OwlTail

Cover image of CZPodcast

CZPodcast

Nejpopulárnější podcast pro programátory v Čechách. Udržte se na úzké a ostré hraně vývojářských novinek s Romanem Pichlíkem a Jiřím Fabiánem

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Podcast cover

CZ Podcast 180 - Dart a Flutter

Kdrindapana toto letí v 180. dílu vaší naší oblíbené show dorazil Tomáš Zvěřina řečený Tomucha (https://twitter.com/tomucha) a povídali jsme si o programovacím jazyku Dart a frameworku Flutter.io určeném pro mobilní aplikace, ve ktrém právě zmíněný Dart využijete. Nech se páčí.

53mins

26 Oct 2017

Rank #1

Podcast cover

CZ Podcast 224 - průmyslové IoT

V tomto díle jsme zavítali za Štěpánem Bechynským do Microsoftu, se kterým jsme probírali průmyslové využití IoT. Štěpán vyprávěl o zajímavých projektech např. optimalizaci nanášení lepidla na etikety pivních lahví. Poslední díl v roce 2019 si užijte.

1hr 5mins

20 Dec 2019

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

CZ Podcast 220 - Panoramic

Neuvěřitelné se stalo po 220 skutkem. Do tohoto dílu dorazili kluci z Panoramic, konkrétně Tomáš Plešek a Roman Gavuliak. Povídali jsme si o jejich startupu po ose Holywood, marketing, automatizace analýza a skončili jako vždy u oplzlých vtípku na konto ňader Angeliny Jolie a trochu toho mudrovani kolem databází, AWS a softwarového stacku aneb co dům dal. Spoiler alert, hozená rukavice Kafemlejnku.

50mins

8 Nov 2019

Rank #3

Podcast cover

CZ Podcast 217 - Ivo Lukačovič

Neuvěřitelné se stalo skutkem, naše otřepaná fráze konečně není frází, protože dorazil Ivo Lukačovič. Zakladatel Seznam.cz, Windy.com nebo Melown. Tento podcast má vlastně dvě části. Technickou, kdy nám Ivo vyprávěl, jak naprogramoval Windy.com a proč ho štve, když mu někdo v odsazení mění tabulátory za mezery, jak se potkal s Angularem, single thread programováním, a zamiloval si vanilla JavaScript a Node.js. Obecnou, kdy nám vyprávěl o tom, jakou roli hrály detaily při vyjednávání o ceně za 3D modelovací startup Melown, síle říci ne, knihách, čtyřech business schůzkách za rok, klimatické změně, letadlech a vrtulnících.

1hr 22mins

2 Oct 2019

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

CZ Podcast 223 - Miloš Čermák

Do tohoto dílu zavítal Miloš Čermák, novinář, spisovatel, standup komik, běžec, autor podcastu, no zkrátka všeuměl skoro jako my dva. Pokud jste naše generace, zaznamenali jste ho možná v legendárním pořadu Zavináč, který na televizních obrazovkách referoval o Internetu. Miloš zavzpomínal na tyhle dřevní doby, komiks Hana a Hana, a k dobru přidal historku o tom, jak byl součástí experimentu Štola 88, během kterého se stal pokusným králíkem v projektu simulujícím podmínky na orbitální stanici.

1hr 9mins

5 Dec 2019

Rank #5

Podcast cover

CZ Podcast 219 - Dobyvatelé kosmu z České republiky

V tomto díle jsme přivítali Honzu Spratka (European Space Agency ) a Vaška Havlíčka (SAB Aerospace). Probrali jsme od nepodastatných témat, jako jsou úspěchy evrospkého vesmírného programu, českou stopu v něm, i ta podstatná například jestli se říká kosmonaut nebo astronaut.

1hr 7mins

23 Oct 2019

Rank #6

Podcast cover

CZ Podcast 222 - CZ Podcast feat. Kafemlejnek

Pokud jste si mysleli, že prázdnou slámu lze mlátit jenom ve dvou, přesvědčíme vás, že to jde i ve čtyřech. Třeba o tom, nakolik se změnily konference od doby, co jsme byli programátorští elévové nebo jak komplexní disciplína vyžadující specializaci je dnešní vývoj. Chtěli jste to, máte to. My jsme na delší dobu domlátili a vracíme se k serioznímu obsahu a klukům přejeme mnoho dobrého, ať je tento díl vykopne do stratosféry českého podcastového nebe. Dali jsme do toho vše, více už pro ně udělat nemůžeme. Tak čau lidi.

1hr 4mins

20 Nov 2019

Rank #7

Podcast cover

CZ Podcast 218 - 4n6strider

Do tohoto dílu dorazil Jindřich Karásek alias 4n6stride který se zabývá analýzou a odhalováním cyber kriminality.- https://4n6strider.it/- https://blog.trendmicro.com/trendlabs-security-intelligence/heatstroke-campaign-uses-multistage-phishing-attack-to-steal-paypal-and-credit-card-information/ - https://www.theguardian.com/environment/2006/jan/05/energy.g2

55mins

16 Oct 2019

Rank #8

Podcast cover

CZ Podcast 221 - Azure cloud

Do dalšího dílu dorazil Tomáš Kubica z Microsoftu a tématem byl Azure cloud. Začali jsme drobným exkurzem do minulosti, jak cloud computing vypadal před deseti lety, a pokračovali až do dnešních dnů k podmořským datovým centrům, chlazení olejem, spolehlivosti hardware a patchováním kernelu a hypervisoru. Bylo to tak zajímavé povídání až se nam z něj podařilo zapomenout udělat fotky. Teda kromě chlebíčků na stole, které blejskla Luu Ly. Užijte si to.

1hr

13 Nov 2019

Rank #9

Podcast cover

CZ Podcast 171 - Převážně nevážně

Na další díl jsme se těšili jako dva malí smradi na prázdniny, ale byly toho fakt moc. Hosti nejsou, ale tenhle díl vás doufejme bude bavit, protože je opět o našich aktivitách. A příště fakt už budou hosti.

55mins

7 Jun 2017

Rank #10

Podcast cover

CZ Podcast 216 - VR svět se Somnium space

V dalším díle jsme se ponořili do virtuální reality, pokud jste naposledy slyšeli o spojení VR a Second Life je tenhle díl pro vás. Jak se takový svět virtuální reality vyrábí, jak se na něm dá vydělat, kolik je to práce, jaký headset si rozhodně nekupovat. O tom všem jsme povídali s Arturem Sychovem CEO Sominum Space.

58mins

7 Aug 2019

Rank #11

Podcast cover

CZ Podcast 176 - Freelo

Jsou tři kamarádi z Pardubic a vytvořili freelo.cz – aplikaci na řízení projektů pro freelancery a malé týmy. Tuhle partičku ve složení Honza Kulda, Karel Borkovec, Karel Dytrych jsme si pozvali na naší základnu do lahůdkářství Sváček - ne, tohle není foodie podcast - a natočili další díl naší show. Člověk si říká JIRA, Basecamp, Trello a hle, český projekt.

54mins

14 Sep 2017

Rank #12

Podcast cover

CZ Podcast 177 - Převážně nevážně (ne)jenom o vzdělávání

Převážně nevážne tentokrát o vzdělávání.

1hr 3mins

19 Sep 2017

Rank #13

Podcast cover

CZ Podcast 172 - Uživatelské komunity

Lojza Holub, coby podcastový panic, se v tomto díle rozpovídal o Google User Group Jihlava a nelehké cestě k jejímu vytvoření. Zároveň se natáčení zúčastnili Lojzovi hosté z celé ČR, kteří přispěchali s vlastními názory na budování uživatelských komunit. Tento rozverný díl jsme pro vás natočili společně s klukama z podcastu DevMinutes přímo v v lese kdesi v lůně Vysočiny.

1hr 4mins

21 Jun 2017

Rank #14

Podcast cover

CZ Podcast 178 - Elm

Jelikož Dagi dovolenkuje, střihnul si díl 178. Filemon solo. Ale protože by vás samotný nejspíš nebavil, pozval si Robina Pokorného. Ten se rozmluvil o zajímavém jazyku Elm, který mimo jiné pomáhá old-school programátorům lépe nabootovat do kouzelného světa funkcionálního programování. Vedle toho Robin nasdílel něco ze svého života a dalších zajímavých javascript zvířátek v této, občas nepřehledné, zoo. Užijte si to a omluvte kavárenský šum v pozadí.

43mins

28 Sep 2017

Rank #15

Podcast cover

CZ Podcast 179 - Apify

V tomhle díle jsme opět zabrousili do české startupove rodiny a vytáhli na pokec Jana Čurna a Jakuba Baladu, kteří stojí za cloud scrapovacím nástrojem Apify.

50mins

18 Oct 2017

Rank #16

Podcast cover

CZ Podcast 175 - Rossum.ai

Naše prázdninové cestování po českých startupech s globálními ambicemi nás tentokrát zavedlo do Rossum.ai. V tomhle díle se na scéně opět objevuje aplikace umělé inteligence. Hosty byli pánové Petr Baudiš, Tomáš Gogár, mimochodem oba se solidním akademickým pozadím a jménem v AI světě. Rossum vyvíjí technologii, která umožňuje strojům číst dokumenty podobným způsobem, jako to dělají lidé. Konkrétně pak pomáhá počítačům lépe porozumět struktuře a sémantice celého dokumentu, což se tvůrci aktuálně snaží využít v případě automatického čtení a zpracování faktur.

54mins

25 Aug 2017

Rank #17

Podcast cover

CZ Podcast 174 - Gamee

V čase prázdnin jsme zvolili oddechové téma a zavítali na kus řeči do nadějného českého startupu Gamee, který staví social gaming platformu s globálními ambicemi.https://www.gameeapp.com/

51mins

9 Aug 2017

Rank #18

Podcast cover

CZ Podcast 173 - Serverless

V tomhle díle jsme se s Robertem Vojtou alias Zrzkou pustili do serverless a probrali naše zkušenosti s tímto přístupem. Co funguje, co nefunguje a proč to není univerzální řešení všech problémů.

59mins

21 Jun 2017

Rank #19

Podcast cover

CZ Podcast 230 - Převážně nevážně

Vypadá to, že se za hranice pěknou dobu nepodíváme, proto nás napadlo pokecat o našich cestovatelských zážitcích.

59mins

1 May 2020

Rank #20