OwlTail

Cover image of Moje terapie

Moje terapie

Moje terapie je podcastový seriál, v němž si štafetu předávají vypravěčské dvojice tvořené terapeuty a jejich klienty. První řada podcastu loni přiblížila, jak může psychoterapie pomoct lidem s posttraumatickou poruchou, úzkostmi, bipolární poruchou nebo panickými atakami. Zaměřila se na témata, jako jsou sexuální násilí, psychosomatika nebo potřeba být perfektní a dosahovat výkonů. Ta letošní vám představí šestici nových témat a nových dvojic.Všechny díly podcastu Moje terapie můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Podcast cover

Moje terapie, epizoda 3: Povinnost být perfektní

Hlasy, které uslyšíte ve třetí epizodě podcastové série, patří Ireně a její terapeutce Karin. Poprvé se potkaly před dvěma lety. Karin není Irenina první terapeutka, až ona jí však pomohla nejvíc.Všechny díly podcastu Moje terapie můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

34mins

20 Nov 2019

Rank #1

Podcast cover

Moje terapie, epizoda 2: Vystoupit z rozjetého vlaku

Hlasy, které uslyšíte ve druhé epizodě podcastové série, patří Jirkovi a jeho bývalé terapeutce Adéle. Potkali se před lety v komunitě pro drogově závislé, dnes už spolu v terapii nejsou, ale zůstali si blízcí. Co je ještě terapeutický vztah a co už je kamarádství?Všechny díly podcastu Moje terapie můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

31mins

13 Nov 2019

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

„Lidi se pořád bojí, že když potřebují terapii, tak jsou blázni,“ říká terapeutka Schwab-Figusch

O tom, jak se pracuje s posttraumatickou stresovou poruchou a jak může fungovat, když na terapii pozvete členy rodiny, jste mohli poslouchat v první epizodě podcastu Moje terapie, nazvané Tajemství je destruktivní. „Doufám, že posluchače, kteří mají za sebou podobné trauma jako její hrdinka, by její příběh mohl přimět k tomu, aby sami přestali žít v tajemství,“ říká terapeutka Natálie Schwab-Figusch. „Je to jediná věc, která je může zachránit od trvalých následků.“Všechny díly podcastu Moje terapie můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

22mins

6 Nov 2019

Rank #3

Podcast cover

„Na terapii lidi chodí, ale stydí se a začínají pozdě. Obzvlášť muži,“ říká terapeutka Karin Emily

O tom, že terapie může fungovat až na několikátý pokus v životě, a také o společenských předsudcích vůči lidem s diagnózou, které se můžou projevit přímo v rodině, jste mohli poslouchat ve třetím dílu podcastu Moje terapie. Její hlavní postava Irena má bipolární poruchu nejspíš už od puberty. Až v posledních několika letech však intenzivně zpracovává svá hlavní životní témata pod vedením terapeutky Karin.Všechny díly podcastu Moje terapie můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

28mins

20 Nov 2019

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

„Práce v léčebné komunitě je ta nejlepší na světě,“ říká terapeutka Adéla Paulík Lichková

O tom, co může terapie v životě suplovat, jste mohli poslouchat ve druhé epizodě Mojí terapie v příběhu Jirky, který svou bývalou terapeutku Adélu i po letech považuje za blízkého člověka. „Bylo užitečné moct po letech mluvit o našem terapeutickém vztahu, nějak jsme se najednou líp slyšeli, líp jsme se pochopili,“ popisuje Adéla. „Líp se mi mluvilo o tom, proč potřebuju mít nějakou hranici mezi terapeutickým a kamarádským vztahem.“Všechny díly podcastu Moje terapie můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

32mins

13 Nov 2019

Rank #5

Podcast cover

„Spoustu informací o nás samotných a našich potřebách máme uloženou v těle,“ říká terapeutka

O tom, jak může terapie fungovat pro někoho, kdo prošel zhroucením a diagnostikována mu byla porucha přizpůsobení, jste mohli poslouchat v poslední epizodě podcastu Moje terapie. Terapeutka, která v této epizodě vystupuje, má za sebou výcvik v biosyntéze, spočívající především v práci s tělem.Všechny díly podcastu Moje terapie můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

21mins

11 Dec 2019

Rank #6

Podcast cover

Moje terapie, epizoda 6: Intimní cizinky

Hlasy, které uslyšíte v poslední epizodě podcastu Moje terapie, patří Tereze a její terapeutce Jitce. Seznámily se před třemi lety, krátce poté, co se na Terezu po pár letech nečekaných událostí a dlouhého přepracování sesypalo všechno naráz. Několik týdnů tehdy strávila v psychiatrické léčebně Bohnice. Terapii vyhledala proto, aby mohla výhledově vysadit antidepresiva.Všechny díly podcastu Moje terapie můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

34mins

11 Dec 2019

Rank #7

Podcast cover

„Vyhořelí bývají učitelé nebo pokladní v Tescu, nejen manažeři,“ říká terapeutka Weigertová

O tom, že i někdo, kdo má relativně bezproblémový život, se může ze dne na den zhroutit a následně na terapii přehodnotit celý svůj dosavadní přístup k sobě samému, jste mohli poslouchat v páté epizodě podcastu Moje terapie. S terapeutkou Kateřinu Weigertovou, která v ní vystupuje, jsme mluvili nejen o panických atakách, které prožívá Jana, ale taky o syndromu vyhoření nebo poruše přizpůsobení.Všechny díly podcastu Moje terapie můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

29mins

6 Dec 2019

Rank #8

Podcast cover

Moje terapie, epizoda 5: Když vypne tělo

Hlasy, které uslyšíte v páté epizodě, patří Janě a její terapeutce Kateřině, ke které začala chodit před rokem. Loni na podzim se probudila a zjistila, že je tak vyčerpaná, že nedokáže ani vstát z postele. Natož odjet do práce, kde pracuje na manažerské pozici.Všechny díly podcastu Moje terapie můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

34mins

4 Dec 2019

Rank #9

Podcast cover

„Hodně zjistíte ze vztahu klient–terapeut, takže jde i o to, jak se cítím já,“ říká psychoanalytička

O tom, jak se dá díky terapii naučit žít s úzkostnou poruchou pociťovanou od dětství, jste mohli poslouchat ve čtvrtém dílu podcastu Moje terapie, který zaznamenává příběh sebekritického Maxe. Jeho terapeutka Dana Holubová v doplňujícím rozhovoru vysvětluje, jak funguje psychoanalytická terapie a co může práci s klientem brzdit.Všechny díly podcastu Moje terapie můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

38mins

27 Nov 2019

Rank #10