OwlTail

Cover image of DEMARKETING: nejlepší čeští marketéři prozrazují své postupy a byznysmodely

DEMARKETING: nejlepší čeští marketéři prozrazují své postupy a byznysmodely

Nejposlouchanější český marketingový podcast a jediný český podcast doporučovaný časopisem FORBES servíruje rozhovory s hosty, kteří vás mají co naučit.Kritérium číslo 1: Něco velkého v českém marketingu dokázali. Kritérium číslo 2: Jsou ochotní a schopní rozberat své postupy na součástky. Konkrétně, prakticky, bez marketingového bullshitu.Autor podcastu Pavel Šíma, sám oceňovaný marketér a vystudovaný žurnalista, jde do hloubky. Trvá na odhalení byznysmodelu hostů. Nepustí je od mikrofonu, dokud jejich úspěch nerozloží na drobné a nesloží zpět do použitelného schématu, které můžete okamžitě začít replikovat.Pokud vás už nebaví hledat jehlu v kupce sena – něco inspirativního a použitelného v záplavě milionů irelevantních blogpostů, how-to článků, tweetů a FB postů – je na čase subscribnout si DEMARKETING a pustit si do uší pečlivě vybrané klenoty českého marketingu.

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Podcast cover

4 – Petr Ludwig – autor bestselleru Konec prokrastinace o tom, jak se vyplací jít ALL-IN

Jednomu z největších českých bestsellerů mimo kuchařky a Viewegha zasvětil pět let života. Rok knihu psal, půl roku korekturoval a teď už tři roky jí dělá marketing. Osobně. Tisíce hodin těžké práce se ale vyplatily. S více než 15 dotisky a 80 000 prodanými kusy v České republice a překlady do již pěti jazyků, dostal Konec prokrastinace – mimochodem prvotina – Petra Ludwiga do stovky českých médií, přinesla mu byznys za desítky milionů a nyní jeho konzultační firmě pomalu otevírá dveře na zahraniční trhy a do firem jako jsou Twitter nebo SpaceX. Co stále za jejím fenomenálním úspěchem a může ho někdo jiný než Láďa Hruška zopakovat? Jako vždy se snažíme rozklíčovat všechny klíčové složky úspěchu a v podcastu se detailně bavíme marketingu a každém použitém nástroji a kanálu. Takže se dozvíte, proč je pro masový úspěch knížky absolutně nutné, aby byla v lajně s vašimi byznysovými (či kariérními) cíly? Jak je možné objezdit 120 přednášek za rok a přednášet 15 000 lidem? Že knížka se prodávala třetí Vánoce od vydání dokonce lépe než druhé. Které marketingové kanály byly podle Petra nejdůležitější pro prodejní úspěch? Proč je lepší, aby marketing knížce dělal sám autor namísto profesionálního markeťáka? Jak se Petr dostal do Událostí komentářů týden od vydání knížky? A jak to spustilo lavinu zájmů dalších médií. Jak si zařídit pro svou knížku pyramidy ve všech velkých knihkupectvích? Jak získat reklamu ve Forbesu skoro zadarmo? Pro toho, kdo by někdy chtěl napsat vlastní nebeletristický bestseller, není lepšího poslouchání. Krom toho, že je Petr známý autor a podnikatel, je taky systematický pankáč, a to doslova, protože v mládí hrál na kytaru v punkové kapele. Tím pádem uslyšíte také: Proč je dobré vést konzultantskou firmu jako nevěstinec? Proč je název Petrovy firmy složen ze slov BlowJob a GrowShop? A co je zajímavého na doméně huřba.cz? Jestli by přednášky GrowJobu mohl dělat i mentálně retardovaný konzultant? Proč je dobré omítat stejnou přednášku 300x? A jak je možné postavit konzultační firmu o 25 lidech na základě know-how, které se dá nacpat do deseti hodin. Petr je nejen pankáč, ale taky muž svého učení, který skutečně praktikuje, co lidem radí. V aktovce neustále nosí svůj buzerlístek, (jedna z metod doporučovaných v knížce) a na sáhodlouhý e-mail s pozvánkou do podcastu a všemi podrobonstmi, odvětil stroze dvěma větami: „Mám šanci číst maily co mají tak max 3 řádky, omlouvám se, ale tohle nedávám. Můžeš to prosím zkrátit?“ Odkaz na sdílitelnou stránku na webu: www.pavelsima.cz/ludwig.

2hr 7mins

29 May 2016

Rank #1

Podcast cover

3 – Petra Jankovičová, ředitelka agentury Triad o prudce rostoucí reklamce s rodinnou atmosférou

Adidas, Pilsner Urquell, 02, Kozel, AXA, Kingswood, Granko, Pepsi, Kofola, Jihlavanka, Frisco, Nutrilon. To jsou značky české digitální, kreativní a reklamní agentury Triad. Agentury, kterou Petra Jankovičová zakládala sama v Praze před pouhými čtyřmi lety. Za své kampaně získal Triad ocenění třeba z PIAF nebo Zlatého Klínce. Hodně z nich přitom vznikalo na gauči. A to doslova, protože noví mladí kreativci neměli kvůli raketovému růstu v kancelářích ani vlastní stůl. Agentura se třikrát přestěhovala, přerostla svou matku v Bratislavě a dnes má 55 zaměstnanců a tři separátní jednotky. Zatímco v běžných agenturách sedí accounti v jedné místnosti, IŤáci v druhé a kreativci ve třetí, Triad uplatňuje týmový organizační model. V každém týmu jsou obsazeny všechny esenciální pozice malé agentury: od accounta, přes programátora, copywritera až po designéra. Týmy sedí kolem jednoho stolu a mají své vlastní klienty, které nesdílí s jinými týmy. Díky tomuto uspořádání jsou nejen všichni perfektně informovaní o každém projektu a lehko přeskakují jiskry přes stůl a vznikají nápady, ale pracovníci mají navíc i ve středně velké firmě pocit rodinnosti a blízkosti, která se často z rostoucích agentur vytrácí. S Petrou probíráme všechny tři klíčové složky úspěchu prudce rostoucí agentury: 1) HR - tj. jak nabírat, udržovat si a motivovat skvělé lidi. 2) Marketing a obchod - jak Triad získává své klienty, 3) jak tvořit super kampaně. Petra je opravdu otevřená, takže mimo jiné uslyšíte: jaký je věkový průměr agentury; jaká je hodinovka pro klienty, jaký má přesně program každotýdenní porada celé agentury, jak vypadal nejdrsnější šestikolový tendr od IKEI, jaký kdy Petra zažila. Do jakých tendrů Triad nechodí a kde berou většinu byznysu. Do čeho dává Petra nejvíce času? Je to HR, prodej nebo marketing? Jak Petra udržuje atmosféru rodinného týmu v 55 lidech? Jak zajišťuje, že i copík nebo UXák ví o klientovi vše? A kdo a proč říká Petře, že se chová jako kráva? Pokud byste se v Triadu chtěli ucházet o job, máme pro vás i tajemství, jak správně odpovídat na otázky, které Triad klade v úvodním testu. Odkaz na sdílitelnou stránku na webu: www.pavelsima.cz/jankovicova.

1hr 35mins

27 Mar 2016

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

5 – Lukáš Uhl, ex-CEO Dáme Jídlo o tom, jak zečtyřnásobil startup a jak se stát se jedničkou na trhu

Přišel, ztrojapůlnásobil, opanoval trh, přivedl k prodeji za několik set milionů a odešel do globálu. Tak by se dala stručně popsat dvouleté vedední českého start-upu Dáme jídlo Lukášem Uhlem. Nejdřív dostal na starosti logistiku. Z party nerudných kurýrů v rezavých feliciích, kvůli kterým musel chodit do práce ozbrojený, udělal flotilu 200 příjemných a spolehlivých doručovatelů. Logistická část firmy se stala interně profitabilní a byla natolik jedinečná, že ji později chtěli zavádět do food-delivery startupů v celé Evropě. Po tomto prvním úspěchu mu svěřili celou firmu. A Lukáš investory nezklamal. Za dva roky udělal ze 70 000 objednávek měsíčně 240 000. Zničil jedinou vážnou konkurenci Jídlo teď a zároveň firmu připravil na prodej globálnímu hráči Delivery hero, kam posléze odešel dělat ředitele celosvětové logistiky. Jak tohle všechno zvládl za tři roky? Podle svých slov hlavně díky tvrdému řízení firmy skrze KPIčka a analytickým pohledem na byznys prostřednictvím analýzy kohort. A taky některými japonskými manažerskými praktikami, o které se s posluchači rád podělí. Lukáš otevřeně vypráví o tom jak vyřešil zdánlivě neřešitelné a nekonečně se vlekoucí problémy jednoduchým zavedením KPIček. Nasadil je na všech úrovních od pracovníků v depu po marketingového ředitele. A jaká KPIčka dostal on sám od investorů? Jak dostal na nohy logistiku Dáme Jídlo a v čem je natolik unikátní? Jak řídit investice v řádech milionů EURo s naprostým klidem a jistotou díky kohortní analýze zákazníků? A jaké nástroje na to používat? O čem si píšou hladoví zákazníci na chatu se slečnami na zákaznické podpoře? Proč je důležité mít diverzitu mezi restauracemi a hlavně neopomenout řízky? Jak posuzovat úspěch marketingu? A které marketingové kanály a kampaně byly nejúspěšnější? A proč by měl i CEO občas sednout na skútr a rozvážet polívky? Protože je Lukáš i bývalý konzultant z McKinsey, dozvíte se jako bonus jak přijít na skutečný kořen každého firemního a byznysového problému pomocí metody 5 whys. Nechybí ani rady pro začínající start-upisty a jedna must-read knížka. Odkaz na sdílitelnou stránku na webu: www.pavelsima.cz/uhl.

2hr 50mins

6 Sep 2016

Rank #3

Podcast cover

6 – Pavel Šíma, autor DEMARKETINGu o novém bestselleru Na plné koule

První speciální epizoda DEMARKETINGu. Tentokrát rozhovor s autorem DEMARKETINGu o nové knize Na plné koule, která se do týdne od spuštění stala bestsellerem, a spoustě dalších marketingových témat a fint: Jak se dostat do televize? Tj. jak si získat a hlavně udržet zájem médií? Jak se připravit na své první vystoupení v televizi, aby si vás každý zapamatoval a aby vás tam zvali znovu a znovu. Jak si z nuly vybudovat kredibilitu, autoritu potažmo značku, aby vás potenciální klienti začali brát vážně. A jakou uplatnit zkratku, aby vám cesta do médií nemusela trvat dva roky. Jak moc se vám vyplatí budovat si osobní značku, topit stovky hodin v publikační činnosti, která negeneruje bezprostřední cash? A kolik stovek milionů v hodnotě vám to může za několik let přinést? Dá se na napsání knihy vydělat? A pokud ne, k čemu vám to teda je? Co třeba udělat si z knihy lead generator pro další aktivity? A vyplatí se vám v knížce utopit půl milionu v obětovaných příležitostech? Jak dostat knihu do distribuce? Jak ulovit nakladatele, který bude pracovat pro vás? A jak ho přimět si přečíst sedmistránkový e-mail. Jak si vždy a v jakékoliv oblasti bezpečně najít místo na trhu tím, že budete úplně odlišní než veškerá konkurence? Jak se v pozadí připravuje podcast DEMARKETING?  --  Tutu epizodu vám přináší Smartlook. Před třemi lety jsem byl na prezentaci futuristického analytického nástroje od IBM, který umožňoval v reálném čase nahrávat návštěvníky webu a pak se jako v kině dívat, na co klikají, jak vyplňují formuláře, u kterého kroku se zasekávají a podobně. Tehdy to mělo auru zázračného toolu, za který se ale platily nekřesťanské prachy (konkrétně stovky tisíc či až přes milion korun). Navíc jste museli počkat, až vám ji přiletí prodat salesák v kravatě z Paříže. Dneska můžete mít tu stejnou funkcionalitu za pár stovek korun měsíčně – nebo dokonce úplně zadarmo, k čemuž se dostaneme za chvilku – a pokud teď sednete k počítači, může vám nahrávání běžet do dvou minut na vašem webu. Nekecám! Tahle zázračná technologie od českého startu-up Smartlook, ve kterém mimo jiné zainvestoval majitel celosvětově úspěšné firmy WebNode, nabrala do několika málo měsíců po spuštění 120 000 uživatelů po celém světě. To je 150 000 marketérů, kteří používají Smartlook k analýze miliard webových návštěv a k vymačkávání vyšších konverzních poměrů z webů. Největší síla nástroje, jako je Smartlook, je samozřejmě na B2C webech s velkým trafficem, kde i malé zlepšení konverzního poměru může vydělat miliony. Napadl mě ale i cool usecase pro B2B. Takže pozor: Kdykoliv nám přijde z webu poptávka, vyfiltruju si ve Smartlooku podle času odeslání a url s děkovací stránkou nahrávku konkrétní session, která vedla k poptávce. Vím tak do puntíku přesně, na jakou stránku a z jakého zdroje poptávající na web přišel, co si na něm četl a dokonce i to, co napsal do formuláře jako první, než to smazal a přepsal tím, co mi pak odeslal. K čemu je to dobré? Když vím, že si potenciální zákazník například četl před vyplněním formuláře blogpost o atribuci, vím přesně odkud vítr vane a kam směřovat otázky na prvním sales callu. Smartlook mi tím pádem zvyšuje šanci closnout deal. A jestli vám to všechno ještě nezní dostatečně cool, tak tady je poslední věc. Ať už jste B2C nebo B2B, jako posluchači DEMARKETINGu můžete mít Smartlook na 30 dní úplně zdarma, když využijete url smartlook.com/demarketing. Stačí zadat e-mail, zkopírovat kousek kodu do webu, strčit popcorn do mikrovlnky a do dvou minut můžete sledovat první nahrávky. Ještě jednou: tuto jedinečnou akci pro prvních sto registrovaných využijete na smartlook.com/demarketing. Odkaz na sdílitelnou stránku na webu: www.naplnekoule.cz/kniha.

1hr 24mins

3 May 2017

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

7 – Duel Lohniský VS. Gálik: Souboj zakladatelů luxusních pánských krejčovství Le Premier a Galard

Jak to roztočili Galard (do dvou let vyexitováno investiční skupině) a Le Premier (míří k obratu 100 milionů) a proč se jejich cesty ze stejných výchozích pozic vyvinuly zcela odlišně? Dvourozhovor s foundry dvou pánských krejčovství, jejichž založení dělilo jen pár měsíců, dává nahlédnout do celé košilovo-oblekové branže a nabízí unikátní komparativní pohled na to, jak faktor různých osobnostních rysů zakladatelů může vyústit v úplně jiné firmy s úplně jinou cílovkou a přístupem k zákazníkům. Dvourozhovor = dvounásobná nálož marketingových insightů. Standa Gálik (zakladatel Galardu) prozradí: Jak to rozjel s počátečním kapitálem 20 000 Kč; jak zpočátku provozoval obchod bez toho, aniž by reálně měl nějaké obchodní prostory; jak vybartroval úplně vše, co k podnikání potřeboval; a jak pověsil své vlastní obleky na výstavní figuríny – a.k.a. Jak udělat luxusně vypadající prodejnu s téměř nulovým budgetem? Jak akvíroval své první zákazníky (hardsellem)? Jak uplatnil spousty B2B postupů v B2C branži? Jak vybartroval billboard na celý rok – a co všechno proboha ještě vybartroval. :) Jako nemarketingový bonus si povíme jak vypadat jako úspěšný „zalovený“ chlap s pouhými pár kousky oblečení v šatníku a jako bonus číslo dva se dozvíte jak si stopnout letadlo. Jakub Lohniský (zakladatel a CEO Le Premier) potom poví: Jak doputoval od jednoho pražského krámku k otevírání poboček v polských obdhoďácích? Jak je možné, že se hokejista, co není gay, vrhne úspěšně na svět módy a má apetit a náběh na dotažení samotného velkého pana Blažka? (Jakub už se dopracoval k celkovému počtu 20 000 zákazníků a ročně udělá 3 000 obleků a 10 000 košil na míru.) Jak se dostal neznámý blogísek Muži v Česku na čtenost až 140 000 unikátů měsíčně? Proč se Jakub rozhodl nevěnovat segmentu luxusní krejčoviny, ale raději zacílil na tu prémiovou (nápověda: mohou za to marže a objem)? Jak si Le Premier v počátcích našel díru na trhu a odlišil se proti zavedné konkurenci pouze tím, že udělal preciznější výrobu a zrychlil dodávku obleků k zákazníkovi o několik týdnů? Jak je to v začátcích fakt těžké. Jak musel Jakub prodat své těžce vydřené bávo, jak málem zkrachovali a byli v prvním roce zachráněn až vánočními poukazy. Jak si Jakub zažil dva zásadní okamžiky zvratu v byznysu: první když mu konkurent řekl, že „Marketing ještě nikdy nikomu nic neprodal“, a druhý, když navštívil o několik řádů větší retailovou firmu v Dubaji. Jaké všechny faily a slepé cestičky si vyšlapal: od multilevel marektingu po nafocení fotek s drahým modelem, které pak neměl kam umístit, když mu nezůstaly peníze na nákup médií. Proč v zimě nenakupovat billboardy? Jak se stalo, že má na více než tři čtvrtiny zákazníků e-mail i telefon (v pravdě nevídané číslo)? Proč extrémně záleží na tom, jestli dáte zákazníkovi pětikorunu na záchod nebo mu pošlete šišku salámu? A jakých pět marketingových P (pozor, opravdu říkám pět, ne tradiční čtyři) přivedlo Le Premier z nuly ke stomilionovému obratu? Jako bonus si můžete stáhnout jedno číslo časopisu Muži v Česku (ukázka content marketingu Le Premier) zdarma. Odkaz na sdílitelnou stránku na webu: www.pavelsima.cz/duel

4hr 17mins

28 Sep 2017

Rank #5