OwlTail

Cover image of Názory a argumenty

Názory a argumenty

Každý den pohled pod povrch událostí doma i ve světě. Komentáře, analýzy. Informace, rozhovory a debaty. Každou neděli diskuse u kulatého stolu na aktuální témata a výběr nejlepších komentářů týdne.

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

The best episodes ranked using user listens.

Warning: This podcast data isn't working.

This means that the episode rankings aren't working properly. Please revisit us at a later time to get the best episodes of this podcast!

Podcast cover

Týden očima Petra Schwarze: Přehlídka pštrosů aneb Jak se z toho dostat, to je ta otázka

Pětice stran připravující novou vládu budoucího premiéra Fialy stvrdila úspěch svého jednání podpisem koaliční dohody, a o den později prezident Zeman pověřil Fialu jednáním o sestavení nové vlády, které začalo už před měsícem a podle Fialy bude už v pondělí pětikoalice domluvená na jménech všech ministrů.

4mins

13 Nov 2021

Rank #1

Podcast cover

Poslechněte si všechny sobotní komentáře s Janem Bednářem

Závazky z Glasgow se dodržovat budou. Řešení běženců na hranici s Běloruskem jako před rokem a půl s Tureckem? Ďábel skrytý v rukou. Smrt těhotné ženy v Polsku jako tragický důsledek ultrakonzervativních, represivních politik v oblasti potratové legislativy. Přírodě škodí vaše šňupání, zkritizoval kolumbijský prezident Západ. Piráti a Cimrman. Bidenova klimatická agenda ukazuje, že není důvod slavit

25mins

13 Nov 2021

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

Lída Rakušanová: Déjà vu na bělorusko-polské hranici?

To, co se teď děje na hranicích Běloruska s Polskem, připomíná události na nádraží v Budapešti v roce 2015. Také tam uvízly tisíce uprchlíků z arabských zemí. Také tam byli mezi nimi převážně mladí muži. A i tam všichni skandovali, že chtějí do Německa. Nastoupit do vlaků, které tam z budapešťského nádraží Keleti odjížděly, jim ale maďarská policie bránila s odůvodněním, že Maďarsko respektuje Dublinskou úmluvu a oni nemají vízum.

3mins

12 Nov 2021

Rank #3

Podcast cover

Poslechněte si všechny čtvrteční komentáře s Petrem Schwarzem

Absurdní boj o sněmovnu. Zahraniční politika může být zdrojem sporů v nové vládě. Když nová vláda odloží stavební zákon, bude to jako v Kocourkově. Co se děje na polsko-běloruské hranici. Pod hladinou spí kameň, tvár a testament. Zemřel zpěvák Miro Žbirka. Trója a trenýrky.

25mins

11 Nov 2021

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

David Klimeš: Absurdní boj o sněmovnu

Stalo se to, co se děje vždy po sněmovních volbách. Nejprve se vítězní i poražení politici dušují, že chtějí co nejrychleji ustanovit novou sněmovnu, protože ta bude mít hned spoustu práce. Pak ale přijde onen den, kdy se má zvolit vrcholné vedení sněmu, bez kterého se nic dalšího nepohne. A v té chvíli propuká lítá ladovská hospodská rvačka. Letos to není jiné.

3mins

11 Nov 2021

Rank #5

Podcast cover

Poslechněte si všechny středeční komentáře s Ondřejem Konrádem

Nekupujte reality. Bytová bublina se nafukuje. Ruka trhu a soudce lynč. Spásný balíček. Sexuální skandál ve francouzské katolické církvi. Kauza Cimický.

25mins

10 Nov 2021

Rank #6

Podcast cover

Petr Holub: Nekupujte reality. Bytová bublina se nafukuje

Lidé mají ušetřeno dost peněz, a přitom se bojí inflace, která hrozí z jejich skromného bohatství ukousnout. Proto je právě teď čas investovat do realit, tedy nakupovat byty. Ceny bytů rostou stabilně a inflace je nemůže ohrozit. Takové výzvy jsou v časech rostoucí inflace na denním pořádku, mají logický základ, přesto je nebezpečné, dalo by se říci nezodpovědné jim uvěřit.

2mins

10 Nov 2021

Rank #7

Podcast cover

Poslechněte si všechny úterní komentáře s Janem Fingerlandem

Jakou roli budou hrát v nové vládě Piráti aneb Čekání na zklamané Piráty. Velké překvapení: Brusel dá jádru zřejmě zelenou. Proč slovenský premiér nebojuje za očkování jako ten britský? Sporný památný 9. listopad, den pádu Berlínské zdi. Kunderovo Nevědění vyšlo konečně česky.

25mins

9 Nov 2021

Rank #8

Podcast cover

Lukáš Jelínek: Čekání na zklamané Piráty

„Nejsem sázková kancelář, abych říkal, jak vidím šance na schválení vládního účinkování. Uvidíme snad už příští pondělí 15. listopadu, kdy by mělo být po hlasování jasno,“ řekl předseda Ivan Bartoš v rozhovoru pro Aktuálně.cz k rozhodování pirátského fóra o vstupu do připravované vlády Petra Fialy (ODS). Členům prý bude Bartoš vysvětlovat důvody, proč by se tak mělo stát, ale tlačit na ně nechce.

3mins

9 Nov 2021

Rank #9

Podcast cover

Poslechněte si všechny pondělní komentáře s Petrem Hartmanem

V Česku skoro zázrak: nová vláda naváže ve školství na tu končící. Očkování a obránci svobody. Ještě k rozhodnutí ČNB zvýšit skokově sazby. Bidenovi prošel jeho infrastrukturní plán za bilion dolarů. Červená linie v Bosně a Hercegovině a hrozba nové války.

25mins

8 Nov 2021

Rank #10