OwlTail

Cover image of Stošestka

Stošestka

Stošestka je nový podcast protikorupční organizace Transparency International ČR. Stošestka nabízí unikátní a konstruktivní vhled nejen do korupční problematiky v Česku, ale i v zahraničí. Moderuje Martina Foldynová. Vychází každý druhý čtvrtek.

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

Warning: This podcast has few episodes.

This means there isn't enough episodes to provide the most popular episodes. Here's the rankings of the current episodes anyway, we recommend you to revisit when there's more episodes!

Podcast cover

Kauzy, hrozby a pěna dní. Jak vypadá současná publicistika a investigativa?

Jak a kde získávají novináři pro své kauzy informace? Jak důležité je mít vlastní zdroje? A jak se vyrovnávají novináři s tlakem a útoky ze strany politiků či podnikatelů? O tom všem přišly do našeho podcastu Stošestka promluvit Nora Fridrichová, redaktorka a moderátorka pořadu 168 hodin, a Adéla Jelínková, investigativní novinářka Hospodářských novin.

54mins

22 Jul 2021

Rank #1

Podcast cover

Kdo jsou oznamovatelé? Chrání lidské životy i veřejné peníze

Jaká je role oznamovatelů v odhalování závažných kauz? Proč je důležité přibližovat jejich příběhy? A najde čeština lepší pojmenování, než formalistický "oznamovatel" nebo anglický výraz "whistleblower"? V aktuální epizodě si o těchto tématech povídají právník TI Jan Dupák a analytička organizace Oživení Šárka Trunkátová.

36mins

8 Jul 2021

Rank #2

Podcast cover

Pelta a Berbr nejsou jediní, kdo stojí za korupcí ve sportu

Jak je to se sportovní korupcí v Česku? Dotýká se jen fotbalu, nebo zasahuje i do dalších sportovních odvětví? A jakou roli hrají státní instituce a úředníci v nakládání s miliardovými veřejnými prostředky tekoucími do sportu? Na tyto a další otázky odpovídají právnička a expertka na oblast compliance Apolena Ondráčková a šéfreportér Seznam Zprávy a sportovní novinář Luděk Mádl.

51mins

24 Jun 2021

Rank #3

Podcast cover

Investigativní kauzy TI. Střet zájmů Andreje Babiše, soukromý byznys kancléře Mynáře nebo souboj o dotace v ROP Severozápad

Věděli jste, že naše protikorupční organizace upozorňuje přes 23 let na ty nejzávažnější korupční kauzy? Které to jsou a jak vypadá naše investigativní činnost, to už si poslechněte v rozhovoru s Milanem Eiblem, vedoucím analytikem Transparency International.

42mins

10 Jun 2021

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

Jak spletitá je pavučina zadávání veřejných zakázek?

Jaké jsou problémy a rizika u stamiliardového tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany nebo u IT zakázek za miliardy na MPSV? Veřejné zakázky v hlavní roli nového dílu Stošestky s právníkem Transparency Janem Dupákem a zakladatelem Hlídače státu Michalem Bláhou.

43mins

27 May 2021

Rank #5

Podcast cover

Dezinformace a propaganda. Souboj o naše vnímání

Co jsou to dezinformace? Proč nepoužívat termín fake news? Nebo jak vzdělávat děti v práci s informacemi a argumenty? Hosty byli Denisa Hejlová, vedoucí Katedry marketingové komunikace a PR FSV UK, a Josef Šlerka, sémantik, datový analytik a vedoucí Studia nových médií FF UK.

58mins

13 May 2021

Rank #6

Podcast cover

Junta v Myanmaru krvavě potlačuje demokratický proces

Co se před třemi měsíci v této jihovýchodoasijské zemi stalo? Kdo na tom má podíl? Jakým způsobem ovládá vojenská junta zemi a jak jí v tom (ne)brání světové mocnosti? Hosty Stošetky byli Igor Blažević, novinář a lidskoprávní aktivista, a Ondřej Cakl, projektový koordinátor, který má v TI na starosti myanmarskou agendu.

42mins

29 Apr 2021

Rank #7

Podcast cover

Pandemie jako příležitost pro korupci

Jak lze hodnotit uplynulý rok, poznamenaný pandemií viru COVID-19, z hlediska boje s korupcí? Jak TI vnímá aktuální výroční zprávu Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) nebo co přinesly letošní výsledky Indexu vnímání korupce (CPI)? Hostem Stošestky byl ředitel TI Petr Leyer. 

30mins

15 Apr 2021

Rank #8

Podcast cover

Stošestka - Nový podcast Transparency International ČR

Vítá Vás Stošestka, která Vám každý druhý čtvrtek bude nabízet unikátní a konstruktivní vhled nejen do korupční problematiky v Česku, ale i v zahraničí. Moderuje Martina Foldynová.

1min

8 Apr 2021

Rank #9