OwlTail

Cover image of Kirillitsas Eesti

Kirillitsas Eesti

Saates tutvustame iganädalaselt siinset venekeelset meediaruumi ja räägime nädala jooksul üles kerkinud suurematest teemadest.

Popular episodes

All episodes

Read more

Saates tutvustame iganädalaselt siinset venekeelset meediaruumi ja räägime nädala jooksul üles kerkinud suurematest teemadest.

Kirillitsas Eesti: Kes otsib, see leiab

Podcast cover
Read more
Kas ikka käis Narva tanki ümber poliitkauplemine? Kas Eestis on põhjust koostada "putinistide" nimekirja? Kuidas suhtuvad eestimaalased Ukraina põgenikke? Stuudios Maria Jufereva-Skuratovski, Artur Aukon, Narvast ühendus Juri Nikolajeviga. Saatejuht Pavel Ivanov.

Aug 04 2022

Play

Kirillitsas Eesti: Kui keegi teaks vastuseid....

Podcast cover
Read more
Narvakate ideoloogiline elu - kas põhimõtteline jonn või kobamine teadmatuses?
Mida ütleme Venemaa turistidele - tere tulemast või me teid ei oota? Vahejuhtum Pirital - pinged kütavad konflikte või provokatsioonid? Stuudios ajakirjanikud Uljana Kuzmina, Jevgenia Volohhonskaja, saatejuht Pavel Ivanov.

Jul 28 2022

Play

Kirillitsas Eesti: Komad ja elu

Podcast cover
Read more
Umbkeelne patsient ja Hipokratese vanne - kumb jääb peale? Kodakondsus naturalisatsiooni korras - anda ei saa ära võtta. Paneme koma. Jutud vene kultuurist - kas hävib sõjas? Stuudios Olga Ivanova, Dmitri Kukushkin, saatejuht Pavel Ivanov.

Jul 21 2022

Play

Kirillitsas Eesti: Küsime kolm korda KAS

Podcast cover
Read more
Kas ajakirjandus peab kuvama vandaalide persoone? Kas venekeelse meedia pilt on muutunud peale lisaraha eraldamist riigi poolt? Kas punamonumentide teisaldamine ja säilmete ümbermatmine annab oodatava tulemuse? Stuudios vestlevad kultuuriministeeriumi meediaruumi nõunik Olga Sõtnik ja saatejuht Pavel Ivanov.

Jul 14 2022

Play

Kirillitsas Eesti: Mida näen, sellest laulan

Podcast cover
Read more
Mida tahavad näha oma linnas narvakad ja mida tahavad näha Narvas lääne ajakirjanikud? President Karis suhetest Venemaaga — millisena ta neid näeb ja näib see reaalsena? Kuidas näeb välja mitte-eestlaste diskrimineerimine Eestis? Stuudios on Olga Ivanova, Dmitri Kukushkin ja saatejuht Pavel Ivanov.

Jul 07 2022

Play

Kirillitsas Eesti: Propagandast, sõjast, põgenikest ja muust

Podcast cover
Read more
Stuudios on Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse tegevjuht Dmitri Teperik ning saatejuht Pavel Ivanov.

Jun 30 2022

Play

Kirillitsas Eesti: Küsimused on, vastuseid mitte

Podcast cover
Read more
Me tahame, et mitte-eestlastest noored saaksid eestikeelse hariduse. Aga paljudele ei meeldi vene lapsed eestikeelsetes koolides. Mõned imetlevad "julget" ajaloolist Venemaa kõnepruuki Eesti suunal. Aga mitte keegi ei soovi kaotada riigi iseseisvust.
Vastuseid nendele ja teistele küsimustele otsivad Uljana Kuzmina, Eduard Odinets ja saatejuht Pavel Ivanov.

Jun 16 2022

Play

Kirillitsas Eesti: Igivana vene küsimus - mida teha?

Podcast cover
Read more
Sõda Ukrainas on tõstatanud ka mitu siseturvalisuse küsimust - ligi veerand eestimaalastest ei usu, et Venemaa alustas sõda, kas jätta VF kodanikel õiguse hääletada, kuidas sõda mõjutab vene kogukonda Eestis? Stuudios arutavad neil teemadel vaatlejad Ivan Makarov ja Pavel Ivanov.

Jun 09 2022

Play

Kirillitsas Eesti: Kas Pushkin on süüdi?

Podcast cover
Read more
Alates Venemaa sissetungist Ukrainasse on pidevalt räägitud vene kultuuri patuseisust, boikottist ja külmutamisest. Kas Pushkin on ikka süüdi ja kuidas mitte kaotada sõjas?
Stuudios on Jevgenia Volohhonskaja, Olga Ivanova ja saatejuht Pavel Ivanov.

Jun 02 2022

Play

Kirillitsas Eesti: Lõimumine uue juhiga

Podcast cover
Read more
Eelmisel nädalal valis Integratsiooni Sihtasutuse nõukogu avaliku konkursi tulemusena sihtasutuse uueks juhiks Dmitri Moskovtsevi. Uus juht asub ametisse 1. juulil. Senine juht Irene Käosaar suundub juhtima loodavat Narva Eesti Riigigümnaasiumi. Stuudios on uus juht Dmitri Moskovtsev. Saatejuht Pavel Ivanov.

May 26 2022

Play

Kirillitsas Eesti: Poliitika kooli või kool poliitikasse

Podcast cover
Read more
Kas Narva koolivõrgustiku korrastamine seatakse kellegi poliitilise kampaania vankri ette ja miks lubati lastel selles osaleda? Mida siiski teha punamonumentidega ja milline on nende tähtsus? Stuudios on Maria Jufereva-Skuratovski, Dmitri Kukushkin ja saatejuht Pavel Ivanov.

May 19 2022

Play

Kirillitsas Eesti: Oodatud ootamatus

Podcast cover
Read more
Tundub, et paljud ei arvanud, et 9.mai möödub rahulikult. Kummaline, aga lahkame rahumeelsuse põhjusi. Kas sõda Ukrainas mõjutab ajaloo ja ühiskonna õpet koolis? Kuidas käituda? Ukraina põgenike lapsed Eesti koolis - õppeaasta lõppeb. Stuudios on Uljana Kuzmina, Vadim Belobrovtsev ja saatejuht Pavel Ivanov.

May 12 2022

Play

Kirillitsas Eesti: Ühine või ühesugune?

Podcast cover
Read more
Sõnavabaduse kõrge reiting ja kõrge hind - milline on meie meediapilt meeleolude keskel?
Räägime ühisest, ühtsest või ühesugusest inforuumist. Tallinna linnapea pöördumine venekeelsete elanike poole tekitas vastukaja - milles asi? Mida oodata 9. maist? Stuudios on Olga Sõtnik, Jevgenia Volohonskaja, saatejuht Pavel Ivanov.

May 05 2022

Play

Kirillitsas Eesti: Pinged ja kired

Podcast cover
Read more
Kuidas möödus Pronksiööde aastapäev? Kummaline sõjavastane petitsioon venekeelsete inimeste nimel. Midagi läks valesti... Kas meil toimub vene gümnaasiumide direktorite tagakiusamine?
Kas Elina Netšajeva langes ebaõiglase survestamise alla? Venekeelne meedia - riigiraha ja tulemused? Stuudios Jekaterina Taklaja, Dmitri Kukushkin ja saatejuht Pavel Ivanov.

Apr 28 2022

Play

Kirillitsas Eesti: Sümbolid ja sümboolsus

Podcast cover
Read more
Kuidas läks Narvas Julia Augi skandaalsel näidendil "Х.. войне"? Politsei otsus sümboolika kasutamisest. Venekeelsete inimeste sõjavastane petitsioon. Narvakad lahkuvad EKREst. Saates osalevad Olga Ivanova, Jüri Nikolajev, saatejuht Pavel Ivanov.

Apr 21 2022

Play

Kirillitsas Eesti: Küsimusi Kirdest

Podcast cover
Read more
Kas mitmete venekeelsete meedia kanalite sulgemine alandas nende mõju ja muutis meelsust? Kuidas peatada noorte äravool Ida-Virumaalt? Kas põgenikud ohustavad tööturgusid regioonis? Julia Aug ja tema uus etendus "х.. войне!"- miks ärritusid venekeelsed inimesed? Stuudios Julia Kuzmina ja Eduard Odinets. Saatejuht Pavel Ivanov.

Apr 14 2022

Play

Kirillitsas Eesti: Reaalsuses või pimeduses

Podcast cover
Read more
Seekord räägime kohalikust venekeelsest sotsmeediast. Kas meil on "toksilised" grupid? Milliseid vaateid esineb ja kas saab grupi-inimesi iseloomustada? Samuti arutame, kas meie veteranid ja 9. mai ürituste aktivistid on ühel lainel või siiski mitte. Stuudios on Jevgenija Volohhonskaja, Hannes Rumm ja saatejuht Pavel Ivanov.

Apr 07 2022

Play

Kirillitsas Eesti: Valikute väljakutse

Podcast cover
Read more
Millised on väljakutsed venekeelsele meediale Eestis kui meediatarbijaid on vaid 300 tuhat, suur huvi teiste riikide meedia vastu ja tegijaid napib? Millise koha võtab uus programm Duo7 kanalil? Ja kas töö kaotanud Venemaa ajakirjanikud oleks abiks? Stuudios on Dmitri Kukushkin, Olga Ivanova, saatejuht Pavel Ivanov.

Mar 31 2022

Play

Kirillitsas Eesti: Integratsioonist integreeritult

Podcast cover
Read more
Tänases saates vestleb saatejuht Pavel Ivanov peatselt ametist lahkuva Integratsiooni Sihtasutuse juhi Irene Käosaarega. Otsesed küsimused ja ausad vastused - kas ikka on meie integratsioon olnud edulugu või siiski rahvuste paralleelelu jätkub? Kas me teeme õiget tööd praeguses uues migratsiooni reaalsuses? Kas teistele rahvustele olulised tähtpäevad on oht integratsioonile või see ei puuduta lõimumist?

Mar 24 2022

Play

Kirillitsas Eesti: Haavavad teemad haavatud ühiskonnas

Podcast cover
Read more
Kas Ukraina põgenike lapsed peavad õppima eesti või vene koolis? TÜ Senati otsus - kas ikka õige ja kuidas see mõjutab Narva kolledžit? Narva linnapea tunnistas pingeid linnas - milline võiks olla lahendus? "Viienda kolonni" otsingul - oht otsida või oht leida? Eesti fenomen - Venemaa saatkond kutsub, kuid keegi ei soovi "põgeneda" Venemaale. Stuudios Jevgeni Krištafovitš, Narvast Juri Nikolajev, saatejuht Pavel Ivanov.

Mar 17 2022

Play