OwlTail

Cover image of Kendine İyi Davran

Kendine İyi Davran

Kendini keşfet, motive ol ve yüzleş. Merhaba, ben Klinik Psikolog Beyhan BUDAK, burada YouTube hesabımda yayınladığım videoların ses kayıtlarını paylaşıyorum.

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Podcast cover

Hayatın Kötü Giderken Hatırlaman Gerekenler

Bazen hayatımızda öyle anlar olur ki tüm olumsuzluklar üst üste gelir. İlişkilerinizde, işinizde veya trafikte bile aynı gün içerisinde yaşadığınız can sıkıcı şeyler bazen sizi bunaltabilir. Böyle zamanlarda hatırlaman gerekenleri anlattım bu videoda.

6mins

2 Apr 2017

Rank #1

Podcast cover

Başarının Şifreleri: 2, 5, 11, 15, 20

2, 5, 11, 15, 20. Bu sayıların belirlediği kurallar sizi daha başarılı yapacak. Bu videomda psikolojik araştırmalarla belirlenmiş, kişisel başarıyı artıran kurallardan bahsediyorum.

3mins

2 Apr 2017

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

Kararsızlık nedir ve nasıl yenilir?

Kararsızlık her anımızda karşımıza çıkan can sıkıcı bir problem. Peki kararsızlığı nasıl yenebiliriz? Bu kayıtta kararsızlık nasıl yenilir sorusuna cevap arıyoruz.

10mins

6 Apr 2017

Rank #3

Podcast cover

İnsanları Senden Uzaklaştıran Davranışlar

Bu videomda diğer insanlara itici gelen, arkadaşlarımızı bizden uzaklaştıran davranışları anlatıyorum.

4mins

2 Apr 2017

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

Nasıl Kitap Okuma Alışkanlığı Kazanırım?

Kitap okuma alışkanlığı kazanmak için yapman ve yapmaman gerekenleri anlatıyorum.Psikolojik Kitap Önerileri: https://goo.gl/vxO5CA

5mins

21 May 2017

Rank #5

Podcast cover

Eleştirirken İtici Olmamanın Yolları

Eleştiri yapmayı çok seviyoruz. Peki eleştirirken iletişim tekniklerine ne kadar özen gösteriyoruz. Bu videomda eleştiri yaparken itici olmamayı anlatıyorum.

6mins

2 Apr 2017

Rank #6

Podcast cover

Üşeniyorum Öyleyse Yarın-Erteleme ile Başa Çıkma

Ertelemek bir nevi kendini sabote etmek. Gerçek potansiyelini ortaya koymana engel olan bir problem. Bu videoda erteleme ile baş etmek yöntemlerini anlatıyorum. Klinik Psikolog Beyhan Budak

6mins

14 May 2017

Rank #7

Podcast cover

2 Mükemmel Zaman Yönetimi Tekniği

Bu kayıtta 2 mükemmel zaman yönetimi tekniğinden bahsediyorum: Eisenhower Matrisi ve Pomodoro TekniğiVideoda bahsettiğim dökümana ve uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz: https://goo.gl/PnFncr

5mins

11 May 2017

Rank #8

Podcast cover

Kaygı ve Endişelerin Gizli Sebebi

Kaygı, endişe, panik atak ve takıntıların gizli bir sebebi olabilir. Bazen hayatımızdaki büyük problemleri halının altına süpürür ve görmezden geliriz. Ama bu problemler bizi etkilemeye devam eder.

8mins

21 Apr 2017

Rank #9

Podcast cover

Yanlış İnsana Aşık Olduğunun İşaretleri-2

Bazen aşık olduğumuz, sevdiğimiz insan bize zarar veriyor olabilir. Bu zarar; psikolojik ya da fiziksel olabilir. Bu videoda sana zarar veren yanlış insanların özelliklerinden bahsediyorum.

6mins

2 Jun 2017

Rank #10

Podcast cover

İstemekten Korkmak ve Reddedilme Korkusu

İstemekten korkuyoruz, reddedilmekten korkuyoruz. Ama isteyenler daha iyi hissediyor, problemlerini daha kolay çözüyor.

3mins

2 Apr 2017

Rank #11

Podcast cover

Mutlu Çiftler Neyi Farklı Yapıyor?

Sevgilinle ya da eşinle çok mu tartışıyorsun? Belki de merak ediyorsun mutlu çiftler neyi farklı yapıyorlar da bu kadar mutlular. Bu videoda mutlu çiftlerin neyi farklı yaptığını anlatıyorum.

7mins

11 Apr 2017

Rank #12

Podcast cover

Yavaşla!

Hızlı bir arabanın içinde gibiyiz. Tek odaklandığımız konu hız. Hiç farketmiyoruz geçtiğimiz yol nasıl bir yol, nasıl bir manzara, orada nasıl insanlar yaşıyor. Bu videoda Uzm. Klinik Psikolog Beyhan BUDAK, hayatımızda problemlere yol açan hız olgusundan ve nasıl yavaşlayarak hayatın tadına varabileceğimizden bahsediyor.

5mins

12 Apr 2017

Rank #13

Podcast cover

Sakın Pembe Bir Fil Düşünme!

Uzman Klinik Psikolog Beyhan Budak bu videoda hayatımıza ve davranışlarımıza etki eden ilginç psikolojik gerçekleri anlatıyor.

5mins

2 Apr 2017

Rank #14

Podcast cover

İlişkilerin 5 Türü: Sizinki Hangisi?

Her insan eşsiz ama kurduğumuz ilişkiler birbirine benziyor. Bu videoda sık karşılaştığım 5 ilişki türünden bahsediyorum. Uzm. Klinik Psikolog Beyhan BUDAK

5mins

6 Apr 2017

Rank #15

Podcast cover

İyi Şeyler İyi İnsanları mı Bulur?

Bazı anne babalar der ya sen iyi olursan herkes iyi olur? Bizim de aklımızda böyle kalmıştır. Biz iyi şeyler yaparsak iyi şeyler hep bizi bulur. Ya kötü şeyler bizi bulursa? Bu da bizim kötü olduğumuz anlamına mı gelir?

5mins

2 Apr 2017

Rank #16

Podcast cover

Öfkemi Nasıl Kontrol Ederim?

Öfke kontrolsüz ve aşırı bir şekilde ortaya çıktığında hem öfkelenene hem de çevresindekilere zarar verir. Bu videoda öfke kontrolü teknikleriniz anlatıyorum.

10mins

7 May 2017

Rank #17

Podcast cover

Başkaları İçin Değil Kendin İçin Affet!

Affetmek hayatımızın sorunsuz ilerlemesi için geçmemiz gereken geçmemiz gereken bir kapı. Affedebilen insanlar daha mutlu ve huzurlu. Uzm. Psikolog Beyhan Budak Neden Başkaları İçin Değil Kendin İçin Affetmelisini anlatıyor.

3mins

14 Apr 2017

Rank #18

Podcast cover

Aşırı Fedakarlık

Aşırı fedakarlık, bu şekilde davranan kişiler için belirli psikolojik problemler ortaya çıkarabilmektedir. Uzman Psikolog Beyhan BUDAK, aşırı fedakarlık, aşırı fedakarlık nedenleri ve çözüm önerilerini anlatıyor.

5mins

14 Apr 2017

Rank #19

Podcast cover

Yaş 33: Hayatın Bana Öğrettiği Dersler

Yakın bir zamanda 33 yaşına bastım. Geriye dönüp baktığımda hayattan birçok şey öğrendiğimi farkediyorum. Bu videoda hayatın bana öğrettiği derslerden bahsediyorum.

11mins

25 Jul 2017

Rank #20