OwlTail

Cover image of Dobrú chuť

Dobrú chuť

Dobrú chuť je týždenný podcast denníka SME o jedle, jedení, varení aj kulinárstve. Pripravujú ho Tomáš Prokopčák, Adam Valček a Nikola Bajánová a ich hosťami sú osobnosti zo slovenskej gastronomickej scény. V každej epizóde tiež predstavia svoju obľúbenú suroviny a nejaký kuchársky fígel.

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Podcast cover

Prišiel k nám kňaz a keď to videl, začal sa radšej modliť

Tá vôňa. Zrazu zastavíte, sadnete si, možno zavriete oči a ocitnete sa na chvíľku inde. Tá chuť, keď sa zem dotkne čokolády a karamelu, alebo marhúľ, vanilky či čili. Horká aj trochu sladkastá, kyslá a občas málo, málinko slaná. Komplexná chuť.Dobrá káva je zázrak a je až otázkou, ako mohli naši predkovia bez nej fungovať. Pretože káva zase v Európe tak dlho nie je.Hosťami podcastu Dobrú chuť o jedle, jedení, varení a celej gastronómii sú Martina a Jakub Jandíkovci z bratislavskej kaviarne Mad drop.

52mins

22 Jan 2020

Rank #1

Podcast cover

Tacos a burritá, ktoré chutia našim aj Mexičanom. Grizzly Tacos z Bratislavy

Reč už bola o hamburgeroch, hot dogoch, fish and chips, či na Slovensku ešte netradičnejších bao buchtičkách. Street food je však ešte oveľa oveľa pestrejší. Aj preto sa dnes vyberieme za ďalšou jeho súčasťou, ktorou sú burritá či tacos a jedlá im podobné. Hosťami Dobrej chute sú súrodenci Peter a Lucia Szalayovci z bistra Grizzly Tacos v Bratislave.Little Donkey čiže somárik. Vraj preto, že burrito pripomína balíky, ktoré oslíky prenášajú. A potom, že vzniklo, aby sa fazuľa dala ľahšie prenášať, čo ale pomerne vážne narúša fakt, že existujú vrecia. Či už to bolo tak alebo inak, pravdou je, že tento pokrm je jednou z vlajkových lodí mexickej kuchyne, ktorej popularita rastie a to celosvetovo.Dobrú chuť je týždenný podcast denníka SME o jedle, jedení, varení aj kulinárstve.

31mins

29 Jan 2020

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

Slobodné vinárstvo: Nie som fabrika, také víno robiť nechcem

Rozprávať sa o dobrom jedle bez dobrého vína... nuž, to takmer nemá zmysel. Môžete dávať prednosť takému alebo onakému, môžete milovať tradičné odrody či novošľachtencov, sladšie či kyslejšie s bublinkami či bez... ale dobré víno, to je skrátka pôžitok.A pôžitok, ktorý sprevádza ľudstvo tisíce rokov, snáď od okamihu, kedy sa zradil moderný človek.Hosťom týždenného podcast denníka SME Dobrú chuť je Michal Kuropka zo Slobodného vinárstva a Majera Zemianske Sady neďaleko Hlohovca.

43mins

5 Feb 2020

Rank #3

Podcast cover

Michal Konrád viedol najlepšiu reštauráciu, otvoril si stánok so žemličkami

Nikola Bajánová a Tomáš Prokopčák sa s ním rozprávajú o prechode z reštaurácie s michelinskými ambíciami medzi streetfood stánky.

45mins

3 Dec 2019

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

Na bloček si počkal, kým oprášia pokladňu. Ilúzie o gastrobiznise búra Oto Kóňa

Nikto netvrdí, že to je ľahká práca. Dokonca ani stredne ťažká. To, čo ale počuť častejšie je, že obchádzanie a porušovanie pravidiel prevádzkami, sťažuje situáciu tým, ktorí sa snažia podnikať poctivo. Mnohí nie sú schopní potom zarobiť slušné peniaze a popri tom cenami konkurovať ostatným.Oto Kóňa bol jedným zo spoluzakladateľov Regal Burgru a momentálne vlastní NYC Corner, ktorý ľudia poznajú najmä vďaka hotdogom.Predal už státisíce hotdogov, no hovorí, že zarábať dokáže aj tak hlavne na festivaloch. Od gastra si dáva pauzu a venovať sa chce poradenstvu menším podnikateľom.O jeho ceste ku gastru, podnikaní v tomto odvetví, aj jeho plánovanej prestávke, sa s ním rozprávali Nikola Bajánová a Adam Valček.

37mins

10 Dec 2019

Rank #5