OwlTail

Cover image of Magnus Kirt

Magnus Kirt

8 Podcast Episodes

Latest 12 Jun 2021 | Updated Daily

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Episode artwork

Juhan Kilumets ja Johannes Vedru. Odaviskaja Magnus Kirt ei lähe Tokyo OM-ile

Uudis+

14mins

10 Jun 2021

Episode artwork

Episode 31: 2019 World Championship Silver-Medalist Magnus Kirt

Through the Point

Welcome to the Through the Point podcast, the world’s #1 (and only) javelin-specific podcast! This week I was fortunate enough to have on my FIRST 90 meter guest in the left-handed Estonian, Magnus Kirt Magnus has a personal best of 90.61m, was a silver-medalist at the 2019 World Championships, and competed in the 2016 Olympics It was really cool to learn about his background as an athlete in Estonia (a country I knew nothing about) as well as why he decided to not compete in 2020 He also does not think that left handed throwers have any disadvantages compared to righties, so get rid of all of those myths! Haha. He is a guest who doesn’t need much more of an introduction, so just check this one out! You can follow him on Instagram @magnuskirt and check out my page @throughthepoint_podcast Thanks for listening and enjoy! Music: Coast to Coast by Galassie ft. PmBata https://open.spotify.com/track/7nT5X5VBAhhUiInFB1XOK0?si=HBGpbAWsTFW6pziJiulzMw

48mins

21 Oct 2020

Similar People

Episode artwork

"Staadionijutud", 6. osa | Magnus Kirt: kõige suuremat arenguruumi näen endas just tiitlivõistlustel

Staadionijutud

Kergejõustikuteemalises taskuhäälingusaates "Staadionijutud" on seekord külas Berliini Euroopa meistrivõistluste pronks- ja Doha maailmameistrivõistluste hõbemedalist, Eesti odaviske rekordiomanik Magnus Kirt.30-aastase tõrvalasega tuleb pooleteise tunni jooksul palju juttu odaviske spetsiifikast. Kirt on maailma üks kiirema ja tehniliselt parema hoojooksuga atleete, samas ütleb ta, et jõusaalis on enamik tippe temast oluliselt tugevamad."Ma arvan, et ma olen kindlasti üks nõrgemaid odaviskajaid. Mu rekord on rinnalevõtus 135 kilo, lamades surumises 150 kilo, sügavkükis 165 kilo ja üleveos 105 kilo. Mul areneb üldse jõud väga raskelt, aga see ei peagi olema eesmärk omaette. Kui vise toimib ja meetrid on olemas, siis on kõik hästi," räägib Kirt.Kirt on kerkinud kahe viimase hooaja jooksul nii oma rekordi kui ka stabiilsusega maailma absoluutsesse tippu, kust palju kõrgemale ei näi olevat võimalik enam ronida. Kirt ise usub siiski, et arenguruumi teatud nüanssides veel jagub."Kõige suuremat arenguruumi näen ma just suurvõistlustel. Näiteks kahel viimasel tiitlivõistlusel on esimestel katsetel mänginud palju rolli närvipinge. Need katsed pole olnud tehniliselt head, vaid on läinud rohkem võimu peale. Ma loodan, et mul tekib see võimalus ja aeg, kus ma suudan tiitlivõistluste finaalis endast tehniliselt rohkem kätte saada."Kirt tunneb rõõmu, et eelmise aasta Doha MM-il tekkinud õlavigastusest on ta prognoositust kiiremini ja paremini taastunud ning saab täna juba korralikke visketrenne teha."Edasiminek on olnud väga suur kasvõi viimase kuuga. Kui sees suudan ma vastu seina visata juba lõdvalt ja saan rakendada palju jõudu, siis väljas on veel kerge kartus kaugele viskamise ees. Ka Indrek (Tustit) ütleb, et kui ma pean olema enne võistlema hakkamist treeningutel 100 protsenti valmis. Ma pean saama jälle stabiilseks ja viskama ilusti, siis on aeg võistlema hakata. Kas see juhtub augustis, septembris või jääb järgmisse aastasse, seda näitab aeg. Füüsiliselt oleksin ma hooajaks valmis juba praegu," lisas Kirt.Lisaks sportlikule poolele keskendume saates Kirdi lähedastele inimestele, tema perele ehk isale, emale ja õele ning Läti seitsmevõistlejast elukaaslasele Laura Ikauniecele, aga ka heale sõbrale Rasmus Mägile ja olulistele abimeestele spordis. Ühtlasi kuuleme, kelle kiidusõnad valmistasid Kirdile isegi rohkem rõõmu kui esmakordselt 90 meetri alistamine.Saate viimases osas esitame taas kergejõustikusõpradele küsimuse, mille vastuseid ootame aadressile ekjl@ekjl.ee. Saadet juhib Karl Rinaldo.

1hr 25mins

8 Jul 2020

Episode artwork

# 32 Magnus Kirt - šokolaadist, järjepidevusest ja lavanärvist.

Be 1st!

Meie tänase saate külaliseks on mees, kes on läbi oma sportlike saavutuste ja pikkade odakaarte Eesti spordifännidele palju põnevust ning ärevaid hetki tekitanud - eriti, kui me räägime viimasest kergejõustiku MM’ist Dohas. Meil on täna saates külas odaviskaja Magnus Kirt.

1hr 7mins

19 Jan 2020

Most Popular

Episode artwork

Hõbedane odaviskaja Magnus Kirt

Vikerhommiku intervjuud

10 Oct 2019

Episode artwork

Magnus Kirt ja Erich Teigamägi. Kergejõustiku MM-ist

Uudis+

13mins

7 Oct 2019

Episode artwork

"Mehed ei nuta": Magnus Kirt - MMi kullasoosik? Kas Eesti jalgpallikoondis teeb uue treeneriga imet?

Mehed ei nuta

"Mehed ei nuta" peateemad 3. septembri saates:- Magnus Kirt pani viimase katsega Teemantliiga kinni. Parim tõestus, et ta on MMi suursoosik?- Eesti võrkpallinaiskond jäi EM-i viimases kohtumises Aserbaidžaanile alla alles viiendas geimis. Tip-top debüüt finaalturniiril?- Kas Eesti jalgpallikoondis pigistab EM-i valikturniiril uue peatreeneri käe all Valgevenelt ja Hollandilt mõne punkti välja?- Mis toimub korvpalli MM-il? Kas 32 koondist on liiga palju?- Neljapaat jäi MM-il B-finaalis viimaseks, olümpiapileti ja EOK palgata. Kas asi oli kergemas aerus või milleski muus?

1hr 3mins

3 Sep 2019

Episode artwork

"Mehed ei nuta": Miks Eesti võrkpallikoondis põrus? Magnus Kirt, maailma odaviske uus esinumber?

Mehed ei nuta

"Mehed ei nuta" peateemad 25. juunil:- Võrkpallikoondis kaotas Euroopa kuldliiga kodusel, 100 000 eurot maksnud finaalturniiril nii Türgile kui Hollandile. Tragöödia või vajalik ohver EM-finaalturniiriks? 2021 EM-i üks alagrupp toimub Eestis - suur võit?- Epeenaiskond põrus EM-iö – 7. koht – ja meeskond oli neljas, aga kasu sellest oli vähe.- Aivar Pohlak kriitikutele: "Kui keegi praegu kirjutab, et jalgpall vajab uut ideede generaatorit… Kurat, kui ma elan 95aastaseks, ma olen siis ka keskmisest oluliselt suurem ideede generaator. Ise loobuksin sel juhul, kui mul ei ole enam kirge – tunnen, et tolknen niisama.” Kas Aivar Pohlakul on õigus?- Magnus Kirt põrutas päevase vahega 90.34 ja 90.61 ning juhib taas hooaja edetabelit. Kas Magnus Kirt on uus maailma odaviske valitseja?

1hr 5mins

25 Jun 2019