OwlTail

Cover image of Modeschau
Arts
Fashion & Beauty

Modeschau

Updated 25 days ago

Arts
Fashion & Beauty
Read more

Modeschau sleduje současnou českou návrhářskou scénu a módní průmysl. Přináší reportáže z nezávislých i mainstreamových událostí a rozhovory se studujícími i hotovými designéry, teoretiky, historiky i řemeslníky z oboru.

Read more

Modeschau sleduje současnou českou návrhářskou scénu a módní průmysl. Přináší reportáže z nezávislých i mainstreamových událostí a rozhovory se studujícími i hotovými designéry, teoretiky, historiky i řemeslníky z oboru.

Best weekly hand curated episodes for learning

Cover image of Modeschau

Modeschau

Latest release on Mar 06, 2020

Best weekly hand curated episodes for learning

The Best Episodes Ranked Using User Listens

Updated by OwlTail 25 days ago

Warning: This podcast data isn't working.

This means that the episode rankings aren't working properly. Please revisit us at a later time to get the best episodes of this podcast!

Rank #1: Může být bílé tričko eko? Designérka prozkoumala životní cyklus nejběžnějšího kusu oblečení

Podcast cover
Read more
Bílé tričko má ve skříni snad každý. Málokdo ale ví, kolik energie, vody a chemie tenhle kousek oblečení stál. Absolventka ČVUT Anna Vácová se rozhodla prozkoumat celý životní cyklus nejvšednějšího kusu oblečení. Poslechněte si, co nás bílá trika skutečně stojí, jestli má smysl řešit bio materiály a jaké způsoby likvidace triček jsou nejšetrnější k přírodě.

Mar 06 2020

37mins

Play

Rank #2: Brno má víc studentských fashion shows než Praha. K Malé noci módy přibyla Fashion Designer Show

Podcast cover
Read more
O mladé módě z Brna se mluví čím dál tím víc. Pozornost v posledních letech přitáhla nezávislá platforma s názvem Malá noc módy, která pravidelně prezentuje originální studentskou módu na zajímavých lokacích. Od roku 2017 pořádá módní přehlídky také festival Brno Design Days. A před pár dny se premiérově uskutečnila další brněnská novinka, akce s názvem Fashion Designer Show. Poslechněte si, jaká nová jména a značky z brněnských přehlídek stojí za pozornost.

Feb 26 2020

30mins

Play

Similar Podcasts

Šatníky

Svatebky

Rozhovor Veroniky Ruppert a Martina Minhy

Kvér

Liberatura

Fashion Podcast

Přes čáru

Automatky

Deska týdne

Prolomit vlny

Kompot

Hergot!

Bourání

DokuVlna

Radio Ivo na Radiu Wave: Život nedoceníš

Rank #3: Slovenská mafie, kluci, co brečí, a žena jako skála. Jakou módu ukáže soutěž Van Graaf Junior Talent?

Podcast cover
Read more
Kolekce finalistů soutěže Van Graaf Junior Talent odráží aktuální společenská pnutí a mediální kauzy. Mladí návrháři reflektují mafiánské skandály, toxickou maskulinitu a rostoucí sílu žen. Představujeme 4 mladá jména, která se chystají na premiéru před mezinárodním publikem nejprestižnějšího českého týdne módy, Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Feb 19 2020

23mins

Play

Rank #4: Hodné šaty ve zlém světě. O módě a respektu s designérem Mikulášem Bruknerem

Podcast cover
Read more
„Hodné šaty nejsou zbytečně načančané, nikomu neškodí a jsou udělané poctivě. Mají být pohodlné a krásné a dlouho vydržet,“ říká student UMPRUM Mikuláš Brukner. S konceptem, ke kterému ho inspirovala česká módní teoretička Helena Jarošová, se dostal do nominací na prestižní cenu Czech Grand Design. Poslechněte si, jak se šijí hodné šaty a proč je podle Mikuláše nejsilnějším trendem v módě respekt.

Feb 06 2020

27mins

Play

Most Popular Podcasts

The Joe Rogan Experience

TED Talks Daily

The Tim Ferriss Show

The Daily

Stuff You Should Know

Oprah's SuperSoul Conversations

Armchair Expert with Dax Shepard

Rank #5: Móda pro české hasiče a návrat na Fashion Week. Liberečtí designéři se hlásí o slovo

Podcast cover
Read more
České hasiče čeká takzvané přešacení. Nové reprezentativní uniformy pro ně navrhli designéři a pedagogové z Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci. Poslechněte si, jak nové stejnokroje vznikaly a jaké hodnoty mají ztělesňovat. S designérkou a pedagožkou z TUL Zuzanou Veselou vás pozveme na výstavu studentských prací a na přehlídku libereckých studentů během jarního týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Jan 29 2020

25mins

Play

Rank #6: Smrt ledvinek, návrat saka a krize dotýkání. Co se bude dít v módě v roce 2020?

Podcast cover
Read more
Jaký je módní odkaz končící dekády a co se bude nosit v roce 2020? Od profesionálů z oblastí módního designu, stylingu, obchodu i nových materiálů jsme se dozvěděli, že nás čeká smrt ledvinek, úpadek street wearu a růst bio hackingu. Vrátit se má elegantní móda, saka a krejčovina. Takzvaná „krize doteku“ má vedle strojů na objímání přinést hapticky zajímavější oblečení a produkty.

Jan 08 2020

49mins

Play

Rank #7: Výstava končí, kabelka začíná. Jak se šije ze starých reklam a z krejčovské pozůstalosti?

Podcast cover
Read more
Ze starého a nechtěného vytvořit nový, stylový a praktický design. To je trend, který se z končící dekády určitě přenese i do 20. let. V Modeschau představujeme dvě upcyklované novinky od českých designérek: tašky a kabelky LT Rudolf z poutačů na výstavy Galerie Rudolfinum a kolekci módy a doplňků RE-VELVET z pozůstalosti prvorepublikové krejčové.

Dec 12 2019

30mins

Play

Rank #8: Chceme udržitelnost? Pak musíme změnit kapitalismus, říká odborník na vojenskou módu Hans-Christian Dany

Podcast cover
Read more
„Současný systém nám tvrdí, že móda je hlavně o nakupování. Právě tenhle přístup způsobil a udržuje současnou neudržitelnou situaci,“ říká německý kurátor a publicista Hans-Christian Dany. Proč ovládá současnou módu uniformita, jak ji mění sociální média a proč má snad každá značka v kolekci vojenskou bundu bomber? Poslechněte si v rozhovoru Modeschau.

Dec 04 2019

16mins

Play

Rank #9: Prsten jako architektura, znamení a zbraň. Příběhy ukryté za šperky BOLD Studia

Podcast cover
Read more
Její nejnovější prsteny ovíjí ruce, prsty i nehty jako divoký plevel z kovu a drahých kamenů. Když se směje, na zubu se jí třpytí zlatá ozdoba. Markéta Kratochvílová vytváří šperky, které jsou jiné, výrazné a předbíhají trendy. Poznejte autorku kovové architektury pro tělo, která tvoří pod značkou BOLD Studio.

Nov 29 2019

34mins

Play

Rank #10: Když ledvinka potká kabelku a místo do devadesátek jdou na party 2020

Podcast cover
Read more
Na skejtu, v klubu, na kole i v kanceláři. Potkáte je všude a nosí je holky i kluci. Malé tašky, u kterých váháte, jestli je to ledvinka nebo kabelka. Vejde se do nich jen telefon, klíče, karty a kapesníky. Do Modeschau jsme pozvali tři mladé designérky, které navrhují ty nejpopulárnější v Česku a na Slovensku.

Nov 13 2019

42mins

Play