OwlTail

Cover image of Technologie 4.0 | Czwórka

Technologie 4.0 | Czwórka

Czwarta rewolucja przemysłowa – co zmienia w naszym codziennym życiu. Jak korzystać z nowych technologii i być eko? Nowości ze świata IT.

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

Warning: This podcast data isn't working.

This means that the episode rankings aren't working properly. Please revisit us at a later time to get the best episodes of this podcast!

Podcast cover

Czy to koniec ery piractwa internetowego?

Dziś nikogo nie dziwi już posiadanie kilku abonamentów w serwisach streamingowych. Jednak nie zawsze mieliśmy do nich dostęp. Początek internetu w Polsce to czas piractwa internetowego i pobierania torrentów. Czy te czasy są już za nami? O tym z Rafałem Kurczyńskim, ekspertem od rynku nowych technologii, rozmawia Mateusz Kulik

17mins

27 Apr 2021

Rank #1

Podcast cover

Technologia 6G – A po co to komu? Komu to potrzebne?

W Polsce, ale także w innych częściach świata dopiero poznajemy ten technologię 5G. Tymczasem zaczyna się wyścig o to, kto jako pierwszy zaprezentuje sieć szóstej generacji, czyli 6G. Czym taka technologia będzie różnić się o tej, którą teraz poznajemy? O tym z Krzysztofem Rojkiem z antyweb.pl rozmawia Mateusz Kulik.

23mins

24 Apr 2021

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

Na elektronikę jeszcze trochę poczekamy!

W sklepach są zauważalne braki w dostępie do smartfonów, kart graficznych, konsol do gier czy innych podzespołów elektronicznych. Winna jest pandemia koronawirusa i zwiększone zapotrzebowanie na takie sprzęty. Jak długo sklepach jeszcze będzie brakować elektroniki? O tym z Agnieszką Borysiuk z gry-online.pl rozmawia Mateusz Kulik.

18mins

21 Apr 2021

Rank #3

Podcast cover

Twoje dane wyciekły z Facebooka? Posłuchaj co zrobić w tej sytuacji!

Dane ponad 500 milionów użytkowników Facebooka, w tym ponad 2,5 miliona Polaków, wyciekły do sieci. Jak doszło do ostatniego wycieku naszych informacji z serwisu społecznościowego oraz co w takiej sytuacji powinni zrobić internauci jeżeli to właśnie ich dane krążą w internecie? O tym z Pawłem Ellerikiem z LexDigital rozmawia Mateusz Kulik​.

24mins

16 Apr 2021

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

Deepfake dostępy od ręki w Twojej kieszeni

Jeszcze do niedawna ta technologia była zarezerwowana dla nielicznych, dziś deepfake'ami może bawić się każdy. Wystarczy smartfon lub odpowiednia strona internetowa. Czy nasze dane są bezpieczne podczas korzystania z aplikacji, które pozwalają na tworzenie prostych deepfake'ów? O tym z Katarzyną Muszyńską z LexDigital rozmawia Mateusz Kulik.

19mins

29 Mar 2021

Rank #5

Podcast cover

Technologia NFT: Rewolucja czy szaleństwo?

Pierwszy tweet sprzedany za 2,5 miliona dolarów czy cyfrowa grafika sprzedana za 69 milionów dolarów. Internetowe dzieła sztuki i kryptosztuka zyskują ostatnio ogromną popularność. A to wszystko, dzięki technologii NFT. Czym są niezamienialne tokeny i dlaczego zrobiło się o nich tak głośno? O tym z Maćkiem Gajewskim ze spidersweb.pl rozmawia Mateusz Kulik. ​

24mins

22 Mar 2021

Rank #6

Podcast cover

Na czym polega fenomen Reddita?

Jego użytkownicy są w stanie sprawić, że zatrzęsły się fundamenty amerykańskiej giełdy na Wall Street. Reddit to nie tylko miejsce, w którym można wymienić kilka ciekawych spostrzeżeń, ale można również dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy praktycznie na wszystkie tematy świata. Czym jest Reddit i jak działa? O tym z Krzysztofem Rojkiem z antyweb.pl rozmawia Mateusz Kulik.

20mins

18 Mar 2021

Rank #7

Podcast cover

Nowoczesne miasto z własnym rządem na pustyni w Nevadzie

Jedna z amerykańskich firm chce wybudować na pustyni w Nevadzie prywatne inteligentne miasto, które będzie posiadać własny rząd, sądy, a nawet system podatkowy. Wszystkim będzie zarządzać technologia blockchain. O tym projekcie z Jarosławem Stankiewiczem z Geco.one rozmawia Mateusz Kulik. ​

18mins

6 Mar 2021

Rank #8

Podcast cover

Jak atak hakerski może zachwiać wartością firmy?

Kod źródłowy m.in. Wiedźmina 3 czy Cyberpunka 2077 od CD Projekt RED pojawił się w sieci. Polska firma padła ofiarą cyberprzestępców. Jak doszło do takiego ataku i czy taka sytuacja może zachwiać wartością firmy? O tym z Marcinem Pieleszkiem z Wyższej Szkoły Bankowej rozmawia Mateusz Kulik.

19mins

26 Feb 2021

Rank #9

Podcast cover

Czy zima i samochód elektryczny to dobre połączenie? ​

Samochody elektryczne za zimnem i mrozami zdecydowanie nie przepadają. Jak sprawdzają się takie urządzenia zimą? O tym w Czwórkowym podcaście Technologie 4.0 z Pawłem Pilarczykiem z itbiznes.pl rozmawia Mateusz Kulik.

19mins

23 Feb 2021

Rank #10