OwlTail

Cover image of Era Wodnika [Agnieszka Szydłowska & Agnieszka Woźniak-Starak]

Era Wodnika [Agnieszka Szydłowska & Agnieszka Woźniak-Starak]

Weszliśmy w Erę Wodnika, czas przemian i duchowego rozwoju połączonego szacunkiem wobec doświadczeń nauki. Ekologia, rozwój osobisty, rozwój elektroniki i nauki - wszystko to coraz zajmuje nas z każdym dniem coraz bardziej, ale nadal potrzebuje wyjaśnienia i oswojenia. Agnieszka Woźniak-Starak i Agnieszka Szydłowska, dwie doświadczone dziennikarki radiowe i telewizyjne po raz pierwszy spotkają się we wspólnej audycji/podcaście, by porozmawiać o swoich doświadczeniach, emocjach, lękach i nadziejach. Czasem tylko we dwie, czasem z towarzyszeniem gościa, ale zawsze szczerze i po to, by dać lekcję pozytywnego wzmocnienia. Partnerem programu jest Cisowianka Perlage.

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

Warning: This podcast has few episodes.

This means there isn't enough episodes to provide the most popular episodes. Here's the rankings of the current episodes anyway, we recommend you to revisit when there's more episodes!

Podcast cover

Powrót do lasu. Obecność & zrozumienie

Wracamy do korzeni, do tego gdzie wszystko się zaczęło i trwa niezmiennie - do lasu. Holizm tego żywego organizmu wciąż zaskakuje, co więcej badania dowodzą, że ma on leczniczy wpływ również na nasze funkcjonowanie. Dlatego Agnieszki, razem z gościnią - Katarzyną Simonienko - lekarką psychiatrii, sprawdziły, jak terapia lasem wpływa na nasz układ immunologiczny i nerwowy. Partnerem audycji jest Cisowianka Perlage.

1hr 24mins

28 Jul 2021

Rank #1

Podcast cover

Ubrania na miarę czasu. Moda i odpowiedzialność

Ubrania to nie tylko konieczny element codzienności. To również sposób na wyrażenie siebie i tego, w jaki sposób chcemy być postrzegani przez innych. Jak zachować balans między kreacją, a szczerością? Jak w pogoni za trendami nie popaść w kompulsywny konsumpcjonizm? Agnieszka Woźniak- Starak i Agnieszka Szydłowska w rozmowie z Anią Kuczyńską - o duchowych aspektach projektowania i zrównoważonym podejściu do mody. Partnerem audycji jest Cisowianka Perlage.

1hr 7mins

16 Jul 2021

Rank #2

Podcast cover

Podróż za jeden kamyk. Wolność & determinacja

Chodzenie jest najbardziej pierwotną formą podróży - nie tylko tej fizycznej, ale również duchowej. Pozwala zwolnić, zagłębić się w siebie i lepiej poznać odwiedzane rejony. W 2016 rzucił wszystko i z biletem w jedną stroną poleciał do Rio de Janeiro. W Meksyku poznał swoją miłość i razem ruszyli w dalszą drogę. Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski w podróżniczej opowieści o odkrywaniu Ameryk, swoich potrzeb i siebie nawzajem. Partnerem audycji jest Cisowianka Perlage

1hr 13mins

30 Jun 2021

Rank #3

Podcast cover

Bo jesteś człowiekiem. Strata i akceptacja.

„Człowiek który ma poczucie własnej wartości nie boi się zagrożenia bo wie, że sobie poradzi". W Erze Wodnika gościnią była doktor Ewa Woydyłło. To intymna rozmowa o tym jak pielęgnować w sobie uczucia wyższe i akceptować negatywne, pomimo przeciwności. Samorozwój i duchowość z perspektywy trzech kobiet o różnych doświadczeniach życiowych. Na rozmowę zapraszają Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Woźniak-Starak. Partnerem audycji jest Cisowianka Perlage

1hr 33mins

16 Jun 2021

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

Uzależnienie od doskonałości. Czułość & uważność.

Królowa śniegu, męczennica i potulna - trzy kobiece role, które bezwiednie odgrywamy w codziennym życiu. Jak wyrwać się z narzuconego sobie reżimu i odnaleźć czułość w wyścigu po perfekcjonizm? Agnieszka Woźniak-Starak i Agnieszka Szydłowska w rozmowie z Natalią de Barbaro, psycholożką i autorką książki "Czuła przewodniczka". O szukaniu w codzienności obszarów wolności i przejścia z muszę do potrzebuję. Partnerem audycji jest Cisowianka Perlage.

1hr 14mins

2 Jun 2021

Rank #5

Podcast cover

Ucieczka z miasta. Slow life & mindfulness

Od korporacyjnej pracy w stolicy do małego domku w lesie. Aleksandra Kwiatkowska - założycielka Slow Living Poland i Monika Partyka - właścicielka Las. Relaks. opowiedziały, dlaczego warto zwolnić i zastanowić się nad stylem swojego życia. To epizod o regeneracji, odpuszczaniu, wysoko wibracyjnym jedzeniu i otulaniu siebie. Agnieszka Szydłowska dowiedziała się też, czy żeby być slow, trzeba odżywiać się tylko tym, co znajdzie się w lesie i jak wyglądają współczesne kolonie dla dorosłych. Partnerem programu jest Cisowianka Perlage.

1hr 17mins

19 May 2021

Rank #6

Podcast cover

Nie rezygnuj z przyjemności. Seks & związki

10% Polek i Polaków żyje w związkach równoległych, 32% uważa, że homoseksualizm należy leczyć, a seks dopiero po ślubie to rzeczywistość tylko 1% młodych ludzi. Zbigniew Izdebski, wybitny seksuolog, wyjątkowo empatycznie opowiada o szczęściu, które możemy odnaleźć w seksie. To historie starszych pań ukrywających romanse, homoseksualnych par wyjeżdżających za granicę i tych, którzy odpuszczają presję społeczną. Dowiecie się też, gdzie Michalina Wisłocka przeżyła pierwszy orgazm i dlaczego niektórzy nie potrafią powstrzymać się przed zdradą. Partnerem audycji jest Cisowianka Perlage.

1hr 25mins

7 May 2021

Rank #7

Podcast cover

Liczy się oddech. Pilates i joga

Era Wodnika oficjalnie rozpoczęta. W pierwszym epizodzie posłuchajcie o jodze i Pilatesie, bo trendy fitnessowe przychodzą i odchodzą, ale w przypadku tych dyscyplin tradycja sięga kilkudziesięciu, a czasami nawet kilku tysięcy lat. Pilates i joga łączą ciało z umysłem - to nie żadne pompowanie mięśni, chociaż można się nieźle zmęczyć. Irena Melcer, instruktorka Pilatesu, propaguje holistyczne podejście do siebie i tłumaczy, że to nie tylko sport dla starszych osób. Natalia Przybysz opowiada o jodze w stylu Ashtanga, czyli technice łączącej oddech z dynamicznym ruchem. Dwie Agnieszki zapytały również o modę na wyjazdy do Indii i szukanie idealnego nauczyciela (podobno jest jak ze znalezieniem terapeuty). Partnerem audycji i podcastu jest Cisowianka Perlage.

1hr 16mins

22 Apr 2021

Rank #8