OwlTail

Cover image of Dvacet minut Radiožurnálu

Dvacet minut Radiožurnálu

Autorský rozhovor jeden na jednoho s aktéry klíčových událostí veřejného dění.

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

Read more

Autorský rozhovor jeden na jednoho s aktéry klíčových událostí veřejného dění.

Covidové kompenzace i pro kasina? Nemohli jsme dávat jen někomu, museli jsme plošně, říká Havlíček

Podcast cover
Read more
Proč minulá vláda rozdávala podporu za ztráty v době covidu také velkým firmám podnikajícím v hazardu? Mají být i nadále kompenzace pro podnikatele kvůli proticovidovým opatřením vypláceny plošně? Potřebuje Poslanecká sněmovna mít i šestého místopředsedu a kdo se jim případně stane? Vladimír Kroc se ptal poslance hnutí ANO, bývalého ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka.

Jan 17 2022

23mins

Play

Restauratér Kastner: Třetina podniků je v kritické situaci a zvažuje, jestli opustí gastronomii

Podcast cover
Read more
Pomáhá stát menším podnikatelům ve veřejném stravování, kteří mají kvůli pandemii koronaviru výpadky v příjmech? Byly prostředky na programy jako COVID Nepokryté náklady vynaloženy spravedlivě? A chystají zástupci malých a středních podniků a živnostníků v této souvislosti žaloby na stát? Hostem Vladimíra Kroce ve Dvaceti minutách Radiožurnálu je restauratér a garant projektu Moje restaurace z Asociace malých a středních podniků a živnostníků Luboš Kastner.

Jan 14 2022

12mins

Play

Šebek: Vyplácet desítky milionů korun oligarchům není účel společné zemědělské politiky

Podcast cover
Read more
Nová vláda mění vyplácení dotací pro zemědělce po roce 2023 a zemědělskou politiku na dalších pět let. Jsou tyto změny výsměchem všem zemědělcům, jak tvrdí Agrární komora a Zemědělský svaz? Nebo jde jen o úpravu politiky, která dlouhodobě zvýhodňovala velké agropodniky na úkor menších farmářů? Hostem Tomáše Pancíře je Jaroslav Šebek z Asociace soukromých zemědělců.

Jan 13 2022

23mins

Play

Hokejový šéf Král: Pešán má nůž na krku

Podcast cover
Read more
Jaké šance má česká hokejová reprezentace na blížící se olympiádě? Proč chce prezident Českého hokeje v červnu odstoupit ze své funkce? A proč národní tým čeká už skoro 10 let na medaili ze světového šampionátu? Tomáš Pancíř se ptal Tomáše Krále, prezidenta Českého hokeje.

Jan 12 2022

24mins

Play

Drábová: Jaderné úložiště může stát prosadit jako veřejný zájem

Podcast cover
Read more
Generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš chce urychlit výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech, ale také dalších bloků v Temelíně. Je zvýšené tempo jaderné výstavby organizačně zvládnutelné? Dokázali bychom zároveň vyhovět požadavkům, které Evropská komise pro jadernou energetiku vyžaduje? Tomáš Pancíř se ptal Dany Drábové, předsedkyně Úřadu pro jadernou bezpečnost.

Jan 11 2022

24mins

Play

Richterová: Výrok Jany Michailidu o komunismu byl nešťastný. Hlasy dostala, protože je aktivní

Podcast cover
Read more
Stejný předseda, ale kompletně noví místopředsedové. To je výsledek voleb vedení Pirátů na sobotním jednání celostátního fóra. Změní se s novými tvářemi směřování Pirátské strany? Potřebují Piráti politicky dospět? A jak zatím funguje spolupráce s dalšími čtyřmi subjekty vládní koalice? Hostem Tomáše Pancíře ve Dvaceti minutách Radiožurnálu je místopředsedkyně Poslanecké sněmovny za Piráty Olga Richterová.

Jan 10 2022

24mins

Play

Plošné testování nepomůže, vláda by se měla zaměřit na rizikové osoby, říká viroložka Zelená

Podcast cover
Read more
Pro lepší zvládání boje s koronavirem ustavil ministr zdravotnictví zvláštní institut, který by měl fungovat po vzoru německého Kochova institutu. Jak tento poradní sbor pracuje? Schvaluje veškerá ministerská rozhodnutí týkající se boje s pandemií? Hostem je mikrobioložka a viroložka Hana Zelená.

Jan 07 2022

24mins

Play

Šéf ČEZ Beneš: Urychlíme všechno, co půjde. V Dukovanech může být šest bloků, v Temelíně až čtyři

Podcast cover
Read more
Budeme schopni splnit požadavky, kterými Evropská komise doprovází zařazení jádra a plynu mezi zdroje, které neškodí životnímu prostředí? Proč je pro nové české teplárny nemožné od roku 2026 přimíchávat do spalované směsi třicet procent vodíku? Má Česká republika naději na úpravu požadavků alespoň pro plynárenství? Hostem Tomáše Pancíře je Daniel Beneš, generální ředitel společnosti ČEZ.

Jan 06 2022

23mins

Play

Dočasně zelené jádro? „Návrh nevyhovuje nikomu. Šance na úpravu termínů je nulová,“ tvrdí expert

Podcast cover
Read more
Optimismus, který v Česku vzbudila Evropská komise zařazením jaderné a plynové energetiky mezi takzvané zelené zdroje, byl možná předčasný. Dokážeme se vyrovnat s podmínkami, které komise na využití jádra a plynu klade? A co bychom pro to měli udělat? Hostem Vladimíra Kroce je Jiří Gavor z Asociace nezávislých dodavatelů energií.

Jan 05 2022

24mins

Play

Primátor Hřib: O dopravě v Praze bych se rád bavil bez populistických výkřiků

Podcast cover
Read more
Je vedení hlavního města v kontaktu s obyvateli a rozumí jejich potřebám? Jak se Praha chystá na příchod nové silně nakažlivé varianty koronaviru? Promění letošní volby sestavu koalice, která v posledním období vede hlavní město? Hostem Vladimíra Kroce je primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

Jan 04 2022

25mins

Play

Středula: Vláda by měla rozhodně otevřít diskusi na téma daně. Jejich zvýšení je nevyhnutelné

Podcast cover
Read more
Umožňuje stav státního rozpočtu zvyšování výplat ve veřejné sféře? Nejsou mzdy státních zaměstnanců obecně oproti platům v soukromé sféře příliš vysoké? A měli by mít státní úředníci zmrazené platy stejně jako ústavní činitelé? Hostem Vladimíra Kroce ve Dvaceti minutách Radiožurnálu je předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.

Jan 03 2022

24mins

Play

Šídlo: Odjezd ruských diplomatů z Prahy byl jeden z nejdůležitějších momentů roku 2021

Podcast cover
Read more
Když se z politiky stane nudná záležitost, je na tom něco špatného? Měli bychom si nudnou politiku přát? Jak změnil rok 2021 Česko? A co přinese na zdejší politické scéně ten příští rok? Hostem silvestrovského vydání Dvaceti minut Radiožurnálu je Jindřich Šídlo, komentátor serveru Seznam Zprávy a autor satirického pořadu Šťastné pondělí.

Dec 31 2021

23mins

Play

Chybí turisté a lidé se bojí potkávat. Škoda, že jsme upustili od testování, říká zástupce hotelů

Podcast cover
Read more
Pro letošní silvestrovské oslavy a večírky platí limit 50 osob a restaurace nesmějí vpustit více hostů, než mají míst k sezení. Poradí si s přísnými restriktivními opatřeními kvůli covidu-19 podnikatelé v gastronomii? Nezůstane řada podniků poslední noc v roce zavřená? Vladimír Kroc se ptal Václava Stárka, prezidenta Asociace hotelů a restaurací ČR.

Dec 30 2021

24mins

Play

Prouza: Tendr na Temelín zastavil Babiš. Na jednáních vykřikoval, že je to tunel a že to nedovolí

Podcast cover
Read more
Kdo hrál před sedmi lety rozhodující roli při zastavení tendru na rozšíření Jaderné elektrárny Temelín? Co bude pro podnikatele v oblasti obchodu a cestovního ruchu znamenat pozastavení programu Antivirus B? A jak velkým problémem může být pro české předsednictví Evropské unii to, že se někteří ministři nedomluví anglicky? Hostem Tomáše Pancíře ve Dvaceti minutách Radiožurnálu je prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu a viceprezident Hospodářské komory Tomáš Prouza.

Dec 29 2021

23mins

Play

Zkraje roku urgujte exekutora, aby pro Milostivé léto stihl vyčíslit jistinu, vyzývá šéf exekutorů

Podcast cover
Read more
Přesně za měsíc končí takzvané Milostivé léto. V rámci této ojedinělé akce mohou lidé splatit dluhy veřejným institucím a zbavit se při tom úroků z prodlení, penále i velké části odměn exekutorům. Jaký je o Milostivé léto zájem? Co mají dělat lidé, pokud je jejich exekutor liknavý? A jaké změny pravidel pro svou práci by chtěli sami exekutoři od nové vlády? Tomáš Pancíř se ptal prezidenta exekutorské komory Jana Mlynarčíka.

Dec 28 2021

24mins

Play

Rusnok o zvyšování úrokových sazeb: „Neočekávám, že bychom šli nad pět procent“

Podcast cover
Read more
Česká národní banka před Vánoci zvýšila základní úrokovou sazbu na nejvyšší úroveň za posledních 13 let a naznačila, že růst bude zřejmě pokračovat i v novém roce. Kam až je bankovní rada ochotna úrokové sazby zvednout? Kdy čeká, že se zvýšení projeví ve výraznějším snížení inflace? A nezapomíná při svém rozhodování na zájmy podniků a lidí? Hostem Tomáše Pancíře ve Dvaceti minutách Radiožurnálu je guvernér České národní banky Jiří Rusnok.

Dec 27 2021

24mins

Play

Bartošek: Bylo by dobré, kdybychom si mohli sami určovat, co chceme na Vánoce konzumovat

Podcast cover
Read more
Bouřlivé reakce vyvolalo video, které na sociálních sítích zveřejnila Komerční banka. Příspěvek vyzývá Čechy, aby zkusili omezit spotřebu kaprů během vánočních svátků. Ostře na něj reagovali i někteří politici. Co je k tomu vedlo? A nejsou slova o zahraničním kapitálu, který chce vzít práci českým rybářům, přehnaná? Hostem Tomáše Pancíře ve Dvaceti minutách Radiožurnálu je místopředseda Poslanecké sněmovny a KDU-ČSL Jan Bartošek.

Dec 23 2021

25mins

Play

Lex TVN? Kaczyński se snaží dostat pod kontrolu všechna polská média, přibližuje publicista Janyška

Podcast cover
Read more
V desítkách polských měst o víkendu lidé demonstrovali za nezávislost médií. Proti komu je namířena novela zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, kterou těsně prosadila vládní koalice? A co všechno vláda vedená stranou Právo a spravedlnost riskuje? Hostem Vladimíra Kroce je bývalý diplomat, nyní komentátor a publicista Petr Janyška.

Dec 22 2021

23mins

Play

Bývalý diplomat: Putin sám neví, co bude dál dělat. Nemyslím si, že bychom měli mít velké obavy

Podcast cover
Read more
Připravují se Rusko, Ukrajina a Bělorusko na válku? Jaká by byla v případě ruské agrese vůči Ukrajin„ě odpověď Severoatlantické aliance, potažmo Evropské unie? A co sleduje Rusko svými ultimativními požadavky vůči západu? Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu je bývalý diplomat se zkušenostmi z českého předsednictví Evropské unii v roce 2009 David Stulík.

Dec 21 2021

23mins

Play

Volba priorit předsednictví je omezená. Půjde o covid, klima a bezpečnost, avizuje ministr Bek

Podcast cover
Read more
Podruhé v historii se Česko postaví jako předsednická země do čela Evropské unie. Jaká témata bude Česko během předsednictví prosazovat? Bude podporovat zelenou politiku zaměřenou na boj s klimatickou změnou, nebo ji s ohledem na kritické postoje části ODS raději nechá stranou? Ministra pro evropské záležitosti, Mikuláše Beka (STAN), se ptala Zdeňka Trachtová.

Dec 20 2021

24mins

Play

iTunes Ratings

3 Ratings
Average Ratings
2
0
1
0
0

Piste jmena hostu do nazvu podcastu

By RomanMel - Jun 27 2013
Read more
Ufff, mili rozhlasaci, jak mame najit dil s konkretnim hostem, kdyz se dily jmenuji tupe jen dle datumu? podivejte se na kterykoliv uspesne podcast poradu zalozeneho na rozhovoru s konkretnim clovekem (napr Ted Talks) - a zacnete jejich jmena, prip i okruh temat, psat rovnou do nazvu. Tri hvezdy vam davam jen diky tomu, ze samotny obsah podcastu zachranuje vyborny moderator.