OwlTail

Cover image of Restart. Roonemaa ja Kotka | Geenius.ee

Restart. Roonemaa ja Kotka | Geenius.ee

Saade tehnoloogiaärist ja IT-firmadest. Saatejuhid Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Warning: This podcast data isn't working.

This means that the episode rankings aren't working properly. Please revisit us at a later time to get the best episodes of this podcast!

Podcast cover

22.06 Restart: Kas tarkvaraga saab hoone kuludest saab neljandiku alla tuua?

Eestlased on kõvad kinnisvarahalduse, hooneautomaatika, elektrivõrkude tasakaalustamise ja muude selliste suurte valdkondade idufirmade tegijad. Restardis on täna külas järgmine selline, millel nimeks R8 Technologies. Räägime sellest, kuidas nad ainult tarkvara kasutades hoonete kütet, jahutust ja muid kulusid juhivad ning suurte ärihoonete omanikele kõva kokkuhoidu teevad. Külas on R8 tegevjuht ja kaasasutaja Siim Täkker. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.

43mins

23 Jun 2022

Rank #1

Podcast cover

15.06 Restart: Milleks minna jälle sama probleemi lahendama

2015. aastal asutasid kaks endist Hansapanga IT-osakonna ja Skype'i töötajat küberturvafirma SpectX, mille eelmisel aastal ostis ära suur börsifirma Dynatrace. Eestlaste unikaalne tehnoloogia elab nüüd palju suurema ettevõtte sees ning Dynatrace peab Eestis harukontorit. Restardis tänased külalised on SpectX asutajad, praegused Dynatrace'i töötajat Renee Trisberg ja Jüri Shamov-Liiver. Räägime sellest, kuidas käib ühe süvatehnoloogiaga tegeleva firma ehitamine ning milliseid muutusid tuleb firmas ette võtta siis, kui tehnoloogia arendamise kõrval tuleb hakata tegelema harukontorite, müügi ja klientidega. Kui valik on selle vahel, kas minna ise edasi ja proovida end maailma suurte kõrval kehtestada või müüa oma tehnoloogia mõnele suurele maha, siis millised on ühe või teise valiku plussid ja miinused ning miks otsustasid SpectX-i asutajad Dynatrace'iga liituda. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.

54mins

15 Jun 2022

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

08.06 Restart: Miks Cleveron Mobility endasse nii väga usub?

Pakikappide tootjana tuntuks saanud Cleveron jagas oma äri pooleks ning uuem pool ehk Cleveron Mobility on minemas börsile. Tänases Restardis räägime sellest, mida Cleveron Mobility täpselt ikkagi teha üritab ning mis paneb neid arvama, et nad saavad vaid paari aastaga ära teha midagi, mida Apple, Google, Uber, Tesla, Ford ja teised suurfirmad pole vaatama miljardite dollarite suurustele investeeringutele teha suutnud. Ühtlasi kuuleb ka, mis seisus on Cleveroni pakikapiäri ning kuidas koroonaviiruse kriis ning Walmarti kui suurkliendi lahkumine seda mõjutas. Külas on Cleveron Mobility juht Arno Kütt. Saatejuht on Henrik Roonemaa. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.

46mins

8 Jun 2022

Rank #3

Podcast cover

01.06 Restart: Mis seisus on Cachet?

Kui hiljuti oli meil stuudios Eesti kindlustusidu Rendin, siis täna on käes järgmise kord: selle nädala teema on Cachet. Algselt nn sõidujagamisteenuste juhtide paindlikuks kindlustamiseks mõeldud teenus on kõvasti edasi arenenud ning hiljuti kaasasid nad investoritelt 5,5 miljonit eurot. Mida Cachet tänaseks saavutanud on, kas algsest ideest on firma tegevusala õnnestunud ka laiendada, millistel turgudel nad tegutsevad ning mida järgmise aasta-pooleteise jooksul saavutada plaanivad? Saates on külas Cachet' kaasasutajad Hedi Mardisoo ja Kalle Palling. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.

52mins

1 Jun 2022

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

25.05 Restart: Miks nii paljud ettevõtted ja inimesed sellesse idusse 700 000 panid?

Mai keskel avaldas alles alustanud idufirma Praktikal, et on kaasanud investoritelt 700 000 eurot ja hakkab sellega uueks muutma koolides reaal- ja loodusainete õpetamist. Firma asutajad on Füüsikaõppe edendajad Omari Loid ja Kaido Reivelt ning ettevõtjad Eva Pedjak ja Oleg Shvaikovsky. Investorite hulgas on aga näiteks Eesti Energia, ABB, LHV, Metrosert, Nordecon ja Fermi Energia, Heateo Haridusfond kui ka ingelinvestorid nagu Martin Villig ja teised. Mis on Praktikali plaan ja kas see 700 000 on tõesti investeering rahvusvaheliselt kasvavasse idufirmasse kui ärisse või pigem nagu toetus, et lapsed reaalainete vastu rohkem huvi üles näitaksid? Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.

46mins

25 May 2022

Rank #5

Podcast cover

18.05 Restart: Mida teeb Certific pärast koroonaviiruse taandumist?

Kuri koroonaviirus on praeguseks õnneks taandunud ja kuigi keegi ei tea, kas see tuleb sügisel uue hooga tagasi või mitte, on vähemalt praegu pidev testimine drastiliselt langenud. Restardis on täna külas koroonaviiruse tippajal asutatud idufirma Certific, mis pakkus inimestele kodus sertifitseeritud testide tegemise võimalust. Nüüd on neil aga lisaks koroonatestidele väljas uus toode ning selge plaan tulevikuks, millega edaspidi tegeleda. Stuudios on Certificu kaasasutaja Liis Narusk. Saatejuht on Henrik Roonemaa. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.

43mins

18 May 2022

Rank #6

Podcast cover

11.05 Restart: Rasketehnika Pipedrive-Scoro-Tinderi moodi asi

Eestlased on kõvad SaaS-idufirmade tegijad ja täna on meil stuudios uus selline ettevõtmine. Machineric on rasketehnika müügiks mõeldud platvorm, mis ühendab selle ala tegijaid üle maailma ning teeb müügiinimeste elu senisest palju lihtsamaks. Saates on külas firma asutaja ja juht Annika Amenberg, kes on ise rasketehnika valdkonnas pikalt töötanud ja räägib meile, miks ja kuidas ta oma idufirma asutamiseni jõudis. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.

39mins

11 May 2022

Rank #7

Podcast cover

04.05 Restart: WiseDrive ja HotelBuddy raha kaasamas

Tänases Restardis on külas kaks Eesti idufirmat, mis mõlemad tegelevad hetkel raha kaasamisega, et hoogsalt välismaal laienema asuda. WiseDrive ehitab platvormi, mille kaudu autoomanikud saavad leida usaldusväärse autotöökoja ning endale seal aja broneerida. HotelBuddy digitaliseerib külastaja teekonda hotellis ehk tegeleb sellega, kuidas sa ilma vastuvõtulauda külastamata oma sisse ja välja registreerida saad, oma tuppa pääsed ning hotellis olemise ajal ka sealseid teenuseid tarbid. Külas on WiseDrive'i kaasasutaja Norman Kolk ja HotelBuddy kaasasutaja Kadi Saadlo. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.

49mins

4 May 2022

Rank #8

Podcast cover

27.04 Restart: Neli miljonit seemneringist

Tavaliselt Restardi saatejuhina tegutsev Taavi Kotka on täna hoopis Restardi külaline, sest tema idufirma Koos kaasas seemneringis investoritelt hulga raha ja asub nüüd kiiresti välisturge otsima. Kaasatud neli miljonit eurot on Eesti idufirmade jaoks seemneringis suur raha, tavaliselt on investorite panus selles faasis kordades väiksem. Räägime Taaviga, mis on tema idufirmas sellist, mille peale investorid hulganisti rahaga kohale ilmusid ja ringi isegi üle märkisid. Pikemalt puudutame tänases saates ka krüpto, plokiahela ja web3 maailma laiemalt. Mis seisus see kõik praegu on? Kas on mingeid edasiminekuid olnud selles, et tekiks laiemale publikule huvi pakkuvaid tooteid? Kas web3 on interneti arengu mõistes aastas 1993, 1997 või juba veelgi hilisemas ajas? Saates Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.

1hr 3mins

27 Apr 2022

Rank #9

Podcast cover

20.04 Restart: Rendin on teel kindlustusfirmaks ja vajab palju raha

Korterite üürileandjaid kaitsev idufirma Rendin on tegutsenud umbes aasta aega ning täna räägime, millistele järeldustele nad selle aja jooksul jõudnud on. Algne plaan oli minna Poola turule ja kasvada suureks tegijaks: kuidas selle osaga läinud on ja kas raske või lihtne on sellisel ettevõttel haarata välisturgu. Rendini kaasasutaja Alain Aun räägib, kuidas neil on plaan muutuda ise kindlustusfirmaks, kui hästi nad olemasolevate andmete pealt seda teha saaksid ning miks kaasneb sellega suur kapitalivajadus, mida nad nüüd turult otsima lähevad. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka. Tunnusmuusika Paul Oja. Restarti toetab Katana: tootjate parim abiline.

39mins

20 Apr 2022

Rank #10