OwlTail

Cover image of Český rozhlas - Cestování
Society & Culture
Places & Travel

Český rozhlas - Cestování

Updated about 2 months ago

Society & Culture
Places & Travel
Read more

Zkušenosti cestovatelů ze světa i tipy na výlet po celé republice.

Read more

Zkušenosti cestovatelů ze světa i tipy na výlet po celé republice.

Best weekly hand curated episodes for learning

Cover image of Český rozhlas - Cestování

Český rozhlas - Cestování

Latest release on Jan 22, 2021

Best weekly hand curated episodes for learning

The Best Episodes Ranked Using User Listens

Updated by OwlTail about 2 months ago

Warning: This podcast data isn't working.

This means that the episode rankings aren't working properly. Please revisit us at a later time to get the best episodes of this podcast!

Rank #1: Zápisník zahraničních zpravodajů: Sochy Lenina, sovětská hudba a dobové rekvizity: v litevském parku Grutas zažijete atmosféru socialismu

Podcast cover
Read more
V Pobaltí mají zřejmě největší soukromou kolekci soch sovětských vůdců a dalších artefaktů totalitní doby. Najdete ji v Litevské republice. Sbírku shromáždil podnikatel Viliumas Malinauskas – a nenechal si ji jen pro sebe. Exponáty jsou k vidění v parku Grutas na jihozápadě Litvy, kam se vydal zpravodaj Radiožurnálu Martin Dorazín a potkal tam nejen sovětské velikány.

Jan 22 2021

3mins

Play

Rank #2: Zápisník zahraničních zpravodajů: Kopie, které chrání originál: v Egyptě staví náhradní hrobky faraonů, aby zamezili jejich ničení

Podcast cover
Read more
V Egyptě se budují falešné hrobky slavných faraonů. Kopie té slavné Tutanchamónovy už stojí. Není to přitom žádný podvod na turistech. Egyptští památkáři se jen snaží uchránit původní hrobky před zničením. Jejich krásná výzdoba měla vydržet věčnost, stejně jako mumifikovaná těla dávných králů. Starověcí řemeslníci ale neodhadli, že za tisíce let budou hrobkami procházet davy turistů.

Jan 20 2021

3mins

Play

Similar Podcasts

Český rozhlas - Digitální svět

Český rozhlas - Jídlo a gastronomie

Český rozhlas - Příroda

Český rozhlas - Osobnosti

Český rozhlas - Politika a zpravodajství

Digitální nomádství - práce na dálku, cestování a investování

Český rozhlas - Hudba

Casablanca

Český rozhlas - Umění a kultura

Kolama dolu podcast

Magazín Leonardo

Český rozhlas - Historie

Zápisník zahraničních zpravodajů

Portréty

Český rozhlas - Náboženství

Rank #3: Reportáže zahraničních zpravodajů: Egyptský Luxor, město závislé na turistech, je kvůli koronavirové krizi v zoufalé situaci

Podcast cover
Read more
Litevský podnikatel shromáždil zřejmě největší soukromou kolekci soch sovětských vůdců a dalších artefaktů totalitní doby. Lidé přestávají kupovat maso, zato prodávají svá auta. V jednom z londýnských kostelů mají kopii Pražského Jezulátka - opatřili mu celou garderóbu, včetně několika korunek.

Jan 17 2021

23mins

Play

Rank #4: Casablanca: Všechna to začalo v Brazílii! Filip Vondrášek o surfování, změnách i anomáliích Jižní Ameriky

Podcast cover
Read more
Frontman kapely Fast Food Orchestra a jeden ze zakladatelů festivalu Mighty Sounds vypráví o svých mnoha cestách po Jižní Americe a o nové lásce k Africe.

Jan 17 2021

43mins

Play

Most Popular Podcasts

The Joe Rogan Experience

TED Talks Daily

The Tim Ferriss Show

The Daily

Stuff You Should Know

Oprah's SuperSoul Conversations

Armchair Expert with Dax Shepard

Rank #5: Zápisník zahraničních zpravodajů: Učitele španělštiny zlákala vůně dřeva. Sešity vyměnil za soustruh a živí se jako truhlář

Podcast cover
Read more
Na změnu povolání není nikdy pozdě. Francouz César Labrador, který žije v největším rybářském přístavu ve Francii Boulogne-sur Mer, dvacet let učil na střední škole svůj mateřský jazyk – španělštinu. Pak se ale rozhodl pro radikální změnu. Školu vyměnil za dílnu a stal se z něj truhlář.

Jan 17 2021

3mins

Play

Rank #6: Zápisník zahraničních zpravodajů: Zápisník Pavla Nováka

Podcast cover
Read more
Jazyk Indiánů kmene Guaraní se je jedním z úředních jazyků republiky Paraguay. Dal dokonce jméno zdejší národní měně. Prastarý jazyk zaujal našeho reportéra Pavla Nováka.

Jan 17 2021

3mins

Play

Rank #7: Zápisník zahraničních zpravodajů: Jedna z nejstarších amerických osad bývala rájem obuvníků. Začínal tu i Tomáš Baťa

Podcast cover
Read more
Baťovy boty dnes znají a nosí na všech kontinentech a světový úspěch zlínské firmy českých sourozenců se stal symbolem obratného podnikání. Zásadní roli v jeho rozvoji hrálo dnes spíš nenápadné přímořské městečko Lynn na sever od Bostonu. Právě tam se Tomáš Baťa na začátku 20. století odjel učit, jak mechanizovat výrobu, a před sto lety tam založil i svou první zahraniční továrnu. Po jejích stopách pátral zpravodaj Jan Kaliba.

Jan 17 2021

3mins

Play

Rank #8: Zápisník zahraničních zpravodajů: Zápisník Jana Kaliby

Podcast cover
Read more
Tomáš Baťa na začátku 20. století odjel do přímořského městečka Lynn na sever od Bostonu učit, jak mechanizovat výrobu. Před sto lety tam založil svou první zahraniční továrnu.

Jan 17 2021

3mins

Play

Rank #9: Zálety Aleny Zárybnické: Katolická církev obsadila nejlepší reklamní plochy v Alpách, vtipkuje horský vůdce Karel Kříž

Podcast cover
Read more
Horský vůdce Karel Kříž vodí po horách přes dvacet let. Je držitelem mezinárodní licence horských vůdců a stál u zrodu české asociace, dnes je vedoucím vzdělávání České asociace horských vůdců, lektorem lyžování a metodikem lavinového vzdělávání.

Jan 17 2021

22mins

Play

Rank #10: Zápisník zahraničních zpravodajů: Vášeň, která přerostla v podnikání: pan Gutberlet sbíral plnicí pera a dnes je sám vyrábí

Podcast cover
Read more
Není nad to, když vás práce baví. Své o tom ví jeden německý výrobce plnicích per. Majitel norimberské továrny Kaweco byl odmalička vášnivým sběratelem psacích potřeb. Teď ale vytváří své vlastní a vyváží je do celého světa. Zpravodaj Radiožurnálu v Německu Václav Jabůrek podnik navštívil.

Jan 15 2021

3mins

Play