OwlTail

Cover image of Šķiltava | Žurnāls Ir

Šķiltava | Žurnāls Ir

Katru piektdienu Ir žurnālisti izskaidro, apspriež, reizēm arī iesmej par nedēļas politiskajiem un sabiedriskajiem notikumiem. Atklāj gan notikumu, gan pašu darba aizkulises, kurām neatrodas vieta tradicionālajā drukātā žurnāla rāmjos. Raidījuma pastāvīgie dalībnieki ir žurnāla komentētāji Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps, kam katru nedēļu pievienojas viens komandas žurnālists, kurš padziļināti pētījis kādu no aktuālajiem tematiem.

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Warning: This podcast data isn't working.

This means that the episode rankings aren't working properly. Please revisit us at a later time to get the best episodes of this podcast!

Podcast cover

70: Vakcinācijas sarežģījumi; bija laiks, kad ventspilnieki naudu dalīja kastēs

Šobrīd ne bez grūtībām sākas visu Latvijas senioru vakcinācija pie ģimenes ārstiem, tomēr saknes šīm problēmām meklējamas valdības un Veselības ministrijas haotiskajā darbībā pagājušā gada nogalē. Par Lemberga prāvu vēl ilgi būs, ko runāt, un prokurora Jura Jurisa intervijā žurnālam Ir stāstītais sniedz svarīgus ieskatus lietas aizkulisēs. Savukārt deputātes Karinas Sprūdes piedzīvojumi Varšavas lidostas muitā liek gan smieties, gan uzdot jautājumus. Par šiem un citiem tematiem šonedēļ diskutē Ieva Jakone, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps.Support the show (https://ir.lv/abonesana/zurnals-ir/)

35mins

4 Mar 2021

Rank #1

Podcast cover

69: Lembergs — vainīgs!

Jau vairākas desmitgades Aivara Ozoliņa un Paula Raudsepa žurnālistu darbs bijis saistīts ar Lemberga izdarību izsekošanu un ietekmes mazināšanu. Šajā raidījumā viņi ne tikai apspriež Lemberga prāvu un viņam piespriesto sodu, bet arī dalās atmiņās par savu pieredzi ar Ventspils patvaldnieku, kura ēna smagi gūlusies pār Latvijas politiku, ekonomiku un medijiem.Support the show (https://ir.lv/abonesana/zurnals-ir/)

38mins

25 Feb 2021

Rank #2

Podcast cover

68: Vakcīnas ministriem, 500 eiro bērniem

Ir žurnāliste Gunita Nagle intervēja Vakcinācijas biroja vadītāju Evu Juhņēviču, bet atbildes uz daudziem jautājumiem nesaņēma. Par neskaidrībām ar vakcinācijas nākotnes tempiem un sašutumu par ministru prioritāro potešānu Gunita diskutē ar Aivaru Ozoliņu un Paulu Raudsepu. Žurnālisti spriež, kāpēc premjerministrs Kariņš piekrita priekšlikumam izmaksāt 500 eiro pabalstu bērniem un kam šis lēmums nesīs politiskas dividendes. Kolēģi arī brīnās par bijušo Satversmes tiesas priekšsēdētāju Gunāru Kūtri, kurš izrādās ļoti iejūtīgs pret problēmām, kuras jāpārvar cilvēkiem ar simtiem tūkstošu eiro mašīnas bagāžniekā.Support the show (https://ir.lv/abonesana/zurnals-ir/)

38mins

18 Feb 2021

Rank #3

Podcast cover

67: Kļūda! Nepirka vakcīnas; nepiekrīt bērnu pabalstiem; brauc uz Maskavu

Ir žurnāliste Baiba Kļava atklāj līdz šim nezināmus faktus par lēmumu atteikties no vairāk nekā miljons devu BioNTech/Pfizer vakcīnas un kopā ar Aivaru Ozoliņu un Paulu Raudsepu spriež, kurš par to ir atbildīgs. Trīs kolēģi arī vērtē priekšlikumu piešķirt vienreizēju pabalstu ģimenēm — 500 eiro par katru bērnu, un Aivars skaidro, kāpēc braucienā uz Krieviju izgāzās Eiropas Savienības augstais pārstāvis ārlietās Žuzeps Borels.Support the show (https://ir.lv/abonesana/zurnals-ir/)

34mins

11 Feb 2021

Rank #4

Podcast cover

66: Kā sokas Rīgas domes «pārmaiņu koalīcijai»?

Pagājuši četri mēneši kopš darbu sāka jaunā Rīgas dome. Kā šajā laikā strādājusi «pārmaiņu koalīcija»? Kādi jauni akcenti — un veci triki — atrodami 2021. gada Rīgas budžetā? Vai arī nākotnē Saskaņas interese par Rīgu būs tikpat maza, kāda tā bija vēlēšanas kampaņas laikā? Un cik noturīga būs apkaimju aktīvistu jauniegūtā ietekme domē? Vai vēlētājim svarīgāka būs korupcijas apkarošana vai bedrīšu lāpīšana? Par šiem un citiem jautājumiem Pauls Raudseps sarunājas ar Latvijas Universitātes politikas zinātnes profesoru Jāni Ikstenu.Support the show (https://ir.lv/abonesana/zurnals-ir/)

36mins

4 Feb 2021

Rank #5

Podcast cover

65: Sarežģītā šķirošana; Petravičas izvēle; Limbažu tiesas īpatnības

Ko atrada vides aktīvisti, kas pārcilāja vairāk nekā 100 kg sašķirotu, bet pārstrādei nederīgu atkritumu? Valdība savu otro jubileju svin ar kārtējiem iekšējiem konfliktiem — kādas vēl svārstības nākotnē gaidāmas? Kādu iespaidu uz Ir žurnālisti atstāja tiesnesis Kārlis Jansons, kura lēmums attaisnot bijušo Latvijas Dzelzceļa šefu Uģi Magoni izraisījis sašutuma vētru? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem dzirdēsiet Ievas Jakones, Aivara Ozoliņa un Paula Raudsepa sarunā.Support the show (https://ir.lv/abonesana/zurnals-ir/)

33mins

28 Jan 2021

Rank #6

Podcast cover

Speciālizlaidums: būvniecības rekordi, ar kuriem nevar lepoties

Šajā raidījumā — par būvniecības rekordiem, kas patiesībā liek nodurt acis. Būvniecības nozarē ir augstākais ēnu ekonomikas īpatsvars valstī, vairāk nekā 30%. Pirms pieciem gadiem politiķi un nozare skaļi apņēmās šo līmeni samazināt uz pusi. Kāpēc tas nav izdevies un ko vajadzētu darīt, apspriež žurnāliste Indra Sprance un Ir galvenā redaktore Nellija Ločmele.Support the show (https://ir.lv/abonesana/zurnals-ir/)

49mins

27 Jan 2021

Rank #7

Podcast cover

64: Traģēdija pansionātos; barikādēm 30; vai Baidenam izdosies?

Covid-19 izplatībai sociālās aprūpes namos ir gan drausmīgas cilvēciskas sekas, gan politiskas konsekvences. Barikādēm ir liela nozīme pat tiem, kas tās nav pieredzējuši. Jaunajam ASV prezidentam būs jāpārvar lielas grūtības un jāattaisno milzīgās uz viņu liktās cerības. Par šiem un citiem jautājumiem diskutē Baiba Kļava, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps.Support the show (https://ir.lv/abonesana/zurnals-ir/)

32mins

21 Jan 2021

Rank #8

Podcast cover

63: Viņķeles vietā Pavļuts; Twitter bloķē Trampu; valsts kontroliera nomaiņa

Vai jaunā veselības ministra Daniela Pavļuta vadībā vakcinācija uzņems tempu? Kāda jēga uzsākt Trampa impīčmentu, un vai vajadzēja viņam atņemt tviterkontu? Kāpēc tādā steigā notika balsojums par valsts kontrolieri? Diskutē Anda Burve-Rozīte, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps.Support the show (https://ir.lv/abonesana/zurnals-ir/)

40mins

14 Jan 2021

Rank #9

Podcast cover

62: Krīzes — asās un lēnās. Vašingtona, Viņķele, klimats.

2021. gads pārņēmis stafeti no 2020. gada — Vašingtonā satrakojies pūlis ieņem Kongresa namu, Rīgā premjerministrs atlaiž veselības ministri, savukārt klimata pārmaiņas Latvijā turpina uzstādīt rekordus. Diskusijā ar Paulu Raudsepu un Aivaru Ozoliņu iesaistās Vilis Kasims un no ASV Māris Diņģelis.Support the show (https://ir.lv/abonesana/zurnals-ir/)

38mins

7 Jan 2021

Rank #10