OwlTail

Cover image of Vlevo dole

Vlevo dole

Politické kauzy, boje o vliv i šeptanda z kuloárů Sněmovny. Podcast Lucie Stuchlíkové a Václava Dolejšího o zákulisí české politiky. Každý týden na Seznam Zprávách.

Popular episodes

All episodes

Podcast cover

Reaktor: Volby skončily. Tři měsíce budeme jen řešit Babiše

🔎 Podpořte Vlevo dole v anketě Křišťálová lupa v kategoriích Podcast roku a Cena popularity 🔍Andrej Babiš v neděli rozhodl nejen o své kandidatuře, ale taky o tom, jak bude vypadat celá prezidentská volba. Ekonomická krize? Válka na Ukrajině? Transformace ekonomiky? Kdepak. Celá kampaň bude zase jeden velký „Antibabiš“.„V roce 2021 budeme zase jenom řešit Babiše, jeho kauzy, jeho problémy. Také komunistickou minulost jeho i generála Pavla. Jsem tím opravdu zklamaný,“ říká v reakci na Babišovo oznámení spoluautor podcastu Vlevo dole Václav Dolejší.Nejvíc rozčarovaný musí být z Babišovy kandidatury Josef Středula, jehož hlavní šance na úspěch byla, že bude jediným levicovým kandidátem. Nadšení ale určitě nepanuje ani v týmu Danuše Nerudové, která zatím zaostává za favoritem Petrem Pavlem.„Kampaň bude příšerná, ještě budeme vzpomínat na Miloše Zemana. Z prvních informací je jasné, že Babiš bude rozdmýchávat ty nejnižší pudy. Ale předpokládám, že drsná bude i kampaň mezi Pavlem a Nerudovou, kteří spolu svedou souboj o postup do druhého kola,“ myslí si Lucie Stuchlíková.Babišovi zatím všechny průzkumy věští prohru, to ale neznamená, že nakonec nemůže slavit. Stačí, když se poučí z lekce, kterou soupeřům udělil Miloš Zeman v poslední volbě - a dokáže zvednout nevoliče.Jak by vypadala státní vyznamenání v režii Andreje Babiše? Co teď bude s osiřelým hnutím ANO? A čím v příštích týdnech nahradit všudypřítomné slovo Babiš? Poslechněte si ještě horký Reaktor!-------- Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne. Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), reportéři Seznam Zpráv. Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv, na Podcasty.cz nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci.  Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram. Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

18mins

31 Oct 2022

Podcast cover

Speciál: V zákulisí kampaní s Annou Shavit, exporadkyní Babiše i knížete

🔎 Podpořte Vlevo dole v anketě Křišťálová lupa v kategoriích Podcast roku a Cena popularity 🔍„Příběh Andreje Babiše – prezidenta České republiky zatím nevidím. Nevím, čím by chtěl inspirovat,“ říká politoložka Anna Shavit.Marketingová expertka, která stála za prezidenskou kampaní Karla Schwarzenberga a staršími sněmovními kampaněmi Andreje Babiše, je hostem speciální epizody podcastu Vlevo dole.Z jejích zkušeností je Babiš ohledně kampaní zodpovědný – připravuje se, nechá si poradit a také hodně studuje čísla. Ta ale v tuhle chvíli nevycházejí v jeho prospěch. „On velmi dobře sleduje politickou situaci a myslím si, že ta mu nyní paradoxně nenahrává. Proto si spíš myslím, že do volby nepůjde,“ říká Shavit.Prezidentská kampaň je podle ní tematicky vždy trochu prázdná, protože pravomoce hlavy státu jsou omezené. „Takže se snažíte přiblížit kandidáta lidem. Aby vám byl sympatický, měl podobné hodnoty, koníčky. Uvidíme, kam se v tomto kandidáti posunou, s některými se podle mě nedá dělat nic,“ hodnotí expertka prezidentskou kampaň. Rozhovor s Annou Shavit se natáčel na jihlavském filmovém festivalu, kde se poprvé setkala v debatě pětice prezidentských kandidátů: Danuše Nerudová, Pavel Fischer, Josef Středula, Karel Janeček a Marek Hilšer. Autoři podcastu se na ni byli podívat – a přesvědčení neodcházeli.Jakou chybu dělá tým generála Petra Pavla? Jak se má Danuše Nerudová vypořádat se srovnáním se Zuzanou Čaputovou? A proč by se nenechala najmout do týmu Karla Janečka? Poslechněte si celý rozhovor s Annou Shavit. -------- Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne. Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), reportéři Seznam Zpráv. Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv, na Podcasty.cz nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci.  Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram. Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

57mins

28 Oct 2022

Similar Podcasts

Podcast cover

Prezidentský favorit Petr Pavel pod palbou. Co se to děje?

🔎 Podpořte Vlevo dole v anketě Křišťálová lupa v kategoriích Podcast roku a Cena popularity 🔍Petr Pavel, který je podle průzkumů už rok favoritem prezidentské volby, se poprvé v kampani setkává se soustředěnou kritikou. Média se šťourají v Pavlově minulosti a řeší otázku, jestli svou komunistickou minulost před rokem 1989 u vojenské rozvědky nelakuje až moc narůžovo.Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší v aktuální epizodě politického podcastu Vlevo dole podrobně řeší, jaký dopad může mít nejnovější vývoj na prezidentskou kampaň armádního generála ve výslužbě.„Pro jeho tým je to komplikace, protože samozřejmě u části jeho příznivců zůstanou pochybnosti - jak to tedy bylo? Na druhou stranu do volby zbývají ještě tři měsíce, takže mají čas vymyslet obranu,“ míní Stuchlíková.Dvojice reportérů se také zabývala otázkou, proč zrovna generál Pavel vede v průzkumech. Nejen proto, že začal první, ale také se ke spoustě věcí moc nevyjadřuje a třeba probíhajícím debatám prezidentských kandidátů se vyhýbá.„Jako jeden z mála je schopen oslovit i voliče hnutí ANO. Dokáže získat příznivce napříč společností: Hospoda od něj očekává autoritu a velení, ženským se asi líbí, kavárna zas oceňuje jeho západní kariéru a ostré protiruské postoje,“ míní Dolejší.Co stojí za Pavlovou popularitou? Pomáhá mu, že zatím nikde moc nemluví? A co Babiš vymyslí v covidové karanténě? -------- Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne. Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), reportéři Seznam Zpráv. Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv, na Podcasty.cz nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci.  Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram. Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

48mins

26 Oct 2022

Podcast cover

Reaktor: Lidovci nabili Zemanovi. Hladíka si vychutná

Před rokem lidovec Petr Hladík odmítl nabídku jít dělat ministra životního prostředí, protože se chtěl stát primátorem Brna. To mu ale kvůli slabému výsledku v komunálních volbách nevyšlo. Když se po rezignaci Anny Hubáčkové vrátil do hry jako ministr, zkazila mu to bytová aféra v Brně. Co se to děje v KDU-ČSL? „Protože si policie kvůli privatizaci bytů v Brně zve k výslechu jednoho politika za druhým včetně Petra Hladíka, je jasné, že ambiciózní muž, který chtěl být primátorem a pak ministrem, nakonec bude rád, když zůstane řadovým zastupitelem,“ míní Lucie Stuchlíková.Vedení KDU-ČSL zatím ministerskou nominaci Hladíka i přes reputační riziko neodpískalo. „Problém by stejně nastal na Hradě, protože prezident Zeman má k Hladíkovi výhrady kvůli jeho kladnému postoji ke green dealu. Bytová aféra je jen dalším argumentem, proč ho bude blokoval,“ říká Václav Dolejší.Jak lidovci vyřeší současnou situaci? Kolik ministerstev dokáže uřídit Marian Jurečka? A proč neprat exmanželské prádlo na veřejnosti? Poslechněte si čerstvý Reaktor!🔎 Podpořte Vlevo dole v anketě Křišťálová lupa v kategoriích Podcast roku a Cena popularity 🔍-------- Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne. Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), reportéři Seznam Zpráv. Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv, na Podcasty.cz nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci.  Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram. Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

17mins

21 Oct 2022

Most Popular Podcasts

Podcast cover

Fotka se psem, pak s houbou. Jak poznáte, že se Babiš rozhodl kandidovat?

Čas na sesbírání podpisů pod prezidentskou kandidaturu se krátí - každý, kdo se chce zapojit do boje o Hrad, musí sehnat dost podporovatelů do 8. listopadu. Václav Dolejší a Lucie Stuchlíková v novém díle politického podcastu Vlevo dole rozebírají, jak těžké je stát se v Česku kandidátem na prezidenta.Lidé na frekventovaných ulicích, ale i zákonodárci v útrobách parlamentu si v posledních dnech musí připadat jako lovná zvěř. Kandidáti na prezidentské kandidáty na poslední chvíli shánějí potřebné podpisy - 50 tisíc občanů, 20 poslanců nebo 10 senátorů.„50 tisíc podpisů - spolu s potřebnou rezervou spíš 70 - je strašně moc. A s výjimkou největších favoritů může být problém na to dosáhnout, potíže má třeba levicový kandidát Josef Středula,“ říká Lucie Stuchlíková.Podle Václava Dolejšího se přitom při zavádění přímé volby nepočítalo s tím, že by bylo tolik tzv. občanských kandidátů: „Bylo to myšleno spíš jako takový zpestřující doplněk, myslelo se, že kandidáty budou nominovat spíš strany.“Také o podpisy zákonodárců je ale tlačenice. Zvlášť ve chvíli, kdy není úplně vyjasněná otázka, jestli můžou poslanci a senátoři podpořit víc kandidátů najednou. Například senátor Pavel Fischer sehnal hned dvacet poslanců a třicet senátorů, čímž „vyblokoval“ významnou část parlamentu.Dá se v Česku podpis na kandidátské listině koupit? Jaké jsou další fígle, jak lidi k podpisu nalákat? A jak poznáte, že se Andrej Babiš doopravdy rozhodl kandidovat? Poslechněte si celou aktuální epizodu politické talkshow!-------- Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne. Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), reportéři Seznam Zpráv. Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv, na Podcasty.cz nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci.  Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram. Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

36mins

19 Oct 2022

Podcast cover

ČSSD musí přestat slinit prst. Můžeme i změnit název, říká Šmarda

Sociální demokracie, kdysi jedna ze dvou nejsilnějších stran české politiky, se propadla až téměř na dno. Může se z něj odrazit? Otázka, kterou řeší politický podcast Vlevo dole spolu s předsedou strany Michalem Šmardou.„Především musíme přestat dělat politiku nasliněného prstu. Přestat se chovat tu jako SPD, tu jako komunisté, tu jako liberálové. Musíme obnovit důvěru lidí v sociálnědemokratickou myšlenku,“ říká Šmarda ve své kanceláři v Lidovém domě.Ten by se z pohledu sociálních demokratů klidně mohl přejmenovat na vylidněný - místo obřího aparátu kdysi mocné strany tu dnes sídlí jen pár zaměstnanců. Zbytek kanceláří je pronajatý, nedaleký Lannův palác ČSSD musela dokonce prodat.Ve hře je i změna názvu ČSSD. „To může být součástí většího celku, taková třešinka na dortu. Doba jde dopředu a ten dlouhý název je jako z 19. století, takže zkrátit by se to mohlo,“ navrhuje šéf ČSSD. Nový název prý ale rozhodně nebudou „socani“ ani „česani“ - heslo kampaně do voleb v roce 2017.„S trochou nadsázky se dá říct, že změnu názvu už si ČSSD vyzkoušela v komunálních volbách. Na některých místech se spojila s jinými stranami nebo nezávislými kandidáty a vymyslela důmyslné značky,“ říká autor podcastu Václav Dolejší.Mělo to ale jen střídavý úspěch. Například Lepší Nové Město získalo 30 procent a Přátelé Frýdku-Místku 19 procent, Trutnov pomáhá ale jen 1,8 procent a Plzeň v srdci jen 3. A pražská Solidarita, test spojení se Zelenými, na které nové vedení sázelo - zůstala s necelými třemi procenty daleko za očekáváními.Šmarda přebral ČSSD v situaci, kterou mu rozhodně nikdo nemůže závidět. „Počet členů, kandidátů, příjmy, majetek - prakticky každý graf, který si u sociální demokracie vyjedete, klesá až na dno,“ vypočítává Lucie Stuchlíková.Jediné, co v posledních letech rostlo, byly dluhy. To už se novému vedení podařilo z větší části vyřešit a pokud na stranu nedopadne kauza Altner, dostane se v příštích letech do snesitelných čísel.Obleče si největší expertka Seznam Zpráv na sociální demokracii Martina Machová ještě někdy tričko „socdem is sexy“? Která rvačka přátel z ČSSD zůstala v paměti politických reportérů? A jaké tajemství se skrývá za příliš velkými saky sociálních demokratů? Poslechněte si celou epizodu z útrob Lidového domu.-------- Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne. Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), reportéři Seznam Zpráv. Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv, na Podcasty.cz nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci.  Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram. Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

41mins

12 Oct 2022

Podcast cover

Katolický jestřáb, který bude tříštit síly. Kdo je Pavel Fischer?

🔎 Podpořte Vlevo dole v anketě Křišťálová lupa v kategoriích Podcast roku a Cena popularity 🔍Koalice Spolu nepřekvapila. Po měsících trápení s hledáním vlastního prezidentského kandidáta přiznala, že žádné jméno nemá. A vyzvala voliče, ať si vyberou mezi Danuší Nerudovou, Petrem Pavlem a Pavlem Fischerem.„V současné situaci už asi nic lepšího udělat nešlo. Přesto musí být minimálně pro ODS zklamání, že nedokáže přijít s vlastním kandidátem,“ myslí si autorka podcastu Vlevo dole Lucie Stuchlíková.Koalice trojici kandidátů ani nepodpořila přímo, protože tuší, že o nálepku vládního kandidáta v tuto chvíli nikdo nestojí. Možná s výjimkou Pavla Fischera, který se potřebuje dotáhnout na zbývající dva kandidáty a zmínka z úst premiéra podpořila jeho čerstvě oznámenou kandidaturu.„Myslím si, že tři kandidáti jsou moc. Přesně před tím, aby o stejné voliče bojovalo příliš mnoho kandidátů, varoval ještě v lednu premiér Petr Fiala. To si ale ještě myslel, že najde svého kandidáta, za nímž se sjednotí ostatní,“ říká Václav Dolejší.„Jsem vlastně překvapená, že dva favority rozšířili o jméno Pavla Fischera, který bude jen dál tříštit síly,“ dodává Stuchlíková. Podle Dolejšího by situaci mohl zachránit slovenský scénář – tedy že se na poslední chvíli některý z kandidátů vzdá kandidatury ve prospěch ostatních.Není to příliš velký optimismus? Je taktika koalice Spolu odpovědnost, nebo znouzectnost?  A jakou roli v těchto volbách sehraje Katolický dům v Blansku? Pusťte si celý díl.-------- Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne. Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), reportéři Seznam Zpráv. Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv, na Podcasty.cz nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci.  Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram. Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

44mins

5 Oct 2022

Podcast cover

Reaktor: „Samičky“ v Senátu. Ženy trhly rekord, ale feministky pláčou

🔎 Podpořte Vlevo dole v anketě Křišťálová lupa v kategoriích Podcast roku a Cena popularity 🔍V senátních volbách uspěly ve třetině obvodů ženy, což by se mohlo zdát, že je málo – v případě Senátu ale můžeme mluvit o historickém průlomu. Vždyť horní komora už dlouhé roky funguje jako klub pro muže v pokročilém věku.Letos získalo mandát devět žen ve 27 odvodech, což je nejvíce při pravidelné dvouleté obměně Senátu. Ve Valdštejnském paláci tak bude nově 19 senátorek, což je historický rekord. Pro Senát velký skok, ale ve srovnání se Sněmovnou nebo městskými zastupitelstvy je to pořád zatraceně málo - ženy představují pouhých 23 procent.Liberální feministky se přesto neradují, protože mezi novými senátorkami jsou i dvě právničky, které dokazují, že i ženy mají právo se v politice znemožnit.V Kroměříži byla zvolena Jana Zwyrtek Hamplová, která je spojená s dezinformační scénou – nejprve zpochybňovala covid, teď pomoc Ukrajině a sankce proti Rusku. A v Plzni se novou senátorkou stala Daniela Kovářová, jež coby exministryně spravedlnosti proslula výroky o sexuálním obtěžování jako přirozeném chování všech samců a samiček.Nové senátorky jsou jen jedním z momentů volebního víkendu, který zaujal Václava Dolejšího a Lucii Stuchlíkovou, autory politického podcastu Vlevo dole na Seznam zprávách.Udělal Andrej Babiš strategickou chybu, když všechnu svou energii a peníze soustředil jen na Jihlavu? Prodá po tomhle fiasku svůj obytňák, nebo stále ještě pomýšlí na prezidentské volby?  A nestoupne vládním špičkám do hlavy triumf ve volbách, k nimž přišla pouhá pětina voličů? Poslechněte si celý Reaktor.-------- Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne. Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), reportéři Seznam Zpráv. Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv, na Podcasty.cz nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci.  Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram. Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

26mins

2 Oct 2022

Podcast cover

Reaktor: Máte kandidáta? A mohla bych ho vidět?

Nejsledovanější senátní souboj mezi kandidátem SPOLU Milošem Vystrčilem a nominantkou ANO Janou Nagyovou jde do finále. Poslední den před volbami se oba utkají v Jihlavě téměř tváří v tvář.Jen několik set metrů od sebe se bude konat koncert Volíme slušnost za Vystrčila i mítink s hudbou na podporu Nagyové. „Z toho, jak ANO tu akci koncipovalo, to vypadá, že jejich plán, jak porazit Miloše Vystrčila, je co nejvíc schovat Janu Nagyovou,“ myslí si autorka politického podcastu Vlevo dole Lucie Stuchlíková.Na plakátech se totiž jméno obžalované v kauze Čapí hnízdo snaží „zašantročit“ mezi Babišem a plejádou hvězd hnutí Alenou Schillerovou, Klárou Dostálovou a Karlem Havlíčkem. A na některých z nich pro jistotu vynechali i fotku kandidátky.„Uvidíme, jestli Nagyová tu akci vůbec stihne, když ještě dopoledne sedí u soudu. V ANO se asi bojí, aby neplácla nějaký další nesmysl jako v minulých dnech,“ glosuje Václav Dolejší. A připomíná nedávné výroky, že si jde do Senátu pro imunitu a že vlastně celá kandidatura nebyla její nápad.V prvním kole Vystrčil utekl Nagyové o víc než 7 tisíc hlasů. A ty bude ANO ve druhém kole, kde je ještě nižší účast, hledat jen těžko. I proto Andrej Babiš vyrazil podpořit ještě jiného kandidáta - Jaromíra Dědečka na Jičínsku, který by tam mohl porazit výraznou personu vládní TOP 09 Tomáše Czernina.Jakou taktiku na druhé kolo zvolila vládní koalice a jak se jí to daří? Porouchá se zrovna dneska Janě Nagyové na D1 auto? A vystoupí na akci ANO Maxim Turbulenc, nebo David Deyl? Poslechněte si aktuální Reaktor!-------- Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne. Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), reportéři Seznam Zpráv. Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv, na Podcasty.cz nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci.  Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram. Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

17mins

29 Sep 2022

Podcast cover

Bonus: Zrcadlo, zrcadlo - kdo je tady nejlepší politický analytik?

Před volbami jste tipovali, jak dopadnou nejzajímavější volební souboje. Uspěje Alena Schillerová v Brně-Komín a oznámí rovnou prezidentskou kandidaturu? Porazí Miloš Vystrčil Janu Nagyovou v prvním kole? Rozliší voliči Hlaváčka od Hlubučka? Na stejné otázky odpověděli i autoři politického podcastu Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší. Teď je po volbách a je na čase zjistit, kdo se trefil líp.🥇 Gratulujeme vítězům!-------- Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne. Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), reportéři Seznam Zpráv. Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv, na Podcasty.cz nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci.  Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram. Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

14mins

26 Sep 2022

Loading