OwlTail

Cover image of Buduj značku

Buduj značku

Jak vybudujete značku, kterou zákazníci zbožňují? Poslouchejte příběhy českých podnikatelů z firem, které jsou na tom stejně jako vy. Oddané svému řemeslu. Jak přemýšlí? Co je inspiruje? Jakých chyb se ve svém podnikání dopustili? Jak se jim povedlo přežít v extrémně náročném prostředí byznysu? Podcast Buduj značku vám pomáhá na vaší byznysové cestě. Moderuje ho majitel podcastového vydavatelství EP Events and Production Petr Schwank.

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Podcast cover

74: Jak být v roce 2020 lepším manažerem

Blíží se Vánoce a s nimi taky vstup do Nového roku. Pokud jste majitelem firmy, podnikáte nebo vedete tým lidí, pak pravděpodobně tento čas využíváte k bilancování. A k plánování kroků do nového období, které nás čeká. Rok 2020 bude zajímavou výzvou, ostatně jako pokaždé když se mění letopočet. V tomto dílu podcastu Buduj značku byste se měli dozvědět, co dělat, abyste byli ve své práci zase o krok lepší. Příjemný poslech!  3 klíčové informace:  Čím dál větší roli bude hrát komunikace online  Pokoušejte se myslet na planetu a žít víc zeleně Poznejte limity vašich zaměstnanců a týmu  Partneři epizody: Nealkoholické drinky SamuraiShot.cz. Během nákupu vložte heslo BUDUJ ZNAČKU a máte 10% slevu. Pozornost pro posluchače. :)

21mins

10 Dec 2019

Rank #1

Podcast cover

82: Lucie Neumannová: Firmu řídím po večerech a dá se to zvládnout

Znáte organizaci Femme Palette? Sdružuje ženy, které se zajímají o svou kariéru a chtějí profesně růst. Jednou ze zakladatelek projektu je Lucie Neumannová. Mladá UX designérka, která se vydala za prací do Silicon Valley. Tady už několik let pracuje v jednom ze startupů a do toho ještě řídí svůj projekt.  Tohle jsou 3 klíčové otázky, na které v rozhovoru dostanete odpověď:  Kolik peněz musíte mít, abyste utáhli život v San Franciscu?  Jsou v Americe jenom workoholici?  Jak těžké je korigovat na dálku a po práci vlastní firmu? 

33mins

23 Jan 2020

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

75: Pavel Stuchlik: Uspěl jsem v Americe a sesypal se. Pomohlo mi až 10 dnů v jeskyni

Neuvěřitelný příběh investora, podnikatele a dnes už i DJe Pavla Stuchlika možná znáte. Je to člověk, který od patnácti let žije ve Spojených státech amerických. Díky jeho pracovnímu nasazení se mu tady povedlo vybudovat několik celostátně úspěšných firem. Ale stálo ho to zdraví. Trpěl únavovým syndromem a měl problémy s ledvinami. Nakonec firmy prodal a rozhodl se hledat smysl života jinde. V biohackingu a hudbě.  Dnes je instruktorem Wim Hofovi metody a DJem. Je 200 dnů v roce na cestách a jeho netradiční koncerty a party jsou zážitkem všech smyslů. Na konci roku se na pár dní objevil i v České republice. Toto je jeden z mála rozhovorů, které poskytl. Poslechněte si jeho kompletní znění.

1hr 4mins

12 Dec 2019

Rank #3

Podcast cover

60: Jak vybudujete komunitu, která prodává za vás

Budoucnost patří komunitám. Tedy skupinám, které věří vaší vizi a jsou vašimi následovníky. Už nepůjde o pouhé publikum, kterému servírujete obsah. Půjde o komunitu, která žije vlastním životem. Jak se budování komunit projeví v příštích letech? A jak na tento nový trend jakožto majitelé nebo manažeři budete muset zareagovat? První krok je nezaspat. V dnešní epizodě podcastu rozebereme byznysový přínos komunit pro firmy.  3 klíčové informace: Nejdůležitější je čas, který do budování komunity investujete  Všechno musíte postavit na kvalitním obsahu  Vymyslete, čím se lišíte od ostatních a využijte to  Partnerem epizody je:  Podnikatelská komunita podnikejtelépe.cz

23mins

22 Oct 2019

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

65: Lukáš Pytloun: Denně mi přijde 300 e-mailů. Všechny čtu

Lukáš Pytloun má víc než 1000 postelí. Jeho designové hotely jsou rozmístěné po celé České republice, on sám ale začínal v Liberci. Tam například rekonstruoval historický hotel Imperial. Ještě před čtyřicítkou patří mezi přední české podnikatele. Jak se vyrovnává se stresem? Čte negativní recenze? A jak tráví běžný den? Nejen na to přinese odpovědi tento rozhovor. Příjemný poslech!  Partnery epizody jsou:  E-shop s domácí atmosférou finewine.cz Organizace USA Sport & Study, která pomáhá mladým vrcholovým sportovcům se stipendii na prestižních školách

34mins

7 Nov 2019

Rank #5

Podcast cover

55: David Zábrž: Žijeme v době, kdy se naše práce stává zbytečnou

Předseda asociace českých startupů David Zábrž toho o české startupové scéně ví mnoho. Zároveň je ale nadšeným futuristou, který neustále mapuje nejnovější technologie a má tedy představu, jakým směrem se může naše společnost posunout dál. Jak by mohl vypadat svět blízké budoucnosti? A jak budou žít naše vnoučata? I o tom se bavíme v aktuálním vydání podcastu. Příjemný poslech!

37mins

3 Oct 2019

Rank #6

Podcast cover

79: Matěj Krejčí: Nastavte si na všech zařízeních noční režim

Máte problém se závislostí na mobilním telefonu? Příliš často koukáte na obrazovky počítačů, tabletů a dalších přístrojů? Jako blesk se aktuálně šíří vlna digitálního detoxikaci, která vás má ušetřit neblahých následků, které na nás technologie mají. Jedním z průvodních vlivů je například prokrastinace. Matěj Krejčí je na dané téma expert a nově i autor knihy Digidetox, která je k mání ve většině knihkupectví. Pokud vás zajímá, jak bojovat s následky, které na vás digitální technologie zanechávají, zkuste tuto epizodu podcastu Buduj značku.

33mins

9 Jan 2020

Rank #7

Podcast cover

61: Michal Holub: Dělejte si meetingy sami se sebou

Patří mezi velmi aktivní kouče, kteří řeší především tematiku osobního a firemního růstu. Kdysi byl člověkem, který se děsil mluvení na veřejnosti a měl strach z ukazování se. Dnes hravě zvládá obojí. Dá se to podle něj naučit stejně jako se dá například naučit přirozenost.  Přetížení manažeři a majitelé mají podle Michala především dva problémy: komunikaci s týmem a delegování úkolů. Jak jim pomáhá se z toho dostat?  Rozhovor by vám v tomto všem měl podat správné odpovědi. Příjemný poslech!

33mins

24 Oct 2019

Rank #8

Podcast cover

63: Michal Rozehnal: Sbírání dat může proměnit celou strategii firmy

Už 8 let je jedním ze zakládajících členů projektu Reporting.cz. V portfoliu mají největší české společnosti a několik evropských velkých ryb. Michal Rozehnal je expert přes sbírání a vyhodnocování dat. V rozhovoru popisuje, jak k tomu přistupovat. Šetří to čas vašim zaměstnancům nebo rovnou celému týmu.

33mins

31 Oct 2019

Rank #9

Podcast cover

64: Překonejte komfortní zónu: 4 zásady publikování obsahu

Nemilým údělem menších firem je, že přípravu kvalitního obsahu mnohdy podceňují nebo jí nevěnují dost pozornosti. A přitom svět se mění. A klasická reklama zdražuje. Proto je potřeba neustále hledat nové cesty, jak se dostat k očím zákazníků či klientů. Vlastně ani není nutné je hledat. Objeveny už byly. Stačí vzít odvahu a vydat se po nich. Jednou z nových cest je začít se definovat jako tvůrce kvalitního obsahu. A právě do této role by vás měl uvést tento díl podcastu Buduj značku. Příjemný poslech!  3 klíčové informace:  Síla obsahu je v tom, že ho může kvalitně tvořit úplně každý  Objevujte neustále nové cesty, kterými se můžete vydat  Mějte jasno v tom, co jsou vaše silné stránky 

23mins

5 Nov 2019

Rank #10

Podcast cover

71: Adam Pýcha: Ročně u nás vyjde až 18 tisíc knih

Adam Pýcha má na starosti online komunikaci jednoho z největších knihkupectví u nás, Knihy Dobrovský. Má za sebou bohatou kariéru v marketingu, kterou se mu povedlo u Dobrovského přetavit v několik úspěchů. Teď naposledy třeba vytvořením největší čtenářské online komunity u nás. Z hlediska budování značky toho tedy Adam ví hodně. A navíc ještě disponuje zajímavými čísly, která prozrazují aktuální čtenářské návyky Čechů.  V rozhovoru odhalíme mýty o knihách nebo co se teď aktuálně čte. A proč chceme být knižními závisláky.  -------- Partnerem této epizody je holešovických e-shop s nealkoholickými drinky Samurai Shot. Zadejte při objednávce kód BUDUJ ZNAČKU a máte 10% slevu.

41mins

28 Nov 2019

Rank #11

Podcast cover

67: Lukáš Matějček: V Íránu mě na 12 hodin zavřeli

Lukáš Matějček je mladým podnikatelem z Ostravy, který stojí za značkou bagind.cz. Nápad na ni vznikl při jeho cestách po Indii, kde se seznámil s tamním zpracovatelem kůže. Po několika letech úspěšné spolupráce ještě s dalšími společníky vytvořil koncept kožených doplňků, který láká retro designem a zpracováním. Proč Lukáš považuje za důležité cestování? Jak vlastně dokázal oslovit a zaujmout mezi nekonečnou řadou módních značek?  Partnery této epizody podcastu jsou:  Podnikatelský prostor TIVO  Dodavatel kvalitních světových vín finewine.cz

32mins

14 Nov 2019

Rank #12

Podcast cover

83: Jak vám ve firmě pomůže strategie modrého oceánu

W. Chan Kim a Renné Mauborg vydali v roce 2005, která se stala přelomovou pro společnosti po celém světě. Formulovali totiž myšlenku, dle které se dnes řídí mnoho firem, které chtějí nastartovat růst. Představte si, že existují dva oceány plné firem. Jeden rudý a jeden modrý. V tom rudém se firmy tlučou a bijí o každého zákazníka. V tom modrém jsou inovativní a kreativní firmy, které si tvoří svoje vlastní trhy. Aplikovat strategii modrého oceánu je dnes, speciálně pro malou firmu či freelancera, nezbytné. Chcete vědět, jak na to?    3 klíčové informace:  Každý malý podnikatel by měl hledat modrý oceán místo rudého  V modrém oceánu vyhrává kreativita Konkurence tu nehraje roli a firma má možnost raketově růst

20mins

28 Jan 2020

Rank #13

Podcast cover

68: Chcete podnikat? Jak zjistíte, že máte dobrý nápad

Ověření, že jdete do podnikání s dobrou myšlenkou, je klíčové. Proto byste to neměli podcenit (jako ze začátku já). Co všechno je potřeba udělat pro to, abyste váš podnikatelský nápad dostatečně prověřili? A čeho byste se naopak měli vyhnout? To je předmětem této epizody podcastu Buduj značku. Příjemný poslech!  3 klíčové informace:  Když někdo už dělá něco podobného, je to spíš dobře než špatně  Dejte na feedback relevantních a zkušenějších lidí  Nepřehánějte to s průzkumy trhu  Hrdí partneři této epizody:  USA sport & study. Pomoc se sportovními stipendii nadaným dětem s ambicemi studovat na prestižních amerických školách. TIVO. Podnikatelský prostor, kde se malé a nové firmy cítí jako doma. Finewine.cz. Malý holešovický e-shop s víny od prověřených vinařů.

23mins

19 Nov 2019

Rank #14

Podcast cover

69: Jakub Hon: Každý obchodník musí být schopen dobře poradit

Je CEO společnosti Salesdock, kterou si jiné firmy najímají, když potřebují pomoct nakopnout vlastní obchod. Jakub sám se v obchodě pohybuje v podstatě od konce puberty a dnes dostává na trh i velká softwarová řešení pro nadnárodní společnosti. Měl by tedy vědět, jak vypadá dobrý obchodník. V podcastu se dozvíte, jestli třeba cold emailing či cold calling stále fungují nebo jak by měl dnes vypadat moderní obchodník. Tento díl podcastu je pro každého, kdo ve své práci musí něco někomu prodávat.

36mins

21 Nov 2019

Rank #15

Podcast cover

81: Klady a zápory práce na dálku

Pracujete z domova nebo na dálku? Pokud budete mít v tomto roce možnost nechodit do kanceláře, ale pracovat z pohodlí vlastního domova, může se to zdát jako jasná výhra. Ale i homeoffice má svoje klady a zápory. Je dobře, že vaše kolegy budete vídat méně často?  3 klíčové informace:  Téměř 40% lidí si někdy práci z domova vyzkoušelo  Za posledních dvanáct let se počet lidí pracujících z domova zdvojnásobil K práci na dálku se vážou jasná pozitiva i negativa PARTNER EPIZODY:  ZlepšiTo.eu - Nástroje a konzultace pro štíhlou výrobu (lean management) ve firmách.

16mins

21 Jan 2020

Rank #16

Podcast cover

80: 3 tipy, jak opravdu dosáhnout cílů, které jste si dali

Začátek roku se většinou nese ve znamení ambiciózních vizí a strategií. Máte je také? Bojíte se, že jich nedosáhnete? Tento díl podcastu Buduj značku je pro všechny, kteří si rádi dávají odvážné cíle.

18mins

14 Jan 2020

Rank #17

Podcast cover

76: Největší chyby, které jsem v tomto roce udělal

Je načase rekapitulovat. V poslední sólo epizodě podcastu Buduj značku se s vámi chci podělit o chyby, které jsem jako majitel firmy udělal a co mi to dalo. Je dost možné, že mnozí z vás budete řešit podobné  3 klíčové informace:  Pohlídejte si, jak do detailu máte nastavené smlouvy Pokud vás nebaví administrativní práce, vymstí se vám to  Eliminujte množství falešných zákazníků  Partneři epizody: Nealkoholické drinky SamuraiShot.cz. Během nákupu vložte heslo BUDUJ ZNAČKU a máte 10% slevu. Pozornost pro posluchače. :)

20mins

17 Dec 2019

Rank #18

Podcast cover

116: Patrik Juránek: Krize vznik nových firem nezastaví

Patrik Juránek stojí za Startup Disrupt. To je platforma, která propojuje startupisty s největšími světovými podnikateli, předává zkušenosti a mentoruje začínající projekty. Aktuálně se, podobně jako většina podobných organizací, přesouvá do světa online. Jak se během koronavirové pandemie promění startupová scéna? Budou dál vznikat revoluční projekty? A je česká republika dostatečně zajímavou líhní nápadů?

30mins

13 May 2020

Rank #19

Podcast cover

114: Michal Štádler: Krize ukáže pravou hodnotu věcí a služeb

Michal Štáder je bývalým manažerem Tesca. Teď se ovšem věnuje něčemu jinému. Jednou z jeho hlavní ob lastí zájmu je síť obchodů a eshop Levnoshop. V nich nabízí jen zboží, kterých se jiné obchody chtěly zbavit. Je to zboží, které kolikrát pochází i z několik let starých kolekcí. Je ale úplně nové. A tak si ho můžete koupit s obrovskými slevami. "Vyhrál" Michal tímto přístupem v rodící se krizi?

34mins

4 May 2020

Rank #20