OwlTail

Cover image of Jerry's Tales

Jerry's Tales

Edytuj Jerry's Tales to blog i podcast o wszystkim co mnie interesuje. Z przewagą horroru we wszelkich jego postaciach.

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

Warning: This podcast data isn't working.

This means that the episode rankings aren't working properly. Please revisit us at a later time to get the best episodes of this podcast!

Podcast cover

Jerry’ego rok siódmy

Siedem lat w internetach. Czterysta pięćdziesiąt podcastów. Czas podsumować kolejny rok działalności. Jak wypadł na tle 2017? Co się udało, a czego nie udało się zrealizować? Jakie są plany na przyszłość? Posłuchajcie!

21mins

30 Dec 2018

Rank #1

Podcast cover

Jerry’ego rok szósty

Jerry’s tales realnie już nie ma. Jerry za to nadal w internetach jest obecny. I dziś kończy 6 lat swojej działalności. Z tej okazji krótkie podsumowanie ostatnich 12 miesięcy.

24mins

30 Dec 2017

Rank #2

Podcast cover

Star Wars Komiks – Rebelianckie więzienie

Kontynuujemy nasz gwiezdnowojenny event oraz omawianie komiksowego, nowego kanonu ze stajni Disney-Marvel i bierzemy na warsztat ostatni numer Star Wars Komiks a.d. 2016. Tym razem numer wyjątkowo upakowany treścią, bo zawierający Annual, kolejny zeszyt z „Dzienników Bena Kenobiego” oraz tytułową opowieść – „Rebelianckie więzienie”. Jak wypadają poszczególne segmenty i czy należy je czytać w kolejności zaproponowanej przez wydawcę? Jak „Rebelianckie więzienie” wpisuje się w parę motywów, które wydają się być konsekwentnie budowane w ramach nowego kanonu? Czy sprawdzili się nowi rysownicy? Oraz ile razy można użyć słowa „właśnie” w ciągu 45 minut… O tym i wielu innych kwestiach dowiecie się z dzisiejszego odcinka. Uwaga! W podcaście pojawia się sekcja spoilerowa i to dwukrotnie (wyjątkowo pierwszy raz w pierwszej części podcastu). 02:09 – 07:28 – Newsy komiksowe 07:29 – 18:45 – „Star Wars Annual 2015” 14:46 – 18:45 – spoiler z „Rebelianckiego więzienia” 18:46 – 23:32 – „Z Dzienników Bena Kenobiego” 23:33 – 40:31 – „Rebelianckie więzienie” 35:50 – 39:23 – spoiler z „Rebelianckiego więzienia” 41:57 – 45:39 – Wpadki właśnie z właśnie planu… właśnie Pod­cast uka­zał się pier­wot­nie na Jerry’s Tales. Sko­men­tuj pod pier­wot­nym postem lub poni­żej

45mins

7 Jan 2017

Rank #3

Podcast cover

Rok piąty

5 lat minęło jak jeden dzień… Zakończyłem kolejny rok działalności i jak stali czytelnicy i słuchacze wiedzą (łudzę się, że pojęcie stałego odbiorcy nie jest w moim przypadku na wyrost ) czas go podsumować. A jest co, bo w najśmielszych marzeniach nie sądziłem, że 2016 rok okaże się tak płodnym i szalonym okresem mojej działalności. Jako, że kończący się okres to absolutna dominacja formy audio, nad formą tekstową, to podsumowanie po raz pierwszy w historii postanowiłem zaserwować w formie podcastu. Jeżeli chcielibyście zatem posłuchać w ilu aktywnościach wziąłem udział, jak oceniam swe wystąpienia na Pyrkonie i Serialconie, co uważam za sukces i w końcu, czy planuję zakończyć działalność… zapraszam do posłuchania. I dzięki, że jesteście! Ps. Słuchacie właśnie 199 podcastu made by Jerry Pod­cast uka­zał się pier­wot­nie na Jerry’s Tales. Sko­men­tuj pod pier­wot­nym postem lub poni­żej

47mins

30 Dec 2016

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

Star Wars Komiks – Osaczony Vader

W październiku pojawił się długo wyczekiwany crossover dwóch podstawowych, gwiezdnowojennych serii Marvela, czyli „Osaczony Vadder”. Nie czekaliśmy długo i wraz z Mando zasiedliśmy do lektury. I nagrania. W odcinku Mando serwuje solidną porcję wiadomości z komiksowego świata Gwiezdnych wojen, Jerry filozofuje na temat crossoverów, a wspólnie chwalimy wiele rozwiązań zaserwowanych w tym tomie i dywagujemy na temat „Łotra 1”. Zapraszamy do odsłuchu! Pod­cast uka­zał się pier­wot­nie na Jerry’s Tales. Sko­men­tuj pod pier­wot­nym postem lub poni­żej

42mins

25 Oct 2016

Rank #5

Podcast cover

Star Wars Komiks – Darth Vader: Cienie i tajemnice

Nie zwalniamy tempa i zgodnie z obietnicą systematycznie omawiamy komiksowe Gwiezdne Wojny od Marvela. Tym samym, po raz kolejny wespół z Mando z podcastu Radio SK oraz Konglomeratu Podcastowego, bierzemy na warsztat drugi tom serii Darth Vader. Jak rozwija się historia Mrocznego Lorda? Czy udało mu się odnaleźć młodego pilota, który zniszczył Gwiazdę Śmierci? Jak prezentują się sojusznicy Vadera, z Aprhą na czele? Oraz jak wygląda rasa matematyków? O tym i wielu innych kwestiach dowiecie się tylko z najnowszego odcinka podcastu! Zachęcamy także do sięgnięcia po inne gwiezdnowojenne podcasty, które możecie znaleźć wybierając odpowiedni tag. Póki co udaje się nam bowiem być praktycznie w 100% na bieżąco z nowym kanonem. Pod­cast uka­zał się pier­wot­nie na Jerry’s Tales. Sko­men­tuj pod pier­wot­nym postem lub poniżej

26mins

15 Sep 2016

Rank #6

Podcast cover

Black Sails: sezony 1–3

W kolejnym odcinku podcastu zapraszamy Was, razem z Mando z Radio SK oraz Konglomeratu Podcastowego, na dyskusję na temat serialu „Black Sails”, czyli „Piraci”. Rozmawiamy o ewolucji serialu, zmianach pomiędzy sezonami, nawiązaniach do historii oraz „Wyspy Skarbów”, a także wielu innych kwestiach. Nie zdecydowaliśmy się na sekcję spojlerową, ale w toku dyskusji pojawiają się mikro spojlery z różnych sezonów. Jednak, naszym zdaniem, nic co psułoby zabawę. Polecamy oczywiście także teksty i podcasty poboczne: Mando o „Wyspie Skarbów” Jerry o pierwszym sezonie „Black Sails” Fakty i fikcja w „Black Sails” Pod­cast uka­zał się pier­wot­nie na Jerry’s Tales. Sko­men­tuj pod pier­wot­nym postem!

59mins

9 Sep 2016

Rank #7

Podcast cover

Star Wars: Lordowie Sithów

Po miesiącach omawiania nowego, komiksowego uniwersum Gwiezdnych wojen, w końcu udało się nam zabrać za wspólne omówienie książki. I tak bierzemy na warsztat wydaną u nas przez Wydawnictwo Uroboros powieść „Lordowie Sithów”. Pierwsze dwie powieści nowego kanonu to „Tarkin” i właśnie „Lordowie Sithów”, czyli opowieści skupione (przynajmniej pozornie) na „tych złych”. Jak wypada zatem historia Mrocznych Lordów? Czy z wielu równoległych wątków Kempowi udało się stworzyć spójną i ciekawą historię? O tym i wielu innych kwestiach będzie mogli posłuchać z najnowszego odcinka naszego podcastu. Podcastu, który miał trwać mniej niż 15 minut, a w związku z licznymi dygresjami i omawianiem kontrowersji wokół nowego kanonu wyszło jak zwykle. Zatem zapraszamy! Pod­cast uka­zał się pier­wot­nie na Jerry’s Tales. Sko­men­tuj pod pier­wot­nym postem!

1hr 2mins

9 Aug 2016

Rank #8

Podcast cover

Carnivale

W dzisiejszym odcinku, zabieramy się wraz z Misiaelem z Mistycyzmu Popkuturowego oraz licznych projektów podcastowych, które możecie znaleźć na Konglomeracie, za omówienie serialu „Carnivale”. Produkcji, która doczekała się statutu pozycji kultowej, ale jak to często bywa w takich przypadkach zakończyła swój żywot przedwcześnie. Jeżeli chcecie się dowiedzieć czy mimo przerwania serialu w jego trakcie warto po niego sięgnąć, jak sprawdza się słynna mitologia „Carnivale”, o różnicach pomiędzy sezonami i wielu innych kwestiach, zapraszamy do słuchania. Uwaga: Podcast zawiera lekkie spojlery, ale naszym zdaniem nie powinno to nikomu popsuć zabawy. To nie jest produkcja, która opiera się na twistach fabularnych. Upraszamy również o wyrozumiałość w kwestiach technicznych, które wyjątkowo są dalekie od ideału. Mieliśmy wyjątkowo dużo problemów w trakcie nagrania, a i post factum okazało się, że są problemy ze ścieżkami. Pod­cast uka­zał się pier­wot­nie na Jerry’s Tales. Sko­men­tuj pod pier­wot­nym postem!

53mins

11 Jul 2016

Rank #9

Podcast cover

Banshee

Dziś, wespół z Mando, wybieramy się z Wami w podróż do małego miasteczka Banshee w Pennsylvanii. Lecz nie jest to typowa, senna amerykańska prowincja. Wprost przeciwnie. Ale czy może być inaczej jeżeli w jednym miejscu ścierają się interesy tak różnych grup jak Amisze, Indianie, Neonaziści, czy w końcu narkotykowe kartele? A w centrum tego kotła znajduje się Bezimienny, zwany Lucasem Hoodem, były skazaniec grający teraz rolę Szeryfa. Zaintrygowani? Serial omawiamy kompleksowo, ale wyraźnie oddzielamy sekcje spojlerowe: Do 39:50 rozmawiamy ogólnie o serialu i bezspojlerowo o  pierwszych trzech sezonach. Od 39:50 rozpoczynamy rozmowę o czwartym sezonie – bezspojlerowo, ale lepiej mieć za sobą trzy pierwsze odsłony. Od 54:54 zaczyna się sekcja spojlerowa do czwartego sezonu i finału. Pod­cast uka­zał się pier­wot­nie na Jerry’s Tales. Sko­men­tuj pod pier­wot­nym postem!

1hr 9mins

7 Jul 2016

Rank #10