OwlTail

Cover image of Rozhovory z Česka

Rozhovory z Česka

Oficiální český Red Bull podcast pro všechny neúnavné životní dobrodruhy. Na tomto kanále najdeš pořady a nově i tematické minisérie, do kterých zveme mladé talenty, umělce, sportovce i odborníky. Více na redbull.cz/podcast.

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Podcast cover

LeapMakers: Dita Přikrylová

V další epizodě přivítal podcast LeapMakers Ditu Přikrylovou, datovou analytičku a zakladatelku projektu Czechitas. Ten pomáhá holkám, ženám i dětem poznat svět informačních technologií. Učí je programovat, kódovat i pracovat s daty. Dita se dostala do výběru Forbes 30 pod 30 a patří mezi nejinspirativnější ženy u nás. V rozhovoru se s Ditou Matouš a Miky bavili nejen o Czechitas, potřebě IT dovedností v dnešním světě a vzdělávání obecně, ale i o smyslu v práci, hledání flow a rovnováhy mezi životem a podnikáním, o mentorech a samozřejmě o štěstí.

59mins

5 Mar 2019

Rank #1

Podcast cover

LeapMakers: Veronika Hurdová

Hostem rozhovoru je Veronika Hurdová, kterou možná znáte pod pseudonymem Krkavčí Matka. Píše stejnojmenný blog a hlavně vydává úžasné knihy, kterých se prodaly desítky tisíc výtisků a Veroniku tak živí. Ať už jsou to pohádky pro děti, nebo hluboká zpověď jako Moje milá smrti. Právě smrt je jedním z témat, o kterých se v rozhovoru budeme bavit. Ale nebojte, nebude to depresivní, naopak. Budeme mluvit o Veroniky životní cestě, psaní, o tom, jak nás děti vychovávají, cestování či naději. Samozřejmě se opět dostaneme k úspěchu, štěstí i mnoha hlubokým myšlenkám.

1hr 23mins

29 Apr 2019

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

LeapMakers: Adam Marčan

Rozhovor s Adamem Marčanem, jedním ze zakladatelů projektu Naučmese, kde kdokoliv může naučit kohokoliv cokoliv. Adam sám dělá několik kurzů, hlavně o digitálním nomádství a svém pohledu na podnikání. Právě o podnikání a možnosti pracovat odkudkoliv se bavíme i v rozhovoru. Krom toho se opět dostaneme k hlubším tématům jako třeba svoboda či důležitost pozornosti v dnešní době.

1hr 23mins

29 Dec 2018

Rank #3

Podcast cover

Tvoje Role - Anna Kadeřávková, herečka a influencerka

Anna Kadeřávková (*1997) je mladá herečka a influencerka. Do povědomí se nejvíce dostala seriálovou rolí a nyní spravuje svůj instagramový účet @annakaderavkova, který v roce 2017 získal v prestižní soutěži Czech Blog Awards třetí místo v kategorii Instagram. Aktálně její profil sleduje přes 200 tis. fanoušků. Který svět převládá u Aničky? Herecký nebo instagramový? Dají se tyto dva světy skloubit? Cítí se být Anička zaškatulkovaná její seriálovou rolí, kterou získala pozornost veřejnosti? ,,S Aničkou jsme se nikdy neviděli (krom jejího jednoho představení, které jsem viděl před lety) a bylo cítit, že se očekávalo z obou stran, jak to půjde. Šlo to skvěle. Anička je komunikativní a milá holka a neměla sebemenší problém se rozpovídat o všech tématech. Tak jdeme do toho!" - Hanny Firla

21mins

26 Feb 2018

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

LeapMakers: Vítek Ježek

Hostem rozhovoru je Vítek Ježek, zakladatel růžových sdílených kol s názvem Rekola. Krom toho buduje firmu manGoweb, kde dělají webové aplikace, cestuje po světě, přednáší, mentoruje a hraje si ve veřejném prostoru. Sám o sobě říká „Jsem blázen. Alespoň v měřítkách toho, co je ‚normální'; tedy většinové. Zajímají mě nestereo věci na okrajích reality. Dost takových věcí zkrátka většinová není.”

1hr 38mins

5 Aug 2019

Rank #5

Podcast cover

Téma Dana Tržila: Hory a poušť

V dalším díle podcastu Téma Dana Tržila se dozvíte o putování v poušti a pokoření vysokých hor.   Hory a poušť, 2 nehostiné krajiny, kam se většina lidé běžně nevydává. Některé lidi to ovšem přitahuje a přesně 2 takové si pozval Dan Tržil do dalšího dílu podcastu.   Hosté podcastu:   David Fojtík je sportovec, co rád leze na vysoké hory a nejlépe je pak sjíždí na lyžích. Tímhle způsobem pokořil třeba Dhaulágirí (8 167 m. n. m). Bohužel to odneslo 5 prstů na noze umrznutím a následnou amputací.   Martin Černohorský je bývalý špičkový podnikatel, kterému Sahara změnila život. Dnes průvodcuje poutě Saharou a poušť ukazuje jiným.   Co mají poušť a vysoké hory společného a v čem jsou naopak naprosto jiné, i to se dozvíte při poslechu dnešního podcastu.

33mins

11 Aug 2019

Rank #6

Podcast cover

Tvoje Role - Markéta Davidová

Co se odehrává Markétě během závodu v hlavě? Jaká největší kuriozita se jí stala během závodu? Jak vnímá Makula srovnávání s Gabrielou Koukalovou?   "S Makulou jsme se domlouvali na rozhovor docela dlouho. A když už jsme vymysleli termín, ona zrovna vyhrála na svěťáku! Prostě senzační. Při jejím nabitém programu jsme měli na natočení pouhých 15 minut. Ale o to víc jsme je využili. Dokonce jsem ji "složil" i písničku na její počest." - Hanny Firla

12mins

30 Jan 2019

Rank #7

Podcast cover

Povídali, že mu hráli: Pavel Hrdlička (Mig 21)

,,Skrz svůj nástroj spíš zpívám," říká fimový střihač, trumpetista a klávesák kapely Mig 21 Pavel Hrdlička o svém přístupu k hraní na trumpetu. Její kouzlo objevil poprvé ve dvanácti, když ji rozkládal a naprázdno do ní foukal. Při hraní využívá digitálního efektu delay a dalších triků, o kterých se dozvíš v další epizodě pořadu Povídali, že mu hráli.

10mins

4 Jan 2019

Rank #8

Podcast cover

LeapMakers: Monika Borková

Kluci, kteří stojí za cestovatelským závodem LowCost Race hledají na životních i zahraničních cestách vyšší smysl. Hostem čtvrtého dílu jejich podcastu Monika Borková - cestovatelka, která stojí za blogem I’MON Da Road.

1hr 11mins

3 Dec 2018

Rank #9

Podcast cover

Téma Dana Tržila: Krátkodobé vs. dlouhodobé cestování

V novém díle podcastu je tématem cestování, konkrétně různé způsoby cestování a diskuze nad tím, co je to pravé cestování. Pozvání tentokrát přijali Matouš Vinš a Miky Škoda, kteří mají s cestováním bohaté zkušenosti. Matouš stojí za projektem Travel Bible a většinu roku žije a pracuje ze zahraničí. Miky roky pořádal závod Low cost race, kde týmy museli za co nejméně peněz splnit co nejvíce úkolů všude po Evropě. Na cestování tak mají rozdílnou perspektivu.   Zajímá vás jak si uzpůsobit život, abyste mohli být v zahraničí polovinu roku jako Matouš? V čem je zajímavé stopování a couchsurfing, kromě toho, že jsou zdarma? Jaké jsou výhody a nevýhody dlouhodobého cestování a práce na dálku? Pak si poslechněte tento díl Tématu Dana Tržila.

33mins

2 Jun 2019

Rank #10

Podcast cover

Tvoje Role: Hellwana

Musí být raper do jisté míry nafoukanej? Jaký je rozdíl ve vnímaní ženy vs. muže v rap game? Jaký jazyk v textech do budoucna u Hellwany zvítězí? Na tyto otázky se snaží odpovědět nový díl podcastu herce Hannyho Firly s Hellwanou.

13mins

17 Apr 2019

Rank #11

Podcast cover

Téma Dana Tržila: Smart Cities

Dan Tržil se v dalším epizodě podcastu zaměřil na projekty tzv. Smart Cities. Na téma technologických vychytávek v infrastruktuře měst hovoří se třemi hosty, kteří se tomuto tématu ve svém profesním životě věnují. Těmi jsou Benedikt Kotmel, Petr Suška a Kamil Papež.

24mins

24 Dec 2018

Rank #12

Podcast cover

LeapMakers: Marian Friedl

Hostem rozhovoru je muzikant Marian Friedl. Hraje na kontrabas a klarinet, zpívá a k tomu u něj najdete slušnou sbírku lidových fléten a dalších lidových nástrojů. Uslyšíte ho ve freejazzovém norsko-českém projektu NOCZ, world music projektu Jitka Šuranská Trio či Mateřština Jiřího Slavíka a s kapelou RukyNaDudy pak hraje archaickou hudbu Beskyd. V rozhovoru několikrát zmiňujeme i jeho autorské album Beránci a vlci, do kterého vtělil svou představu novodobého pojetí moravské lidové hudby. Dostal za něj cenu Anděl, stejně jako za několik dalších alb, na kterých účinkoval. V rozhovoru pak s Marianem mluvíme nejen o hudbě a tvůrčím procesu, ale i přístupu k výuce hudby, výchově dětí i Marianově pojetí úspěchu a štěstí.

1hr 34mins

1 Apr 2019

Rank #13

Podcast cover

Tvoje Role: Josef Trojan

,,Občas mi přijde, že jsem jako Trojan ve společnosti trochu privilegovaný," prozrazuje mladý herec Josef Trojan v nové epizodě podcastu Tvoje Role situaci, která ho dokáže pořádně vytočit. Pochází z rodiny, která je s touto profesí těsně propojená, sám se ale snaží jednat na vlastní pěst a hlavně sám za sebe. Jak dokáže svou vášeň skloubit s gymplem? Proč nikdy nešel na hereckou školu? To ti prozradí v rozhovoru s Hannym Firlou.

16mins

13 Mar 2019

Rank #14

Podcast cover

Povídali, že mu hráli: Terezie Kovalová

Violoncello je podle devětadvacetileté violoncellistky Terezie Kovalové jejím synonymem - když byl nový, trvalo dlouho, než začal nabírat vlastnosti, které do něj vepsala sama jeho majitelka. Po osmnácti letech, kdy na violoncello nehrál nikdo jiný, nasbíralo mnohé z jejích vlastností. Proč musí v letadle cestovat vedle ní a kde se nachází jeho dvojiče? Co vedlo Terku k elektronickému violoncellu? Poslechni si další epizodu podcastu Povídali, že mu hráli.

14mins

8 Mar 2019

Rank #15

Podcast cover

Téma Dana Tržila: Zranění ve sportu (biker Tomáš Slavík, fyzioterapeut Jakub Kmeťko)

Další díl podcastu Téma Dana Tržila se věnuje zraněním. Zranění je nepříjemnost, se kterou se ale alespoň někdy setká naprostá většina sportovců. Proto si Dan Tržil pozval do studia několikanásobného mistra světa ve fourcrossu a sportovního fyzioterapeura, aby si na toto téma popovídali. V tomto podcastu se dozvíte nejen, co dělat aby vás zranění nepotkalo, ale i jak se vyrovnat s tím, když se tak stane a jak se vrátit fyzicky a mentálně ještě silnější.   Zajímá vás zákulisí nedávného pádu Tomáše Slavíka ve Valparaisu? Jaké jsou nové trendy v rehabilitaci a léčení nebo co se honí hlavou špičkovým sportovcům? Pak si poslechnéte tento podcast.

33mins

5 May 2019

Rank #16

Podcast cover

LeapMakers - Martin Rozhoň

Zakladatel firmy Vivantis, startupový investor a člověk, který stojí za největšími e-shopy zaměřenými na alternativní medicínu a kosmetiku v Česku. Podnikatel Martin Rozhoň má za sebou dlouhou a zajímavou cestu, kterou se rozhodli rozplést autoři podcastu LeapMakers. Za co je v poslední době nejvíce šťastný?

1hr 6mins

4 Oct 2020

Rank #17

Podcast cover

Tvoje Role - Gabi Heclová

Jak široký je rozměr slova freelancer? To vysvětlí influencerka, producentka a tvůrkyně podcastů Gabi Heclová v pořadu Tvoje Role. Moderátor Hanny Firla se jí doptal na její počátky na YouTube, práci culture infliencerky, dotyk s herectvím a zpěvem či zodpovědnost na sociálních sítích.

28mins

15 Sep 2020

Rank #18

Podcast cover

Téma Dana Tržila - Otužování

Otužování a chladová terapie. O tématu, ze kterého mrazí, si Dan Tržil ve svém podcastu popovídal s Jakubem Chomátem, instruktorem Wim Hofovy metody a Danielem Gamrotem, lektorem produktivity a time managementu. Rozhovor tě provede rozpravou o výhodách, které s sebou může vybudování zvyku na chladné prostředí přinést i riziky, které nese podceňování přípravy i vlastních sil. Jak je na tom klasická studená sprcha ve srovnání s Wim Hofovou metodou? Poslechni si celý pořad.

33mins

13 Sep 2020

Rank #19

Podcast cover

Tvoje Role - Robin Zoot

Rapper z Ústí nad Labem hostem pořadu Tvoje Role. Jak ovlivnilo narození dcery Robertovi život? Proč oplývá láskou k Sudetům? A s kým se ukáže v brzké době na featu? Nejen o těchto tématech si Robin popovídal s hercem Hannym Firlou.

24mins

19 Aug 2020

Rank #20