OwlTail

Cover image of Strategické zisky

Strategické zisky

Chcete, aby Vaše podnikání rychle rostlo a generovalo více zisku a příjmů? Podcast Strategické zisky Vám ukáže, jak na to. Zakladatelé podcastu Martin Mikláš a Václav Krajňák otevřeně sdílí strategie, nástroje a ověřené marketingové techniky, které zrychlují budování podnikání. Určitě nás navštivte na www.strategicke-zisky.cz, kde ZDARMA získáte šablony, návody a další zdroje, které Vám pomohou rychle budovat Vaši firmu.

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

Read more

Chcete, aby Vaše podnikání rychle rostlo a generovalo více zisku a příjmů? Podcast Strategické zisky Vám ukáže, jak na to. Zakladatelé podcastu Martin Mikláš a Václav Krajňák otevřeně sdílí strategie, nástroje a ověřené marketingové techniky, které zrychlují budování podnikání. Určitě nás navštivte na www.strategicke-zisky.cz, kde ZDARMA získáte šablony, návody a další zdroje, které Vám pomohou rychle budovat Vaši firmu.

140: O 5 nebezpečích sociálních sítí (nejen) pro podnikatele

Podcast cover
Read more

Na nějaké sociální síti je téměř každý.
Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn a další hrají v našich životech stále větší roli.

Z toho pramení i různá nebezpečí, na která bychom chtěli touto nahrávkou upozornit. Dozvíte se, o co nás sociální sítě připravují, když si nedáme pozor.

Podnikatelé přes sociální sítě získávají zákazníky a klienty, tak není úplně možné se „odpojit“. O to víc je důležité věnovat pozornost tomu, co s námi jako konzumenty sociální sítě dělají.

Přejeme Vám do roku 2020 nejen hodně zisků, ale i zdraví a klidu.

Dec 29 2019

Play

139: O 5 nejčastějších chybách při tvorbě magnetu na zákazníky a jak se jim vyhnete

Podcast cover
Read more

Víte, že magnety na zákazníky slouží na přitáhnutí zákazníků, poptávek i na růst databáze e-mailových kontaktů. Ale je možné, že Vám nefungují tak, jak by mohly.

Všimli jsme si totiž několika podstatných chyb, které podnikatelé a marketéři při tvorbě magnetů dělají. Sami se tak sabotují a přicházejí o peníze i zákazníky. V této nahrávce se na ně podíváme.

Dozvíte se, proč lidé o některé magnety nestojí, a jak to rychle změnit. Václav se podělí o tip, jak můžete svůj magnet využít, i když si ho lidé nestáhnou.

To, že lidé Váš magnet získají a projdou, ještě neznamená, že i nakoupí. Martin Vám předá pomůcku, díky které zajistíte, že lidé budou chtít nakupovat.

Nezapomeňte prosím na tu nejdůležitější věc, která musí být v každém magnetu, jinak Vám nebude přinášet tolik zákazníků a klientů.

Poslouchejte pozorně a odhalíte i zdánlivě nevinnou chybu, která má velký vliv na to, co lidé udělají a neudělají.

Pusťte si tuto nahrávku a dozvíte se i to, jak dlouhé mají být vaše magnety. Ať už to jsou videa, články nebo PDF brožury.

5 chyb ve zkratce

 1. Slabý název magnetu
 2. Nesoulad magnetu s prodejní cestou
 3. Chybějící nebo nejasný výzva k akci
 4. Magnet je příliš obecný
 5. Příliš dlouhý nebo krátký magnet

Přepis hlavní části podcastu

1. Slabý název magnetu

Martin: Název musí obsahovat přesně tu otázku, respektive musí zodpovědět tu otázku, se kterou se ten člověk ráno budí. To znamená, že ráno se vzbudí, ten člověk, a přemýšlí jak dostane do své firmy více klientů. Takže v tomto případě mu dáme třeba e-book 5 způsobů, díky kterým získáte více klientů během následujícího týdne. Nebo 17 klientů během příštího týdne do vaší firmy, která se zabývá reklamou. Takže v tom momentě se ten člověk ráno vzbudí nebo už delší čas přemýšlí o nějaké otázce, jak něco udělat. Případně ho v tom místě tlačí bota. A vy máte tu odpověď. Tak ta otázka, která toho člověka trápí musí být názvem toho e-booku. Musí být co nejblíže tomu řešení problému, který člověk hledá. 

Václav: Jaké jsou ty nejčastější chyby, kterých se při pojmenování e-boku lidé dopouštějí? 

Používají hodně obecné názvy, např.:

 • Jak si vybrat sekačku
 • Jak vytvořit finanční plán
 • Jak prodat nemovitost
 • Jak získat klienty

Pokud jsou to takto obecné pojmy a lidé už se setkali se spoustou magnetů, se spoustou e-booků, tak si řeknou že je to obecné, a že jim to nic neřekne. 

Martin: Není tam ta konkrétní číslovka, konkrétní časové ohraničení, a není tam něco, o čem by si řekli, že toto je přesně ta věc, která se jich týká. 

Ta správná cesta je hodně konkrétní název jako např:

 • Získejte 17 klientů během 30 dní do vaší firmy, která se zabývá reklamou
 • 5 způsobů, díky kterým získáte více klientů během následujícího týdne

Nebojte se jít hodně do hloubky, protože to je další věc, se kterou se můžete vyčlenit z toho davu vaší konkurence. Protože pokud budete vy ten jediný člověk, který dokáže co nejpřesněji popsat problém klienta, dokonce i v případě, že klient sám neumí popsat ten problém, tak vy se stanete expertem pro toho člověka. A tak budete tím, na koho se ten klient obrátí. 

Václav: Ten název je hodně důležitý jenom z toho pohledu, že když třeba takový magnet zveřejníte na svých stránkách, tak nebudete tomu věřit, ale většina lidí, co ten magnet uvidí, tak si ho nestáhne. Ale už jenom to, že ho vidí, a že ten magnet má ten správný název tak to právě zvedá ten váš status a pozici experta. Jako že na vašich stránkách je něco, čemu rozumíte. A ten člověk to vnímá, možná vědomě, možná podvědomě, to je jedno. Ale je to jeden ze střípků, který mu potom může pomoct aby se na vás obrátil, aby vám zavolal, aby využil ty vaše služby. Takže název je extrémně důležitá věc. A také věc, ve které dělají lidé často chybu. Ty jsi měl ještě konkrétní název, který jsi upravoval. Jestli ho můžeš prozradit? 

Martin: Ano, ten název byl „5 nejčastějších chyb, a klient tak měl původně, kterým byste se měli vyhnout.“ Takže to „kterým byste se měli vyhnout“ jsem mu škrtl, a název jsme zkrátili a vzniklo tam „5 nejčastějších chyb při ….. “a potom název té činnosti, kterou lidé dělají. A jako podnadpis jsme dali:  „A jak se jim vyhnete“. A jako druhý podnadpis bylo: „Všechno co potřebujete vědět se dozvíte v tomto e-booku.“

Václav: No a přesně tak se jmenuje náš podcast. „5 nejčastějších chyb při tvorbě magnetu a jak se jim vyhnete.“

Takže vidíte, že to co říkáme a radíme tak sami používáme. A tahle formulka tam nemusí platit jen na magnet, který dávám výměnou za e-mail, ale může to být i magnet ve formě třeba podcastu, nebo ve formě nějakého článku, nebo videa. Těch způsobů jak vytvořit magnet a o tom je vlastně celý obsahový marketing tak je několik. 

Druhá chybka, kterou si vezmu já, je taková hlubší, taková strategičtější, spousta lidí si jí nevšimne, a o to je to smrtelnější.

2. Nesoulad magnetu s prodejní cestou

Václav: A ta chyba je v tom, že ten důvod přihlášení, proč si ten člověk stáhne ten magnet a potom ve finále důvod nákupu u vás nesouhlasí. 

Dám konkrétní příklad, který jsem měl u sebe. Přátelé, ani já nejsem bezchybný. 

My jsme měli na našich stránkách hodně dlouho e-book „8 tipů jak se dostat ve vyhledávači nahoru.“ 

To byl super e-book, lidé si ho stahovali. Ten důvod přihlášení byl, aby se posunuli výš. Ale důvod nákupu u nás byl, že jsme jim chtěli prodat email marketingový nástroj. 

Takže já jsem měl na ten e-book pozitivní ohlasy, ale nikdo nekupoval. A to já můžu mít 28 tisíc magnetů, které jsou super, lidi je budou milovat, ale když mi nepřivede ty lidi, kteří u mě chtějí nakoupit, tak ten magnet nefunguje. A to je potřeba si uvědomit, protože když potom děláte nějakou propagaci toho magnetu, dáváte do toho peníze, přitahujete kontakty, tak vás to samozřejmě stojí něco a mělo by z toho něco vypadnout. A když z toho nic nevypadne, tak si říkáte, hele, tu reklamu dělám špatně, ti lidé jsou blbí, protože nerozumí tomu co jim nabízím, ale třeba je přitahujete na špatnou návnadou. 

Ten magnet je k ničemu co je sice zajímá, jasně, chci to, ale není to důvod, proč bych si u vás měl koupit. 

Takže když si řeknete že ten člověk, váš potenciální klient se ráno probouzí, tak on má v hlavě spoustu otázek. Jak si udělat dobré jídlo, kde se vyspat, kde získat více zákazníků, jak získat více lidí do firmy, jak konečně zvládnout účetnictví, jak rozjet novou pobočku tam a tam, jak si vybrat dobrou práci. Na všechno to já můžu udělat magnety, ale to nemusí být ten správný důvod, když si na to nedám pozor, aby si ty lidé u mě nakoupili. Takže to je chyba. 

Ten správný příklad je, že teď máme magnet, který říká jak dělat Facebook reklamu a když si ten člověk ten magnet stáhne tak my mu nabídneme mini kurz na to jak dělat Facebook reklamu, takže si od nás něco koupí a ten důvod přihlášení a ten důvod nákupu je v souladu. A když mu potom řekneme, jak dělat FB reklamu, tak on třeba zjistí, že k tomu potřebuje zachytávat kontakty, a my mu můžeme nabídnout náš Clipsan. Takže je to celé takto v lajně a souvisí to spolu, tím pádem potom ten magnet je ten správný. 

Když bych měl dát příklad třeba realitního makléře. Bavili jsme se s makléři a oni se nás ptali na názor, jestli má smysl vytvářet e-book „Jak prodat svůj dům nebo svoji nemovitost bez realitky.“ 

Samozřejmě ti lidé si to stáhnou, ale kdo si to stáhne. Ten kdo nechce prodávat s realitkou. Takže lidé si to stahují, jsou nadšení z toho návodu, ale ve finále přes toho makléře stejně neprodávají. A to je škoda, takže já tím magnetem, který je úspěšný, přitahuju nesprávné lidi. A samozřejmě potom se snažím je přesvědčit, že když oni nechtěli toho makléře a teď ho mají chtít tak to je hrozně těžké je přesvědčit. A zase se vracím k tomu, jak jsme se bavili tady na začátku. Přesvědčit někoho k něčemu, co si myslel, že je úplně opačně, je hrozně těžké a tím pádem ani ten magnet potom nebude fungovat. 

To samé pokud se bavíme o chybách při tvorbě magnetu, tak to přitahuje určitý typ lidí. Ale druhý magnet může být „5 principů úspěšných magnetů“. 

To zase přitáhne jiný typ lidí a já bych si měl vytvořit ideálně oba dva tyto magnety a porovnat, který z nich mi přitahuje ty správné moje zákazníky. A to můžu zjistit samozřejmě nějakou diskuzí s tím člověkem, nebo si to jednoduše potom otestuju na internetu pomocí nějakých A/B testů. 

Máš k tomu ještě nějakou poznámku? 

Martin: Můžeme jít dál v podstatě na tu další chybu, která souvisí s tou tvojí chybou. A ta tvoje chyba byla o tom, že důvod přihlášení a důvod nákupu nesouhlasí. 

Takže my chceme posouvat toho člověka krok za krokem po stejném žebříku výše. Aby on se dostal jakoby po schodech na další úroveň. Takže já připravím první schod, je to ten o tom nákupu domu bez realitky. Tak ten druhý krok musí být o tom ještě více bez realitky. Kdo to udělal bez realitky a jak to udělal. 

A pokud to chci dělat s realitkou, tak ten první schod musí být, že ta otázka, se kterou se ten člověk ráno vzbudí, a to je „Jak prodám ten můj dům za nejvíce peněz.“ A toto bude ten magnet. A ten člověk se dozví, že ano, když to chcete prodat za co nejvíce peněz, tak to svěřte profíkům. Protože ti ví, jak to udělat, jak udělat reklamu, co všechno s tím souvisí, jak to zařídit, jak dlouho to může být vyvěšené na reklamních portálech. Pokud je to tam 2,4,6 týdnů, ale nevím samozřejmě jak to funguje ve vaší lokalitě, tak to znamená, že něco není v pořádku. 

A toto ti lidé, kteří prodávají sami neví. Ale vy, pokud jste makléř a představíte jim to, tak ten další krok může být. Chcete se sami trápit s tím, že budete schánět fotografa, upravovat si ty fotky, dávat to na portály a scházet se s lidmi, provázet je atd. No tak to svěřte nám, realitce. Takže to je ten krok číslo 2 a já už jsem začal pomalu mluvit i o té chybě číslo 3. 

3. Chybějící nebo nejasná výzva k akci

Martin: A to je to, že já na závěr e-booku nedám výzvu, aby ten člověk udělal další krok se mnou. Vy už víte, co všechno zahrnuje prodej vašeho domu, a pokud chcete opravdu získat více peněz, tak na závěr toho e-booku je výzva k akci. 

Jednoduše, udělejte to nejjednodušeji, jak to můžete udělat. Vydělejte nejvíc peněz, které můžete vydělat při prodeji toho vašeho domu. A zavolejte mi. Dohodněte si se mnou tu konzultaci. Je tam ta výzva k akci, která posouvá toho člověka. A ta výzva k akci musí být všude. Tu výzvu k akci máte někde v reklamě, kterou zobrazíte tomu člověku, on na ni klikne a skončí na vaší stránce. Na vaší stránce musí být výzva k akci, o tom aby se dozvěděl více o tom vašem magnetu. Na té vaší stránce, kde píšete o tom magnetu, e-booku, videu, čemkoliv co máte pro lidi připravené. Musíte lidem říct, aby si ho stáhli. Zase výzva k akci. A v e-booku také musíte myslet na to, co je ten další krok. 

Jako super, já jsem člověka vzdělal v tom, co všechno musí udělat aby vydělal co nejvíce peněz při prodeji svého domu, nebo při výběru sekačky, při tvorbě finančního plánu. A ten člověk ten e-book zavře a dočte, dodívá se na video, které jste natočili, a co teď? Otázka je, jestli tam byla výzva k akci. A byla ta výzva k akci správná? 

Napadá tě k tomu ještě něco?

Václav: Ta chyba, tak jak si toho všímám je, že lidé na to prostě zapomenou. A nedají ji tam. My se snažíme těm našim zákazníkům pomoci a trošku tak jako zapomeneme na to, proč to děláme. Takže tam tu výzvu k akci nedáme. A když ji tam dáme, tak není moc konkrétní. Tzn., že je to taková informace, typu když budete někdy prodávat baráček, tak mi zavolejte. 

Martin: Tam není ani tak mi zavolejte, ale je tam nějaký neurčitý tvar, to je ta chyba. Můžete mi zavolat. Není tam ani ta výzva k akci, je tam ten neurčitý tvar Zavolejte mi. 

Václav: Ale neznamená to, že to udělám. A ta správná věc je, že tomu člověku řeknu, co je přesně tou akcí. Že mu to popíšu do detailu. Hele, potkáme se u vás, během 30 minut se podíváme na tu vaší nemovitost, projdeme si, za kolik by se asi mohla prodávat, já vám ukážu, jak jsme prodávali podobné věci tady v té lokalitě, a když vám to bude dávat smysl tak se budeme bavit dál jak bysme mohli prodávat společně. Tohle je taková jako košatější výzva k akci, ale ten člověk má daleko lepší představu do čeho jde. A potom samozřejmě když má představu tak si řekne, jo, to mi dává smysl, tomu člověku zavolám nebo napíšu.

Když mu ale jenom řeknu můžete mi zavolat, můžete mi napsat, tak jak to říkal Martin. No můžu no. Super, díky za info. 

Martin: Ještě takový malý doplněk k tomu, který se proplétá v podstatě celým textem toho e-booku. A všemi těmi texty, které píšete a kterými lidi provázíte. Aby to nezůstalo jen na konec a výzvu k akci, ale pište věty v aktivním tvaru. 

Příklad pasivního tvaru: Proto je důležité uvědomit si nedostatky, ale i přednosti na kterých je potřeba stavět. 

OK, jsou to pěkná spojená slova, ale toho člověka to uspává. A proto je vaším úkolem, abyste psali věty v aktivních tvarech. Tu větu, co jsem řekl můžete přeformulovat takto.

Příklad aktivního tvaru: Uvědomte si nedostatky a také přednosti na kterých stavíte. Ze kterých bude například vycházet cena domu. 

Zase pasivní věta: Je nutné udělat finanční plán. 

A teď otázka, dovede tato věta toho čitatele k tomu, že si ten finanční plán udělá? Toto dáte jako nadpis stránky. Je nutné udělat finanční plán. Pak tam dáte nějaké úkoly a otázky. A ten e-book nějakým způsobem pokračuje. 

Versus když ho přímo vyzvete k akci. Teď odpovězte na otázky na této stránce. A ten člověk přesně ví, že to je věta, která ho posouvá dále v tom e-booku a posouvá ho dále. Možno ještě taková otázka. Dobře, proč máme ale pasivní tvary. Tak uvědomte si, že jakou výzvu k akci kde chcete a kdy chcete, aby to ten člověk dělal. Takže v e-booku vyzvete toho člověka, teď mi zavolejte. Nebo dohodněte si konzultaci. Nebo vypracujte si váš finanční plán online. A zase toho člověka posunete dál, někam. Nebo zainvestujte do tohoto produktu. 

Kdy nechcete používat aktivní tvary, tak to jsou například výzvy k akci, které nechcete, aby člověk udělal. Například vždy, když mu pošlete email, tak na konci bude napsané: „Odhlásit se od emailu“. 

Takže tam je neurčitý nebo pasivní tvar, ale když tam uvedete do patičky každé zprávy, že: „Odhlaste se z odběru novinek“ no tak to je zase výzva k akci, kterou chcete, aby ten člověk udělal. Takže vždycky přemýšlejte nad tím, co chcete, aby ten člověk udělal. A pak ta výzva k akci bude aktivní. Nebo nechcete aby to udělal, a pak ta výzva bude pasivní. Takže všemi slovy i tím, co nastavujete a jak pracujete s větami tak má vliv na e-book a celý ten prodejní proces, kterým ten člověk prochází. 

Václav: A právě ve výzvě k akci je to důležité, protože ten e-book si člověk jenom prolítne očima, ale čte si začátek a čte si konec. A ten konec je to nejdůležitější, protože chcete po něm, aby udělal ten další krok. Takže na tom je potřeba si dát obzvlášť záležet. 

4. Magnet je příliš obecný

Václav: Tou čtvrtou chybou je, že obsah toho magnetu je příliš obecný. Já jsem zrovna teď měl napsat názor na jednu knihu, jednoho člověka, který nás možná poslouchá, možná ne. On tam v té knize psal o různých možnostech, které lidé mají. A psal to tak jako obecně, jako když si zadáte něco do Googlu tak vám vyjede nějaká obecná definice ve Wikipedii a je to takové nudné. A ten člověk si řekne, že jsou to takové základní informace, no super. To už jsme všichni slyšeli, to všichni známe. 

Když tohle máte ve svém magnetu tak to prostě snižuje jeho hodnotu a ten člověk potom přestává dávat pozor, přestává vám i věřit. 

Abych byl konkrétní, tak on tam doporučovat, že je dobré při propagaci využívat webináře. A teď jako že webináře jsou moderní způsob jak prodávat na internetu, lidé na ně chodí rádi a takové hlody, které jsou hrozně obecné. A chyběl tam jakýkoliv příklad, jakýkoliv obrázek, prostě to byla jenom obecná snůška věcí, které si kdekoliv můžete najít. 

To samozřejmě potom člověka nemotivuje, aby se na vás obrátil. Spíš ho zavalíte  informacemi, se kterým on nemůže nic moc udělat. Protože jako dobrý, to vím, ale co s tím mám jako dělat? Co si pod tím mám představit? Že on má nějakou obecnou představu, ale chybí mu tam nějaká konkrétní věc, konkrétní příklad, který vidí a dává mu smysl. Už si dovede představit, jak by dokázal propagovat pomocí toho webináře. 

Takže ta chyba je, že ty magnety jsou příliš obecné. Setkal jsi se někdy s nějakým obecným magnetem?

Martin: Většina magnetů, se kterými já se setkávám tak jsou naštěstí na nějaké úrovni a jsou tam konkrétní postupy. Jako že toto je krok č. 1, 2, 3, 4, 5. Takže v tom mém okolí se pohybují lidé, kteří tvoří opravdu hodnotné magnety. Ale možná, že pokud jste vy na začátku tvorby toho magnetu a uvažujete co do něj máte dát, tak já mám pro vás takový jeden dobrý tip.

Dostal jsem pozvánku, abych měl hodinovou prezentaci na téma o komunikaci. Když dělám konference, tak ty většinou trvají 1-2 dny. A ten člověk mi říkal, nebo s někým jiným jsem si potom povídal, víš, ono není umění to udělat na 2-3 dny, to umí vysvětlit každý za tu dobu. To umění opravdu spočívá v tom, to vysvětlit za tu jednu hodinu. A v podstatě to je takový aha moment pro vás, možná. Vezměte ten váš produkt, a zkraťte ho co nejvíc to jde. Na několik jednotek stránek PDF, na několik jednotek minut videa, a udělejte 3-5 stránek nebo 3-5 minut videa. Takovou zjednodušenou verzi toho vašeho produktu. A když ho ten člověk uvidí, tak aha, vy se v tomto tématu vyznáte, protože jste mi tu napsal, že krok 1 je toto, krok 2 toto, 3,4,5. A já už zhruba vím, co mám dělat. 

A když chce vědět více detailů, tak má k dispozici ten váš kompletní produkt, kde jdete více do hloubky. Takže toto byla chyba č. 4, kde ty věci, které jsou napsané v e-booku jsou příliš všeobecné. Ty můžete dát třeba na blog zadarmo a všeobecně to vysvětlit tam. A dejte jim tam jako magnet, aby si stáhli těch 5 kroků jak se dostat k tomu výsledku, který chcete. Zadejte mi svůj e-mail. 

Václav: Já to vidím i u začínajících lidí, kteří si říkají copywriteři a vidím to v článcích třeba u e-shopů. Neumí psát, neví o čem psát, tak tam píšou obecné snůšky keců, aby se dostali ve vyhledávačích nahoru, protože si myslí, že jim to pomůže. V minulosti to byla pravda, teď to pravda není. Ale prostě jsou to kecy, kecy, kecy. Ale ten člověk nechce obecné věci. Nikdo si nechce povídat hodiny a teoretizovat o tom, jaké by ty magnety mohly být. Mohli bysme nad tím meditovat, přemýšlet. 

Pojďme na tu pátou chybu. Samozřejmě bysme tady mohli shrnout jednu věc, někomu by to pomohlo, někdo by to rychle pochopil, někdo by si řekl že tam kecáte, dostaňte se konkrétně k té 5 chybě. A přesně o tom je ta pátá chyba.

5. Příliš dlouhý nebo naopak krátký magnet

Martin: A ta chyba je, že ten magnet má hodně moc vaty, hodně zbytečného textu, a nebo přesný opak, kdy tomu člověku řeknete hodně málo. 

Takže ideální délka, aby to byla, taková, která získá tu vaši cílovou skupinu toho člověka, kterého chcete a už jsem zmiňoval v tom předcházejícím bodě. Můžou to být jednotky stránek, pokud chcete toho člověka posunout dále v tom vašem prodejním trychtýři na ten další schod. 

To můžou být i stovky stránek, nebo stovky různých byznys otázek pokud ho chcete posunout dál a vaším dalším schodem jsou konzultace, nebo vaše marketingová agentura pracuje za milionové odměny. Tak v ten moment ten člověk bude zadarmo očekávat větší množství obsahu. A tím pádem vy ho můžete efektivněji posouvat dál. 

Takže aby tam toho obsahu nebylo ani příliš hodně, zbytečně, ale na straně druhé aby jste mu nedodali auto s tím, že kola si musí dokoupit: Jednoduše řečeno to musí být celek, který dává smysl od začátku do konce. 

Václav: Když se bavíme o tom, že je tam moc obsahu, tak na téma jak si doma udělat rohlík nebo upéct chleba, tak nepotřebuju mít 100 stránkový e-book, který mi vysvětlí teorii kvásku, jak si vybrat tu správnou mouku, a všechny tyhle věci. Ale měl by být poměrně rychlý. 

A zase na druhou stranu, když třeba tomu člověku chci dát způsob, jak si vybrat klienty, tak mu ho tam neřeknu tak, že 1.krok je udělejte reklamu, 2. krok udělejte zachytávací stránku a dejte tam nějaký magnet, 3. krok vytvořte si automat, 4. krok pošlete ho na platební stránku a dejte mu výzvu k akci. Když bych tam tohle dal do toho magnetu, tak je to samozřejmě pravda, tyhle kroky tam jsou, ale ten člověk si řekne, že to je hodně málo a tím pádem z toho nemá dobrý pocit, a tím pádem ani do budoucna neudělá ty další kroky, které chcete, aby udělal. 

Takže ten magnet by měl být ideálně dlouhý v jednotkách minut videa, pokud se bavíme o videu. Ideálně v jednotkách stránek, pokud to jde. Ale vždycky záleží na tom, jak moc je náročný ten další krok, který ten člověk má udělat. To znamená, že když mu jako další krok nabízím něco zdarma, třeba konzultaci zdarma, tak asi nepotřebuje moc přesvědčovat. Ale když mu jako další nabízím produkt za 5 000 Kč, tak asi potřebuje těch argumentů trošku víc. A to video, ten ebook, ten podcast musí být trošku delší. 

https://www.strategicke-zisky.cz/wp-content/uploads/2019/07/139.mp3

Jul 10 2019

Play

138: Pavel Říha o tom, jak proměnit umění vydělat peníze ve stabilní byznys a posunout se o úroveň výš

Podcast cover
Read more

Pracujete pro svůj byznys nebo ten byznys pracuje pro Vás?

Svůj produkt už máte na trhu a lidé si ho kupují, ale slibným rozjezdem podnikání teprve začíná.

Je třeba ty jednorázové (a někdy náhodné) úspěchy stabilizovat a udržet. Aby se z podnikání nestal nepříjemný kolotoč, kde člověk neustále dře a nedokáže si vzít ani den volna.

Přesně to zjistil Pavel Říha, když během několika měsíců, co si vzal volno, spadl z obratu několika set tisíc a řešil, jak své podnikání vůbec udržet.

Od nejlépe placeného on-line stratéga Pavel se dozvíte, jaký první krok udělal, aby stabilizoval své podnikání.

A posunul ho do další – 3. fáze, aby mohl žít život podle svých pravidel a jeho byznys fungoval s lehkostí, i když v něm není každý den.

Poslechněte si tuto nahrávku a dozvíte se, co dělat, aby Vaše podnikání nestálo a nepadalo jenom s Vámi.

Projekty Pavla Říhy

Kniha Z nuly na milion
Klub Placen za existenci
Elitní N1 Mastermind Pavla

https://www.strategicke-zisky.cz/wp-content/uploads/2019/06/138.mp3

Jun 26 2019

Play

137: O strategickém pohledu na získávání klientů z internetu

Podcast cover
Read more

Zajímalo vás někdy, jak získat více konzultací nebo zákazníků z internetu? Máte na svém webu formulář se žádostí o spolupráci, ale moc lidí se z něj neozývá?

V této nahrávce Martin opíše dvě konkrétní situace z konzultací (realitní makléř a konzultační agentura). A pak s Václavem navrhnou nejlepší řešení. Martin také odhalí způsob, jak zákazníky hned na začátku nevylekat.

5 krokovou strategii se vyplatí znát, protože díky ní přitáhnete více zákazníků a zároveň vás budou mít radši. Jednoduše řečeno: Vaše reklamní postupy budou efektivnější.

Objevíte také jednu důležitou věc, kterou musíte nastavit na svých stránkách, aby vaše reklamy skutečně fungovali bez ohledu na to, jestli vám návštěvníci zanechají svůj kontakt nebo ne.

A také, co udělat na konci každého příspěvku na blogu, abyste neztratili potenciálního klienta.

Přehrajte si tento podcast a budete mít jasno v tom, co je na internetu potřeba udělat, abyste z něj generovali nové zákazníky i klienty.

Zdroje zmíněné v podcastu

Kniha High Performance Habits – Brendon Burchard
Článek Syr, mačka a zákazník

https://www.strategicke-zisky.cz/wp-content/uploads/2019/06/137.mp3

Jun 09 2019

Play

136: O tom, jakými marketingovými kanály na internetu oslovit zákazníky

Podcast cover
Read more

Kde je potřeba být, abychom přitahovali zákazníky a klienty?
Co musíme jako marketéři vědět o e-mail marketingu v roce 2019?
Co chystají senátoři v roce 2020 pro Facebook, Google nebo Amazon?
Proč jsme stále ve zlatém věku sociálních sítí?

Poslechněte si tento podcast a dozvíte se, kam se budou ubírat chatboti, jak se vyvíjí ceny za získání kontaktu, i to jak budovat virtuální kapitál a proměňovat ho na peníze.


https://www.strategicke-zisky.cz/wp-content/uploads/2019/05/136.mp3

May 19 2019

Play

134: Jaké jsou 3 největší chyby v reklamních videích? A jak je napravíte + bonusový tip o udržení diváků

Podcast cover
Read more

Používáte YouTube nebo Facebook? Těšíte se na reklamy? Těší se vaši zákazníci na vaše reklamy?

V dnešní nahrávce se dozvíte základní tipy na to, jak vytvořit reklamu, kterou diváci nepřeskočí po 5 sekundách…. ba co víc: budou se na ni dívat rádi a vyhledávat ji, aby mohli dát palec na vašem kanále a sdílet ho se známými.

Václav porovná svou novou video reklamu na Facebooku a YouTube a prozradí, kolik minut viděli diváci a kolik shlédnutí platformy ukazují na první pohled. Výsledek je až šokující …

Také zjistíte, jak dělat branding na YouTube zdarma.

Poslechněte si tento podcast a mějte radost jako z tvorby dobrých reklam, které lidé sledují a vám nejen vydělají, ale také dostanou vaši značku do povědomí.

Zdroje zmíněné v podcastu

To nejlepší z marketingového summitu o sociálních sítích Social Media Marketing World 2019

Apr 15 2019

Play

133: O 3 hlavních lekcích z konference Social Media Marketing World 2019

Podcast cover
Read more

Martin se v březnu 2019 v San Diagu v Californii zúčastnil jedné z největších marketingových konferencí na světě, na které bylo přes 5.000 marketérů a podnikatelů.

V této nahrávce se podělí o bezprostřední dojmy a poznatky ze Social Media Marketing World 2019, kde vystoupili lidé jako Molly Pittman, Pat Flynn, Amy Porterfield, Mark W. Schaefer, Luria Petrucci a stovka dalších.

Dozvíte se, kam směřuje marketing na sociálních sítí a jaký velký trend v obsahovém marketingu teď aktuálně funguje.

Získáte inspiraci pro svou značku, aby byla dobře vnímána na trhu a také se podíváme na to, co se mohou marketéři naučit z platformy Twitch.

Martin se hodně zajímal o video, takže zaslechnete i praktické tipy a triky k videím na YouTube i Facebooku, které Vám pomohou dosáhnout větší úspěšnosti porovnani a sníží náklady na tvorbu videí.

Zdroje zmíněné v podcastu

To nejlepší z marketingového summitu o sociálních sítích Social Media Marketing World 2019

Apr 07 2019

Play

131: O měnícím se vlivu e-mail marketingu a sociálních sítí

Podcast cover
Read more

Václav právě dokončil velkou marketingovou kampaň a v této nahrávce se dozvíte nejnovější poznatky ze zákulisí.

Způsoby, jak oslovit své zákazníky se mění.

To, co fungovalo v minulosti, má nižší efektivitu. Stále více a více je potřeba platit za to, co bývalo zdarma nebo se dalo pořídit levně.
Na druhou stranu některé marketingové postupy a principy fungují neustále.

Které to jsou? Na co se soustředit v kampaních, které připravujete? Co rozhodně nesmí chybět?

Na to i další otázky se dozvíte odpovědi v této nahrávce.

Zdroje zmíněné v podcastu

Konference efektivní komunikace pro leadery
To nejlepší z marketingového summitu o sociálních sítích
Marketingový systém Clipsan

Mar 17 2019

Play

130: O tom, co dělat, když se v marketingu a reklamě nedaří

Podcast cover
Read more

Ne všechno, do čeho se v marketingu pustíme, se vždy povede tak, jak bychom chtěli.

 • Lidé nereagují na reklamu, kterou jste připravili.
 • Neotvírají e-mail, který jste jim s dobrým úmyslem poslali.
 • Nevidí hodnotu, kterou přinášíte na trh.

Jak se tím nenechat zastavit a využít takovou zkušenost ve svůj prospěch?

To je otázka, na kterou Václav s Martinem hledali odpověď při společné diskusi.

Martin se navíc podělí o inspirativní příběh, jak jeden test naopak přinesl více objednávek než se čekalo.

Poslechněte si tento podcast a dozvíte se 5 kroků, které Václav prochází, když něco nefunguje, jak si představoval.

Mar 03 2019

Play

129: 2 důvody, proč by podnikatelé měli hrát počítačové hry

Podcast cover
Read more

Speciální epizoda s Martinem Miklášem o nejnovějších výsledcích výzkumu, kterého se zúčastnilo přes 2000 lidí.

Mimo jiné se podíváme:

 • jak dosáhnete čehokoliv a co se Martinovi od začátku roku podařilo
 • co můžete považovat za meditaci
 • co naučí hry podnikatele
 • kdo všechno by měl hrát počítačové hry

Poslechněte si dnešní díl podcastu a zjistíte, proč a jak byste i vy měli hrát počítačové hry.

Spomínam:

Podcast 113 o oddychu – O důležitosti pravidelného odpočinku pro naplněný život
Podcast 128 o osobnostiach –  O tom, jak leadeři používají osobnostní profily, aby upevnili své postavení, zlepšili vůdcovské schopnosti a najímali A-čkové hráče
Podcast 20 Marketingový röntgen, časť 1
Podcast 21 Marketingový röntgen, časť 2
Aktuálna forma verejnej konzultácie s Martinom: Zlomová konzultace

Feb 24 2019

Play

128: O tom, jak leadeři používají osobnostní profily, aby upevnili své postavení, zlepšili vůdcovské schopnosti a najímali A-čkové hráče

Podcast cover
Read more

Chcete lidi vést? Pak musíte poznat jejich geneticky dané vlohy a získat odpovědi na to:

 • jak myslí?
 • co cítí?
 • jak pracují?

Díky tomu je můžete vést a koučovat sofistikovanějším způsobem, aby jejich výkon a přínos pro vaši společnost byl na vyšší úrovni.

Dozvíte se, kde se lidé mohou zlepšovat jen okrajově a jak změna v tom, na co se soutředíte, může mít obrovský přínos pro vaši firmu.

Poslechněte si tuto nahrávku a zjistíte, co má společného vedoucí týmu a dirigent.

Zjistěte, zda je ještě volné místo na…

Konference o efektivní komunikaci

Další podcasty o osobnostních profilech a komunikaci

088: O tom, co se dá naučit a co ne
083: O tom, jak komunikovat efektivně a získat tak více zákazníků
036: Tomáš Kašpar o tom, jak lépe komunikovat s druhými lidmi

Feb 17 2019

Play

127: O velkolepých cílech, klíčových hodnotách a misích v podnikání

Podcast cover
Read more

Čím se liší mise od vize? Jak s tím vším souvisí cíle? Poslechněte si dnešní podcast.

Firemní vize, velkolepé cíle a mise stavějí na klíčových hodnotách.

Jaké 3 faktory se podílejí na tvorbě velkolepého cíle?
Jsou to odpovědi na otázky:

 • Co vás v minulosti bavilo nebo nebavilo?
 • Co strategicky zapadalo do vaší vize?
 • Jak kdykoli změříte, že se přibližujete k cíli?

Správná mise a klíčové hodnoty vám a vašim lidem zlehčí podnikání. To vše a další tipy v dnešním podcastu.

Stáhněte se ZDARMA PDF s náměty na víc jak 160 klíčových hodnot firmy

Dokument ve formátu PDF vám Martin Mikláš zašle po vyplnění formuláře.

https://www.strategicke-zisky.cz/wp-content/uploads/2019/01/127.mp3

Jan 13 2019

Play

126: O tom, jak vylepšit své podnikání pomocí vize

Podcast cover
Read more

Jste vizionář? Snílek? Naiva?
To může být pro Vaše podnikání dobrá zpráva. Vize je totiž jeden z nejdůležitějších faktorů pro růst firmy.

Běžná transakce u běžné firmy vypadá tak, že prodáte produkt nebo službu, zákazník zaplatí, dostane to, co očekává, a odchází. Transakce proběhla, všechno je v pořádku a generuje zisk.

Vedle takových běžných firem, existují i firmy, které vidí něco víc. Přitahují spolupracovníky a zákazníky i něčím jiným než pouhou transakcí.

Správnou vizí můžete motivovat sebe, své kolegy, zaměstnance, zákazníky a dokonce i lidi, kteří o vás jen slyšeli.

Poslechněte si nahrávku, která vás inspiruje pro zamyšlení nad vlastní vizí nejen na začátku roku.

Jan 06 2019

Play

125: O prioritách na rok 2019

Podcast cover
Read more

Na přelomu roku lidé balancují a plánují své cíle pro rok následující. Před tím než si člověk cíle stanoví, měl by vědět, kterým směrem se vydat. Takový směr vychází z priorit.

Václav chce své podnikání upravit podle vývoje ekonomiky, politiky a dalších velkých vlivů a soustředit se na něco, co má při ochlazení ekonomiky klíčový efekt.

Martin se rozhlíží po příležitostech, které většině podnikatelů unikají, protože jsou příliš mnoho zahledění do svého okolí.

Dozvíte také o obrovském trendu, který stále více zasahuje do našich životů a podnikání. I o prioritách a přístupu k podnikání jednoho z nejúspěšnějších podnikatelů dnešní doby.

Poslechněte si tuto nahrávku, získejte inspiraci a stanovte si své priority na rok 2019.

Odkazy zmíněné v podcastu

Článek: 19 statistik o chatbotech

Konference: Social Media Marketing World
Konference: Traffic & Conversion Summit
Konference: Vidcon
Konference: Social Day

https://www.strategicke-zisky.cz/wp-content/uploads/2018/12/125.mp3

Dec 30 2018

Play

124: Štastné a strategické Vánoce 2018

Podcast cover
Read more

Vánoční pozdrav a trocha podnikatelské inspirace.
Děkujeme za přízeň ve 2018 a přejeme Vám hodně úspěchů ve 2019.

Featuring Jingle Bells (Jazz) od E’s Jammy Jams z YouTube Audio Library.

Dec 23 2018

Play

123: 8 strategických lekcí roku 2018

Podcast cover
Read more

Blíží se závěr roku 2018 a to je perfektní čas na malé ohlédnutí. Martin i Václav si připravili každý 4 lekce, které jim rok 2018 přinesl.

Dozvíte se, jak se vyhnout ztráty motivovace a vyhoření v tom, co děláte.

Jaké jsou extrémně důležité schopnosti a dovednosti pro úspěch v podnikání.

Jaké marketingové techniky v roce 2018 nejvíce fungovaly a proč se nemusí vyplatit sázet všechno na jednu kartu.

Udělejte si chvíli i pro své vlastní ohlédnutí za uplynulým rokem, který vám přinesl spoustu užitečných lekcí.

Dec 17 2018

Play

122: O tom, co aktuálně funguje ve Facebook reklamách (2. část)

Podcast cover
Read more

Ze všech stran slyšíme o zamítnutých reklamách na Facebooku. Co za tím stojí a hlavně, co s tím můžete udělat?

U každého příspěvku na své Facebook stránce máte modré tlačítko „Propagovat příspěvek“. Vyplatí se na něj kliknout nebo se od něj raději držet dál?

Co dělat když běžná jednoduchá reklama nefunguje? Třeba když prodáváte dražší produkty nebo služby. Opustit Facebook nebo mu dát ještě šanci?

To vše a mnohem víc (třeba jak snížit cenu za proklik o polovinu) se dozvíte v druhé nahrávce o Facebook reklamách.

Dec 09 2018

Play

121: O tom, co aktuálně funguje ve Facebook reklamách (1. část)

Podcast cover
Read more

Václav s Martinem v posledních týdnech konzultovali a tvořili s klienty reklamu na Facebooku.

V této nahrávce se podělí o způsob reklamy, který by měl zavést každý, kdo má webové stránky, i když má hluboko do kapsy.

Dozvíte se také 2 velké mýty o Facebook reklamě, které i zkušené podnikatele stojí zbytečnou energii, čas a zisk.

Díky této nahrávce se lépe vyznáte v reklamních možnostech Facebooku a budete vědět, jak zvolit správnou reklamu, a jestli se vůbec placená reklama na Facebooku hodí pro Vaše podnikání.

Reklama zmíněná v podcastu

Dec 02 2018

Play

120: O tom, jak zvýšit prodeje a zisky o Vánocích

Podcast cover
Read more

Martin se potkal Václavem během víkendu Black Friday – Cyber Monday a bavili se o tom, jaký marketing můžete použít ještě do Vánoc.

Dostanete 2 úhly pohledu na zapojení se do vánoční bitvy o zákazníky.

Martin prozradí, proč je Black Friday v USA velmi pozitivní a vítaný den.

Václav doplní, jak k němu přistupuje ve svých firmách on sám, co mu to přineslo a jaké konkrétní propagační kanály fungují.

Martin dá námět toho, co můžete během období slev testovat a jak to pak využít v budoucnosti např. při výprodeji skladových zásob.

Václav prozradí strategii, jak přistupovat ke slevám, abyste vydělaly a Martin doplní, kdy se naopak slevu dávát nevyplatí.

V závěru se věnujeme jednoduché taktice, kterou může pro zvýšení prodejů udělat téměř každý podnikatel.

Poslechněte si tuto nahrávku a získáte nové palivo pro svůj vánoční prodejní motor.

Martinovy články na Rozhladna.sk

Zľavové stránky? Jedna obrovská pohroma…
Zľavy nedávajte! …iba ak…

Nov 25 2018

Play

119: Co dělat, když investor nabídne, že koupí vaši firmu

Podcast cover
Read more

Martin konzultoval během posledních dnů s klientem, který stojí před nabídkou na koupi své firmy.

Na základě toho vzniklo 5 kroků, nad kterými se vyplatí zamyslet, abyste svou firmu mohli dobře prodat.

Václav přidá své zkušenosti s nákupem firmy a prozradí, proč vlastně investor firmu kupuje.

Dozvíte se také 3 způsoby, jak si spočítat hodnotu své firmy a proč ji často nevíme.

Tuto nahrávku si nenechte ujít, i když zatím o prodeji své firmy neuvažujete, protože může ovlivnit, jak budete ke svému podnikání přistupovat.

Nov 18 2018

Play