OwlTail

Cover image of Tętno relacji

Tętno relacji

Podcast wprowadza w temat relacji międzyludzkich. Zawiera wiedzę z zakresu psychologii oraz psychoterapii. Będziemy rozmawiać o tym, co jest ważne, aby tworzyć satysfakcjonujące relacje z drugim człowiekiem i dobrze się w nich odnajdywać.

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

Warning: This podcast has few episodes.

This means there isn't enough episodes to provide the most popular episodes. Here's the rankings of the current episodes anyway, we recommend you to revisit when there's more episodes!

Podcast cover

O asertywności cz.2 (fundamenty asertywności)

Asertywność opiera się na solidnych fundamentach, jakimi są prawa ogólne - takie same dla każdego człowieka, jak i prawa indywidualne, które podkreślają nasze różnice. Aby wspierać się w asertywnym sposobie bycia, trzeba grać ze sobą samym do jednej bramki, rozumieć, gdzie przebiegają nasze granice, oswajać lęk, wzmacniać swoją godność a zarazem szacunek do granic drugiego człowieka.

39mins

30 Aug 2020

Rank #1

Podcast cover

O asertywności cz.1 (czy jesteś asertywny?)

W asertywności jest miejsce na prawdziwe tak i prawdziwe nie, jest w niej także chcę, nie chcę, zależy mi, czuję i potrzebuję. Są obszary, w których bycie asertywnym jest dla nas naturalne, ale są też takie sytuacje, relacje, momenty, w których odczuwamy ogromną trudność, aby być w zgodzie ze sobą. Odcinek ten wprowadza w temat asertywności, który będzie kontynuowany w kolejnych nagraniach.

27mins

23 Jun 2020

Rank #2

Podcast cover

O samotności i przyjaźni

Potrzebujemy relacji, ale niejednokrotnie ocieramy się w nich o samotność. Jak pogłębiać relacje? Kiedy samotność jest dobra a kiedy przynosi nam szkody? Jak zapraszać innych do swojego życia i w jaki sposób być prawdziwym? O samotności i przyjaźni.

38mins

7 Jun 2020

Rank #3

Podcast cover

O wdzięczności

Wdzięczność jest fundamentem szczęścia i poczucia sensu w życiu. Pomaga tworzyć relacje i je pogłębiać. Co wdzięczność zmienia w naszym życiu? Za co możemy być wdzięczni i jak to wyrazić? O tym dowiesz się w tym odcinku.

29mins

17 May 2020

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

O bliskości

Ten odcinek pomoże znaleźć Ci odpowiedzi na pytania: Czym jest bliskość? Co sprawia, że jesteśmy blisko z drugim człowiekiem? Jak tworzyć bliskość, gdy pojawiają się trudne sytuacje i nieprzyjemne emocje? Czym jest bliskość w okresie pandemii? Dlaczego warto troszczyć się o bliskość w naszych relacjach.

20mins

3 May 2020

Rank #5