OwlTail

Cover image of Alışkanlık Olsun

Alışkanlık Olsun

Diyetisyen Zeynep Çapay basit ve kolay uygulanabilen sağlıklı yaşam ve motivasyon tüyoları veriyor, beslenme ile ilgili güncel bilgileri paylaşıyor. Bu keyifli ve samimi sohbetlerden çok şey öğreneceksiniz.

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Podcast cover

Yeni Kararlar- Yeni Başlangıçlar

Bu yıl aldığınız karalar arasında "kilo vermek" varsa, yola çıkmaya hazır mısınız?  "Ben bu yollardan daha önce geçtim, yok yapamıyorum" diyorsanız ihtiyacınız olan motivasyonu bu bölümde bulabilirsiniz.  Hadi hazırlanın gidiyoruz :)

15mins

2 Jan 2020

Rank #1

Podcast cover

Su nasıl içilir?

"Kaç litre su içmeliyiz? Sıcak mı soğuk mu? Alkali mi normal mi? Hangi sıklıkla?" sorularının yanıtını bu Podcast'te bulabilirsiniz. 

10mins

21 Sep 2019

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

Diyetsel Dertler-2

Bu bölümde kanalımın daimi konukları Ezgi ve Begüm ile beslenmeyle alakalı gelen soruları cevaplıyoruz. Sağlıklı beslenmek pahalı mi? Kinoa gerekli mi? Bölgesel yağlanma sorunsalı, kaç öğün yiyelim? Kilosunu koruyamayanlar kulübü, yaşamak bu değil! isyanları ile geçen ama güzel bilgilerle dolu bir bölüm :)

34mins

18 Dec 2019

Rank #3

Podcast cover

İnsülin Direnci

İnsülin direnci nedir? Nasıl önlenir? Ne yemeliyiz? Ne yememeliyiz? sorularının cevabını ve doğru bilinen yanlışları bu bölümde bulabilirsiniz. 

10mins

25 Dec 2019

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

Sirkadiyen Ritim-Döngü (Biyolojik Saat)

Sirkadiyen ritim nedir? İdeal uyku süresi ve yemek saatleri- öğün sayısı ne olmalıdır? Sirkadiyen ritim bozulduğunda sağlığımızı nasıl etkiler? sorularının cevabını bu podcast'te bulabilirsiniz. 

21mins

24 Oct 2019

Rank #5

Podcast cover

Şeker Bağımlılığı

"Şeker bir bağımlılık mı? Neden şekere bu kadar düşkünüz? Bu bağımlılıktan nasıl kurtulabiliriz?" sorularının cevabı bu bölümde...

17mins

9 Oct 2019

Rank #6

Podcast cover

Diyetsel Dertler-1

Bu bölümde arkadaşlarım Ezgi ve Begüm'ün diyet yapmak ile alakalı dertlerini dinleyip çözmeye çalışıyoruz.. Ödem problemi, diyette cheat (kaçamak) sonrası ipin ucu kaçması, duygusal yemeler, ayvalık tostu, yemek siparişleri, ezilmiş muz  gibi irili ufaklı dertler :)

42mins

26 Nov 2019

Rank #7

Podcast cover

Intermittent Fasting - Aralıklı Oruç

Aralıklı oruç metodları nelerdir? Nasıl uygulanır? Kimler için uygun değildir? Sorularının cevaplarını bu podcastte bulabilirsiniz. 

22mins

8 Apr 2020

Rank #8

Podcast cover

On Bin Adım atmak zorunda mıyız?

Nerden çıktı bu 10 bin sayısı? Gerçekten önemli mi? Kilo vermek için yeterli mi? sorularının cevabını bu Podcast'imde bulabilirsiniz. 

9mins

5 Nov 2019

Rank #9

Podcast cover

"Sen biraz kilo mu aldın?"

Çevremizdeki insanların kilo ile ilgili yaptığı acımasız eleştirilere olan tavrımızı ve tam her şeyi yoluna koymuşken sosyal ortamlarda yemek üzerine yapılan aşırı ısrarları konu alan bu podcast'imde günlük hayattan örnekler veriyorum.

12mins

8 Sep 2019

Rank #10