OwlTail

Cover image of KAM RiseUp

KAM RiseUp

Komunita vedoucích, kteří chtějí změnu. Pořádá Křesťanská akademie mladých www.kam.cz

Popular episodes

All episodes

Warning: This podcast data isn't working.

This means that the episode rankings aren't working properly. Please revisit us at a later time to get the best episodes of this podcast!

Podcast cover

17. Bože, nechápu to – Martin Hasík

Představujeme Vám poslední díl série UNITED, tentokrát na téma… Bože, nechápu to. Utrpení je od vyhnání z ráje nedílnou součást lidských životů. O tom, jak se s utrpením, nemocí, či dokonce smrtí vyrovnat, a jak získat Boží nadhled, si budeme povídat s Martinem Hasíkem. Martin: „Za Ježíšem jdu 25 let. Někdy klopýtám, někdy bloudím, někdy od něj utíkám.. Na cestě jsem potkal skvělou holku Jane, se kterou jsem se oženil a máme spolu dvě dcery – Sofiu a Miu. Sedmým rokem je můj zápas s leukémií určujícím faktorem pro spoustu našich rozhodnutí. Doufám, že jsem na cestě k uzdraveni, ale i kdyby ne, pro mě si nepřijde smrt, ale Bůh.“

21mins

23 Dec 2018

Rank #1

Podcast cover

16. Číst bibli? – Lukáš Sztefek

Vítejte u poslechu dalšího dílu ze série United, tentokrát se podíváme na téma… Číst bibli? Tato prastará, Bohem inspirovaná kniha je základem křesťanství. Mělo by být tím pádem vcelku přirozené, že si ji Ti, kteří si říkají křesťané, otevírají denně. Realita je ovšem velmi často jiná. Co s tím? Jak se do čtení bible zamilovat? Jak v sobě zapálit touhu, v biblických textech objevovat hluboké Boží pravdy? Tak právě na tyto otázky se zaměříme s mladým kazatelem Lukášem Sztefkem.

20mins

9 Dec 2018

Rank #2

Similar Podcasts

Podcast cover

15. Moje místo v církvi – Lukáš Sztefek

Vítejte u poslechu dalšího dílu ze série United, tentokrát na téma… Moje místo v církvi – téma by se dalo pojmenovat také věrnost svému sboru a dnes to bude divoké. Co když nejsou bohoslužby podle našich představ? Co když samotné vedení sboru není podle našich představ? Co když se propojení mládeže a sboru zkrátka nedaří? Je v pořádku, aby se mládež oddělila a časem vytvořila své vlastní společenství? Jaká je v tom všem úloha vedoucího mládeže? Na tyto otázky nám dnes odpoví mladý kazatel Lukáš Sztefek, který si tuto otázku musel ve svém životě vyřešit.

18mins

25 Nov 2018

Rank #3

Podcast cover

14. Bezbariérová církev – Vítek Vurst

Představujeme Vám v pořadí již 6. díl série United, tentokrát na téma… Bezbarierová církev, církev, která aktivně odstraňuje překážky bránící novým lidem do společenství přicházet. Proč mládež vůbec děláme? Komu je určena? Není církev trochu jako hnůj, který na jedné velké hromadě zapáchá, ale rozprostřen zúrodňuje půdu? Na tohle téma se podíváme s vedoucím církve Adventistů v čechách, sběratelem vlajek a milovníkem Ostravského Baníku, Vítkem Vurstem.

18mins

11 Nov 2018

Rank #4

Most Popular Podcasts

Podcast cover

13. Nedělní svatost – Jiří Jedlička

S radostí Vám představujeme 5. díl naší již rozběhlé série United. Tentokrát se podíváme na téma… Nedělní svatost – moderní farizejství. Svatost je cíl, ale mnohdy to bývá cíl tak vzdálený a tak obtížně dosažitelný, že se spokojíme se svatostí předstíranou. Jak žít důvěrný vztah s Bohem a neupadnout do lákadel náboženství? Jaký je nejškodlivější vedlejší efekt předstírané svatosti? Tak na toto téma se podíváme s pastorem, manželem a otcem, Jirkou Jedličkou, kterého přátele nenazvou jinak než „Džej Džej“.

20mins

28 Oct 2018

Rank #5

Podcast cover

12. Homosexualita a církev – Marek Macák

Představujeme Vám 4. díl série United, opět s Markem Macákem, tentokrát na téma… Homosexualita a homosexuální lidé v církvi. Ještě před několika desítkami let bylo takřka nemyslitelné, aby se v církvi někdo otevřeně hlásil k homosexuálnímu cítění, dnes je to téměř běžnou záležitostí. Tato skutečnost vede k zajímavé pastorační otázce, které se nelze dlouho vyhýbat a proto se na toto téma dnes zaměříme. Jak v církvi vytvářet prostředí, ve kterém je umožněno homosexuálním křesťanům zápasit a přibližovat se k Bohu? Jak společně usilovat o hluboké vztahy a společenství uprostřed zápasů? Jak nedělat z homexuálního člověka speciální případ, který je potřeba vyřešit?

18mins

14 Oct 2018

Rank #6

Podcast cover

11. Singles – Marek Macák

Představujeme vám třetí díl série United, tentokrát na téma… Singles – svobodní lidé. Apoštol Pavel ve svém dopisu korintským vyzývá křesťany k tomu, aby kdo zůstat svobodný může, svobodný zůstal. V dnešní společnosti je považováno za téměř samozřejmé, že se člověk dříve nebo později vdá či ožení. Jak poznáme, že nás Bůh volá do toho zůstat svobodný a rozdat svůj život pro ostatní? Je svobodný život opravdu takové životní neštěstí? Na tohle téma se podíváme se známým šťastně svobodným singlem Markem Macákem.

19mins

30 Sep 2018

Rank #7

Podcast cover

10. Strach – Pavel Hošek

Druhý díl série UNITED je tady a tentokrát se podíváme na téma… Strach – a co s ním? Strach je jednou z nejsilnějších motivací. Je to vlastně jiné jméno pro pud sebezáchovy. Takže je na místě se bát. Nebo ne? Jenom idiot se ničeho nebojí. Nebo je to složitější? Proč se v Bibli tolikrát vyskytuje věta „Neboj se“? Jak se strachem prakticky bojovat? Na tohle téma se podíváme s Pavlem Hoškem. Pavel působí jako učitel na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a roku 2017 byl jmenován profesorem.

22mins

16 Sep 2018

Rank #8

Podcast cover

9. Jak přežít ve službách církve – Kateřina Lachmanová

Jsme nadšení, že Vám můžeme představit první díl série „Festival United“. Celá série je věnována rozhovorům s lidmi, kteří na festivalu United přednášeli a vyučovali. V prvním díle se podíváme na téma.. Jak přežít ve službách církve a vzkvétat? Je vůbec možné oddělit pracovní a osobní život, když je Váš šéf Bůh? Nezapoměli jsme při organizaci všech „cool“ akcí na skutečné duchovní ovoce? Na toto téma se podíváme s teoložkou, kazatelkou, psychoterapeutkou a v posledních letech také šéfredaktorkou Karmelitánského nakladatelství Kateřinou Lachmanovou.

21mins

2 Sep 2018

Rank #9

Podcast cover

8. Vedoucí introvert – Ondřej Szturc

Vedoucí introvert – Jde to vůbec dohromady? Jaká jsou úskalí a nebezpečí? Jaké jsou silné stránky takového vedoucího? Na toto téma se podíváme s vedoucím vzdělávání pro vedoucí mládeží RiseUp, již pravidelným řečníkem na Festivalu United a mladým starším sboru ESK Havířov, Ondrou Szturcem. Je pro Vás náročné kázat? Ondra Vám mimo jiné prozradí také svou tajnou speciální techniku, se kterou se kázání stane snadnou záležitostí. Díl zakončíme pohledem na církev očima introvertů.

20mins

19 Aug 2018

Rank #10