OwlTail

Cover image of Yoimiru – Český anime podcast

Yoimiru – Český anime podcast

Yoimiru je podcast převážně o anime. Pravidelně se v náhodnou dobu scházíme a jdeme se pobavit o našich zážitcích při sledování tohoto média. Vždy se snažíme mluvit k věci a zbytečně epizody nenatahovat. To je lež. Smějeme se každé blbosti a navzájem po sobě házíme plyšáky.

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

Warning: This podcast data isn't working.

This means that the episode rankings aren't working properly. Please revisit us at a later time to get the best episodes of this podcast!

Podcast cover

Sezónní upírka ve vesmíru (Rozbor podzimní sezóny 2021)

Tři pružiny se sešly u hranatého nepříliš internetového stolu s cílem projít si podzimní anime sezónu, zahrát něco na kytaru, otevřít lednici, pár plechovek a dokonce probrat, co se bude vysílat. Na výběr je toho spousta, od démonů k upírům a upírkám a dalším upírům, od yaoi po yuri, od idolek až po idolky na ledu, no a samozřejmě nechybí ani časové paradoxy.

15 Oct 2021

Rank #1

Podcast cover

Buňky, morčata a petržel

Dobrý večer a vítejte u dalšího dílu vaší oblíbené radio show s Kevinem, Machym a Já. Dnes kromě tradičních nesmyslů uslyšíte o buňkách v práci, morčatech na kolečkách, petrželi, čínských sourozencích bez peněz a v neposlední řadě o městě, co se hýbe!

19 Jul 2021

Rank #2

Podcast cover

Přeživší 2020

Vítejte u novoročního speciálu Yoimiru 2030! V dnešní epizodě, která byla pozdržena sérií neočekávaných katastrof o deset let, vám povyprávíme o několika anime a také prodiskutujeme, jaký vliv má okolní svět na náladu cokoliv sledovat. V kapitolách pak najdete povídání o Ahiru no Sora, Machyho novém oblíbeném sportovním anime a Ovi vás provede inspirujícím světem Eizouken ni wa te wo dasu na a životem tří sester v Minami-ke.

9 Oct 2020

Rank #3

Podcast cover

Nekomunikativní kometa

Vítejte po delší době opět u klasického posezení s Ovim, Machym a v neposlední řadě s Kevinem, českým dinosaurem! V dnešní, jako vždy dokonale připravené, epizodě se podíváme na zoubek třetí sezóně Shokugeki no Soma neboli Food Wars a prozkoumáme spojitosti v Key novelách při Machyho vyprávění o Charlotte. Aby toho nebylo málo, tak si dáme lekci o zpracování zvuku a manipulaci se signály, než se Ovi pokusí popsat své pocity z příběhu v BanG Dream! Girls Band Party a nějakým způsobem z toho přejít k polemizaci o dabingu ve vizuálních novelách a prožitku ze čtení knih. Příjemnou šílenost!

25 Feb 2020

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

Fate/Cokoliv, část druhá

V druhé části povídání o Fate se uprostřed rozboru Fate/Kaleid Liner Prisma Illya infiltruje do studia Machy a následně se přidá k našemu polemizování o Fate/Zero a Fate/stay night.

25 Jan 2020

Rank #5

Podcast cover

Fate/Cokoliv, část první

Ovi s Kevinem se vrhli do povídání o anime z Fate série bez Machyho (ale nebojte, on se časem infiltruje). Aby to bylo EXTRA přehledné, začnou od opačného konce, než byste asi čekali: od Fate/EXTRA Last Encore a Fate/Apocrypha. V další části se můžete těšit na zbytek. Před tím vším se ale pokusíme s našimi omezenými mozky zasvětit do univerza Fate i ty, kteří o něm ještě nic netuší.

22 Nov 2019

Rank #6

Podcast cover

Smrtící středník

Nejujetější podcast ve vysokém C je zpátky! Přidejte se k nám na cestě za poznáním (šílenství) a dopřejte si dávku keců o anime jako je skvělý Megalo Box nebo bohužel ne až tak skvělý Demon Slayer. Machy nás naučí programovat magii v Mahouka něco něco něcosei a opět se zakousneme do problematiky idolů, tentokrát se Zombie Land Sagou. Nakonec si ještě chvíli zajezdíme u eurobeatu v Initial D.

16 Oct 2019

Rank #7

Podcast cover

Kopanda vzdálenější než vesmír

Dnes jsme se konečně sešli popovídat si jako za starých časů. Na řadě jsou kromě spousty nesmyslů i například Oviho slzy u Sora yori mo Tooi Basho, Machyho neočekávaný objev Panda Kopanda a anime roku o žádání dívek, aby vám něco ukázaly.

24 Feb 2019

Rank #8

Podcast cover

Spoilercast: Gakkou Gurashi

Prosíme pozor, spoilercast obsahuje SPOILERY!Dnes vám vyzradíme asi všechna tajemství School Live aneb Gakkou Gurashi. Díky tomu se o tomto anime konečně budeme moci trochu podrobněji pobavit. Byli jste varováni.

13 Feb 2019

Rank #9

Podcast cover

Jako Spaceteam

V tomto netradičním krátkém díle namísto povídání o anime na sebe řveme příkazy k ovládání vesmírné lodi a ASTEROID!!! Hrajeme totiž hru o kooperativním řvaní.Josef, Machy a Ovi jsou ...jako Spaceteam!Veškerá hudba je licencovaná pod CC 3.0, skladby Black Vortex, Interlooper a Rynos Theme z https://incompetech.comZahrajte si Spaceteam! http://spaceteam.ca

24 Nov 2018

Rank #10