OwlTail

Cover image of Knížky Plus

Knížky Plus

Pořad je určen všem milovníkům knih pro lepší orientaci na knižním trhu.

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Popular episodes

All episodes

Warning: This podcast data isn't working.

This means that the episode rankings aren't working properly. Please revisit us at a later time to get the best episodes of this podcast!

Podcast cover

Pohled na letní nabídku knihkupectví, ale také hodnocení knižních titulů od prestižních recenzentů - to jsou Knížky Plus

Představí fantaskní román Piranesi tak, jak ho viděl jeho překladatel. Popíšou knihu, která s nadhledem popisuje asimilaci mexické rodiny ve Spojených státech. Uslyšíte recenzi románu Drzá líná neschopná a na řadu přijde také pravidelná soutěž. Moderuje Karolína Koubová.

24mins

31 Jul 2021

Rank #1

Podcast cover

1913. Co jsem chtěl ještě vyprávět - pokračování bestselleru z pera Floriana Illiese

Německý autor se v knize vrací do posledního předválečného roku a noří se do života spisovatelů, umělců a novinářů, kteří nemůžou tušit, co přijde. V recenzní části prozkoumáme Husitskou revoluci z pera významného českého historika Petra Čorneje a také nejnovější román norského autora Pera Pettersona Muži v mé situaci. Moderuje Karolína Koubová.

23mins

24 Jul 2021

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

Když se knížka mění ve film. Za filmy podle knižní předlohy až na festival v Cannes

Jaká je kniha Mileny Štráfeldové o ikonické malířce Toyen? Odpoví Knížky Plus Karolíny Koubové.

22mins

17 Jul 2021

Rank #3

Podcast cover

S ilustrátorkou a komiksovou autorkou Štěpánkou Jislovou o knížce pro děti plné verzí přísloví

V recenzní části se vydáme do sci-fi žánru a představíme například kultovního amerického autora Teda Chianga a jeho novinku Výdech, devět povídek ze světů, kde je něco jinak. Moderuje Karolína Koubová

23mins

10 Jul 2021

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

Letní speciál o knihách, které by vám mohly přijít vhod v letním čase

Vytipovali jsme bestsellery, kandidáty na budoucí bestsellery nebo také knížky aktuálně oceněné cenami Magnesia Litera. Přiblíží je sami autoři nebo naši recenzenti. A na řadu přijde i pravidelná soutěž. Moderuje Karolína Koubová.

23mins

3 Jul 2021

Rank #5

Podcast cover

V červenci začne Měsíc autorského čtení a letos se zaměří na slovenskou literaturu

S ředitelem festivalu Petrem Minaříkem a dramaturgem slovenské sekce Miroslavem Zelinským o pozvaných hostech. V recenzní části se vydáme do světa poezie, v němž přibližujeme například dvojjazyčný počin Radka Malého v Atlase bytostí. A na řadu přijde i pravidelná soutěž. Moderuje Karolína Koubová.

23mins

26 Jun 2021

Rank #6

Podcast cover

Poprava českých pánů a její reflexe v literatuře

Od popravy 27 českých pánů na Staroměstském náměstí uplynulo 400 let. Jak se tato historická událost odrazila v české literatuře? Moderuje Karolína Koubová.

23mins

19 Jun 2021

Rank #7

Podcast cover

Hudebník Jakub König literárně debutuje dystopickým románem Vřeteno

Jak tvořil Jakub König svůj příběh o cestě do hlubin vlastního nitra v kulisách postapokalyptického světa? Román francouzské nakladatelky Vanessy Springory s názvem Svolení způsobil pozdvižení ve Francii a přispěl k důležitým celospolečenským změnám. Nový román Muriel Barberyové Růže sama. Moderuje Karolína Koubová.

24mins

12 Jun 2021

Rank #8

Podcast cover

Vychází beletrizovaný životopis slavné malířky a výrazné osobnosti Toyen s názvem To je on!

Rozhovor s autorkou životopisu Milenou Štráfeldovou. Prozkoumáme novinku Zrušený rok od Michala Viewegha, který se tak zase vydal do deníkového žánru a představuje rok 2020 svýma očima. A na řadu přijde i pravidelná soutěž. Moderuje Karolína Koubová.

23mins

5 Jun 2021

Rank #9

Podcast cover

Co o potřebnosti kamenných knihkupectví ukázala koronavirová krize a jak se čtenáři vracejí

Prozrazují majitel velké sítě knihkupectví Jan Kanzelsberger ml. a majitel malého knihkupectví Vladimír Sekula. V recenzní části se vydáme zkoumat utajené souvislosti vzniku židovského státu v knize Agenti bez vlasti, které odhaluje izraelský novinář Matti Friedman. Moderuje Karolína Koubová.

23mins

29 May 2021

Rank #10