OwlTail

Cover image of Ve vlastní šťávě
Leisure

Ve vlastní šťávě

Updated 11 days ago

Leisure
Read more

Trendy v současné gastronomii. Současné dění ve světě vaření, pečení a smažení.

Read more

Trendy v současné gastronomii. Současné dění ve světě vaření, pečení a smažení.

Best weekly hand curated episodes for learning

Cover image of Ve vlastní šťávě

Ve vlastní šťávě

Latest release on Jan 01, 2021

Best weekly hand curated episodes for learning

The Best Episodes Ranked Using User Listens

Updated by OwlTail 11 days ago

Rank #1: Ve vlastní šťávě s Maškrtnicí: Máslo utluče chuť ovoce. I francouzská cukrařina jde dělat vegansky

Podcast cover
Read more
Petra Stahlová se na kurzu nedaleko francouzského Lyonu naučila klasické francouzské cukrařině, poté vedla své zakázkové cukrářství a oblíbené kurzy konzervativního pečení plného másla, smetany a žloutků. Většinu života byla vegetariánkou, mléko a vejce vynechávala spíše ze zdravotních důvodů. Minulý rok se stala vegankou, másla se už nedotkne ani ona, ani její žáci – a Petřiny dezerty vypadají překvapivě stále stejně dobře jako předtím.

Aug 03 2018

Play

Rank #2: Ve vlastní šťávě s Maškrtnicí o kávových soutěžích a o tom, k čemu jsou dobré

Podcast cover
Read more
Jsou různé přístupy k vaření kávy. Někdo si zalije instantní granule teplou vodou z kohoutku, jiný je schopný uspořádat soutěž o co nejdokonalejší šálek espressa nebo překapávané kávy. V Praze se právě tento víkend bude nést v soutěžním duchu – v pražských Vysočanech se bude konat soutěž Barista roku. O tom, k čemu takové soutěže jsou a proč se přijít podívat jako divák, jsme mluvili s baristou Ondřejem Hurtíkem.

Feb 15 2019

Play

Similar Podcasts

Diagnóza F

Casablanca

Gastromapa Lukáše Hejlíka 111

Balanc

O kousek blíž

Radio Wave

Buchty

Jak to vidí...

Mikrovlnky

Český rozhlas - Umění a kultura

Blízká setkání

Nevýchova

Jak to bylo doopravdy

Host Radiožurnálu

Portréty

Rank #3: Ve vlastní šťávě s Maškrtnicí o dietách, které držíme ze strachu

Podcast cover
Read more
Koho nikdy s novým rokem nenapadlo změnit jídelníček, držet nějakou dietu nebo aspoň částečně změnit svůj životní styl včetně obživy, ať první hodí kamenem. S výživovými odbornicemi Andreou Jakešovou a Karolínou Fourovou jsme řešili, co kromě cukru straší moderní dietáře nejvíc.

Jan 14 2019

Play

Rank #4: Ve vlastní šťávě s Maškrtnicí o tom, jak založit malou cukrárnu

Podcast cover
Read more
Sníte o tom, opustit teplé místo v kanceláři a začít jinak, třeba pohodovou prací ve vlastní malé kavárně? Podobná myšlenka napadla už mnoho lidí, kteří v gastro oboru nepracují. O radostném i vyčerpávajícím podnikání v nově vzniklé cukrárně jsme se bavili s Bárou Zemanovou, která tento sen proměnila ve skutečnost.

Mar 01 2019

12mins

Play

Most Popular Podcasts

The Joe Rogan Experience

TED Talks Daily

The Tim Ferriss Show

The Daily

Stuff You Should Know

Oprah's SuperSoul Conversations

Armchair Expert with Dax Shepard

Rank #5: Gastropředpověď na rok 2019 podle Maškrtnice

Podcast cover
Read more
Rok 2018 byl v českém prostředí bohatý na rozvoj kaváren, mikropivovarů a malých pražíren. Po skvělé kávě a pivu se možná vrátíme zase do kuchyně, ideálně té české a obsahům svých talířů se budeme věnovat s opravdovou pozorností.

Jan 02 2019

Play

Rank #6: Speciál Ve vlastní šťávě: o pečení chleba za studiovým pultem Radia Wave

Podcast cover
Read more
V speciálním dílu Ve vlastním šťávě jsme zkusili, jestli ve studiu vzejde kvas, těsto a jestli z něj půjde upéct přímo za mixážním pultem chléb. Spolu s Julianou Fischerovou tentokrát pořad moderoval i Jakub Kaifosz, který si zkusil umíchat těsto a vtěsnat do hlavy mikrobiologii kvasu. S hosty – majiteli kaváren a pekáren jsme řešili, jaké byly jejich největší pekařské tragédie a proč se do pečení pustili.

Nov 16 2018

Play

Rank #7: Ve vlastní šťávě: Vztahy mezi restauracemi a farmáři jsou velmi ceněná věc, tvrdí Jan Čulík

Podcast cover
Read more
Na gastronomii v malých městech se stále nadává kvůli nudným jídlům, pomalému přejímání současných trendů a celkově mizerné úrovni. V jižních Čechách se to pokouší změnit Jan Čulík, který se rozhodl vylepšit úroveň táborských vináren. Později přidal i jídlo, pivní výčep a organizuje i gastrofestival, aby propojil místní výrobce i zpracovatele potravin.

Oct 22 2018

Play

Rank #8: Ve vlastní šťávě s Maškrtnicí o mokrém chlebu, který není pro každého

Podcast cover
Read more
Chleba je něco jako bramborový salát, každý má rád ten svůj a na cizí si zvyká jen těžko. Podle pekaře Tomáše Soláka z pražské pekárny má být extrémně mokrý, ale přitom plný větších i menších bublin, diametrálně odlišný od klasické české „šumavy“. Není divu, Tomášova největší inspirace jsou americké řemeslné pekárny, kde se pracuje s chlebem podobně jako před staletími.

Sep 25 2018

Play

Rank #9: Ve vlastní šťávě s Maškrtnicí: Ve městech i na polích je spousta jídla, stačí ho sklidit

Podcast cover
Read more
Chybí vám kontakt s půdou a cítíte odcizení od ovoce a zeleniny, kterou jíte? Pěstovat pár rajčat na parapetu činžáku je sice příjemné, ale nedostatečné, proto je nejlepší vyrazit na nejbližší pole nebo se porozhlédnout v blízkém parku. Spolu se Zuzanou Štěpničkovou z organizace Zachraň jídlo jsme řešili, kam zasadit zeleninu nebo ovoce, když člověk nemá vlastní zahradu, a proč tolik plodin zůstává na polích nesklizených.

Jul 20 2018

Play

Rank #10: Ve vlastní šťávě: Na stáži je důležité nasát filozofii restaurace a tu se snažit přenést

Podcast cover
Read more
Skandinávský manifest je tu sice s námi už dlouho a v něm popisované principy objevíme snadno i ve vlastní hlavě, případně inspiraci najdeme ve starých kuchařských a etnografických knihách, ale přesto sever pořád gastronomii táhne. Není třeba jezdit až k polárnímu kruhu – stačí zajet do Kodaně, kde se to hyperlokálními bistry a restauracemi jen hemží. Právě to už potřetí udělala i Jana Bilíková, kuchařka, která má v popisu práce přinášet inspiraci.

May 17 2019

19mins

Play

Rank #11: Jednou z největších gastronomických specialit v muslimském světě je půst, říká profesor Zubaida

Podcast cover
Read more
Odkud pochází kebab nebo baklava a jak má vlastně správný kebab vypadat? V rámci Festivalu arabské kultury jsme s profesorem Samim Zubaidou řešili nejen historická období, která určovala zásadní pokrmy blízkovýchodních zemí, ale také to, čím se odlišuje katolický půst od ramadánu a co považuje za typická jídla blízkovýchodních kuchyní.

Apr 08 2019

13mins

Play

Rank #12: Ve vlastní šťávě o spontánně kvašeném víně za poslechu housu

Podcast cover
Read more
Svírá se vám žaludek při představě rozhovoru se someliérem, ale rádi byste se o víně dozvěděli víc, než jen že je červené, bílé, suché nebo sladké? Parta nadšených vinných geeků už po dvacáté organizuje neformální vinný pop-up, na kterém se naturální víno propojuje s netradičními prostory i hudbou.

Mar 22 2019

21mins

Play

Rank #13: Tip Juliany Maškrtnice: Ochutnat poctivý ramen teď není problém ani v Praze

Podcast cover
Read more
Stejně jako každé úterý vám i tento týden naše rubrika Tip přináší nejrůznější doporučení známých osobností. Tentokrát vybírala pekařka a foodblogerka Juliana Maškrtnica Fischerová. Ta radí vyrazit na tradiční japonskou polévku ramen. Nově otevřené asijské bistro BON na Vinohradech má ve své nabídce ramen rovnou s domácími pohankovými soba nudlemi. Druhou možností je pak bistro Miska Ramen ve Španělské ulici. Otevřeno mají zatím od čtvrtku do soboty a doporučují rezervaci.

Feb 12 2019

Play

Rank #14: Ve vlastní šťávě s Maškrtnicí o snové práci recenzenta jídla

Podcast cover
Read more
Recenze restaurací jsou ten typ textů, které bychom mohli psát všichni. Aspoň si to myslíme, protože pochválit babičce svíčkovou a poznat, že kuchař vynechal sůl, umí většina z nás. Spolu s foodkritičkou Klárou Donathovou jsme řešili, co odlišuje fundovaného recenzenta od člověka, který prostě jí a občas si zapíše, kde a co snědl, a jak je psát lépe.

Jan 28 2019

Play

Rank #15: Ve vlastní šťávě s Maškrtnicí: Šetrné vaření má neprávem stigma blafu, říká bloger Cuketka

Podcast cover
Read more
Jde vařit levně, ale bez polotovarů a žaludku přecpaného moukou? Martin Kuciel, známý jako Cuketka, nabízí odpověď ve svém novém projektu Skromná kuchyně. Spolu jsme probrali, proč se po letech strávených psaním o gastrovychytávkách vrací spíš k maminkovské kuchyni, a také to, z jakých surovin můžeme skromnou kuchyni uvařit.

Nov 02 2018

Play

Rank #16: Ve vlastní šťávě s Maškrtnicí: Vietnamské závitky a pho už zná každý, co bude dál?

Podcast cover
Read more
Chvíli to vypadalo, že z Česka se stane jedna velká pizzerie, ale nakonec pizzu a pastu naředily jiné speciality. Vietnamský vývar pho a nudle s grilovaným masem a kupou bylinek se staly tak oblíbenými, že je dnes bistro Hanoi nebo Saigon skoro na každém rohu. O tom, proč tomu tak je a co bude s vietnamskou kuchyní dál, jsme se bavili s gastronovinářkou Petrou Tajovský Pospěchovou a majitelem vietnamské bageterie Hungem Le.

Jul 16 2018

Play

Rank #17: „Neumím si představit lepší školu,“ říká vítězka televizní kuchařské soutěže Kristína Nemčková

Podcast cover
Read more
Ať už si o pořadech o vaření myslíte cokoli, alespoň občas zhlédnout několik dílů bývá pro přehled na současné scéně fajn. Ať už se jedná o sledování Prostřena, které si mnozí diváci užívají spíš jako guilty pleasure, nebo kuchařské soutěže pod vedením profesionálů. V Česku lze sledovat mutaci pořadu Masterchef, původně britskou soutěž, kterou u nás letos vyhrála teprve 17letá Kristína Nemčková. Právě s ní a o jejích ambicích jsme si promluvili Ve vlastní šťávě.

Jul 02 2019

19mins

Play

Rank #18: „I jídlo k rozvozu jde dělat hezky, když si na tom dáte záležet,“ říká šéfkuchař vinohradského bistra

Podcast cover
Read more
Pokud se vám někdy zastesklo po kuřeti s rýží, které se lepí k prstům a zároveň vás z něj od soli nepálí až za ušima, možná už vás někdo nasměroval do bistra Kro Kitchen. S ambicí pozvednout hospodský kult pečeného vepřového kolene a grilovaných kuřat o stupeň výš ho otevřel Vojtěch Václavík a kromě toho, jak se od fine-diningu dostal k bistru, jsme probrali i to, jak udělat rozvážku jídla lepší.

Apr 20 2020

16mins

Play

Rank #19: Jak zabavit hlavu? Upečte chleba, objevte klíčení, kvašení a využijete každou slupku

Podcast cover
Read more
Jste už několik týdnů zavření doma, lednici máte skoro prázdnou a bokem spoustu zbytků? A máte strach, že v současné situaci může ještě přituhovat? Připravili jsme pro vás tři recepty, bez kterých se neobejdete. Zaměstnáte u nich ruce i hlavu, zabavíte se a ještě si vyrobíte něco zdravého a chutného na zub.

Mar 27 2020

5mins

Play

Rank #20: Chameleonská „nemoc“ histaminová intolerance: Jak se nezbláznit ze zakázaných potravin?

Podcast cover
Read more
Ještě pár let zpátky byl pojem histaminová intolerance (HIT) mezi běžnou populací neznámý. Střih, je rok 2020 a mnozí vaši známí najednou vynechávají chleba, alkohol, ale taky rajčata, špenát, kysané zelí nebo houby. Od svých lékařů dostali seznam jídla, které nesmí, a s ním pocit, že budou muset žít z prány. Právě pro ně píše Kateřina Váňová blog s recepty, ale i návodem, jak to celé zvládnout.

Mar 06 2020

20mins

Play