OwlTail

Cover image of Marketa's Vibes

Marketa's Vibes

Podcast o tématech rezonujících s filozofií, která provází můj život. O oblastech, o nichž nejenom mluvím, ale kterými především žiju každou částí svého já. O zkušenostech, které stojí za mou prací. O výživě, fitness, zdravém životním stylu, plnění si snů, vystupování z komfortní zóny a o osobě, která sedí za mikrofonem. Vítejte na podcastovém kanálu Markéty Gajdošové, výživářky s jedním z nejvyhledávanějších jmen československé nutriční scény, studentky klinické výživy, zakladatelky konceptu MG COACHING® a advokátky kvality pro tělo i duši. Sledovat mě můžete na Instagramu, kde jsem jako @marketgajdosova a více o mně se můžete dozvědět na www.marketagajdosova.com. Kontaktovat mě můžete na e-mailu marketasvibes@elitebloggers.cz.

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Podcast cover

#10 Kouzlo vědomého jedení

Schopnost vědomého jedení je překvapivě náročnou, ale zato nesmírně cennou schopností. Vlivem uspěchané doby, ve které žijeme, na sebe vyvíjíme tlak, který nás často odpojuje od potřeb těla a v konečném důsledku se projevuje i na způsobu, jakým jíme - ve stresu, uspěchaně a tak, že mnohdy ani nevíme, co a proč jíme. Vědomé jedení, známější pod anglickým názvem mindful eating, je "disciplína", která dokáže měnit životy. Jak vypadá, jak se ho naučit a hlavně jak začít?

29mins

4 Feb 2020

Rank #1

Podcast cover

#17 Andy Štěchová – o poruchách příjmu potravy, vztahu k jídlu a vyhraném boji

Začne to touhou být lepší, štíhlejší, výkonnější a reprezentativnější. Občas ale člověk zapomene na to nejdůležitější, co má - na své zdraví. Své o tom ví i Andy Štěchová - člověk, kterého mi do života přinesly sociální sítě a který se jako mávnutím kouzelného proutku stal jedním z nejbližších lidí, které po svém boku mám. Denně tisícům lidí přináší inspiraci a motivaci, mluví o překonávání komfortní zóny a nebojí se mluvit o svých pádech i vzestupech. Otevřená zpověď o cestě, která nabrala nečekaných rozměrů, o získávání zdravého vztahu k jídlu a o tom, že všechno začíná a končí v naší hlavě.

1hr 2mins

24 Mar 2020

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

#16 Kalorie sem, kalorie tam

Počítat nebo nepočítat? Kalorie jako kalorie? A záleží na nich vůbec? Jsou všude kolem nás. Ať už je počítáme nebo ne, kalorie na nás útočí ze všech stran a my je můžeme buď bojkotovat nebo se jim podřídit. Nebo by se snad nabízela zlatá střední cesta? Vlivem sociálních sítí, moderních trendů ve stravování a návyků, které dlouhodobě vedeme, jako by nic mezi tím neexistovalo. Kvalita nebo kvantita, buď a nebo. To, jak se to s kaloriemi ve skutečnosti má, je ale minimálně podnětem k zamyšlení.

30mins

17 Mar 2020

Rank #3

Podcast cover

#15 Pavel Samek – o mýtech ve fitness, tajemství špičkové formy a suplementaci

Pavel Samek je uznávaný trenér, odborník na výživu a suplementaci, mistr Evropy v klasické kulturistice a produktový specialista firmy Prom-in. To ale nedefinuje to nejdůležitější, kým je - mimo všechny své úspěchy je rozumným a pokorným člověkem, který miluje cvičení, svou rodinu a život, který si vybudoval. S Pavlem probíráme jeho začátky, konzistenci ve stravě a tréninku, extrémy a informační chaos, doplňky stravy a hlavně to, jaké tajemství se skrývá za jeho celoroční formou. 

1hr 3mins

10 Mar 2020

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

#13 Tatiana Kyseľová – o cestě za vysněnou postavou, extrémech a koučingu

Vytrvalostí a konzistencí dokážeš cokoliv, jen to nesmíš vzdát - to je motto, které definuje Tatianu Kyseľovou, která na svém vlastním příběhu ukazuje, že jedinou zkratkou k cíli je přestat hledat zkratky. S Táňou probíráme její cestu za vysněnou postavou od špatných trenérů přes ananasové diety až po uvědomění si toho, v čem se skrývá klíč k úspěchu. Táňu najdete na Instagramu pod @tanyasfitlife a na Youtube pod TanyasFITlife.

53mins

25 Feb 2020

Rank #5

Podcast cover

#12 Pět předpokladů úspěšné redukce

Hubnutí, kalorický deficit a redukce. Slova, která kolem sebe všichni slyšíme a která jsou dost možná aktuální i pro nás. Mnohdy ne kvůli tomu, že bychom nebyli spokojení s tím, kde jsme, ale kvůli tomu, že není špatné chtít víc. Strategický přístup k cestě za vysněnou postavou si vyžaduje předpoklady, které naši úspěšnost zajistí. Co patří mezi ty nejdůležitější a na jaké otázky si musíme odpovědět, abychom věděli, jestli jsme na redukci opravdu připraveni?

30mins

18 Feb 2020

Rank #6

Podcast cover

#11 Eva Ehrenbergerová – o životě food bloggerky, opravdovém jídle a kuchařce

Food bloggerka, která stojí za úspěšným blogem Moje barevná kuchyně a která na Instagramu svým jídlem i životem denně inspiruje přes 60 tisíc lidí. Mimo to také ta nejlepší parťačka, jakou jsem si mohla přát a spoluautorka naší společné knihy Cesta k opravdovému jídlu. Dámy a pánové, přesně to je Eva Ehrenbergerová – jeden z nejmilejších lidí, kteří mi vstoupili do osobního i pracovního života. S Evou probíráme její vývoj, cestu za zdravým životním stylem a také Cestu, tu naši knižní. Evu najdete na Instagramu pod @e_eva nebo na webu mojebarevnakuchyne. Naši knihu Cesta k opravdovému jídlu můžete zakoupit na zde. Více o životní cestě, kterou Eva prošla a který zmiňujeme, si můžete poslechnout v epizodě #10 podcastu Se ségrou.

54mins

11 Feb 2020

Rank #7

Podcast cover

#14 Všechno nebo nic

Ze stovky na nulu a ze všeho na nic. Černobílé myšlení spojené s extremismem a nerealistickými představami je něčím, co páchá více škody než užitku. Mindset „všechno nebo nic“ nám ubližuje, oddaluje od vysněných výsledků a pokud se s ním nenaučíme včas pracovat, můžeme kvůli němu snadno shořet jako svíčka. Jak takové myšlení vzniká, jak ho přeprogramovat a proč vlastně nechtít být perfektní?

27mins

3 Mar 2020

Rank #8

Podcast cover

#23 Teri Hodanová - o pravém potenciálu, identitě, jídle a prioritách

Kdybych měla stručně popsat, koho vidím za jménem Teri Hodanová, slova o jedné z nejvlivnějších osobností české influencerské scény by se v mé charakteristice neobjevila. Místo nich bych použila popis jména, za kterým stojí nevyčíslitelné množství životních zkušeností, řada cenných projektů i myšlenek, schopnost využívat inspirativním způsobem svůj dosah a v neposlední řadě aura neskutečné pokory, která se odráží v tom, kým dnes Teri je. Témata, která s Teri probíráme, patří k těm vůbec nejdůležitějším, které se v těchto slovech i mezi řádky schovávají.

55mins

19 May 2020

Rank #9

Podcast cover

#22 Koronavirus feat. zdravý životní styl

Často míváme tendenci zapomínat na zodpovědnost vůči svému zdraví a nakládat lhostejně s možnostmi, které nás obklopují. Občas proto přijde do života nestranný lektor, který nám připomene, jestli není na čase přehodnotit priority a zaměřit se na pravý kořen toho, na čem opravdu záleží. Ne kvůli letní formě, ale kvůli tomu nejcennějšímu, co máme - svému zdraví. Jestli nás období pandemie koronaviru mělo něco naučit, měl to být mimo jiné pravý význam toho, co znamená (ne)žít zdravě.

19mins

12 May 2020

Rank #10

Podcast cover

#21 Zpomalit nebo vyhořet?

Vysoké nasazení, nároky a efektivní výkon - to vše je žádoucí. Mezi zapálením a shořením ale může být tenká hranice, kterou definuje zásobárna energie, se kterou musíme strategicky nakládat. Směrem ven, ale stejně tak i směrem dovnitř. Umět pro něco hořet, ale nedovolit si vyhořet, je těžkou disciplínou. Jak najít zdravou mez, dovolit si zpomalit, projevit sebeúctu v umění říkat ne a paradoxně tím vším v konečném důsledku po všech stránkách zrychlit?

18mins

5 May 2020

Rank #11

Podcast cover

#20 Dvacet myšlenek, se kterými procházím rokem 2020

Magická dvacítka a ještě magičtější síla myšlenek, které se za tématem této epizody skrývají. Slova mají neuvěřitelnou sílu a pokud jsme v nich ochotní slyšet to, co slyšet potřebujeme, mohou být tím nejsilnějším impulzem pro každé rozhodnutí, které před námi stojí. Dnes bych s vámi chtěla sdílet ty, které takovým způsobem rezonují se mnou. 

43mins

14 Apr 2020

Rank #12

Podcast cover

#19 Stravovací sebeláska

Zdraví máme jen jedno a pokud můžeme ovlivnit, jakým směrem se bude ubírat, potom je jen na nás, čím do něj budeme investovat. Pracovat na svém vztahu k jídlu znamená pracovat sami na sobě, na svém zdraví a na cílech, které ve svém životě máme. Pokud jsme totiž sami sobě svou největší prioritou a vyřešíme jednou provždy to nejdůležitější tak, abychom to už nikdy znovu řešit nemuseli, potom v konečném důsledku získáme mnohem víc než „jen“ zdravý vztah k jídlu. 

24mins

7 Apr 2020

Rank #13

Podcast cover

#18 Síla flexibility aneb neměň cíle, měň metody

Nikdy nezměníme všechno, co se kolem nás děje, ale vždycky můžeme změnit, jakým způsobem na to reagujeme. Pokud k tomu všemu přidáme flexibilitu, máme vyhráno a „nejde“ neexistuje. Schopnost být ochotný přizpůsobit se změně, reagovat na ni a hledat nová řešení, to je v této době důležitější než kdy jindy. Pokud ve flexibilitě nehledáme synonymum přílišné volnosti, ale cílené struktury, není to ale tak složité. Stačí totiž jediné - neměnit své cíle, ale měnit metody, kterými jich dosáhneme.

25mins

31 Mar 2020

Rank #14

Podcast cover

#9 Katy Baniariová – o menstruaci, hormonech a tajné zbrani žen

Jestli je u nás osobnost, se kterou se ztotožňuji v názorech na důležitost hormonálního zdraví a funkčního cyklu jakožto priority každé ženy, pak je to Katarína Baniariová. Koučka žen a továrna na superženy v jednom. Učí ženy pochopit svůj cyklus a šíří myšlenku, že nejsilnější zbraní každé ženy je ovulace - ano, čtete správně. Ovulace, zdravý cyklus a to, co dělá ženu ženou. Kdo stojí za přezdívkou Bagniari, jaká cesta vedla k pochopení principů, které dnes prezentuje, jak vůbec vypadá „zdravý cyklus“ a proč by mělo být homonální zdraví prioritou každé z nás?Katy najdete na Instagramu pod @bagniari. Bližší informace o programu Přeprogramůj svůj cyklus jsou k dispozici na bagniari.com.

49mins

28 Jan 2020

Rank #15

Podcast cover

#8 Jak (ne)ignorovat kritiku

Kritika je daň, kterou člověk platí společnosti za to, že mu dovolí být výjimečným. Pokud někam směřujeme, dřív nebo později na ni narazíme. Můžeme ji nechat zničit naše sny a vize, nebo z ní můžeme načerpat benefity a vzít ji jako příležitost k posunu. Jak si ale nepřipuštět zlá slova, jak rozpoznat konstruktivní kritiku a proč máme vůbec potřebu kritiku vyhledávat a srovnávat se s ostatními?

30mins

21 Jan 2020

Rank #16

Podcast cover

#7 Adél Nejedlá - o zdravém přístupu, prioritách a cílech

Girlboss power, totožný přístup k výživě i životním prioritám a touha být lepším člověkem pro sebe, ale i pro ostatní. To je Adél Nejedlá - moje krevní skupina a člověk, se kterým si notuju v drtivé většině názorů. S Adél probíráme všechno, o čem se běžně bavíme i mimo mikrofon: od definice zdravého životního stylu přes život v Americe, sociální sítě, priority nebo schopnost správné komunikace až po ty nejdůležitější myšlenky, ve které věříme.Adél najdete na Instagramu pod @nejedladel a její hlas (spolu s dalšími cennými a inspirativními myšlenkami) pod podcastem The power of now. 

1hr

14 Jan 2020

Rank #17

Podcast cover

#6 Co jsem se naučila z jednotlivých výživových směrů

Nejsem zastánce škatulkování a aplikování předepsaných pravidel. Místo toho věřím v cestu individuality, která zajistí maximální úspěšnost pro každého z nás s ohledem na to, co půjde ruku v ruce s našimi unikátními cíli a životním stylem. Pokud je ale něco, co můžu ze škatulek jednotlivých alternativních výživových směrů vyzdvihnout a aplikovat to do kontextu vlastního režimu, pak se tu nabízí skvělé možnosti. Ty nejhodnotnější z nich bych s vámi dnes chtěla sdílet.

33mins

7 Jan 2020

Rank #18

Podcast cover

#5 Tři slova, která rozhodují o úspěchu

Předsevzetí. Cíle, motivace a odhodlání proměnit sny v realitu. Vidina lepšího já. Témata, která (nejenom) začátkem nového roku řeší každý z nás. Jenže mezi těmi, kteří zůstanou u slov a těmi, kdo do své cílové stanice dojdou, je veliký rozdíl. Nad čím se zamyslet, abyste si zajistili úspěch a s jistotou nové perspektivy ho převedli ze slov do reality? 

26mins

31 Dec 2019

Rank #19

Podcast cover

#4 Nejcennější dárek

Vánoce jsou spojené s obdarováváním lidí, které máme rádi. Často ale při obdarovávání zapomeneme na toho nejdůležitějšího člověka, kterého ve svém životě máme - na sebe. A kdy se nabízí lepší chvíle na to, abychom tolik potřebný čas a energii věnovali sami sobě než právě během svátků?

19mins

24 Dec 2019

Rank #20