OwlTail

Cover image of Na plné koule – plky z D1čky

Na plné koule – plky z D1čky

Petře, drsná pravda na závěr: Žádná knížka Ti život nezmění. Doufám Tě nakopla. Teď je ale potřeba ty rozumy začít zavádět do denodenní praxe. To bolí. Vím. Budeš ztrácet motivaci. Zapomínat, proč to děláš. Váhat. Jeden krok vpřed a dva dozadu.To je v pohodě. Kryju Ti prdel, neboj se. Každý týden Ti budu připomínat naše hacky. Přidávat další, co v knížce ani nebyly. Budu Tě hecovat. A pokusím se Tě udržet na správné cestě k vyšším výkonům, příjmům a štěstí.Nahrávám to v autě cestou z práce. Ty to zase po cestě do roboty poslouchej. Ať žije produktivita a grupáč.

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Podcast cover

4 - Proč Steve Jobs nosil jen černé roláky a džíny

Steve Jobs měl v šatníku deset stejných roláků, deset stejných džínů a 10 párů prestižek. Dělal to proto, aby se nemusel každé ráno rozhodovat, co si vezme na sebe. Každý den totiž máš jen omezenou kapacitu na rozhodování. Ta během dne ubývá a večer už třeba nejsi schopný se ani rozhodnout, co si dáš k večeři nebo na jaký seriál se podíváš. V dnešním dílu Ti poradím, jak eliminovat každodenní drobná rozhodování pomocí 12 jednoduchých tipů. Protože když nemáš zavedená žádná pravidla, jak řešit určité situace, pokaždé vymýšlíš řešení znovu, objevuješ Ameriku a stojí Tě to zbytečně hrozně moc energie. ------------------------------------------------------------------------------------ Desítky dalších productivity hacků najdeš v knížce Na plné koule. Produktivitě zdar a ahoj za týden.

21mins

26 Apr 2017

Rank #1

Podcast cover

7 - Junk in - junk out

Pokud koukáš na televizi, čteš noviny, posloucháš rádio a sleduješ sociální sítě, denně se k Tobě dostávají desítky zpráv a informací. Kolik z nich ale pro Tebe má nějakou reálnou hodnotu nebo skutečně ovlivňuje Tvůj život? A kolik jsou bullshity nebo zbytečnosti? Všechny tyhle informace Ti kromě času berou mozkovou kapacitu, vyrušují Tě a okrádají Tě o pozornost. Navíc kvůli nim vnímáš svět jako daleko horší a nebezpečnější místo, než skutečně je. --------------------------------------------------------------------- O tom, jak se zbavit tohoto informačního balastu, vyčistit a vyklidnit si hlavu, jsem Ti už psal v knížce Na plné koule. Dneska ti to jen připomínám, abych Tě trochu nahecoval a pomohl Ti udržet se na správné cestě. Za týden se ozvu znovu.

21mins

17 May 2017

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

6 - Nemilosrdně vyhazuj nesmyslné věci

Loni v zimě jsem si v Alpách zapomněl lyžáky, nevrátil jsem se pro ně a žádné další jsem si nekoupil. Nedávno jsem procházel komoru a zjistil jsem, že mám čtvery černé boty k obleku. Nechal jsem si jen ty nejhezčí, ostatní jsem vyhodil a s nimi i botník, kde jsem je skladoval. V poslední době mám mnohem větší radost z vyhazování věcí než z pořizování nových. Každá věc, kterou doma máš, kterou někde skladuješ, Tě dělá míň svobodným. Kromě fyzického Ti zabírá i mentální a emoční prostor. ----------------------------------------------------------------- V dnešním podcastu si poslechni, jak si v životě udělat prostor na nové věci. Více se dočteš v knížce Na plné koule, ale to už určitě víš. Tak ahoj za týden.

10mins

10 May 2017

Rank #3

Podcast cover

3 - Jak jsem dostal do postele 60+ holek a jak dosáhnout libovolného cíle

Šli jsme s kamarádem Chrisem po rušné bejrútské ulici, kde jsme tehdy studovali, a on se mě zeptal, jaký je smysl života. Po pravdě jsem řekl, že nevím. On odpověděl: “Přece ošoustat co nejvíc holek.” Ne že bych si myslel, že to je smysl života, ale přimělo mě to k zamyšlení, že je to asi něco, co chci zkusit. A že bych litoval, kdybych se o to nepokusil. Už nevím, s kolika holkama jsem spal, protože u čísla 60 jsem přestal počítat. Dneska Ti řeknu, jak jsem se k tomu dopracoval. A Ty můžeš stejný princip použít, ať už je tvůj životní cíl jakýkoliv. --------------------------------------------------------------------------------- Jak dosáhnout svých cílů jsem Ti už psal v knížce Na plné koule. Teď Ti jen připomínám ten základní princip, abys ho měl pořád v hlavě.

17mins

19 Apr 2017

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

8 - Syndrom Marka Zuckerberga

Nikdy jsem se nespokojil s průměrem. Na svém webu mám do dneška napsáno, že bliju z průměru. Kámoši mi říkali, že jsem over achiever, a já to bral jako lichotku. Záleželo mi na tom být nejlepší a obětoval jsem tomu spoustu věcí - večírky, akce, spánek. Jenže bez ohledu na to, jak dobrý jsem byl nebo kolik peněz jsem měl na kontě, jsem vždycky potkal nějakého člověka, který byl ještě lepší. To mě na jednu stranu motivovalo, že jsem chtěl víc makat, a na druhou stranu deptalo. I když jsi lepší než Tvoje okolí, podívej se na takového Marka Zuckerberga, kde on byl v Tvém věku. Jenže pokud to, co tě drivuje, je úspěch, povede to k tomu, že budeš stále víc a víc makat. Ale s velkou pravděpodobností se nestaneš světovou jedničkou. Nebudeš Mark Zuckerberg ani Steve Jobs ani Andre Aggasi. I kdyby se Ti to podařilo, tak to bude vrchol Tvého života, a pak už to půjde jen z kopce. ----------------------------------------------------------------------------- Jak z toho ven? O tom jsem Ti už psal v knížce Na plné koule. Tohle je jen kamarádské připomenutí, abych Tě trochu nahecoval a pomohl Ti udržet se na správné cestě. Za týden se ozvu znovu.

16mins

24 May 2017

Rank #5