insight vám prináša agentúra Hype a portál Podnikajte.sk

Aký je to pocit, keď vám ako 15-ročnému chalanovi zveria do rúk programovanie eshopu pre Martinus? O svojej ceste k pozícií CEO, nám porozprával Michal vo videu.

Kto je Michal Meško? 

Michal vyštudoval manažment a marketing na FMUK v Bratislave. V roku 2000 bol spoluzakladateľom stránky Referaty.sk, najväčšieho portálu pre študentov, ktorý v roku 2004 odkúpil Atlas.sk. Zároveň stál v roku 2000 aj pri vzniku internetového kníhkupectva Martinus.sk, ktorého je dnes spolumajiteľom a CEO. V roku 2011 bol nominovaný na ocenenia Ernst&Young Podnikateľ roka a TREND TOP Manažér roka.

Insight je autentická show, ktorá je nabitá faktami a skúsenosťami, Nezabudnite komentovať, zdieľať a feedbackovať.

Odoberajte naše podcasty aj prostredníctvom iTunesSoundcloud alebo RSS.

May 17 2017

18mins

Play

Martin Mác, Zoznam: Každý podnikateľ by mal skrachovať a začať si vážiť veci

Podcast cover
Read more
Rozhovor s CEO spoločnosti Zoznam.sk, Martinom Mácom. Show Insight vám prináša Hype a podnikateľský portál Podnikajte.sk.

Začínal zberom jahôd a skladaním počítačov. Dnes je z neho CEO jednej z najúspešnejších internetových spoločností na Slovenku.

V rozhovore sa okrem iného dozviete, ako sa Martinovi Mácovi podarilo vypracovať sa na takúto významnú pozíciu.

Martin pôsobí od roku 2007 ako konateľ spoločnosti Zoznam, s.r.o., ktorá má vo svojom portfóliu viac ako 40 produktov. Na pozícii výkonného riaditeľa spoločnosti riadi viac ako 60 interných zamestnancov.
V novej časti Insightu Marekovi porozprával, aké boli jeho začiatky, čo všetko mu dali rodičia a ako vyzerá jeho bežný pracovný deň.

Insight je autentický, faktami a skúsenosťami nabitá show, takže pozerajte, komentujte, zdieľajte a pozitívne hodnoťte.

Odoberajte naše podcasty aj prostredníctvom iTunesSoundcloud alebo RSS.

Apr 24 2017

17mins

Play

Ľuboš Fellner, BUBO: BUBO nie je cestovná kancelária, BUBO je trendsetter cestovného ruchu

Podcast cover
Read more
Rozhovor so zakladateľom BUBO, Ľubošom Fellnerom, s ktorým sa rozpráva Marek Didák z digitálnej agentúry Hype. Show Insight vám prináša Hype a podnikateľský portál Podnikajte.sk.

Myslíte si, že vo svete, v ktorom si každý dokáže zabookovať dovolenku prostredníctvom Skyscanneru, Bookingu či Airbnb, už nie je miesto pre cestovné kancelárie?

Ľuboš Fellner, zakladateľ cestovnej kancelárie BUBO vám pomôže rozlúsknuť túto dilemu. Ľuboš je zodpovedný za kvalitu zájazdov a nové programy. Okrem toho je aj vynikajúcim sprievodcom, ktorý precestoval našu planétu od Pólu k Pólu.

Vo videu sa dozviete prečo sa vyštudovaný lekár a chirurg srdca rozhodol založiť cestovku a, takisto, pribalí niekoľko tipov určených nielen pre začínajúcich podnikateľov.

Inak, viete, čo znamená skratka BUBO a ako sa Ľuboš riadi jej významom?

Pozrite si Insight. A nezabudnite – lajkujte, komentujte, zdieľajte a pozitívne hodnoťte.

Odoberajte naše podcasty aj prostredníctvom iTunesSoundcloud alebo RSS.

Apr 02 2017

17mins

Play

Michal Král, Pricemania: Horšie ako zlé rozhodnutie, je žiadne rozhodnutie

Podcast cover
Read more
Do posledného dielu podcastu Insight v pôvodnej forme sme si zavolali mimoriadne zaujímavého človeka, Michala Krála, zakladateľa internetového porovnávača tovarov Pricemania.
Michal pôsobí v internetovom biznise už 9 rokov a to je čas, za ktorý sa dá nabrať vskutku slušné množstvo skúseností. Ak teda máte alebo sa chystáte rozbehnúť online biznis, tento diel odporúčam vypočuť si minimálne dva krát.

Ináč, rozmýšľali ste nad tým, čo som v prvej vete myslel tým “posledný diel v pôvodnej forme”? Vypočujte si Insight, na konci njdete odpoveď.
Insight je autentický, faktami a skúsenosťami nabitý podcast, takže počúvajte, komentujte, zdieľajte a pozitívne hodnoťte.

Odoberajte naše podcasty aj prostredníctvom iTunesSoundcloud alebo RSS.

Feb 22 2017

17mins

Play

Kamil Aujeský, Bloger roka: Jednou z najväčších chýb marketérov je ego

Podcast cover
Read more
Do najnovšieho Insightu prijal pozvanie bloger roka 2015 Kamil Aujeský. Kamil má na starosti online reklamu pre Orange, skúsenosti z reklamiek, mediálky a skúšal aj vlastné podnikanie.
Za svoj život nabral množstvo skúseností, o ktorých sa s ním porozprával Marek. Ak chcete vedieť, čo sú kľúčové faktory na úspech v digitálnom svete, tento diel by ste si určite nemali nechať ujsť.

Ináč, napadlo vám niekedy, že za množstvo samovrážd vo Švédsku môže dokonalý systém, ktorý vás nemotivuje prekonávať samého seba?

Insight je autentický, faktami a skúsenosťami nabitý podcast, takže počúvajte, komenutujte, zdieľajte a pozitívne hodnoťte.

Odoberajte naše podcasty aj prostredníctvom iTunesSoundcloud alebo RSS.

Jan 27 2017

14mins

Play

Matej Varga, Subway: Rebranding Subway odhadujeme na 550 miliónov USD

Podcast cover
Read more
Dnes sme si do Insight “horúceho kresla” zavolali Mateja Vargu, country directora spoločnosti Subway pre slovenský a chorvátsky trh. Maťo nám porozprával zaujímavé informácie zo sveta franchisingu a najväčšej siete reštaurácií na svete, Subway.
Dozviete sa, že Subway je vo fáze celkového rebrandingu, za koľko si môžete otvoriť vlastnú prevádzku alebo koľko prevádzok plánuje mať otvorených v roku 2030. Ok, to vám prezradíme, lebo je to naozaj obrovské číslo – 100 000 prevádzok. Verili by ste tomu?

Taktiež pribalí niekoľko využiteľných marketingových tipov, ktoré odporúča franšízantom a nevyhýba sa ani vlastnej skúsenosti, keď čelil kríze svojej prvej prevádzky spôsobenej dlhotrvajúcou rekonštrukciou Šafárikovho námestia.
Insight je autentický, faktami a skúsenosťami nabitý podcast, takže počúvajte, komenutujte, zdieľajte a pozitívne hodnoťte.

Odoberajte naše podcasty aj prostredníctvom iTunesSoundcloud alebo RSS.

Jan 10 2017

14mins

Play

Dominik Sumbal, Estévéčka: Budúcnosť gastro biznisu je v malých prevádzkach

Podcast cover
Read more
V najnovšej časti Insightu sa rozprávame so spolumajiteľom bratislavskej reštaurácie Estévéčka Dominikom Sumbalom. Estévéčka sa v priebehu niekoľkých rokov prepracovala na jednu z najznámejších bratislavských reštaurácií nepatriacich pod veľký reťazec. Výrazne tomu napomohli Dominikove podnikateľské a obchodné skúsenosti, o ktoré sa s nami podelil.
Dozviete sa, čo potrebujete na založenie a riadenie úspešného gastro biznisu, ako sa odlíšiť od konkurencie, ale aj novinky, ktoré s Estévéčkou chystá. Dominik je však známy aj tým, že nemá problém verejne pochváliť konkurenciu. V závere sa preto dozviete niekoľko tipov na bratislavské reštaurácie a kaviarne, ktoré odporúča.

Odoberajte naše podcasty aj prostredníctvom iTunesSoundcloud alebo RSS.

Nov 30 2016

14mins

Play

Veronika Pizano, .týždeň: Médiá by mali uvažovať, aký vplyv majú na spoločnosť

Podcast cover
Read more
Veľmi sa tešíme, že do tretej časti marketingového podcastu Insight prijala pozvanie Veronika Pizano. Aj keby ste ju nepoznali, je veľmi nepravdepodobné, že by ste sa nestretli aspoň s niektorým z množstva projektov, v ktorých mala prsty.
Ak si niekto zaslúži pomenovanie “multitalentovaný čávo”, je to určite Veronika. Okrem práce pre PIANO stihla riadiť IAB, organizovať TEDx, učiť na vysokej škole, vydať knihu o slovenskom pôrodníctve a momentálne šéfuje marketingu v mienkotvornom časopise .týždeň. Rozprávali sme sa nielen o jej skúsenostiach a názoroch, ale hlavne o spoločenskej zodpovednosti v médiách.

Odoberajte naše podcasty aj prostredníctvom iTunesSoundcloud alebo RSS.

Nov 03 2016

12mins

Play