OwlTail

Cover image of Eesti lugu

Eesti lugu

Ajaloosaade "Eesti lugu" uurib Piret Kriivani juhtimisel Eesti taasisesisvumise 30. aastapäevale pühendatud minisarjas "Äratulek", kuidas Eesti uuesti iseseisvaks sai. Saade on Vikerraadio kavas laupäeviti kell 13:05."Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud.Loe siit.2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm.Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Vivika Ludvig."Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena esmaspäeviti kell 23.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Warning: This podcast data isn't working.

This means that the episode rankings aren't working properly. Please revisit us at a later time to get the best episodes of this podcast!

Podcast cover

Eesti lugu. Kus on Kalevipoja kodu?

Arheoloog Ain Mäesalu: "Seda hüpoteesi, et Kalev ja Kalevipoeg võivad olla ka ajaloolised isikud, ei saa eepose "Kalevipoeg" põhjal tõestada."

37mins

2 Jul 2022

Rank #1

Podcast cover

Eesti lugu. Kroonipäev. Siim Kallas

Siim Kallas rahareformi esimesest hommikust: "See oli omamoodi sürrealistlik pilt: päikesepaisteline ilm, tursked higised mehed loopisid rahakotte autode peale. Nagu filmis pangaröövlid!"

42mins

25 Jun 2022

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

Eesti lugu. Kaitseväe kalmistu*

Vabadusristi kavaleride mälestusmärgi juures viitab muinsuskaitsja Jaan Tamm mälestsussambal olevale tekstile "Vaba Eestile truu surmani" (foto Vivika Ludvig).

46mins

23 Jun 2022

Rank #3

Podcast cover

Eesti lugu. Eesti torupilli lugu

Pärimusmuusik Ando Kiviberg: "Kuna 16. sajandi keskpaigaks oli torupill Eestis juba sedavõrd kodunenud, et isegi kroonikud märkisid selle ära, siis sellest võib arvata, et ta jõudis meile juba oluliselt varem!"

51mins

18 Jun 2022

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

Eesti lugu. Äratulek. Oma raha. Siim Kallas

Siim Kallas rahareformi õnnestumise põhjustest: "Peafaktor oli rahva tohutu vaimustus!"

43mins

11 Jun 2022

Rank #5

Podcast cover

Eesti lugu. Eesti lipu laul 100

Muusikateadlane Alo Põldmäe: "Enn Võrk sai oma laulu loomisel kõvasti innustust sellest, et 27. juunil 1922. a võttis riigikogu vastu seaduse, mis kinnitas sinimustvalge lipu Eesti riigi lipuna."

52mins

4 Jun 2022

Rank #6

Podcast cover

Eesti lugu. Ott Kool

Ajaloolane Olev Liivik: "Ott Kooli roll fosforiidisõjas, meie võitluses iseseisvuse taastamise eest on suur!"

53mins

28 May 2022

Rank #7

Podcast cover

Eesti lugu. Viktor Kingissepp

Riigikukutaja Viktor Kingissepp tabati 3. mail 100 aastat tagasi ja hukati ööl vastu 4. maid 1922. aastal.

39mins

21 May 2022

Rank #8

Podcast cover

Eesti lugu. Äratulek. Maareform ja põllumajandusreform

Emeriitprofessor Erik Terk: "Selles, et Eesti sai turumajanduslike reformidega edasi minna, oli kindlasti roll ka sellel, et küllalt suur osa inimesi sai midagi personaalselt endale."

48mins

14 May 2022

Rank #9

Podcast cover

Eesti lugu. Äratulek. Sõjamonumendid

Sõjamuuseumi direktor Hellar Lill: "Langenute mälestamine käib eri rahvastel erineval moel, aga surnuaial, Kaitseväe kalmistu on ju surnuaed, kehtivad reeglid, mida tuleb järgida!" Kindlasti ei käi Hellar Lille sõnul mälestamise juurde lärm ja poliitiline manifestatsioon.

43mins

7 May 2022

Rank #10