OwlTail

Cover image of Cukrfree Podcast

Cukrfree Podcast

Stejně jako Cukrfree, ani Cukrfree Podcast není jen o jídle! Jeho autorka Janina D. Černá vám přináší sérii delších rozhovorů s inspirativními hosty, a to nejen z oblasti zdraví, výživy a životního stylu.

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Podcast cover

#17: Eva Hájková o zdraví (2. díl)

Specialistka na funkční medicínu a výživu a spoluzakladatelka Institutu funkční medicíny Eva Hájková dorazila pro velký úspěch předchozího dílu znovu! Tentokrát jsme společně zabrousily k tématům propustného střeva, boreliózy, neplodnosti a problémů s početím, ale i orgasmickému porodu nebo k tomu, proč své děti vzdělává pomocí tzv. „home schoolingu”.

1hr 48mins

21 Feb 2020

Rank #1

Podcast cover

#7: Tomáš Gavlas o Cestě člověka

Host dalšího podcastu je výjimečný ve všech směrech. Měří více než dva metry, studoval fenomén poutnictví, kterému se i aktivně věnuje. Založil, vedl, či prodal několik úspěšných firem a projektů jako je Utubering nebo Majáles. Následně vše na čas odložil, aby dokončil svou knihu KARLAZ: CESTA ČLOVĚKA. S Tomášem jsme se bavili nejen o jeho … #7: Tomáš Gavlas o Cestě člověka Read More »

1hr 21mins

3 Oct 2019

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

#9: Hynek Medřický o světle

S odborníkem na světlo Hynkem Medřickým jsme si v dalším dílu podcastu povídali o vlivu světla na naše zdraví. Dozvíte se o tom, zda je modrého světlo opravdu toxické, zda tzv. “noční režimy” na displejích mají smysl, o důležitosti spánku, a také o tom, proč večer nosíme červeně zabarvené brýle. Je to prostě jeden z … #9: Hynek Medřický o světle Read More »

1hr 36mins

2 Nov 2019

Rank #3

Podcast cover

#10: MUDr. Jana Čepová o vitamínech a doplňcích stravy

Hostem Cukrfree podcastu byla tentokrát paní primářka MUDr. Jana Čepová, MBA, Ph.D. z Ústavu lékařské chemie a Ústavu klinické biochemie, se kterou jsme si povídaly o tom, zda je potřeba vitamíny doplňovat formou potravinových doplňků, které vitamíny nám nejčastěji chybí a jak je nejlépe získat, a zda nám vitamínové doplňky mohou i uškodit.

1hr 19mins

21 Nov 2019

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

#8: PharmDr. Margit Slimáková o zdraví

Velmi osobní rozhovor o zdraví. Tak by se dal nazvat další díl Cukrfree podcastu. Tentokrát se vzácným hostem, PharmDr. Margit Slimákovou, vůbec první výživovou poradkyní v ČR. Kromě toho, jak se vyznat v obrovském množství výživových doporučení (a toho, zda kokosový olej skutečně zabíjí), zjistíte i to, co si Margit myslí o detoxech, vegetariánství a … #8: PharmDr. Margit Slimáková o zdraví Read More »

1hr 40mins

16 Oct 2019

Rank #5

Podcast cover

#11: Kristýna Dolejšová o životě

Kristý Dolejšovou si spousta lidí spojuje hlavně s laskavým projektem „zanormalniholky”, který pomáhá dívkám pracovat na sebelásce a seberespektu. My si ale povídaly hlavně o tématu, díky kterému jsme se vlastně poznaly – život v Austrálii. Kromě toho, jak se žije u protinožců a jak těžké je to se po několika letech života u oceánu … #11: Kristýna Dolejšová o životě Read More »

1hr 18mins

1 Dec 2019

Rank #6

Podcast cover

#12: MUDr. Jan Vojáček o funkční medicíně

Na podcast s lékařem funkční medicíny Honzou Vojáčkem jsme se těšili snad všichni. S Honzou jsme si povídali o funkční ale i “nefunkční” medicíně, o tom, proč je potřeba na zdraví hledět komplexně, o tom že tělo není stroj a jakou roli hraje naše mysl, ale také o tom, co pro Honzu znamenal jeho týdenní … #12: MUDr. Jan Vojáček o funkční medicíně Read More »

1hr 58mins

11 Dec 2019

Rank #7

Podcast cover

#16: MUDr. Peter Šóš Ph.D. o spánku

Je spánek opravdu tak důležitý nebo stačí, jak se říká “spát až v hrobě“? Jak poznáme, že je náš spánek kvalitní a jak probíhá spánkový cyklus? Co s vámi udělá jedna noc bez spánku a dá se dlouhodobě fungovat při nočních směnách? Jak časté jsou poruchy spánku a co na ně nejvíce zabírá? To vše … #16: MUDr. Peter Šóš Ph.D. o spánku Read More »

1hr 34mins

1 Feb 2020

Rank #8

Podcast cover

#3: Kateřina Saint Germain o životě influencera

S Kačí alias MyCookingDiary jsme probraly všechno, co se týče blogování, sociálních sítí a spoluprací bez filtru – tedy přesně tak, jak to je. Pokud vás zajímá, jak vypadá ten reálný život influencera, kterého denně sleduje skoro 175 tisíc lidí, určitě si poslechněte celý náš podcast! https://youtu.be/wcPa4VQRI-Q

2hr 6mins

12 Jun 2019

Rank #9

Podcast cover

#6: Bé Hà Nguyen o životě Vietnamky v Čechách

S Bé Hà Nguyen alias Míšou Stylewithme jsme si povídaly o tom, jaké je to být „banánovým dítětem“ V Čechách, jak vypadají vietnamské svatby, proč její rodiče přišli do Čech, ale i o tom, proč si Míša nesmí domu přivést českého přítele. V čem se liší vietnamská a česká výchova, a celkově kultura zjistíte v … #6: Bé Hà Nguyen o životě Vietnamky v Čechách Read More »

49mins

2 Sep 2019

Rank #10

Podcast cover

#4: Eva Hájková o zdraví

Co všechno ovlivňuje naše zdraví a je vůbec možné žít v dnešní době skutečně zdravě? A právě o zdraví, o kvalitě vody, o bio potravinách, o detoxech, o tom, co je funkční medicína, ale i tom, jak probíhá takový Ayahuascový trip, jsme se bavily se specialistkou na funkční medicínu a výživu a spoluzakladatelkou Institutu funkční … #4: Eva Hájková o zdraví Read More »

1hr 20mins

10 Jul 2019

Rank #11

Podcast cover

#5: Markéta Pavleje o všem

Jedna z prvních českých food bloggerek, fotografka, autorka kuchařek, majitelka úspěšného e-shopu a hlavně trojnásobná maminka – to vše je Markéta Pavleje, host pátého Cukrfree Podcastu. S Matkétkou, která je už od dob, kdy jsem já sama s blogováním začínala, mou obrovskou inspirací a vzorem, jsme si povídaly o jejích začátcích, o blogování, fotografování, o … #5: Markéta Pavleje o všem Read More »

1hr 50mins

25 Jul 2019

Rank #12

Podcast cover

#15: Hynek Medřický o světle (2. díl)

Po prvním veleúspěšném podcastu s expertem na světlo Hynkem Medřickým je tu další díl. Tentokrát jsme si povídali o tom, jakou souvislost má světlo a migréna, jaké brýle, kromě červených je vhodné používat a k čemu slouží, jak funguje tzv. „Hynkovka” tedy nová žárovka vyvinutá Hynkem Medřickým, která svítí různou vlnovou délkou podle denní doby, … #15: Hynek Medřický o světle (2. díl) Read More »

1hr 43mins

19 Jan 2020

Rank #13

Podcast cover

#18: MUDr. Sergej Jurčenko o bezpečném odstraňování amalgámu

V dalším díle podcastu jsme se společně s panem doktorem Jurčenkem z Yurmax Clinic bavili o tom, jaké nebezpečí může pro naše zdraví představovat amalgámová výplň a o tom, jak ji bezpečně odstranit. V rozhovoru se dozvíte, co je to tzv. SMART protokol, podle kterého se šetrným způsobem tyto výplně odstraňují.

40mins

13 Mar 2020

Rank #14

Podcast cover

#14: Adam Dunovský – vánoční speciál

Dlouho očekávaný vánoční speciál Cukrfree podcastu je tady! A hostem není nikdo jiný než můj manžel Adam a otázky jste pokládali přímo vy. Dozvíte se tak, jaké byly začátky našeho vztahu před čtrnácti lety, co na sobě máme rádi a co nám vadí, jaké to bylo žít v Austrálii a na Zélandu, o tom, proč … #14: Adam Dunovský – vánoční speciál Read More »

1hr 50mins

29 Dec 2019

Rank #15

Podcast cover

#13: Hanka Valášková o hypnóze

Hanča Valášková, která byla úplně prvním hostem Cukrfree Podcastu, je zpět! Tentokrát jsme si s Hankou povídaly o RTT terapii. Jedná se o formu hypnoterapie, kde se člověk vrací ke starým traumatům a pomocí hypnózy přepisuje své staré vzorce. Jednu takovou hypnózu jsme zkusily i přímo v podcastu a tak si jí můžete vyzkoušet na … #13: Hanka Valášková o hypnóze Read More »

1hr 23mins

17 Dec 2019

Rank #16

Podcast cover

#24: Graham Botfield o adaptogenech

První Cukrfree Podcast v angličtině je na světě! Hostem byl zakladatel značky fermentovaných doplňků stravy Graham Botfield z Velké Británie, se kterým jsme si povídali o adaptogenech a o tom, jak se z bylinek stanou díky fermentaci naprosto úžasné a účinné suroviny pro výrobu efektivních a vysoce biologicky využitelných doplňků stravy. Rozhovor si můžete poslechnout … #24: Graham Botfield o adaptogenech Read More »

49mins

12 May 2020

Rank #17

Podcast cover

#23: PharmDr. Lucie Kotlářová o vitamínu C

Většina z nás ho má s velkou pravděpodobností nedostatek, přitom je kriticky důležitý pro řadu procesů v našem těle. Kdysi jsme si ho uměli vyrobit sami, ale o tuto možnost jsme přišli. Jeho potřeba se zvyšuje s toxickým prostředím, ve kterém žijeme, se stresem, s nezdravým životním stylem. Řeč je o vitamínu ze všech nejznámějších … #23: PharmDr. Lucie Kotlářová o vitamínu C Read More »

1hr 46mins

20 Apr 2020

Rank #18

Podcast cover

Hypnóza Léčivý vír – Healing Vortex

Posilovat imunitu můžete různými způsoby. Důležitá je nejen kvalitní strava, pohyb, dostatek spánku, nebo třeba otužování, případně kvalitní doplňky stravy, ale také práce s psychikou – se stresem, strachem a úzkostí, ty totiž náš imunitní systém oslabují. Dnešní hypnóza je věnovaná posílení imunitního systému pomocí tzv. healing vortex – léčivého víru. Najděte si klidné místo, … Hypnóza Léčivý vír – Healing Vortex Read More »

18mins

30 Mar 2020

Rank #19