OwlTail

Cover image of Uued Uudised taskuhääling

Uued Uudised taskuhääling

Uued Uudised on rahvuskonservatiivset maailmavaadet kandev uudiste- ja arvamuskanal. Meie kanalis saab kuulata Mart ja Martin Helme poliitikasaadet "Räägime asjast", Andres Raidi vestlussaateid "Poolkuu Igor Gräziniga" ja "Serviti" ning Erik Boltowski riigikaitse- ja julgeolekusaadet "Si Vis Pacem". Vaata ka www.uueduudised.ee

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

Warning: This podcast data isn't working.

This means that the episode rankings aren't working properly. Please revisit us at a later time to get the best episodes of this podcast!

Podcast cover

„Räägime asjast": Martin Helme, Mart Helme

Poliitikud Martin Helme ja Mart Helme kõnelevad riigijuhtide süsteemsest valetamisest, valitsuse esimesest sajast päevast, poliitilistest arengutest Narvas, Euroopa Liidu taastefondist ja euroraha tegelikust hinnast.     

54mins

9 May 2021

Rank #1

Podcast cover

"Serviti": Mis juhtub, kui eesti ja vene kool ühte liita?

Ühtluskoolist rääkides ilmneb, et poliitikud ja ametnikud on unustanud või pole kunagi teadnudki, mida see termin tegelikult tähendab. Räägitakse üha häälekamalt, kuidas tehakse koolid, kus kõik segamini rõõmsalt eesti keeles õpivad. Teoreetikuid kuulda ei taheta, praktikuid täpselt samuti – kuulake siis nüüd, mis senine praktika elust enesest meile näitab – äkki on mõtet siiski enne mõõta ja siis alles lõikama hakata?! Arutlevad pedagoog ja koolijuht Arne Piirimägi ning ajakirjanik Andres Raid.

39mins

5 May 2021

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

„Räägime asjast“: Reformierakonnale on antud ülesanne Eesti iseseisev majandus hävitada

Poliitikud Mart Helme, Urmas Reitelmann ja Leo Kunnas räägivad Reformierakonna ja Keskerakonna valitsuse Eesti majandust hävitavatest otsustest, lastelt ja noortelt peredelt raha äravõtmisest ja maailma julgeolekuolukorda eiravast kaitsepoliitikast. 

59mins

2 May 2021

Rank #3

Podcast cover

"Poolkuu": Kas haridus on kooliskäimise kohustus või peab aastate jooksul kellekski ka kujunema?

Õigusteadlane ja vaimulik Igor Gräzin ning ajakirjanik Andres Raid jõuavad lõpuks ometi hariduse juurde. Tähelepanuväärne on, et isegi Eesti Vabariigi valitsuses pole käsitlust, mis asjast siis jutt käib, kui räägitakse haridusest. On see kooliskäimise kohustus mingi aja jooksul või peab nende aastate jooksul ka kellekski äkki kujunema? Aetakse juttu eesti- ja venekeelsest haridusest – iga inimene saab ju aru, et ei haridus ega tervis saa olla mingikeelne, mingis keeles võib toimuda vaid õpe, oluline on seejuures keele ja meele ühtsus ning see tundub käivat ametnikele üle vaimsete võimete.

50mins

27 Apr 2021

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

„Räägime asjast“: Meeleavalduste mahasurumisest, rahapesu uurimise summutamisest ja Eesti suveräänsuse kinkimisest Brüsselile

Rahvuskonservatiivid Martin Helme ja Mart Helme kõnelevad vajadusest moodustada hiljutiste valitsusvastaste meeleavalduste mahasurumise uurimiseks erikomisjon, samuti valitsuse otsusest juhtida rappa ajaloo suurima rahapesu uurimine ning Eesti suveräänsust kärpivast Euroopa taastefondist.

55mins

25 Apr 2021

Rank #5

Podcast cover

"Serviti": Kas keerulist sõnavara kasutavad poliitikud üldse teavad, millest nad räägivad?

TPI majandusteaduskonna lõpetanud Ants Jürman ei mõista ega saa aru, kuhu on kadunud nn suurest meediast  need kirjutajad ja rääkijad, kes majandusest suuri sõnu tehes ka elementaarset terminoloogiat tunneksid. Ja nii tulebki välja, et mõeldakse võib-olla üht, aru saab sellest igaüks vastavalt oma ettevalmistusele ja segadus aina suureneb. Samas voolus kulgevad poliitikud, kes tihti oma teadmatust keerulise sõnavara taha varjavad ja lihtsalt mingeid veidraid poose võtavad – sisuliselt aga ei saa sealt ju tulemusi oodatagi, sest ei teata, mida üks või teine asi lihtsalt tähendabki – olgu siin erakanalitega kuidas on, kuid ERR-i kohta käib see kõigepealt. Kõne all on ka üks konkreetne ERR-i saade, mis Jürmanile eriti meelehärmi  valmistas.

40mins

21 Apr 2021

Rank #6

Podcast cover

“Räägime asjast”: Kas Eestist on saanud politseiriik? Mida võitsid meeleavaldajad? Kuidas ohjeldada lasteahistajaid?

Poliitikud Martin Helme, Mart Helme ja Urmas Reitelmann kõnelevad jõustruktuuride jõudemonstratsioonist rahumeelsete meeleavaldajate vastu, politseiriigi kehtestamise ohust, võimuerakondade ja opositsiooni kompromissist, erakondade rahastamisest ja vajadusest karmistada pedofiilide karistusi. 

58mins

18 Apr 2021

Rank #7

Podcast cover

"Si Vis Pacem": Martin Helme valitsusvastastest protestidest

 EKRE esimees Martin Helme räägib julgeolekusaates “Si Vis Pacem” enam kui nädal aega kestnud meeleavaldustest Riigikogu ees ja Vabaduse väljakul. Helme sõnul näitas jõustruktuuride reaktsioon valitsusvastastele protestidele, et politseiriigi oht on Eestis reaalne. 

42mins

17 Apr 2021

Rank #8

Podcast cover

"Si Vis Pacem": Mart Helme: Mis on Venemaa eesmärk Ukrainas?

Eesti suursaadik Moskvas 1995-1999 ja tänane Riigikogu liige, ajaloolane Mart Helme arutleb koos ajakirjanik Erik Boltowskiga, kas Venemaa eskaleerib Ukrainas uut konflikti.

33mins

15 Apr 2021

Rank #9

Podcast cover

„Poolkuu“: Igor Gräzin: Tuletõrjebrigaadi juhitakse kvaliteetsemalt kui Eesti riiki

Õigusteadlane ja vaimulik Igor Gräzin ja ajakirjanik Andres Raid vestlevad vastuolulistest tervishoiusõnumitest, juhtimiskriisist valitsuses ja sellest, kas Eesti politseil on liiga palju või liiga vähe võimu. 

47mins

14 Apr 2021

Rank #10