OwlTail

Cover image of Radio Prague International - aktuální vysílání v češtině
(2)
News

Radio Prague International - aktuální vysílání v češtině

Updated 8 days ago

News
Read more

Radio Prague International - aktuální vysílání v češtině

Read more

Radio Prague International - aktuální vysílání v češtině

iTunes Ratings

2 Ratings
Average Ratings
1
1
0
0
0

iTunes Ratings

2 Ratings
Average Ratings
1
1
0
0
0

Best weekly hand curated episodes for learning

Cover image of Radio Prague International - aktuální vysílání v češtině

Radio Prague International - aktuální vysílání v češtině

Latest release on Mar 03, 2020

Best weekly hand curated episodes for learning

The Best Episodes Ranked Using User Listens

Updated by OwlTail 8 days ago

Warning: This podcast data isn't working.

This means that the episode rankings aren't working properly. Please revisit us at a later time to get the best episodes of this podcast!

Rank #1: Magazín pro české školy v zahraničí 09/2020

Podcast cover
Read more
Dnešní Magazín začneme mezi těmi nejmenšími, předškoláky. Povídali jsme si s nimi o měsících v roce, zimě i zimních radovánkách. A protože stále ještě pokračují jarní prázdniny, vyrazili jsme se podívat, jak je tráví děti na Přerovsku. Vezmeme vás také na novou pěveckou soutěž dětí a mladých lidí nazvanou Live Art!, a na závěr se dozvíte, že i slepice může být domácím mazlíčkem.

Feb 28 2020

Play

Rank #2: Magazín pro české školy v zahraničí 08/2020

Podcast cover
Read more
Dnešní Magazín začneme na téma zimní sporty. Zeptali jsme se totiž dětí, jestli v zimě raději sáňkují, bobují, lyžují či bruslí. Podíváme se také do dílny na výrobu loutek a vezmeme vás i na generální zkoušku muzikálu Eulálie, který nastudovali žáci ze základních i středních škol. A na závěr je připravena zajímavá pověst.

Feb 21 2020

Play

Similar Podcasts

Musíme se učit česky!

Rich Imperfections Radio

A Diet of Brussels

Radio Prague International - latest broadcast in English

SBS Czech - SBS česky

Zdeňkův český podcast

Radio Prague International - последний выпуск нашей программы на русском языке

Learn Czech

Czech's podcast

Káva o čtvrté

Radio Prague International - aktuelle Sendung auf Deutsch

Český rozhlas - Umění a kultura

Český rozhlas - Cestování

Český rozhlas - Osobnosti

Learn Czech | CzechClass101.com

Rank #3: Magazín pro české školy v zahraničí 07/2020

Podcast cover
Read more
Dnešní Magazín začneme prázdninově. Někteří školáci v Česku si už totiž ty jarní užívají. Tráví je nejen na horách, ale třeba i na florbalovém turnaji, nebo v příměstském táboře. Za všemi se podíváme. Vydáme se také mezi nejtalentovanější zpěváky a zpěvačky ze základních škol, kteří bojují o postup do celostátní soutěže Karlovarský skřivánek. A na závěr je připravena zajímavá pověst o skřítcích.

Feb 14 2020

Play

Rank #4: Magazín pro české školy v zahraničí 06/2020

Podcast cover
Read more
V dnešním Magazínu se vydáme nejdříve do mateřské školy, kde nám děti předvedou, co se učí o folkloru a lidových tradicích. Vypravíme se také mezi žáky, kteří sami rozhodují, za co jejich škola utratí desítky tisíc korun. Potom si budeme povídat o divokých husách. Na jih Čech se totiž vrátily ze svých zimovišť o měsíc dřív. Ochlazení jim nevadí a potravu dokážou najít i pod sněhem. A na závěr je připravena zajímavá pověst.

Feb 07 2020

Play

Most Popular Podcasts

The Joe Rogan Experience

TED Talks Daily

The Tim Ferriss Show

The Daily

Stuff You Should Know

Oprah's SuperSoul Conversations

Armchair Expert with Dax Shepard

Rank #5: Magazín pro české školy v zahraničí 05/2020

Podcast cover
Read more
Dnešní díl Magazínu začne vesele - písničkou. Svoji oblíbenou zazpívají prvňáčci z jedné základní školy. Potom vás vezmeme za většími školáky. Představí nám novou učebnici, a ne ledajakou. Vytvářejí totiž svou vlastní. Budeme si také povídat o tělocviku. Děti nám prozradí, které cviky mají nejraději. A na závěr vyrazíme na zimní stadion do Kladna. Týden hokeje tam přilákal rekordní počet mladých zájemců a o zábavu se dětem staral na ledě i Jaromír Jágr.

Jan 31 2020

Play

Rank #6: Magazín pro české školy v zahraničí 04/2020

Podcast cover
Read more
Dnešní Magazín nás zavede na Zimní olympiádu dětí a mládeže, která nedávno skončila v Karlovarském kraji. Vezmeme vás i na zajímavou výstavu. Návštěvníkům, zejména dětem, zábavnou formou přibližuje život savců. Na vlastní kůži si mohou vyzkoušet, jak žije třeba krtek nebo opice. A u zvířat zůstaneme i v další reportáži. Navštívíme totiž Ekocentrum, kde si některá zvířata mohou návštěvníci pohladit nebo je nakrmit. Žije tam třeba i medvídek mýval. Na závěr zalistujeme v knížce zajímavých pověstí.

Jan 24 2020

Play

Rank #7: Magazín pro české školy v zahraničí 03/2020

Podcast cover
Read more
V dnešním Magazínu se nejdříve podíváme do přerovského muzea. V archeologické expozici se tam školáci hravou formou mohou seznámit s nejstaršími dějinami svého regionu. Dozvíte se, jak vypadaly sáně, na kterých kdysi poštovský panáček vozil v zimě v Jilemnici nejen dopisy. Vyrazíme na zimní olympijské hry dětí a mládeže, kde si na své přijdou nejen fanoušci zimních sportů, ale také milovníci šachu. A na závěr vás vezmeme na lavinové cvičení horských záchranářů a jejich psů.

Jan 17 2020

Play

Rank #8: Magazín pro české školy v zahraničí 02/2020

Podcast cover
Read more
Dnešní Magazín začneme povídáním o pozdravech. Věděli jste, že český jazyk má několik tisíc slov používaných jako pozdrav? Některé si připomeneme. Potom vyrazíme za koledníky na tradiční Tříkrálovou koledu. Představíme vám zajímavý středověký rytmický lidový hudební nástroj. Je typický pro české země a nese název vozembouch. A na závěr vyrazíme za medvědy do náchodského zámku. Ti by sice měli dávno spát zimním spánkem, ale kvůli vysokým venkovním teplotám jim to moc nejde.

Jan 10 2020

Play

Rank #9: Magazín pro české školy v zahraničí 01/2020

Podcast cover
Read more
Na úvod prvního Magazínu v roce 2020 se na chvíli vrátíme k vánočním svátkům. Vyrazíme totiž za šikovnými malými cukráři, přesněji za dětmi, které si na zájmovém kroužku napekly vánoční cukroví. Potom společně s žáky jedné školy vyrazíme na vánoční cestu kolem světa. A na závěr se dozvíte, co mají ptáci v zimě na krmítkách nejraději.

Jan 03 2020

Play

Rank #10: Říkal si, co lidi na tom vulkánu v Atlantiku vidí? Dneska...

Podcast cover
Read more
Hodně Čechů tráví konec roku v zahraničí a v teple. Tak začal i život mnohých krajanů na Tenerife. Amanda Black je zpěvačkou, Tomáš Večeřa tu hraje golf a Martin Sekel založil potápěčskou školu.

Dec 28 2019

Play