OwlTail

Cover image of Łukasz Supergan

Łukasz Supergan

12 Podcast Episodes

Latest 25 Sep 2021 | Updated Daily

Weekly hand curated podcast episodes for learning

Episode artwork

Łukasz Supergan w programie Odety Moro! - Goście Odety Moro [PODCAST]

Goście Odety Moro [PODCAST]

Łukasz Supergan, fotograf i podróżnik, opowiedział nam o samotnej, zimowej wyprawie przez polskie góry. Dlaczego zdecydował się na taką próbę i co to jest podróżowanie "na lekko"?

7mins

28 Sep 2021

Episode artwork

Odcinek 032 - Łukasz Supergan i jego prawdziwa Natura

Spotkania z Przyrodą

W 32 odcinku zaczynamy nowy mini cykl rozmów z ciekawymi ludźmi, dla których bardzo ważna w życiu jest Przyroda. Nie zabraknie tematów fotograficznych, jednak w przypadku tych gości fotografia nie zawsze jest ich podstawową działalnością. Zaczynamy bardzo mocnym akcentem – rozmową z Łukaszem Superganem – człowiekiem instytucją :-) Z tego odcinka i naszej rozmowy dowiecie się m.in.:     czym jest Natura dla podróżnika, wędrowca i człowieka gór,     czy samotne wędrowanie ma w sobie coś z medytacji i jak działa na ciało i umysł,     co decyduje o wyborze sprzętu fotograficznego do zabrania na wędrówkę, ale także – co aktualnie słychać w Puszczy Knyszyńskiej i Białowieskiej. W rekomendacjach wspominam o książkach Łukasza, ale także o wydanej niedawno pozycji Marcusa Torgeby – „Pod gołym niebem”. Zapraszam Was do wysłuchania 32 odcinka podcastu.

1hr 49mins

29 Jun 2021

Similar People

Episode artwork

#043 8a.pl - Łukasz Supergan. Zimowe przejście górami Polski.

Górski Podcast 8a.pl

Ok. 1100 km i 31 500 m to zimowy projekt Łukasza, z którym zmierzył się w trakcie 48 dniach 16 godzinach wędrówki. O godz. 13:00 w dniu 22 lutego stanął na Przełęczy Bukowskiej, na wschodnim skraju Bieszczadów kończąc z sukcesem przejście. Przed Wami rozmowa, w której opowiada o swoich przygotowaniach, zmaganiach na trasie i przemyśleniach po ukończeniu wyzwania. Zapraszamy!

54mins

16 Mar 2021

Episode artwork

#65 Łukasz Supergan: podróżnik - "Na końcu będzie dobrze" - Black Hat Ultra - podcast

Black Hat Ultra

Ten Podcast jest tylko pozornie o bieganiu, a bieganie, tak naprawdę, jest tylko pretekstem. Dzisiaj będzie pretekstem do postawienia trudnych pytań i próby odpowiedzi na nie. Nazwisko dzisiejszego, niezwykłego gościa, przewijało się już w tym podcaście gdy mówiliśmy o Łuku Karpat. Łukasz Supergan nie tylko przeszedł przez Karpaty ale również przez Alpy, Pireneje, Izrael, Iran, Islandię oraz z Warszawy do Santiago de Compostela, że wymienię tylko część jego wypraw. Poza podróżami Łukasz zajmuje się szkoleniami, wystąpieniami publicznymi, pisze bloga, książki i dzieli się wiedzą odnośnie sprzętu outdoor'owego..⁣ ⁣To co w Łukaszu zainteresowało mnie najbardziej to właśnie połączenie jego pasji podróżniczych z wykształceniem. Jest absolwentem ochrony środowiska i działał z ramienia Greenpeace. Ta perspektywa daje mu unikalne spojrzenie na środowisko i eksplorację przez pryzmat współczesnych problemów z jakimi się obecnie mierzymy związanych i z pandemią i globalnym ociepleniem.⁣ Posłuchajcie 🎗Black Hat Ultra Podcast możecie finansowo wspierać na Patronite!www.patronite.pl/blackhatultra

1hr 31mins

1 Oct 2020

Most Popular

Episode artwork

#025 8a.pl - Łukasz Supergan. Biwakowanie w górach.

Górski Podcast 8a.pl

Chcesz zorganizować biwak zimowy w górach? By wszystko przebiegło jak należy, trzeba opanować kilka rzeczy. Istotne znaczenie ma dobór właściwego sprzętu, czy wybór miejsca na obóz. Ważne są także umiejętności: gotowania, utrzymania temperatury ciała podczas snu i przetrwania trudnej pogody (jeśli taka nadejdzie).Swoim wieloletnim doświadczeniem dzieli się Łukasz Supergan.

1hr 3mins

21 Jul 2020

Episode artwork

#023 8a.pl - Łukasz Supergan. Jak wejść na Mont Blanc?

Górski Podcast 8a.pl

Mont Blanc to marzenie i cel wielu doświadczonych turystów, ale i laików. Jak wejść bezpiecznie na Mont Blanc? Czy w ogóle wybierać się na Mont Blanc? Jaki sprzęt zabrać ze sobą na Mont Blanc? O tym, i nie tylko o tym rozmawiamy z Łukaszem Superganem.

49mins

24 Jun 2020

Episode artwork

005 Czego pozbawia nas technologia w górach - Łukasz Supergan

Drzazgi Świata

Wędrówka w górach dziś ma wiele ułatwień: mamy świetne technologie sprzętu i ubrań, do celu prowadzą nas zaawansowane aplikacje. Czasami jednak łatwo się zatracić w przekonaniu, że sprzęt jest najważniejszy, a ciągłe uzywanie aplikacji sprawia, że podążamy za nią, a nie naszym doświadczeniem. Dla niektórych góry stają się jedynie dodatkiem do gadżeciarskiego sprzętu. O nadgorliwym podejściu do trendów w górach rozmawiam z Łukaszem Superganem, który przeszedł tysiące kilometrów górskich szlaków długodystansowych - na Islandii, w Alpach, w Izraelu, Iranie i w Polsce - wiele z nich jako pierwszy na świecie.

52mins

27 May 2020

Episode artwork

TPZ195: Trekking Across Iceland in Winter with Łukasz Supergan

The Pursuit Zone

His passion is undertaking expeditions through the mountains, thousands of kilometers long, on foot and usually alone.  These journeys provide an opportunity to look within and ponder life’s most profound questions.  For more than 2 decades he has walked over 20,000 km through mountain ranges in Europe and Asia.  In 2004 he did a first ever solo thru-hike of the Carpathian Mountains and in 2014 he hiked through the Zagros mountains in Iran.  Inspired by a summer adventure in Iceland, he returned to Iceland in 2020 to complete an east to west crossing in winter.  You can learn more at his website lukaszsupergan.com. Lukasz Supergan, welcome to The Pursuit Zone.

54mins

3 May 2020

Episode artwork

#018 8a.pl - Łukasz Supergan. Buty górskie na lato

Górski Podcast 8a.pl

Wybierając buty górskie na lato często mamy pokusę, by poluzować nieco zasady górskiego dress code`u i wybrać model, który pozwoli odetchnąć stopom. Ale czy ta droga jest na pewno dobra? Letnia wersja butów góry powinna być wysoka czy niska? Na te oraz wiele innych pytań związanych z wyborem letnich butów górskich odpowiada Łukasz Supergan.Posłuchajcie!

35mins

14 Apr 2020

Episode artwork

#017 8a.pl - Łukasz Supergan. Samotny zimwowy trawers Islandii.

Górski Podcast 8a.pl

Łukasz Supergan, 2 marca, po 36 dniach i przebyciu ponad 800 km zakończył pierwszy samotny zimowy trawers Islandii. Łukasz, którego dobrze znają widzowie naszego kanału YouTube, słuchacze naszych podcastów oraz czytelnicy 8academy.pl, opowiada o przygotowaniach, przebiegu i przeszkodach które napotkał. Świetna opowieść dla każdego, nie tylko dla tych, co chcieliby to przeżyć samemu.

32mins

7 Apr 2020

Loading