OwlTail

Cover image of Yönetim Kurulunda Kadın Derneği

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği 1. Dönem mentisi Gülfem Çakmakçı, kurumsal hayatta konuşamadığımız konuları İçten’iz serisinde Türkiye’nin kadın liderleri ile konuşuyor.

Popular episodes

All episodes

Warning: This podcast data isn't working.

This means that the episode rankings aren't working properly. Please revisit us at a later time to get the best episodes of this podcast!

Podcast cover

İçten'iz - Özgür Tokgöz Altun

Özgür Tokgöz Altun - ‘‘İnanmak, Olumlamak Mutlu ve Başarılı Olmak İçin Çok Önemli’’ Gülfem Çakmakçı, kurumsal hayatta rahatça konuşamadığımız konuları İçten’iz serisinde Türkiye’nin kadın liderleri ile konuşuyor.YKKD 3. Dönem mentimiz ve Boyner Holding CFO’su Özgür Tokgöz Altun, ‘’Aslında söz büyü, çocuğumuzu yetiştirirken, ekibimizle iletişim kurarken, sözlerimize çok dikkat etmeliyiz. ‘İmkansız, yapamayız’ diye yola çıktığımız bir iş imkansız oluverir hemen. Dolayısıyla inanmak, olumlamak hayatta mutlu ve başarılı olmak için çok önemli diye düşünüyorum’’ diyor.Tokgöz Altun, ‘’Bir şeyleri değiştirebilmek, yeni şeyler keşfedebilmek, önyargılardan kurtulabilmek için, sisteme format atma zamanı geldi’’ şeklinde konuşuyor.Özgür Tokgöz Altun’un podcasti ile serimizde içten bir iz bırakıyor.

26mins

5 Feb 2022

Rank #1

Podcast cover

İçten'iz - Zeynep Yalım Uzun

Zeynep Yalım Uzun - ‘‘Kendiniz Olmaktan Korkmayın! Sizden Daha İyi Bir Siz Yok’’ Gülfem Çakmakçı, kurumsal hayatta rahatça konuşamadığımız konuları İçten’iz serisinde Türkiye’nin kadın liderleri ile konuşuyor.YKKD 1. Dönem mentimiz ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Yalım Uzun, ‘’Benim doğam, beni negatife düşürmeye müsait aslında… Bana devamlı arkadan negatif şeyler fısıldayan bir kafam var. Eğer ben bunu yönetmezsem süreçler beni çok kolay negatife düşürebiliyor, ama yıllar içinde yönetmeyi öğrendim’’ diyor.Hayat akışında devamlı üzerinde baskı hissettiğinde, yolculuğun keyfini de çıkarmanın mümkün olmadığını söyleyen Yalım Uzun, ‘’Dolayısıyla bu hayatın anlamlı olabilmesi için, benim yaşadığım her günü anlamlı kılabilmeye çalışmam gerekiyor’’ şeklinde konuşuyor. Yalım Uzun, podcastinde ayrıca şunlara da değiniyor: ‘’Olayları kişiselleştirmemek lazım, bir insan bir şey söylüyorsa, bunun arkasında mutlaka inandığı bir şey vardır. Anlamaya çalışmak lazım; katılmayabiliriz, katılmıyorsak da katılmadığımızı söylemek lazım. Hayat netlikle güzel.’’Zeynep Yalım Uzun’un, yaşamın her gününün anlamlı olması için gayret ettiğini, bunu da çevremizdeki sesleri kişiselleştirmeden devam ederek yapabileceğimizi anlattığı podcasti, serimizde içten bir iz bırakıyor.

25mins

21 Jan 2022

Rank #2

Podcast cover

İçten'iz - Nurtaç Ziyal Afridi

Nurtaç Ziyal Afridi - ‘‘İç Görülerimizi ve İçimizdeki Sızıyı Dinlemeliyiz’’ Gülfem Çakmakçı, kurumsal hayatta rahatça konuşamadığımız konuları İçten’iz serisinde Türkiye’nin kadın liderleri ile konuşuyor.YKKD 1. Dönem mentimiz, Godiva CEO’su Nurtaç Ziyal Afridi, verdiğimiz kararlarda iç görü ve içindeki sızıyı dinlemek, her zaman doğruyu yapmaktan vazgeçmemek gerektiği görüşünde. Afridi, ‘’Hep şunu sorguluyorum, ben bunu yaptığım zaman, anlattığım zaman doğrusunu yaptığımı savunabilir miyim? İçimdeki his bana doğruyu yaptığımı söylüyor mu, yoksa bir sızı mı hissediyorum? Eğer bir sızı hissediyorsam, geri dönüp düşünüyorum. Bu noktada bir şey eksik veya yanlış diyerek süreci oradan toparlamaya calışıyorum’’ diyor.Bazen iş körlüğü olabildiğini veya egoların devreye girdiğini söyleyen Afridi, bu noktada başka yönlere savrulabildiğimizi ve tam da böyle zamanlarda iç görünün, içimizdeki sızıyı dinlemenin ve her zaman doğruyu yapmaktan vazgeçmemenin en doğru karar olduğunu anlatıyor. Afridi’ye göre, bu sızı koruyucu sibobumuz… Nurtaç Ziyal Afridi’nin, doğruyu yapmanın insana özel ve iş hayatında yaşattığı iç dinginliği anlattığı podcasti, serimizde içten bir iz bırakıyor.

22mins

14 Jan 2022

Rank #3

Podcast cover

İçten'iz -Çiçek Boydaş

Çiçek Boydaş – 'Ayakta Kalmanın Keyfini de Düştüğünde Baktığın Noktadan Görebiliyorsun'Gülfem Çakmakçı, kurumsal hayatta rahatça konuşamadığımız konuları İçten’iz serisinde Türkiye’nin kadın liderleri ile konuşuyor.YKKD 2. Dönem mentimiz, Arkas Kurumsal Yapılar Direktörü Çiçek Boydaş, kendisi için bu dünyaya nasıl katkı sağladığının önemine değinerek, ''Kendinle alakalı, ailenle çevrenle dünyayla alakalı ne kadar katkı sağlayabiliyorsan, bu hayatta da senin yazdığın 'o roman' benim için o kadar zenginleşiyor'' diyor.Yeni neslin çok farklı bir bakış açısı olduğunu söyleyen Boydaş, ''Çünkü onlar sorgulamayı öğrenerek büyüyorlar ve sürekli sorguluyorlar. Bir yargıya varmadan önce düşünüyorlar ve bu sorgulamayı asla durdurmuyorlar. Bu çok kıymetli bir yaklaşım benim için'' şeklinde konuşuyor. Çiçek Boydaş'ın, gençlerde varolan sorgulama sistemi ile kendimiz ve çevremiz için en doğruyu bulabileceğimizi anlattığı podcasti, serimizde içten bir iz bırakıyor.

20mins

7 Jan 2022

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

İçten'iz - Gamze Çuhadaroğlu

Gamze Çuhadaroğlu – GÜNCEL KALMAK BENİ MOTİVE EDİYORGülfem Çakmakçı, kurumsal hayatta rahatça konuşamadığımız konuları İçten’iz serisinde Türkiye’nin kadın liderleri ile konuşuyor.YKKD 2. Dönem mentimiz, Danone Dairy Bitkisel Bazlı Ürünler Global Kıdemli Başkan Yardımcısı Gamze Çuhadaroğlu…Pazarlama alanındaki üst düzey deneyimini global yöneticilik tecrübesi ile birleştiren Gamze Çuhadaroğlu, ‘öğrenmeye olan tutkusuna, güncel kalmanın önemine’ değindiği içten sohbetinde, iyi bir insan olmanın, şirketlerin iyi şirket olmasının, değer yaratmanın ne derece mühim olduğunu hatırlatıyor bize.“Doğaya, insana, sürdürülebilirliğe ne katkımız olabilir, buna çok kafa yoruyorum” diyen Çuhadaroğlu, insanlara nasıl fayda sağlayabilirim bakış açısının kendisini çok motive ettiğini söylediği podcasti, serimizde içten bir iz bırakıyor.

28mins

31 Dec 2021

Rank #5

Podcast cover

İçten'iz - Hilal Eksel Merter

Hilal Eksel Merter – GÖRÜNENİN DIŞINDAKİNE ODAKLANMAKGülfem Çakmakçı, kurumsal hayatta rahatça konuşamadığımız konuları İçten’iz serisinde Türkiye’nin kadın liderleri ile konuşuyor.YKKD 4. Dönem mentimiz, BSH Türkiye Kıdemli Pazarlama Direktörü Hilal Eksel Merter.Pazarlama, ticari pazarlama, strateji, proje yönetimi konularında yöneticilik yapan Hilal Eksel Merter, ‘görünenin dışındakilere odaklanmanın’ önemine değiniyor içten sohbetinde.“Dikkatimi ve odağımı kendi özümde kalmaya, ‘bunun arkasında ne var’a, kendim olabilmeye ayırıyorum” diyen Eksel Merter’in, satır aralarına odaklanmaktan, kalple alınan kararlardan bahsettiği podcasti, serimizde içten bir iz bırakıyor.

23mins

24 Dec 2021

Rank #6

Podcast cover

İçten'iz - Pınar Kitapçı

Gülfem Çakmakçı, kurumsal hayatta rahatça konuşamadığımız konuları İçten’iz serisinde Türkiye’nin kadın liderleri ile konuşuyor.YKKD 2. dönem mentimiz, Koç Finansman CEO ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Kitapçı.Uzun yıllar finans ve bankacılık alanında yöneticilik yapan Pınar Kitapçı, ‘denge’nin hayatımızdaki öneminden bahsediyor içten sohbetinde.“Hayattaki tüm etmenleri harmanlayarak, uzun yıllar beden ve ruh sağlığını nasıl ayakta tutabiliriz? Bu dengeye odaklanmalı” diyen Kitapçı’nın, dengenin her türlü sağlığı peşinden getirdiğini ve bu sayede her alanda daha huzurlu olacağımızı anlattığı podcasti, serimizde içten bir iz bırakıyor.

24mins

17 Dec 2021

Rank #7

Podcast cover

İçten'iz - Nazlı Özek

Gülfem Çakmakçı, kurumsal hayatta rahatça konuşamadığımız konuları İçten’iz serisinde Türkiye’nin kadın liderleri ile konuşuyor.YKKD 3. dönem mentimiz, Mentor Liderlik Gelişim Danışmanlığı Yönetici Ortağı Nazlı Özek.Farkındalık arttırmayı çok seviyorum diyen Nazlı Özek, “insanların en keyifli, en mutlu hayatı yaşamasının yolunun farkındalığı arttırmak olduğunu” anlatıyor. “Çok konuşan ama dinlemeyen bir toplumuz, merakla, can kulağı ile dinlemek ile soru sormanın da kolaylaşacağını” anlatan Nazlı Özek, “herkesin kendi arzu ettiği hayatı inşa etme yolunda motive olmasını” dileyerek podcast serimizde içten bir iz bırakıyor.

27mins

10 Dec 2021

Rank #8

Podcast cover

İçten'iz - Yasemin Merih Alparslan

Gülfem Çakmakçı, kurumsal hayatta rahatça konuşamadığımız konuları İçten’iz serisinde Türkiye’nin kadın liderleri ile konuşuyor.YKKD 3. dönem mentimiz, YMA Gelişim Platformu Kurucusu, Yönetim Kurulu Danışmanı Yasemin Merih Alparslan.Uzun yıllar İnsan Kaynakları alanında yöneticilik yapan Yasemin Merih Alparslan “denge’nin hayatımızdaki öneminden bahsediyor içten sohbetinde.“Asıl zenginlik insanın sahip olduklarının fazlalığı değil, ihtiyaç duyduklarının azlığı” diyen Alparslan, sevgiyle, coşkuyla yapılan işlerde başarının da o kadar hızlı yakalanacağını anlatarak podcast serimizde içten bir iz bırakıyor.

27mins

3 Dec 2021

Rank #9

Podcast cover

İçten'iz - Meltem Kalender Öztürk

Gülfem Çakmakçı, kurumsal hayatta rahatça konuşamadığımız konuları İçten’iz serisinde Türkiye’nin kadın liderleri ile konuşuyor.YKKD 2. dönem mentimiz, ING Bank Genel Müdür Yardımcısı Meltem Kalender ÖztürkDüşmenin de hayatın içinde olduğunu belirten Meltem Kalender Öztürk “Güneş nasıl her gün goğuyorsa, sen de her düştüğünde kalkabilirsin” mottosunun kendisi için ne kadar önemli olduğunu anlatıyor. Herkesin işinin lideri olduğunu bu nedenle kurumsal hayatta ünvanlara aslında ihtiyaç olmadığına değinen Öztürk, “iş hayatında kendin olmanın” önemine vurgu yaparak podcast serimizde içten bir iz bırakıyor.

21mins

26 Nov 2021

Rank #10