OwlTail

Cover image of Krustpunktā

Krustpunktā

Mūsu redzes lokā aktuālo notikumu analīze Latvijā un pasaulē: politiskās diskusijas, ekonomikas, sociālo u.c. problēmu analīze, amatpersonu izvaicāšana, pētnieciskie raidījumi. Tāpat studijā kopā ar ekspertiem izvērtējam un komentējam politiskās, ekonomiskās un sociālās norises Latvijā. Klausītājus viedokli aicinām izteikt "Brīvajā mikrofonā".„Krustpunktā” komanda pārbauda informāciju, kas radījusi aizdomas par negodīgu rīcību, un bieži vien veic savu žurnālistisko izmeklēšanu.

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Warning: This podcast data isn't working.

This means that the episode rankings aren't working properly. Please revisit us at a later time to get the best episodes of this podcast!

Podcast cover

Vakcīnas trūks visu martu: kā sadzīvot ar realitāti. Aktualitātes komentē žurnālisti

Kā sadzīvosim ar vakcīnu deficītu, kuras akūti pietrūks visu martu: braukt kaut kur lūgties pie tiem, kam tās ir, ieviest jaunus ierobežojumus, ņemot vērā drūmo perspektīvu? Aktualitātes Krustpunktā komentē "Latvijas Avīzes" žurnālists Artis Drēziņš, TV24 žurnāliste Anita Daukšte un Latvijas TV žurnāliste Odita Krenberga.

5 Mar 2021

Rank #1

Podcast cover

Diskusija: valsts institūciju atbildība par pieļautām kļūdām

Lēnā vakcinācija pret Covid-19 Latvijā ir tāpēc, ka pagājušajā gadā tika pieņemti vairāki aplami lēmumi. Kāda vispār Latvijā ir valsts institūciju atbildība par pieļautām kļūdām, Krustpunktā vērtē "Re:Baltica" žurnāliste Sanita Jemberga, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Valststiesību zinātņu katedras docents Edvīns Danovskis, Latvijas Universitātes profesore Iveta Reinholde un bijusī valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

4 Mar 2021

Rank #2

Podcast cover

Krustpunktā iztaujājam VARAM vadītāju Arturu Tomu Plešu

Par administratīvi teritoriālo reformu, vides aktualitātēm un citām nozares problēmām Krustpunktā iztaujājam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vadītāju Arturu Tomu Plešu. Jautājumus kopā ar raidījuma vadītāju uzdod aģentūras LETA žurnālists Mārtiņš Kalaus un Latvijas Radio Latgales studijas žurnāliste Dinija Jemeljanova.

3 Mar 2021

Rank #3

Podcast cover

Kā sokas ar ceļu sakārtošanu atbilstoši jaunajai novadu kartei?

Ir palikuši vien daži mēneši, kad pašvaldības pēc administratīvi teritoriālās reformas darbosies jaunajās robežās. Apvienotajiem novadiem būs jauni administratīvie centri. Bet, kā sokas ar ceļu sakārtošanu atbilstoši jaunajai novadu kartei? Krustpunktā diskutē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Valsts sekretāra vietniece Ilze Oša, Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns, biedrības „Latvijas ceļu būvētājs” valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš un Latvijas Pašvaldību savienības padomnieks Aino Salmiņš.

2 Mar 2021

Rank #4

Podcast cover

Krustpunktā Lielā intervija: LU Medicīnas fakultātes asociētā profesore Solvita Olsena

Covid 19 pandēmija ir nesaudzīgi parādījusi vājās vietas mūsu veselības aprūpes sistēmā, ko uz savas ādas izjūt gan pacienti, gan mediķi. Pandēmija ir pārbaudījums arī cilvēktiesību ievērošanai, un tas attiecas arī uz rietumu demokrātijām. Vairākas augstskolas pēc valsts pasūtījuma veic pētījumu par Covid pandēmijas ietekmi uz veselības aprūpes sistēmu, sabiedrības veselību un to, kā stiprināt veselības nozares gatavību nākotnes pandēmijām. Krustpunktā pirmdienas Lielā intervija ar projekta vadošo pētnieci, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes asociēto profesori Solvitu Olsenu.

1 Mar 2021

Rank #5

Podcast cover

Lemberga arests, valdības lēmumi par veikalu atvēršanu, prezidenta brīdinājumi ministriem

Šī atkal bijusi raiba nedēļa – Lemberga arests, valdības lemšana par mazo veikalu atvēršanu, prezidenta brīdinājumi prasīt ministru demisiju Covid izplatības dēļ. Aktualitātes komentē Latvijas Radio pētnieciskās žurnālistikas nodaļas vadītāja Anita Brauna, Latvijas TV raidījuma "De facto" žurnālists Ivo Leitāns un portāla "Delfi" žurnāliste Sanita Upleja.

26 Feb 2021

Rank #6

Podcast cover

ES Atveseļošanas un noturības fonda līdzekļu apguve – vai sasniegsim izvirzītos mērķus

Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas un noturības fonda līdzekļu apguves plāns - tā ir nauda, ko Eiropas Savienība atvēlējusi, lai dalībvalstis sekmīgi izietu no Covid krīzes, vienlaikus ieguldot nākotnē. Latvijas Eiropas Komisijai ir nosūtījusi savu ekonomikas atveseļošanas plāna projektu. Vai Latvija ar savu redzējumu par naudas izmantošanu sasniegs izvirzītos mērķus, raidījumā Krustpunktā vērtē Latvijas Bankas padomnieks Andris Vilks, finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājs Ralfs Nemiro un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis.

25 Feb 2021

Rank #7

Podcast cover

Vakcinācijas temps, Covid-19 izplatība. Izvaicājam veselības ministru Danielu Pavļutu

Krustpunktā saruna par svarīgo veselības aprūpē un to, kas saistās ar Covid-19 – bažām par īpaši lipīgās vīrusa mutācijas izplatību, ierobežojumu atvieglošanu un, protams, vakcināciju. Izvaicājam veselības ministru Danielu Pavļutu. Jautājumus kopā ar raidījuma vadītāju uzdod "Latvijas Avīzes" žurnāliste Māra Lībeka un Latvijas Televīzijas raidījuma "De facto" žurnāliste Inga Šņore.

24 Feb 2021

Rank #8

Podcast cover

Diskusija: Labticīgie ieguvēji un viņu tiesību aizstāvība

Krustpunktā saruna par labticīgajiem ieguvējiem un viņu tiesību aizsardzību. Daudziem droši vien nav paslīdējis garām gadījums par mākslinieka Aivara Vilipsona 2017.gadā iegādāto dzīvokli, kuru tiesa nupat atdeva valstij. Šis dzīvoklis 2011.gadā ar testamenta viltošanas palīdzību ir ticis izkrāpts, bet kriminālprocess par to sākts 2014.gadā. Tomēr trīs gadus vēlāk, kad Vilipsonu ģimene dzīvokli pirka, Zemesgramatā nebija nevienas atzīmes, kas liecinātu, ka dzīvoklis ir saistīts ar izmeklēšanu. Kā ziņoja kolēģi Latvijas Televīzijas raidījumā „De facto”, šis nav vienīgais gadījums, kad labticīgie ieguvēji šādi zaudē nopirkto īpašumu. Kā pasargāt labticīgo ieguvēju intereses, vienlaikus nepaverot ceļu krāpniekiem, kuri šīs tiesības var izmantot, lai legalizētu noziedzīgi iegūtu mantu, vērtē un analizē būs Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Laila Medina, Saeimas deputāts Andrejs Judins, advokāts Armands Rasa un Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētājs Jānis Skrastiņš.

23 Feb 2021

Rank #9

Podcast cover

Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča: Šis nav viegls darbs

Vakcinācijas birojs ir milzīgas uzmanības starmešu gaismā, bet tā darbības sākums ir bijis diezgan nemanāms. Vai biroja darbinieki spēs attaisnot uz viņiem liktās cerības. Krustpunktā Lielā intervija ar Veselības ministrijas Vakcinācijas biroja vadītāju Evu Juhņēviču."Ir pagājis mēnesis, kopš mēs kā birojs darbojamies ciešā sadarbībā ar visām Veselības ministrijas pakļautajām iestādēm, kas saistītas tieši ar vakcinācijas procesu Latvijā, ciešā sadarbībā ar Veselības ministrijas kolēģiem," skaidro Eva Juhņēviča."Process varētu būt daudz kordinētāks un organizētāks, ja būtu viena recepte, kā to vislabāk darīt," atzīst Eva Juhņēviča, vērtējot Vakcinācijas biroja darbu un atbildot uz daudz izskanējušiem pārmetumiem par biroja darbu.

22 Feb 2021

Rank #10