OwlTail

Cover image of ČT sport podcasty

ČT sport podcasty

Sportovní podcasty webu ctsport.cz. Vedle pravidelného fotbalového také biatlonový, hokejový i cyklistický // fotbalfokus.cz See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Podcast cover

Fotbal fokus podcast: Může Vrba po Antverpách skončit a stěžuje si Slavia na přípravu oprávněně?

Na začátku roku to vypadalo nadějně, nyní se ale fotbalisté Plzně silně trápí. Co je v jejich hře špatně a může Pavel Vrba po Antverpách skončit? Nový Fotbal fokus podcast ale řeší i výkon Sparty s Trabzonsporem a obranné problémy, možné překvapení ze strany Mladé Boleslavi a možnou chybu v přípravě Slavie i její nákup Oscara. To vše a mnohé další rozebírají Radek Špryňar, Vlastimil Vlášek a Pavel Jahoda. Moderuje Ondřej Nováček.-----I. část – Musí Sparta pro odvetu v Trabzonsporu změnit složení obrany? (00:00)II. část – Kde je problém Plzně a mohou Antverpy ukončit angažmá Vrbovi? (37:40) III. část – Má Boleslav sílu na to, aby zaskočila FCSB? (59:27)IV. část – Chybovala Slavia v nastavení přípravy a měla šetřit opory? (1:20:00)-----Hudba použita ze skladeb:Bam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

1hr 53mins

12 Aug 2019

Rank #1

Podcast cover

Fotbal fokus podcast: Narazila Slavia na výkonnostní strop a jak duel s Barcelonou ovlivní šlágr s Plzní?

Více střel, téměř stejné držení míče a spousta šancí. Fotbalisté Slavie proti Barceloně předvedli velký výkon, který ale body nepřinesl. Předvedli Pražané naprosté maximum a narazili výkonem už na svůj strop? Pomohl by v zakončení jiný útočník a může v odvetě uspět? Nový Fotbal fokus podcast navíc rozebírá i vliv duelu na střetnutí s Plzní a kdo je favorit ligového šlágru. To a mnohé další řeší Dominik Rodinger, Karel Häring a Pavel Jahoda. Moderuje Hynek Roleček.--I. část – Má se Slavia výkonostně ještě kam posouvat a porazí Barcelonu v odvetě? (00:00)II. část – Jak ovlivní duel s Barcelonou zápas Plzně se Slavií? (1:08:17) --Hudba použita ze skladeb:Bam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

1hr 21mins

24 Oct 2019

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

Fotbal fokus podcast: Padnou po video-skandálu v derby hlavy a má Slavia proti Chelsea na zázrak?

Ostře sledované derby mezi Slavií a Spartou poznamenal skandál kolem verdiktů video-rozhodčího. Kontroverzím se ale nevyhnulo ani ligové utkání Plzně s ostravským Baníkem. Utrpěla tím důvěryhodnost českého fotbalu a vynese komise rozhodčích tvrdé tresty? Nový díl Fotbal fokus podcastu řeší i první čtvrtfinále Evropské ligy Slavie proti Chelsea. Sešívání se prezentovali nebojácným výkonem, ale do Londýna pojedou s porážkou 0:1. Mají přesto šanci zvrátit odvetu ve svůj prospěch? To vše glosují Vlastimil Vlášek, Jan Podroužek, Karel Häring a Michal Kvasnica. Moderuje Ondřej Nováček.--I. část: Jak dopadlo derby pražských "S"? (0:00)II. část: Mají slávisté šanci proti Chelsea? (50:47)III. část: Jak se dařilo Plzni proti Baníku? (1:09:54)IV. část: Zbytek ligového kola (1:34:14)--Hudba použita ze skladeb:Bam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

1hr 41mins

15 Apr 2019

Rank #3

Podcast cover

Biatlon fokus podcast: Co stojí za českými úspěchy na MS a proč by mohlo být ještě lépe?

Nádherné a zalité sluncem jako areál v Anterselvě – takový byl z českého pohledu světový šampionát. Češi chytali bronz – dvakrát úspěšně a jednou ho měli takřka na dosah. Proč se to povedlo v ten nejdůležitější moment v sezoně? Je to důkaz toho, že obměna generací v českém biatlonu probíhá, jak má? O tom i o mnohém dalším diskutovali redaktor Deníku Sport Ivo Pospíšil, Petr Paseka z Aktuálně.cz a Hynek Roleček z webu ctsport.cz. Pořadem provedl Ondřej Nováček. Poslechněte si nový díl Biatlon fokus podcastu.-----I. část: Proč bylo MS tak úspěšné? (0:00) II. část: Může někdo ještě zopakovat výkon Röiselandové a kdo nejvíc propadl? (30:36)-----Hudba použita ze skladeb:Bam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

59mins

25 Feb 2020

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

Hokej fokus podcast: Co chybělo juniorům ve srovnání s konkurencí a bude z Dostála jednička Komety?

V dalším díle Hokej fokus podcastu se ohlédneme za juniorským šampionátem, který nakonec ovládlo Finsko. Zamyslíme se nad tím, proč se české reprezentaci v Kanadě nedařilo, ačkoli měl trenér Václav Varaďa k dispozici zřejmě nejlepší výběr za poslední roky. Co chybělo českým mladíkům a v čem je mezinárodní konkurence lepší? A jak se bude ubírat kariéra brankáře Lukáše Dostála? O tématech diskutují komentátor ČT sport Michal Dusík a Petr Musil a Tomáš Řanda z webu ctsport.cz. Moderuje Ondřej Erban.-----I. část: V čem zaostávají čeští junioři za mezinárodní konkurencí? (0:00)II. část: Vyřeší problémy Komety v brankovišti Lukáš Dostál a proč se Finům tak daří v mládežnickém hokeji? (34:38)-----Hudba použita ze skladeb:Bam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

1hr

8 Jan 2019

Rank #5

Podcast cover

Fotbal fokus podcast: Neuspěly české týmy kvůli kratší pauze a našla Sparta v Mandjeckovi poklad?

Čtyři kluby v předkolech Evropské ligy, čtyři vypadnutí. Proč a může za to krátká letní pauza? Nový Fotbal fokus podcast ale řeší i dílčí výkony Plzně, Sparty a Boleslavi, dvě tváře Viktorie, posazení Kangy a nasazení Mandjecka i další trápení Baníku. To vše a mnohé další rozebírají Luděk Mádl, Jan Vacek a Pavel Jahoda. Moderuje Ondřej Nováček.-----I. část – Je krátká letní pauza hlavním důvodem konce českých týmů v předkolech? (00:00)II. část – Jaká je skutečná tvář Plzně? (17:26) III. část – Našla Sparta v Mandjeckovi skrytý poklad? (36:47)IV. část – Měl kouč Weber stáhnout Křapku dříve v utkání Boleslavi? (1:25:50)-----Hudba použita ze skladeb:Bam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

1hr 33mins

19 Aug 2019

Rank #6

Podcast cover

Fotbal fokus podcast: Předvedla Slavia nejlepší český pohárový výkon a proč Komličenko nešel do Ruska?

Nechybělo mnoho a Slavia zahájila Ligu mistrů fantastickou výhrou nad Interem. I remíza je ale pro českého mistra úspěchem. Čím italský tým přehrávali? Měl jejich výkon nějaké mínusy a viděli jsme nejlepší české představení v pohárech? Nový Fotbal fokus podcast rozebíral i domácí formu Mladé Boleslavi, nepřestup Nikolaje Komličenka a další změny Sparty před derby. To a mnohé další řešili David Janeczek, Karel Häring a Pavel Jahoda. Moderuje Ondřej Nováček.--I. část – Ukázala Slavia, že má v LM sílu na postup a předvedla nejlepší český výkon v pohárech? (00:00)II. část – Zaútočí Boleslav na nejlepší trojku a proč Komličenko neodešel? (33:55) III. část – Vyřeší Lischka sparťanské problémy v obraně? (50:38)--Hudba použita ze skladeb:Bam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

1hr 13mins

18 Sep 2019

Rank #7

Podcast cover

Velo fokus podcast: Hory, pot a Elysejská pole. Jaká bude letošní Tour?

Do startu Tour de France zbývají poslední dny, a proto je načase projít si vše podstatné o letošním ročníku Staré dámy. V novém díle Velo fokus podcastu diskutují Matěj Tomíček z iDnes.cz, komentátor ČT sport Tomáš Jílek a Vojtěch Jírovec z webu ctsport.cz. Moderuje Ondřej Nováček.--I. část – Co nového přichystali pořadatelé? (0:00)II. část – Jaká jsou jména favoritů? (13:04)--Hudba použita ze skladeb:Bam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

41mins

1 Jul 2019

Rank #8

Podcast cover

Fotbal fokus podcast: Postoupí Plzeň se Slavií v EL a rozhodne jejich vzájemný duel o titulu?

Vyřazovací část Evropské ligy má za sebou první duely, v nichž se představily také Slavia a Plzeň. Co Viktoria změnila, že dokráčela k obratu? Naznačili Pražané sílu k úspěchu v Belgii a postoupí čeští zástupci? V novém dílu Fotbal fokus podcastu se ale podíváme i na šlágr kola právě mezi Plzní a Slavií, který by mohl hodně napovědět o titulu, či Ligu mistrů. To vše řešili David Kalous, Karel Häring a Pavel Jahoda. Moderuje Ondřej Nováček.-----I. část – Co změnila Plzeň, že otočila duel se Záhřebem? (0:00)II. část – Byla remíza Slavie s Genkem zasloužená? (21:41) III. část – Může rozhodnout duel Plzně se Slavií o titulu? (36:00)IV. část – Čím předčilo PSG v Lize mistrů Manchester? (53:35)-----Hudba použita ze skladeb:Bam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

1hr 11mins

15 Feb 2019

Rank #9

Podcast cover

Fotbal fokus podcast: Připískávají sudí Slavii a dokáže Kanga plnit Ščasného pokyny?

První jarní kolo nejvyšší soutěže poznamenaly emoce kvůli penaltovým zákrokům. Byla to správná rozhodnutí a připískávají sudí někomu? V novém díle Fotbal fokus podcastu jsme se ale podívali i na nevýrazné vystoupení Sparty, remízové výkony Plzně či Baníku nebo boj Slavie s Teplicemi. Neunikla nám ani blížící se Evropská liga a šance Západočechů a sešívaných. To vše řešili Pavel Janega, Karel Häring a Pavel Jahoda. Moderuje Ondřej Nováček.--I. část – Připískávají sudí Slavii a proč byla Plzeň zadrhlá? (0:00)II. část – Proč Sparta nenavázala na přípravu a kde bude hrát Dočkal? (36:54) III. část – V čem jsou silné stránky soupeřů Plzně a Slavie v EL? (1:05:50)--Hudba použita ze skladeb:Bam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

1hr 22mins

12 Feb 2019

Rank #10

Podcast cover

Fotbal fokus podcast: Je Kanga pro Spartu nepostradatelný a měl by Trpišovský využít vábení ciziny?

Guelor Kanga patří ke klíčovým postavám Sparty, ale je dost možné, že gabonský záložník brzy změní prostředí. Má smysl, aby v kádru Pražanů zůstal? Jak působí v kabině a kdo by ho mohl nahradit? Fotbal fokus podcast řeší i nabídky pro kouče Slavie Jindřicha Trpišovského a proč o české trenéry není v zahraničí zájem. To a mnohé další rozebírají Dominik Rodinger, Karel Häring a Pavel Jahoda. Moderuje Hynek Roleček.--I. část – Bylo by pro Spartu lepší, kdyby Kanga odešel? (0:00)II. část – Měl by Jindřich Trpišovský využít nabídky z ciziny a proč nejsou čeští trenéři v kurzu? (59:27) --Hudba použita ze skladeb:Bam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

1hr 33mins

10 Dec 2019

Rank #11

Podcast cover

Hokej fokus podcast: Byla Eratova reakce na trest adekvátní a kdo nejlépe posílil v NHL?

Základní část extraligy vrcholí a před námi jsou poslední čtyři kola dlouhodobé soutěže. Kdo má čtvrtfinále play-off v kapse, kdo si zahraje předkolo a kdo spadne do bitvy o udržení? Kromě nejvyšší domácí soutěže se podíváme také o patro níž do první ligy, která už uzavřela základní část a chystá se na vyřazovací boje. Chybět nebude ani zámořské okénko, tentokrát zhodnotíme uzávěrku přestupů v NHL. Aktuální hokejové dění glosují spolupracovník ČT sport Matěj Hejda a Ota Duben a Tomáš Řanda z webu ctsport.cz. Moderuje Ondřej Nováček.-----I. část: Proč je Liberec tak úspěšný a byla reakce Martina Erata na jeho trest správná? (0:00)II. část: Je Jihlava hlavním favoritem play-off první ligy a jak je na tom českobudějovický Motor pod vedením trenéra Václava Prospala? (32:42)III. část: Kdo se stal vítězem uzávěrky přestupů v NHL a jak to poznamenalo rozložení sil v obou konferencích? (45:45)-----Hudba použita ze skladeb:Bam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

1hr 4mins

27 Feb 2019

Rank #12

Podcast cover

Basketbal fokus podcast: Dozvuky finále a draftu NBA. Čeká nás třaskavé přestupové léto?

Toronto Raptors – mistři NBA pro sezonu 2018/2019. Kanadský tým dokázal využít zdravotních lapálií Golden State Warriors, které sesadil z trůnu. Krátce po finále se dal do pohybu trh s volnými hráči a velkou roli v prognózách na další sezonu sehrál samozřejmě i draft, kde se očekávanou jedničkou stal generační talent Zion Williamson. A českou ženskou reprezentaci čeká po dva roky staré domácí blamáži evropský šampionát. O tématech v dalším Basketbal fokus podcastu diskutují Jakub Eichler z PR oddělení ČBF a Jakub Kanta z Českého rozhlasu – Radiožurnál. Moderuje Jiří Kalemba.-----I. část: Co rozhodlo finále a jaký vliv bude mít na setrvání Leonarda v Torontu faktor triumfu? (0:00)II. část: Jaké zajímavé výměny se udály po finále a co přinesl následný draft? (19:28)III. část: V jakém rozpoložení je česká reprezentace žen a co očekávat od nadcházejícího evropského šampionátu? (38:55)-----Hudba použita ze skladeb:Bam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

46mins

24 Jun 2019

Rank #13

Podcast cover

NFL fokus podcast: Stali se Patriots nejúspěšnější organizací sportovní historie?

53. Super Bowl je minulostí. New England Patriots stvrdili výjimečnost své mistrovské dynastie, když získali pod vedením trenéra Belichicka od roku 2002 šestý titul. U všech byl také quarterback Tom Brady, který se tak definitivně stal nejúspěšnějším hráčem v historii NFL. Patriots porazili LA Rams 13:3 v zápase, který nabídl nejnižší skóre v historii finálových bojů o Lombardiho trofej. Byl letošní Super Bowl opravdu taková nuda, jak se psalo na sociálních sítích, nebo na něm po sportovní stránce lze nalézt zajímavé poznatky? A co tento triumf Patriots znamená pro ligu do dalších sezon? I na to odpovídal Stanislav Jantoš – legenda české ligy a komentátor stanice Sport, Jan Dundáček – čerstvá akvizice znojemských Rytířů a také komentátor stanice Sport a Jan Hlaváč – editor sociálních sítí ČT sport. Moderuje Jiří Kalemba.--Hudba použita ze skladebBam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

44mins

5 Feb 2019

Rank #14

Podcast cover

Fotbal fokus podcast: Lze Šilhavému za výkony reprezentace něco vyčítat a nevyhoří Felipe ve Slavii?

Reprezentace má za sebou další dva zápasy kvalifikace mistrovství Evropy, v nichž si vedla s rozdílnou úspěšností. Co zisk tří bodů znamená? Co dělal národní tým dobře a špatně a udělal Jaroslav Šilhavý nějaké chyby? Nový Fotbal fokus podcast řeší také novou generaci v jednadvacítce či potenciál brazilské nové posily Slavie. To vše a mnohé další probírali Dominik Rodinger, Jonáš Bartoš, Pavel Jahoda a po telefonu Dominik Hejbal. Moderuje Ondřej Nováček.-----I. část – Kde hledat plusy a mínusy výkonu repre a udělal Šilhavý nějaké chyby? (00:00)II. část – Je současná jednadvacítka jednou z nejsilnějších v české historii? (1:01:23) III. část – Udělala Slavia s nákupem Felipeho dobře a je brazilská cesta tou správnou? (1:15:31)-----Hudba použita ze skladeb:Bam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

1hr 55mins

12 Sep 2019

Rank #15

Podcast cover

Fotbal fokus podcast: Může ještě Slavia přijít o titul a je rozhodnutí UEFA o Baku hanebným?

Šlágr ligového kola ovládla Slavia a po porážce Plzně se přiblížila titulu. Co rozhodlo o výhře sešívaných? Dokráčí k titulu už hladce, nebo může Viktoria ještě zlobit? Nový Fotbal fokus podcast probere i semifinále Ligy mistrů, kontroverzní volbu UEFA a vyvrcholení Premier League. O tom všem mluvili Jonáš Bartoš, Karel Häring a Pavel Jahoda. Moderuje Ondřej Nováček.--I. část – V čem Slavia předčila Plzeň a mohou Pražané ještě přijít o titul? (0:00)II. část – Je finále LM Liverpool - Tottenham zasloužené a má výběr Baku smysl? (46:29) III. část – Je Manchester City zaslouženým anglickým mistrem? (1:17:47)--Hudba použita ze skladeb:Bam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

1hr 28mins

14 May 2019

Rank #16

Podcast cover

Fotbal fokus podcast: Proč Sparta na současnou Slavii nemá a je Jílkova pozice pořád stabilní?

Derby pražských "S" skončilo jasnou záležitostí, když Slavia na půdě Sparty dominovala. Proč tomu tak bylo a proč jsou sešívaní tolik odskočení od svého rivala? Nový Fotbal fokus pokus řeší také nejasnou tvář týmu z Letné, pozici kouče Václava Jílka nebo trápení Zlína. To a mnohé další rozebírali Radek Špryňar, Karel Häring a Pavel Jahoda. Moderuje Hynek Roleček.--I. část – Proč skončilo derby pražských "S" jasně a lze Jílkovi něco vyčítat? (00:00)II. část – Je pozice Jílka stále stabilní? (51:24) III. část – Co se zadrhlo ve Zlíně a roste nespokojenost s Csaplárem? (1:11:31)--Hudba použita ze skladeb:Bam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

1hr 26mins

23 Sep 2019

Rank #17

Podcast cover

Fokus podcast: Co přinesl sportovní rok 2019?

Zlatý knírek předznamenal vysněný triumf. Chtěli jsme ukázat světu, že se u nás hraje dobrý basket. Letos to byla druhá nejúspěšnější sezona v kariéře. Anglie narazila až ve finále. Suomi dokonali proti Kanadě slovenské déjà vu… To je jen krátký výčet titulků, které odrážely velké události českého i světového sportu. Co se vryje do paměti z roku 2019? To nejdůležitější připomněli Jiří Kalemba, Pavel Jahoda, Petr Musil, Vojtěch Jírovec a Hynek Roleček z redakce webu ctsport.cz a své postřehy přidali komentátoři Vlastimil Vlášek, Ondřej Zamazal a David Lukšů. Pořadem provedl Ondřej Nováček.--I. část: Jakým úspěchem je šesté místo basketbalistů na MS a co se dělo ve fotbale? (0:00) II. část: Kam pokročil český hokej? (35:14)III. část: Největší české i globální počiny (51:47)IV. část: Kdo se v roce 2019 vyloupl a bude zářit? (1:28:00)--Hudba použita ze skladeb:Bam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

1hr 41mins

20 Dec 2019

Rank #18

Podcast cover

Fotbal fokus podcast: Jak velký podíl má na výhře nad Anglií Slavie a proč nechodí na reprezentaci fanoušci?

Postup na mistrovství Evropy je pro české fotbalisty blízko. Pomohlo k tomu nečekané vítězství nad Anglií. Díky čemu reprezentace uspěla, podcenil duel favorit a opisoval kouč Jaroslav Šilhavý ve Slavii? Nový Fotbal fokus podcast rozebíral i nezájem fanoušků o duel s Anglií, slabou atmosféru, rasismus v Bulharsku či trenérské změny v lize. To a mnohé další řeší Jiří Hošek, David Čermák a Pavel Jahoda. Moderuje Hynek Roleček.--I. část – Nesla výhra Čechů nad Anglií rukopis Slavie a prokoučoval Šilhavý Severní Iry? (00:00)II. část – Proč na reprezentaci nechodí fanoušci a pomůže výhra k většímu zájmu? (41:36) III. část – Co čekat od trenérských změn v lize? (1:05:42)--Hudba použita ze skladeb:Bam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

1hr 18mins

15 Oct 2019

Rank #19

Podcast cover

Fotbal fokus podcast: Bude se Slavia po konci v LM kousat nudou a je Mourinho pro Spurs tím pravým?

Šance fotbalistů Slavie na postup v Lize mistrů po prohře s Interem 1:3 vyhasla. Co to pro sešívané znamená? Bylo nasazení Michala Frydrycha chyba a čím vyzrál Conte na Trpišovského? Nový Fotbal Fokus podcast rozebírá také jmenování José Mourinha trenérem Tottenham. To a mnohé další řeší Jiří Hošek, Karel Häring a Pavel Jahoda. Moderuje Ondřej Nováček.--I. část – Předčil Conte takticky Trpišovského a byla nasazení Frydrycha chyba? (0:00)II. část – Je Mourinho dobrou volbou pro Tottenham? (52:32) --Hudba použita ze skladeb:Bam Bam - Oro FlashBlack Ant - Michael Vendette See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

1hr 25mins

28 Nov 2019

Rank #20