OwlTail

Cover image of Eesti Ekspressi podcast

Eesti Ekspressi podcast

Eesti Ekspress ilmub taas ka neljapäeval! Seda hoopis podcast’ina, kus Ekspressi ajakirjanikud jätkavad lehes kajastatud teemasid, reageerivad vastukajale, viivad kuulajaid kaasa tööpõllule ja toovad mikrofoni ette seni vaikinud osapooled. Intervjuud, audiorännakud, arutelud poliitikast kunstini.Telli Ekspress läbi podcast’ide mobiilirakenduse, nii saad kohe teavituse, kui uus episood on ilmunud!

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Podcast cover

47. saade: miks kirjastajad esoteerilisi jaburus-raamatuid avaldavad?

Tauno Vahter, kirjastuse Tänapäev peatoimetaja räägib, kuidas kaalutleb kirjastaja, mis raamatut mitte trükkida; mis on ilmunud ja ilmumata jäänud jaburaimate ideedega raamatud; millist rolli mängib ajakirjandus selles, et nõiad ja kristallid raamatupoodides võidukäigu teevad ja miks mõne ilmunud raamatu pärast häbi on.

32mins

4 Oct 2018

Rank #1

Podcast cover

46. saade: veganitele vaadatakse altkulmu - miks?

Veganlus on hullem kui egiptlaste nuhtlus! Nii kirjutab arvamusloos mu armas kolleeg Matthias. On tal siis õigus või on pigem nuhtluseks hoopis need ajakirjanikud, kes sõnaga kui labidaga löövad? Kohe küsime veganitelt.

22mins

27 Sep 2018

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

43. saade: jäämees Tänak ja tema pöörane kiirus

Ott Tänak teeb ilma rallimaailmas. Eesti esikihutajast vormis ülipika loo tänasesse Ekspressi Sulev Vedler, kes käis Tänaku kiirust vaatamas ka Portugalis. Mis emotsioonid valdasid ralliradadel, mis mees on üleüldse Ott Tänak ja miks ta vahepeal tõelises kriisis oli. Need on mõned küsimused, millest täna juttu oli.Saadet juhib Dannar Leitmaa. Lõpetuseks laulab Gorillaz.

15mins

24 May 2017

Rank #3

Podcast cover

44. saade: kas Sarapuu on lõpuks ometi aut!

Tänases Ekspressi taskuhäälingusaates arutlevad Sulev Vedler ja Otto Oliver Olgo nädalalehe mahukaima loo tausta ja detailide üle. Lugu andis võimaluse ametist eemaldatud Arvo Sarapuule rääkida suu puhtaks ja pihtida, mis ta valesti on teinud teistele ja kuidas ta on ise haiget teinud.

10mins

31 May 2017

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

45. saade: ühe naise lugu - seitsme aastaga vägivaldsest suhtest välja

Greete Palmiste usutleb naist, kes langes lähisuhtevägivalla ohvriks. Mida see tähendab? Kuidas sellest välja tulla? Nõuandeid ohvriabist

27mins

20 Sep 2018

Rank #5

Podcast cover

Debatt "Majandus vs tervishoid - kus on tasakaalupunkt?"

Kui katastroofiline on koroonaviiruse vastu võitlemise käigus tekkinud majanduskahju? Kuidas kaaluda sadade ja tuhandete inimelude hinda? Kas oleks saanud reageerida teisiti? Eesti Ekspressi debatis arutlesid selle üle Eesti parimad spetsialistid: Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloog Eno-Martin Lotman, ettevõtja ja investor, Insly asutaja Risto Rossar, Eesti Panga analüütik Kaspar Oja ja Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson.

45mins

30 Apr 2020

Rank #6

Podcast cover

Selgusid Eesti väärtuslikumad ettevõtted 2019

Eesti kõige väärtuslikum ettevõte 2019. aasta lõpu seisuga on Tallink Grupp, millele järgnevad Swedbank AS ja Eesti Energia. Tallinki juhatuse esimees Paavo Nõgene ütles Eesti Ekspressi podcastis, et ühtegi ettevõtte ambitsioonikat plaani kriisi tõttu prügikasti visatud ei ole.Edetabeli koostasid koostöös investeerimis- ja konsultatsioonifirma Prudentia ning Nasdaq Tallinn ehk Tallinna börs, avalikustamine toimub koostöös Eesti Ekspressiga.Kuula väljakuulutamise puhul tehtud Eesti Ekspressi erisaadet, kus osalesid Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene, Nasdaq Tallinn börsi juhatuse esimees Kaarel Ots ning Prudentia juhtivpartner Illar Kaasik. Rohkem infot edetabelist ja TOP101 Eesti väärtuslikematest ettevõtetest 2019. aastal: www.ekspress.ee/magnaat

57mins

8 Apr 2020

Rank #7

Podcast cover

Hiina koroonaviirus on toonud ootamatu rahasaju AliExpressile

Saates arutletakse, kuidas mõjutab ettevõtte väärtust börsil olek, kas see aitab ettevõttel kasvada, milliste lisateguritega tuleb arvestada. Mida tähendab, kui ettevõte on avalik või noteeritud börsil?Arutelu juhib Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora, saates osalevad NASDAQ Tallinna börsi juht Kaarel Ots ja börsiettevõtte Ekspress Grupp suuromanik Hans H Luik.

52mins

26 Feb 2020

Rank #8

Podcast cover

McDonalds ja teised suurfirmad kulutavad vastutustundliku äri nimel miljardeid. Miks see tähtis on?

Ekspressi peatoimetaja Erik Mooraga arutlevad ettevõtete vastutustundlikkuse üle Miltton New Nordicsi tegevjuht Annika Arrasning varahaldusettevõtte Mandatum Life’i varahaldur Aime Klooren ja Baltikumi turundus- ja kommunikatsioonijuht Hele Soomets. Põnevas vestluses räägivad saatekülalised, miks on vastutustundlik tegutsemine muutunud ettevõtete jaoks üha kesksemaks küsimuseks nii investeeringute saamisel kui ärimudeli arendamisel. Kas vastutustundlik investeerimine välistab tootlikkuse? Kui suure perspektiiviga vaadatakse seda suunda investeerimises üle maailma. Kui paljud hääletavad investeerimisotsuseid tehes „jalgadega“, kui ettevõte ei ole sotsiaalselt vastutustundlik? Samuti tuleb podcast’is juttu sellest, kui laialdaselt Eesti ettevõtted vastutustundlikkusega tegelevad. Mis juhtub, kui ettevõtted sellega üldse ei tegele?

40mins

19 Feb 2020

Rank #9

Podcast cover

Põnev investeerimisarutelu: mis on ühist koroonaviirusel, soojal ilmal ja Eesti madalal tööpuudusel

Eesti Ekspressi podcast’is räägivad Erik Moora, advokaadibüroo Ellex Raidla partner Ermo Kosk, BaltCapi partner Kristjan Kalda ja Investment Agency juhtivpartner Illar Kaasik investeerimisest, finantskäekirja arendamisest, ettevõtete edetabelitest ja väärtuse hindamisest. Saates on põnev diskussioon selle üle, milline on ettevõtete väärtuse mõõtmine ja mõju investeerimisotsuste tegemisele; kas ja miks on ükssarvikud justkui Eesti väärtuslikemad ettevõtted, kuigi ei teeni kasumit; mis on investeerimise süsteemsed ja globaalsed riskid ning kuidas neid hajutada. Miks on kliima, keskkond ja vastutustundlikkus investeerimisel muutunud üha olulisemaks määrajaks?

51mins

14 Feb 2020

Rank #10

Podcast cover

RAHAPESU: Sulev Vedler uuest raamatust: Danske 200 miljardi jutt on müüt!

Rahapesu on Eesti pankades olnud nii kaua kui on olnud taasiseseisvunud riigi panku. See on teema, mida saadavad müüdid ja räpane saladuseloor. Praegu näiteks räägitakse, et Eesti Danskes pesti lausa 200 miljardit eurot musta raha. See pole tõsi, ütleb Vedler värskes Ekspressi podcastis ja oma vastvalminud raamatus "Pestud miljonid".

23mins

28 Nov 2019

Rank #11

Podcast cover

Julgus teha teisiti

“Julgus teha teisiti” saates räägivad Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora ja Eesti Ekspressi tootejuht Taivo Hiielaid, mis eesmärgil konverentsi korraldatakse, keda saab konverentsil kuulata ja miks on antud esinejad julged olnud. Lisakommentaari Nassim Nicholas Taleb’i mõtetest jagab SEB Panga privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.

31mins

21 Mar 2019

Rank #12

Podcast cover

53. saade. Igor Mangi ohvrid räägivad, kuidas nad #metoo kampaaniale vaatavad

Ekspress võttis aastavanuseks saanud #metoo kampaania kokku kahe naisega, kelle väitel Igor Mang neid seksuaalselt ahistas. Üks ohvritest oli toona algkooli õpilane.

17mins

26 Nov 2018

Rank #13

Podcast cover

52. saade: Lugejakiri.ee asutaja vastab, miks ta feministe kiusab

Lugejakiri.ee reklaamib end kui „kõige tõsiseltvõetavam uudisteallikas Eestis”. Ilmne satiir jääb aga päris paljudel kahe silma vahele. Lehe asutaja, suhtekorralduses töötanud Mart Siilivask räägib podcastis oma uuest tööst ja sellest, keda tema pilkelood närvi on ajanud.

29mins

15 Nov 2018

Rank #14

Podcast cover

51. saade: Indrek Saar NO99 laialiminekust, EKRE kelkimisest, Eesti Kontserdist

Kultuuriminister Indrek Saarel on olnud pingelised nädalad, tema valitsusalas paistab aina plahvatavat. Hiljuti tuli laiali saata Eesti Kontserdi nõukogu, sest selle juhivalimised kukkusid läbi. Eile teatas teater NO99, et pakib pillid kokku. Stuudios on Indrek Saar.

25mins

1 Nov 2018

Rank #15

Podcast cover

50. saade: Miks on nii palju negatiivseid uudiseid?

Kas ajakirjanikud kirjutavad palju negatiivseid lugusid selle pärast, et lugejad neid loevad või loevad lugejad palju negatiivseid lugusid selle pärast, et ajakirjanikud neid kirjutavad? Muna või kana küsimusele aitab vastust leida psühholoogia.Taustamuusika: Lobo Loco - Searching for Zelda / Free Music Archive

8mins

25 Oct 2018

Rank #16

Podcast cover

49. saade: Draamateatri põleng - jalutuskäik tunnistajatega, 35 aastat hiljem

Ajakirjanik Madis Jürgen võttis podcasti kaasa Draamateatrisse, kus ta kohtus taas arhitekt Sirje Uusbeki ja näitleja Sulev Teppartiga, et meenutada, kuidas täpselt rullusid lahti sündmused 35 aasta eest, kui Draamateater kummalistel ja senituvastamata põhjustel põlema läks.

13mins

18 Oct 2018

Rank #17

Podcast cover

48. saade. Hooldusõiguse kaotanud vanaema: kes kaitseb noort ema?

Kirsti Vainküla kirjutab 10. oktoobri lehes lapsendusvaidlusest, kus selgus, et noore ema laps sai uue pere veel enne kui vanaema hooldusõiguse avaldust menetlema hakati. Kes kaitseb noort ema, küsib vanaema Ursula Ekspressi podcastis.

22mins

12 Oct 2018

Rank #18

Podcast cover

42. saade: kuidas Cherry vautšeriäri kõrbes

Tõstke käed, kes pole mitte kunagi soodusvautšereid ostnud? Mõne aasta eest oli Cherry vautšeriäri lipulaev ja ettevõtte väärtus tõusis mühinal. Tänaseks on Cherry pea aasta juba suletud, kliendid pahased, teenusepakkujad vihased ja üleval on palju võlgu.Mis superäriga valesti läks? Mida peaksid tegema kahjusaajad? Sellest räägivad Toivo Tänavsuu ja Dannar Leitma.

15mins

12 Apr 2017

Rank #19

Podcast cover

41. saade: kuidas süttis Süüria naine ja mis mees on Imre Arakas

Tänases Ekspressi raadiosaates selgitab Ekspressi uuriva toimetuse juht Tarmo Vahter, mida teab prokuratuur ja politsei Lasnamäe korteris põlema läinud süürlannast. Vahteri hinnangul ilmneb prokuratuuri uurimisest mitmeid detaile, mis võivad asetada süü süürlanna meessoost kaaslasele, aga ei saa täielikult välistada ka enesetapukatset. IgatahesSaate teises pooles meenutab Tarmo oma kokkusaamisi "päeva kangelase" Imre Arakaga, kes nabiti kinni Iirimaal mõrvakahtlustusega. Tarmo räägib, mida ta pani tähele oma intervjuudest Arakaga ja kuidas ta kirjutas oma raamatusse eraldi peatükki kurikuulsast gängsterist. Tarmo hinnangul tuleb Iiri uudistesse suhtuda ettevaatlikkusega. Miks? Kuulake ja saate teada.

14mins

6 Apr 2017

Rank #20