OwlTail

Cover image of Strefa Gamingu | Czwórka

Strefa Gamingu | Czwórka

Bieżące wydarzenia i wiadomości ze świata wirtualnej rozrywki. E-sport, gamerzy, gry komputerowe, rozgrywki – wszystko w jednym miejscu.

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

Warning: This podcast data isn't working.

This means that the episode rankings aren't working properly. Please revisit us at a later time to get the best episodes of this podcast!

Podcast cover

Wizualna iluzja czyli jak twórcy "oszukują" graczy

Tworzenie gier komputerowych to długi i żmudny proces. Twórcy starają się sprostać wielkim wymaganiom graczy i spełnić chociaż część - często chorych - oczekiwań. Okazuje się, że twórcy bardzo często uciekają się do ciekawych sztuczek, które poznajemy dopiero po zapoznaniu się z silnikiem oraz plikami gry. Czy odwrócony stół może imitować drzwi? Jak to możliwe, że bohater "Fallout'a 3" miał na swojej głowie jadący wagon oraz co kryje się za niewidzialnymi ścianami? Zapraszam na rozmowę z Rafałem Jelonkiem, Ultimate Games.

16mins

17 Apr 2021

Rank #1

Podcast cover

Czy współczesne gry posiadają duszę?

Ostatnio udało mi się odwiedzić mojego przyjaciela. Oprócz niego, uśmiechu jego małżonki oraz ich córeczki powitała mnie jakaś stara gra odpalona na telewizorze w salonie. Okazało się, że był to jeden z klasyków pochodzących z Amigi. Kiedy zapytałem się go dlaczego zdecydował się na powrót do przeszłości odpowiedział mi, że kiedyś gry miały duszę. Czym jest wspomniana dusza i czy współczesne gry nadal ją posiadają? O tym rozmawiałem z weteranem branży gier komputerowych Tomaszem Mazurem, Forestlight Games.

22mins

11 Apr 2021

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

Wielkanocne granie "bez prądu"

Podczas audycji Strefy Gamingu graliśmy "bez prądu". Wymieniliśmy sporo ciekawych gier planszowych, ale to nie cała baza jaką przygotowaliśmy. Wraz z Łukaszem Rzadkowskim z portalu imInfected.pl oraz Wojtkiem "Wojem" Animuckim zapraszamy Was na dalszą część wyprawy do świata kości, kart, rozległych map, a także pięknych figurek. Mamy nadzieje, że nasze propozycje skłonią Was do wyłączenia komputerów osobistych oraz konsol, aby inaczej spędzić czas Wielkiej Nocy.

22mins

3 Apr 2021

Rank #3

Podcast cover

Lidia Sobieska czyli polski akcent w "Tekkenie 7"

Lidia Sobieska dołączyła do plejady wojowników w siódmej części "Tekkena" i szybko skradła serca graczy w Polsce oraz na świecie. Profesjonalni fighterzy wymieniają się opiniami na temat jej stylu walki, siły, skuteczności. Większość z nich ostanie dni spędziła w trybie treningowym. Wśród nich znaleźli się także: Bartek "Bart Jakubczyk" oraz Mariusz "ManieQ" Dziarmaga. To właśnie z nimi rozmawiałem o naszej rodzimej wojowniczce.

20mins

28 Mar 2021

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

Moralne dylematy w grach czyli emocjonalny egzamin

Jeżeli znacie "Wiedźmina" albo "The Last of Us" zapewne wiecie czym są wybory moralne w grach. Często podejmujemy decyzje, których konsekwencje poznajemy dopiero po kilku godzinach rozgrywki. Czy faktycznie mają one istotne znaczenie dla warstwy fabularnej? Jak twórcy grają na naszych emocjach i czym kierujemy się dokonując trudnych wyborów? O tym rozmawiałem z Michałem Kaczmarkiem.​

19mins

21 Mar 2021

Rank #5

Podcast cover

Młodzi streamerzy i zagrożenia, które im towarzyszą

Światem wstrząsnęła wiadomość o śmierci popularnej, brazylijskiej streamerki Ingrid Oliveiry Bueno da Silvy znanej jako SOL.  Wraz z jednym z zawodowych graczy umówiła się na haniebny czyn. Wspólnie mieli dokonać dewastacji obiektów kultu religijnego. Kiedy SOL odmówiła wzięcia udziału w zaplanowanej akcji Guilhermo Alves Costa bez skrupułów zadał jej kilkadziesiąt ciosów nożem. W najnowszym wydaniu Strefy Gamingu poruszymy niezwykle ciężki oraz kontrowersyjny temat młodych streamerów. Moim gościem będzie Paulina Nowak, psycholog sportu oraz e-sportu.

19mins

12 Mar 2021

Rank #6

Podcast cover

Czy potrzebujemy realizmu w grach?

Przygotowując się do audycji oraz podcastu zadałem Wam pytanie na licznych forach, co WY sądzicie o realizmie w grach. Oczywiście - zdania są podzielone. Wraz z Andrzejem zdecydowaliśmy się zapoznać z Waszą opinią oraz komentarzami, które przytaczamy w najnowszym podcaście, do którego dołączył dobrze Wam znamy człowiek multitool czyli Bartek "Bart" Jakubczyk.​

25mins

8 Mar 2021

Rank #7

Podcast cover

"NioH 2" czyli jak zrobić perfekcyjny squel?

Kiedy pierwszy raz odpaliłem "NioH 2" nie zrobił na mnie wielkie wrażenia. Pojawiło się uczucie deja vu, wszystko wydawało mi się doskonale znane. Okazuje się jednak, że im bardziej zaczniemy zgłębiać świat japońskiej mitologii tym bardziej dostrzeżemy jak niewielkie zmiany mogą udoskonalić prawie doskonały tytuł. Do rozmowy o najnowszym "NioH" tradycyjnie zaprosiłem Bartka "Barta" Jakubczyka, który soulslike'owe światy przemierzył wzdłuż i wszerz.

20mins

28 Feb 2021

Rank #8

Podcast cover

Piękno kosmosu w grach komputerowych

Kosmos... Tak piękny a zarazem tak przerażający swoim bezkresem. Inspiracja do podróży w nieznane oraz chęć odkrycia nowych światów. Wszechświat od lat inspiruje twórców filmów oraz gier komputerowych. Wraz z Bartoszem Rakowskim oraz Wiktorem Szymańskim zapraszamy Was na wirtualną podróż w nieznane. Podcast stanowi rozwinięcie ostatniej audycji Strefy Gamingu.​

22mins

28 Feb 2021

Rank #9

Podcast cover

E-Sport po roku pandemii

Fakt, że e-sport rozwija się niezwykle dynamicznie nie jest już dla nikogo żadnym zaskoczeniem.  Pandemia COVID-19 niestety odebrała nam wiele gamingowych wydarzeń, a większość zawodów rozgrywana jest w formie online. Czy to znaczy, że nie ma czego oglądać i komu kibicować? Niekoniecznie! Wraz z moimi gośćmi rozmawiałem o tym jak pandemia wpłynęła na e-sport w ostatnim roku.

20mins

15 Feb 2021

Rank #10