OwlTail

Cover image of For Better Me

For Better Me

For Better Me je podcast prolínající příběhy, krásy, ale i zvraty každodenního života. Všechny změny a procesy začínají u nás, samotných. Chci se touto cestou dělit o radosti i strasti na mé cestě a dál třeba inspirovat ty, kteří se ke změně odhodlávají stejně tak, jako já. Kontakt — anna@forbetterme.cz

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Podcast cover

Stop extrémům & několik tipů pro zdravější život

Když se pouštíme do zdravého životního stylu, zařazujeme více pohybu, začínáme cvičit, snažíme se jíst zdravěji a jednoduše máme tendenci chtít všechno hned. Za týden uběhnout v kuse deset kilometrů, shodit pět kilo nebo udělat stojku. Pokud u toho ale chcete vydržet, je potřeba si vybudovat disciplínu a hlavně, být trpěliví. V tomhle světě žádný (zdravý) zkratky neexistujou. Je jedno, kolikrát selžete, důležitý je se nikdy nevzdat. Proto se v dnešní epizodě mimo shrnutí mých uplynulých dní věnuju deseti konkrétním a jednoduchým tipům, které se mi na téhle cestě osvědčily. Jsou to maličkosti, ale v dlouhodobém měřítku mi v životě udělaly velký rozdíl.

18mins

1 Aug 2019

Rank #1

Podcast cover

Jak si lépe organizovat čas a zvýšit produktivitu

Často toho máme na našich talířích tolik, že myšlenkami běháme od jedné věci k druhé a ve finále zjišťujeme, že jsme pořádně nic nestihli. V dnešní epizodě vám prozradím svých sedm praktických tipů & triků, které jsem zařadila do svého každodenního života a nedám na ně dopustit. Nejenom, že mi pomohly k tomu být efektivnější, ale zároveň s nimi vyzrávám na strašáka jménem Prokrastinace. V epizodě zmiňuji: Diář Konec prokrastinace, aplikace na úkoly a to-do listy: Asana, aplikace na soustředění: Forest.

19mins

17 Jul 2019

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

Moje (ne)cestování vs. materiálno

Nový boty nebo skvělej zážitek z cest? Byly doby, kdy pro mě byla první možnost jasnou volbou. V cestování jsem se nijak extra nevyžívala. V této epizodě se dozvíte, jaký vztah jsem k tomu měla dřív a jak to vidím dnes. Zároveň se s vámi podělím o pár vtipných historek z cest a povím vám, jaké země jsem doposud měla možnost navštívit. V neposlední řadě nechybí ani pár životních, zajisté obohacujících, úvah, které byste si rozhodně neměli nechat ujít haha.

19mins

10 Nov 2019

Rank #3

Podcast cover

Půvab nového roku & přání pro 2020

Špetka humoru, kouzla nových začátků, můj postoj k novoročním předsevzetím a mnohem víc. Co je to YearCompass, jak si sestavuju vision board či jaké jsou mé cíle pro přelomový rok 2020, to vše v dnešní epizodě. Neváhejte se se mnou podělit i o ty svoje třeba na Instagramu @anna_sco. Těším se. YearCompass si zdarma stáhněte a vytiskněte z https://yearcompass.com/ a epizoda, v které zmiňuju, jak si správně nastavovat cíle, nese název Jak začít s čímkoliv a nevzdat to. Enjoy!

24mins

5 Jan 2020

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

Perfekcionismus? Zpomal a nadechni se

Soustředila se na to, aby bylo všechno perfektní, zatímco jí život utíkal mezi prsty. Stačilo jen zpomalit, zhluboka se nadechnout a rozhlédnout kolem sebe. A najednou to začalo dávat perfektní smysl.. Upřímné povídání, reakce na první negativní recenzi a několik highlightů z (nejlepšího) měsíce srpna.

19mins

25 Aug 2019

Rank #5

Podcast cover

Síla pozitivního vnímání

Ať chceme nebo ne, v životě se naskytnou situace, nad kterými nemáme sebemenší kontrolu. To, nad čím ale kontrolu máme, je naše reakce. Tedy to, jak se těmito událostmi necháme ovlivnit. Každý den, každou hodinu a každou minutu, máme na výběr. A proč nezvolit stranu dobra?

24mins

26 Jun 2019

Rank #6

Podcast cover

Výstup z komfortní zóny & každodenní rituály

Komfortní zóna je bezpečný prostor neboli taková pohodlná bublina každého z nás. Není na ní ale nic špatného. Jenže občas je potřeba tuhle bublinu trochu víc nafouknout a rozšířit její hranice. A nebo ji prasknout a vytvořit novou. O tom, jak na to a taky o důležitosti každodenních rituálů, které nespadají do monotónní rutiny, ve třetí epizodě podcastu For Better Me.

23mins

21 Apr 2019

Rank #7

Podcast cover

Q&A: Třináctkrát od srdce

Sedmou epizodu podcastu jste převzali vy. Odpovídám upřímně a od srdce na témata jako je veganství, zvládání stresu, životní úspěchy, spokojenost nebo jak si nebrat věci osobně.

22mins

30 Jun 2019

Rank #8

Podcast cover

Měsíc v mlze

Jednou jste dole, jednou nahoře. Jako malá jsem si sílu tohohle tvrzení neuvědomovala. Dnes víc, než kdykoliv dřív. V páté epizodě podcastu For Better Me vás vezmu za oponu svýho života a provedu vás vším, co se událo v uplynulém měsíci. Zazní zde témata, o kterých jsem nikdy dřív nemluvila. Krize, úzkosti, ale i ty hezčí záležitosti, jímž je třeba výlet do Švédska. Připravte se na velkou dávku upřímnosti. Byl to totiž jeden z nejsilnějších měsíců v mým životě.

32mins

31 May 2019

Rank #9

Podcast cover

Jak začít s čímkoliv a nevzdat to

Občas po něčem toužíme, ale náš vlastní strach nám v tom brání. Většinou totiž právě to nejtěžší bývá začít. Potom ale stačí zkombinovat pár kroků, díky kterým se jen tak nevzdáte. Ve čtvrté epizodě podcastu For Better Me vám povím svých 7 tipů na to, jak se konečně odhodlat, začít a taky u toho vydržet.

30mins

28 Apr 2019

Rank #10

Podcast cover

Zázrak jménem voda

Lidské tělo je z velké části tvořeno vodou a proto je zcela nezbytná k správnému fungování našeho organismu. Vědci tvrdí, že bez jídla člověk vydrží přibližně šedesát dní. Bez vody se uvádí od třech do maximálně sedmi dní (v ideálních podmínkách). Přesto, že tyhle informace máme, stále příjem tekutin podceňujeme a neděláme z něj prioritu. V této epizodě vám prozradím několik mých osvědčených tipů, jak si zvyk k pití čisté vody vybudovat a jak jsem to měla já. PS: víc trvanlivých lahví, méně plastu <3 

16mins

24 Nov 2019

Rank #11

Podcast cover

Kouzlo (ne)úspěchu

Je vůbec možné vnímat životní selhání a neúspěchy pozitivně? Proč se o nich mluví v porovnání s úspěchy tak málo? Někdy mám pocit, že jsou všichni kolem mě dokonalí a úspěšní ve všem, na co sáhnou. Proto bych se s vámi chtěla v osmé epizodě podcastu podělit o odpovědi na tyhle otázky a taky vám povědět o těch svých failech, které mi naprosto změnily pohled na svět.

20mins

10 Jul 2019

Rank #12

Podcast cover

Zas a znova od začátku

Jedno dvacetiminutové podcastové okénko, které pokrývá to, co se mi v životě zrovna děje. Nové začátky, pomyslný restart, zdraví nebo time-management. Jednoduše epizoda o všem.

19mins

27 Oct 2019

Rank #13

Podcast cover

Proč je fajn býti single

Povídání o tom, jak jsem zjistila, že být single je vlastně docela fajn. Povím vám svůj stručnej příběh o vztazích, randění, Tinderu nebo o mým ročním uzavření se sama do sebe. Také zmíním to, čemu byste se měli ve vztahu z mého pohledu vyhnout. Zároveň se v druhé polovině epizody můžeme společně zasmát nad pár výhodičkami, které ten single život obnáší. Doufám, že se budete bavit minimálně tak, jako jsem se u nahrávání bavila já!

17mins

2 Nov 2019

Rank #14

Podcast cover

Sto momentů roku 2019

Říká se, že bychom se neměli zabývat tím, co bylo. Neměli bychom žít v minulosti. Měli bychom se dívat vpřed. Jenže jak se pak můžeme poučit z chyb a nebo být vděční za to, co se nám přihodilo? Jestli mám něco ráda, tak to jsou tato ohlédnutí a rekapitulace uplynulého roku. V první části vám prozradím svá předsevzetí pro rok 2019 a okomenutuju to, jak se mi je ne/dařilo plnit. V té druhé shrnu 100 zážitků, ať už failů či úspěchů, které mě v letošním roce potkaly. A jak říkáme u nás v práci, budete brečet, budete se smát, ale bude to stát za to! :D

40mins

29 Dec 2019

Rank #15

Podcast cover

Když nehledáš, najdeš s Tvojí Fínou

Tahle epizoda je svým způsobem speciální, jelikož si v ní poprvé nepovídám sama se sebou. Moje pozvání do podcastu přijala fotografka, youtuberka, veganka a mimo další nálepky především jedna z mých nejbližších osob, Josefína aka Tvoje Fína. Naše rozhovory v reálným životě jsou občas dost zajímavý a tak jsme si řekly, že to jednou zkusíme i za mikrofonem. Musím vás ale varovat, že je tahle epizoda bez filtru a o všem.

1hr 3mins

12 Jan 2020

Rank #16

Podcast cover

Každodenní maličkosti pro lepší život

Stejně, jako miluju nový začátky, tak mě baví do svýho dění zařazovat věci, díky kterým je ten každodenní život zase o trochu lepší. V této epizodě se s vámi o dalších pár tipů na tento účet podělím. A není to jen tak, že mají společnou jednu věc. Můžete s nimi začít naprosto kdykoliv. Jdete do toho se mnou?

21mins

15 Dec 2019

Rank #17

Podcast cover

Nikdo není jak ty

Něco, co tady vždy bylo, je a bude. Nic není dobře a nic není špatně. Přesto máme neustálou nevědomou potřebu věci porovnávat a to často i sami sebe. Zpravidla ne s tím, kým jsme byli včera, ale s lidmi v našem okolí. Nebo s jedinci na sociálních sítích, kteří žijí přes půlku světa. Přesto se to děje a my si často upíráme spoustu radosti. V dnešní epizodě se rozpovídám o srovnávání se a proč bychom to měli dělat vědomě. Konec konců, je to jakýsi náš vnitřní kompas.

18mins

1 Dec 2019

Rank #18

Podcast cover

Dělej co tě baví & jak zjistit, co to je

Kolik máte kolem sebe lidí, kteří se věnují něčemu, co je nebaví? Nebo jste to i vy sami? Skoro každý z nás si tím někdy prošel. Právě díky tomu zjišťujeme, co je TO něco, co nám dává smysl. Ať už to znamená cokoliv.V patnácté epizodě vám povím svůj příběh o vystupování z komfortních zón a naťuknu to, jak se z těchto kruhů vymanit. Přeju si totiž, aby si všichni našli to svoje, ať už to bude pletení nebo chytání Pokemonů. Nikdo by vám neměl říkat, co máte v životě dělat. Ten jeden život, co tu zrovna máte, je totiž jenom váš. 

22mins

17 Nov 2019

Rank #19

Podcast cover

Výroční Q&A: Duševní hygiena, na co jsem hrdá či recept na štěstí

K události oslavy jednoho roku podcastu For Better Me (yaaay!) jsem vás poprosila o otázky všeho druhu a přesně na ně v epizodě odpovídám. Aplikace v mobilu, boj se stresem, první práce, kdy jsem se nejvíce překonala, cvičení, vzpomínky z dětství a mnohem víc. Děkuju, že posloucháte <3 

25mins

16 Apr 2020

Rank #20